پی آر سی پی

پی آر سی پی چیست؟ عوارض و برسی قیمت آن

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از موضوعات مهم یعنی پی آر سی پی صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

پی آر سی پی چیست

پی آر سی پی چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که انسداد برای یک دوره زمانی طولانی اگر درمان و بهبود نیابد، می تواند به بیماری های تهدید کننده ای منجر شود. هم چنین در انسداد صفراوی احتمال این وجود دارد که از عوامل مربوط به مجاری، کبد، لوزالمعده، کیسه صفرا و روده کوچک به وجود بیاید. افرادی که این مشکل برایشان به وجود بیاید در اکثر مواقع دکتر برای درمان از پی آر سی پی استفاده می کند. این روش برای درمان این گونه بیماری ها بسیار موثر و هم چنین مفید می باشد که تاثیر بسزایی در درمان افراد نیز دارد.

از علائم این بیماری می توان به مواردی که شامل: کاهش وزن شدید، شکم برآمده، مدفوع بسیار روشن و یا ادرار تیره، زردی شدید در افراد شاره کرد. اشخاصی که این علائم را در خودشان مشاهده می کنند، توصیه ی ما این است که به سرعت به پزشک مراجعه کنند. زردی به طور معمول اولین علامت و گاهی حتی تنها علامت بیماری کبدی است که به دلیل سطح بالای بیلی روبین در سیستم گردش خون ایجاد خواهد شد.

دانستن نکاتی قبل از درمان

دانستن نکاتی قبل از درمان

درباره ی پی آر سی پی بهتر است که بدانید در اکثر مواقع در بخش رادیولوژی صورت می گیرد، لازم به ذکر است که قبل از انجام آن افراد باید نکاتی را بدانند و هم چنین این نکات را رعایت کنند، یکی از نکات این می باشد که 6 الی 7 ساعت قبل از انجام آن بیمار باید ناشتا باشد و چیزی میل نکند، چرا که دستگاه و دوربین باید وارد معده ی بیمار شود، به همین دلیل نباید محتویات زیادی داخل آن باشد. بیمار باید به پهلوی چپ و یا راست خود دراز بکشد تا مراحل بعدی برای انجام آندوسکوپی انجام شود.

درمان ناهنجاری ها

بهتر است که بدانید پی آر سی پی این امکان را به متخصص می دهد تا در هنگام تصویر برداری در درمان ناهنجاری ها نیز موثر واقع شود و متخصص بتواند در درمان ناهنجاری نیز از آن استفاده کند. هم چنین این روش می تواند بعضی از بیماری های گوارشی را تشخیص دهد و بعد از آن نیز درمان کند که بعضی از این موارد شامل: بیماری های لوزالمعده و سنگ های آن، مجاری صفرا و کیسه آن می باشد. یکی از فواید پی آر سی پی این می باشد که در اکثر مواقع بعد از انجام آن، نیازی به بستری شدن بیمار نیست و می تواند به منزل برگردد. امروزه این روش بسیار رایج شده است و متخصصان برای این که نتایج بسیار مطلوب با کمترین عوارض برای بیمارانشان داشته است، در اکثر مواقع از این روش برای سایر بیماران خود که بیماری های مشابه دارند، استفاده می کنند.

عوارض پی آر سی پی

عوارض پی آر سی پی

افراد بهتر است که بدانند انجام هر عمل یا روشی دارای عوارض می باشد، البته باید بیان کرد که عواقب پی آر سی پی بسیار کم می باشد، از عوارض عمده ی آن می توان به احتمال ملتهب شدن، پارگی، درد در ناحیه ی مورد نظر، گلوی فرد به مدت 1 الی 2 روز درد داشته باشد که طبیعی است و غیره اشاره کرد. این را هم باید گفت که این روش مزیت هایی نیز دارد، از مزایای پی آر سی پی می توان به تشخیص نوع بیماری و مشکل فرد کمک بسزایی می کند، نیاز به بستری شدن در این روش برای فرد نمی باشد، درمان بسیار سریع و خیلی موارد دیگر اشاره کرد.

هزینه پی آر سی پی

هزینه پی آر سی پی

خیلی از افراد با تجویز پزشک، باید این روش را برای درمان خود انجام دهند و سوالی که شاید برای آن ها به وجود بیاید، این است که هزینه ی انجام این روش چقدر می باشد؟ در این باره باید بگوییم که هزینه ی انجام این روش نسبت به این که فرد در کدام شهر می خواهد آن را انجام دهد و هم چنین هزینه ی دستمزد متخصص او فرق می کند. پیشنهاد ما این است که به آن جا مراجعه کنید، به این گونه می توانید کلیه ی سوالات خود را بپرسید و هم چنین مشکلات خود را بازگو کنید و در نهایت از هزینه ی دقیق آن نیز مطلع شوید.

بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک گوش در مشهد + هزینه و قیمت مناسب در مراکز

قیمت پی آر سی پی

یکی از دغدغه های افراد برای انجام این کار دانستن هزینه ی آن می باشد، در این باره باید بگوییم که هزینه ی انجام این کار بسیار متفاوت است و بستگی به متخصص و هم چنین کاری که برای درمان شما قرار است انجام شود، دارد. اگر بخواهید از هزینه ی دقیق کاری که می خواهید انجام دهید، مطلع شوید بهتر است که به آن جا مراجعه کنید. علاه بر آن افراد برای اطلاع از هزینه ی انجام این روش هم چنین راهنمایی های لازم در مورد آن می توانند با مشاوران ما تماس بگیرند، آن ها در این زمینه به شما کمک خواهند کرد. همچنین مقاله پی آر پی را نیز بخوانید.

سوالات متداول درباره ی پی آر سی پی

سوالات متداول درباره ی پی آر سی پی

قبل از انجام پی آر سی افراد باید چه نکاتی را باید بدانند و آن ها را رعایت کنند؟

در این باره باید بگوییم که قبل از انجام آن بیمار باید نکاتی را بداند و آن ها رعایت کند، یکی از نکات این است که حدود 6 ساعت قبل از انجام آن بیمار باید ناشتا باشد و چیزی نخورد، چرا که دستگاه و دوربین باید وارد معده ی فرد شود، به همین دلیل نباید محتویات زیادی داخل معده باشد. هم چنین فرد باید به پهلوی چپ و یا راست خود دراز بکشد تا مراحل بعدی برای انجام آندوسکوپی انجام شود، در اکثر مواقع این روش در بخش رادیولوژی انجام می شود.

انجام این روش چه مزیت هایی دارد؟

انجام این روش مزیت هایی که دارد که برخی از آن ها شامل: این روش می تواند به تشخیص نوع بیماری و مشکل بیمار کمک بسزایی می کند، نیاز به بستری شدن در این روش برای بیمار نمی باشد، درمان بسیار سریع و خیلی موارد دیگر اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
تزریق آنزیم
انجام این روش چه عوارضی دارد؟

از عوارض کلی آن می توان به احتمال ملتهب شدن، درد در ناحیه ی مورد نظر، احتمال این که گلوی فرد به مدت 1 الی 2 روز درد داشته باشد وجود دارد و غیره اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *