متخصص جراحی گوش

دکتر متخصص جراحی گوش با هزینه مناسب در مشهد و تهران و اصفهان سرتاسر ایران

انتخاب یک متخصص جراحی خوب یکی از گام های مهم برای افرادی است که قصد دارند جراحی پلاستیک گوش انجام دهند. همچنین لازم است که این افراد در باره ی این جراحی اطلاعاتی کسب کنند و باید ها و نباید های قبل و بعد از عمل را بدانند. ما در این مقاله قصد داریم شما را در این راستا با دادن مجموعه ای از اطلاعات راجع به متخصص جراح گوش خوب و عمل جراحی گوش و همین طور فرق بین جراحی زیبایی گوش (اتو پلاستی) و جراحی گوش میانی (تیمپانو پلاستی) راهنمایی کنیم تا عملی موفق و رضایت بخش داشته باشید.

جراحی گوش میانی (تیمپانوپلاستی)

پرده گوش یا پرده صماخ بین گوش میانی و گوش خارجی قرار دارد که گوش میانی را از گوش بیرونی جدا می کند. پرده گوش می تواند به دلایل مختلفی همچون عفونت شدید گوش میانی، آسیب مستقیم به گوش، فرو شدن اجسام نوک تیز به داخل گوش، صدای خیلی بلند مانند انفجار شدید و وارد شدن اب با فشار زیاد به داخل گوش، اسیب ببیند یا به اصطلاح پاره شود. پارگی پرده گوش علائم و عوارضی از جمله کم شدن شنوایی، سرگیجه، عفونت گوش و خروج ترشحاتی از گوش دارد.

متخصص جراحی گوش برجسته

جراحی گوش میانی (تیمپانو پلاستی) چگونه انجام می شود؟

در این عمل متخصص جراحی گوش، شکافی در داخل کانال گوش ایجاد می کند تا بتواند به پارگی پرده گوش دسترسی پیدا کند و سپس بافت مشخصی (بافتی از عضلات فاسیای گوش) را برای ترمیم پرده ی گوش به ان پیوند می زند. این جراحی چیزی حدود 1 الی 2 ساعت طول می کشد.

توصیه های لازم برای بعد از عمل جراحی گوش میانی

  • سعی کنید ناحیه عمل شده را استریل و تمیز نگه دارید.
  • به حمام نروید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کرده و نکات لازم را بپرسید و رعایت کنید.
  • از ورزش ها و فعالیت هایی که هنگام انجام ان سرتان با اب در تماس است (مانند شنا) خودداری کنید.

متخصص جراحی گوش و حلق و بینی

برای عمل جراحی گوش میانی باید به متخصص گوش حلق بینی مراجعه کنید. از آن جایی که جراحی گوش میانی عملی نسبتا حساس است و ممکن است باعث اسیب شنوایی شود، انتخاب یک متخصص جراحی گوش برجسته و مجرب امری مهم می باشد. شما می توانید برای اطمینان کامل از درست بودن انتخابتان نکات زیر را انجام دهید.

  • در ابتدا شما باید با پرس و جو از دوستان و اشنایان و یا سرچ کردن، لیستی از چندین متخصص جراحی گوش داشته باشید. با توجه به محل زندگی تان میتوانید عباراتی همچون “متخصص جراحی گوش در تبریز” و یا “متخصص جراحی گوش در ارومیه” را سرچ کنید.
  • در باره میزان اعتبار مدرک تخصص و عملکرد پزشکان لیست تهیه شده تحقیق کنید.
  • یکی از راه های تحقیق در باره پزشکان این است که به مطب و یا کیلینیکی که در ان مشغول هستند بروید و با بیمارانشان صحبت کنید و میزان رضایتمندی انها را بسنجید.

عمل جراحی زیبایی گوش (اتو پلاستی)

عمل جراحی زیبایی گوش یک عمل اختیاری است و تاثیری در شنوایی بیمار ندارد.

ویژگی های یک گوش که ظاهری طبیعی دارد این است که با جمجمه زاویه 25 الی 30 درجه داشته و فاصله ی لبه های ان تا جمجمه چیزی حدود 15 تا 20 درجه باشد. اختلالات ظاهری گوش زمانی به وجود می اید که غضروف لاله ی گوش در برخی قسمت ها بیشتر رشد کند و یا چین های لاله ی گوش بدرستی تشکیل نشوند که معمولا این مشکلات ژنتیکی می باشد و عوامل محیطی تاثیر چندانی ندارتد.

افرادی که از ظاهر گوش های خود به دلایلی مانند بزرگ بودن بیش از حد و یا نا متقارن بودن انها ناراضی هستند می توانند با مراجعه به دکتر متخصص جراحی زیبایی گوش و مشورت با وی و نهایتا انجام عمل زیبایی گوش به ظاهر دلخواه و مطلوب خود دست پیدا کنند.

جالب است بدانید که در سه هفته ی نخست زندگی یک نوزاد، می توان از نرمی گوش نوزاد استفاده کرد و با استفاده از قالب های مخصوص از ایجاد گوش برجسته و اختلالات ظاهری گوش ها در کودکان جلوگیری کرد.

متخصص جراحی گوش حلق بینی

عمل جراحی زیبایی گوش چگونه انجام می شود؟

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین متخصص جراح پوست در مشهد با کمترین قیمت و بهترین کیفیت

جراحی زیبایی گوش به طور معمول چیزی حدود 1 الی 2 ساعت طول می کشد. جراحی زیبایی گوش تکنیک های مختلف و متفاوتی دارد و پزشک جراح بسته به میزان و نوع اصلاح گوش های بیمار تکنیک خاصی را مد نظر قرار می دهد. در این عمل متخصص جراحی گوش برشی در پشت گوش های بیمار و یا داخل چین های درونی گوش ایجاد می کند؛ سپس غضروف و پوست اضافه را حذف کرده و از بخیه های داخلی و دائمی به منظور حفظ شکل جدید گوش ها استفاده می کند.

توصیه های لازم برای بعد از عمل جراحی زیبایی گوش

  • محل زخم را استریل نگه داشته و به طور مرتب شستشو دهید از پماد های انتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
  • بعد از برداشته شدن پانسمان باید به طور دائم و شبانه رو از هدبند استفاده کنید.(بهتر است هر 2 الی 3 ساعت هد بند را به مدت نیم ساعت بردارید)

متخصص جراحی زیبایی گوش

برای اتو پلاستی باید به متخصص عمل جراحی زیبایی گوش مراجعه کنید. با اینکه این عمل به اندازه ی عمل جراحی گوش میانی حساسیت و اهمیت ندارد ولی باز هم لازم است در انتخاب متخصص دقت نمایید. جهت بررسی و اطمینان از دکتر جراح گوش مورد نظرتان می توانید با مراجعین قبلی پرشک، صحبت کنید و میزان رضایت انها را از عمل جراحی زیبایی گوش توسط جراح مورد نظر را بسنجید؛ و یا اینکه از پزشک درخواست کنید تا نمونه کار های انجام شده را به شما نشان دهد.

اگر ساکن تهران هستید برای پیدا کردن متخصص جراحی گوش در تهران، می توانید مراکز و کلینیک های بسیاری پیدا کنید، یکی از متخصص های مجرب و کارکشته در این زمینه دکتر علی افشار می باشد که ما پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال متخصص جراحی گوش تهران هستید حتما به مطب ایشان سر بزنید.

همچنین دکتر که متخصص جراحی گوش در شیراز است یکی از مجرب ترین جراحان زیبایی می باشد که اگربه دنبال متخصص جراحی گوش شیراز هستید، توصیه ما این است که ایشان را جزء لیست پزشکانی که قرار است مورد تحقیق و بررسی تان قرار گیرد، قرار دهید.

متخصص جراحی گوش و قاعده جمجمه

متخصص جراحی گوش و قاعده جمجمه

شاید بیشتر افراد از خود بپرسند که قاعده جمجمه در کجا قرار دارد و عمل آن چگونه می باشد. در ابتدا باید بگوییم که در قسمت زیرین جمجمه قاعده آن وجود دارد و بیشتر رگ هایی که وظیفه خون رسانی به مغر و اعصاب را بر عهده دارد، از داخل آن عبور می کند که به همین دلیل از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار می باشد. گفتنی است که قاعده جمجمه در صورت ابتلا به تومور منجر به فلج دائمی و گاهی سبب مرگ فرد نیز می شود. زمانی که بیماری هایی در قسمت بینی و سینوسی خود احساس می کنید، به دلیل اینکه قاعده جمجمه روی سینوس ها، بینی و گوش میانی قرار گرفته، این بخش نیز درگیر می شود.

در جراحی قاعده جمجمه می بایست بافت مغز و رشته های عصبی آن کنار زده شوند. به همین دلیل است که پزشک به سختی می تواند به این نواحی دسترسی داشته باشد و به دلیل احتمال آسیب رساندن به این قسمت و در بعضی مواقع مرگ بیمار، یک جراحی خطرناک و مشکل محسوب می شود. اما امروزه پزشکان بدون اینکه به ساختار مغز دست بزنند، از طریق مسیرهای خاص دیگر مانند بینی، گوش و یا سینوس ها این جراحی را انجام می دهند. به خاطر این که این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار می باشد معمولا تیم جراح متشکل از متخصصین رشته های مختلف می باشد.

متخصص گوش جراحی پلاستیک

متخصص گوش جراحی پلاستیک

جالب است بدانید که در برخی از موارد متقاضیان عمل بینی بر سر دو راهی گیر می کنند و نمی دانند به نزد جراح پلاستیک بروند یا جراح گوش و حلق و بینی را برای هدف خود برگزینند. برخی دیگر نیز صحبت هایی را شنیده اند که می گویند در صورتی که در بینی خود مشکلات تنفسی دارید، بهتر است، عمل شما توسط متخصص گوش انجام شود تا از خطرات آن در امان بمانید. یا اینکه اگر تنها ملاک شما زیبایی است بهتر است به جراح پلاستیک مراجعه کنید. همانطور که می دانید جراح پلاستیک در صورتی که یکی از اعضای بدن فرد در اثر سانحه ای آسیب دیده باشد می تواند عملکرد آن را با استفاده از عمل اصلاح کند و زیبایی آن را دوباره بازسازی کند.

بیشتر بخوانید
دکتر و متخصص جراحی زیبایی در مشهد با قیمت بسیار کم در بهترین مراکز تخصصی

 اما متخصص گوش، حلق و بینی بیماری های این نواحی را درمان می کند که شامل عفونت گلو، سینوزیت، غده های سر و گردن و غیره می باشد. ناگفته نماند که این جراح علاوه بر دوره های فوق، دوره دیگری در زمینه جراحی بینی سپری می کند و دانش کافی را در این زمینه بدست می آورد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک گوش

فوق تخصص جراحی پلاستیک گوش

این فرد که سال ها در این زمینه فعالیت کرده و به درجات عالی این رشته رسیده است می تواند منحنی و تاخردگی آنتی هلیکال گوش را برطرف کند. این منحنی در صورتی که از بین برود گوش بیرون زده می شود و علاوه بر زیبایی مشکلات دیگری را نیز ممکن است به وجود بیاورد. همچنین غضروف کونکای گوش را نیز می تواند به راحتی برطرف کند. کونکای گوش منطقه فرورفته در غضروف می باشد که در مجاورت مرکز گوش خارجی قرار داد و تقریبا دایره ای مانند می باشد. زمانی که دیواره آن بلند باش، گوش به سمت بیرون کشیده می شود و در نتیجه موجب می شود تا بیرون بزند. این فوق متخصص می تواند با استفاده از دانش خود این بیماری را نیز درمان کند.

همچنین برش های اتوپلاستی نیز که در چین پشت گوش انجام می شود از دیگر درمان هایی است که می توان توسط یک متخصص این رشته انجام شود. پس از انجام این عمل تا جایی که می توانید مدتی را در خانه استراحت کنید و کارهای سبک انجام دهید. درمان مشکلات دیگری مانند میکروتیا، ماکروتیا، گوش استال، گوش کاگوت، گوش مخفی، گوش کوسمان، گوش لوله و چند مورد دیگر نیز از تخصص های این پزشک محسوب می شود.

متخصص جراحی گوش در تهران

متخصص جراحی گوش در تهران

از آنجایی که تهران به عنوان پایتخت یکی از مهمترین قطب های پزشکی کشور محسوب می شود، دارای متخصصان زیادی از جمله جراحی گوش می باشد. متخصص مورد نظر می بایست دانش کافی در مورد بیماری های این ناحیه از بدن داشته باشد تا با تکیه بر آنها بتواند بیمار را در راستای رساندن به هدفش یاری کند. تهران با داشتن چند دانشگاه معتبر پزشکی همواره یکی از شهر های پزشک ساز کشور محسوب می شود. این دانشگاه ها امکانات و استادان خوبی دارند که در جهت ارتقاء سطح پزشکی کشور کمک شایانی کرده است. شهروندان این شهر می توانند به راحتی به پزشکان ماهری دسترسی داشته باشند. برای مشورت بیشتر می توانید به صورت شبانه روزی با تیم جراح با ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم درا ین خصوص را دریافت نمایید.

متخصص جراحی گوش در مشهد

متخصص جراحی گوش در مشهد

از آنجایی که شهر مقدس مشهد به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی و مذهبی جهان اسلام محسوب می شود، همواره شاهد حضور مسافران داخلی و خارجی بسیاری می باشد. شاید به جرات بتوان گفت که بیشتر زائران خارجی با دو هدف به این شهر مسافرت می کنند تا در مدت اقامت خود هم به زیارت بپردازند و درمان بیماری های خود را پیگیری نمایند. این مسئله موجب شده تا قطب جدید پزشکی در کشور ایجاد گردد و پزشکان و متخصصان بسیاری در این شهر فعالیت کند. علاوه بر جراح گوش متخصصان رشته های دیگر نیز وجود دارند که شما را برای رسیدن و درمان تا آخر همراهی کنند. برای بدست آوردن اطلاعات کافی در این زمینه و نیز معرفی بهترین متخصصان این شهر می توانید با شماره تلفن های ما تماس بگیرید تا تیمی مجرب و متعهد شما را راهنمایی کند.

سوالات متداول در مورد متخصص عمل گوش

آیا متخصص جراحی گوش در مشهد وجود دارد؟

بسیاری از مراکز این شهر دارای پزشکان متخصص ماهری در این زمینه می باشند.

متخصص جراحی گوش در تهران را از کجا می توانم پیدا کنم؟

بهترین راه این است که با مراکز درمانی فعال در این شهر مشورت کنید.

متخصص جراحی گوش چه خصوصیاتی دارد؟

باید متعهد، دارای دانش کافی، متخصص، صبور، با تجربه و غیره باشد تا بیمار را به بهترین نحو ممکن کمک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *