بوتاکس پیشانی

بوتاکس پیشانی با کمترین قیمت در مشهد و سرتاسر ایران توسط بهترین مراکز با معرفی عوارض

بوتاکس پیشانی از رایج ترین انواع بوتاکس در چهره است که بیشتر توسط افراد سنین چهل سال به بالا برای از بین بردن خطوط اخم و چین و چروک در قسمت پیشانی و اطراف آن مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
برای از بین بردن چین و چروک ها و خط اخم در پیشانی، پژوهشگران به روشی دست یافتند که از خطر فلج شدن توسط یک سم کشنده، می شود یک راه درمانی استخراج کرد. همهنطور که می دانید ماده تزریق شده به هنگام بوتاکس پیشانی و صورت، یک ماده سمی می باشد که توسط یک نوع باکتری خاص به هنگام ایجاد فساد در مواد غذایی به وجود می آید. این سم که در بدن انسان سلول های عصبی را هدف قرار می دهد و باعث مرگ سلول های اعصاب می شود، با نام توکسین بوتولینوم شناخته می شود. همچینی پیشنهاد می کنیم مقاله هزینه تزریق ژل را مطالعه کنید.

  • جهت دریافت بهترین مشاوره با ما تماس بگیرید.

بوتاکس پیشانی چیست و چگونه است؟

توکسین بوتولینوم یا همان ماده بوتاکس توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. این ماده در بدن انسان با مختل کردن فعالیت سیستم عصبی موجب فلج شدن اندام های مختلف می شود. این اختلال به وجود آمده با از بین رفتن سلول عصبی که در نتیجه باعث عدم تولید عامل انتقال فعالیت الکتریکی سلول عصبی به سلول عصبی دیگر یا سلول های ماهیچه ای و غیره می شود، به وجود می آید.

بوتاکس پیشانی و دور چشم

ماده انتقال دهنده فعالیت الکتریکی عصب به طور عمده ماده استیل کولین می باشد که پذیرنده هایی در سطح سلول های هدف خود مانند سلول های عصبی انتقالی و سلول های ماهیچه ای، دارد و برای تحریک و یا مهار سلول هدف از سلول های منتشر کننده پیام عصبی، آزاد شده و به سلول هدف می رسد و دستور سیستم عصبی یعنی مغز و نخاع را به سلول هدف اعمال می کند.

برای بوتاکس پیشانی و دور چشم، دانشمندان و متخصصان به فرمولی از سم ایجاد کننده بوتولیسم دست یافتند که در آن سم را به درصد پایینی از غلظت رسانده و محلول مورد نظر را به مقدار مناسب و سنجیده شده ای در محل مور نظر برای بوتاکس، تزریق می کنند.

برای انجام تزریق بوتاکس باید توجه شود که چه غلظتی و چه مقداری از محلول رقیق شده سم در هر بار تزریق بوتاکس به پوست بدن فرد وارد شود. همچنین یکی دیگر از مواردی که برای اثر بخشی، موفقیت در تزریق بوتاکس و همچنین جلوگیری از بروز عارضه های پوستی در اثر انجام بوتاکس، باید رعایت شود، تعداد دفعات انجام عمل تزریق بوتاکس می باشد. در صورتی که هر یک از موارد ذکر شده، توسط پزشک و یا شخص متخصص رعایت نشوند، عمل بوتاکس می تواند بسیار خطرناک باشد و یا اثر بخشی مورد نظر را نداشته باشد.

فواید بوتاکس پیشانی

بوتاکس برای زنان و مردان

بوتاکس پیشانی زنان و بوتاکس پیشانی آقایان، هیچ تفاوتی با یک دیگر ندارد و در هر دو مورد می توان از یک نوع ماده بوتاکس و با یک درصد غلظت مشخص استفاده کرد. اما باید توجه شود که برای انجام عمل تزریق بوتاکس در افراد مختلف و با توجه به جنسیت آنان، حجم مایع بوتاکی تزریقی و همچنین تعداد دفعات تزریق، متفاوت است. معمولا در مردان به علت ترشح هرمون های مردانه که تاثیر قابل مشاهده ای بر پوست فرد دارد، از مقدار حجم بیشتری از مایع بوتاکس برای انجام عمل بوتاکس پیشانی استفاده می شود.

در پاسخ به سوال، بوتاکس پیشانی چیست، که در ذهن بسیاری از افراد ایجاد می شود، باید این گونه گفت که بوتاکس پیشانی در واقع عملیاتی است که با انجام آن می توان تا حد زیادی از زیبایی پوست را به طور مجدد به آن باز گرداند. در چنین عملی پس از مدتی از تزریق بوتاکس، چین و چروک ها و خطوط اخم موجود بر روی پیشانی به علت عدم فعالیت سلول های ماهیچه و عصب موجود در پیشانی، نا پدید شده و زیبایی و جوانی را به فرد باز می گرداند.

البته باید توجه داشت که عملیات تزریق بوتاکس جنبه درمانی ندارد و ما در این عملیات با آسیبی که به سلول های عصبی ناحیه مورد نظر می زنیم، باعث از بین رفتن فعالیت الکتریکی سلول ها شده و با فلج کردن آن ها آثار اخم و پیری را از بین می بریم. عملیات تزریق بوتاکس در صورت انجام با موفقیت معمولا بعد از چهار روز الی یک هفته، اثرات خود را نشان می دهد و خطوط و چروک ها را صاف می کند. اما این تغییرات ایجاد شده دائمی نبوده و چین و چروک ها بازگشت پذیر هستند.

بوتاکس پیشانی آقایان
بوتاکس پیشانی پیمان برومند

این بازگشت پذیری به این دلیل است که بدن انسان به وسیله قدرت خود ترمیمی که دارد، بعد از مدتی با جایگزین کردن سلول های جدید به جای سلول های فلج شده موجود در بافت ها، قسمت های آسیب دیده را ترمیم می کند. به این ترتیب، سلول های ماهیچه ای موجود در بافت، فعالیت خود را از سر گرفته و می توانند با تحرک خود سبب جابه جایی های مکرر پوست شده و دوباره موجب بازگشت چین و چروک ها شود.

بیشتر بخوانید
بوتاکس زیر بغل در مشهد در بهترین مراکز با تخفیف قیمت + مزایا و عوارض

برای ماندگاری اثر بوتاکس تزریقی باید تزریقات بوتاکس را به صورت دوره ای طی سه الی چهار مرحله تزریق که در هر مرحله با توجه به صلاح دید پزشک باید حجم خاصی از سم بوتاکس وارد پوست شود، انجام شود. در این صورت بعد از هر دفعه تزریق دوباره سلول های ترمیم شده و جدید نیز توسط سم بوتاکس به لحاظ الکتریکی فلج شده و دیگر چین و چروکی ایجاد نمی شود.

بوتاکس پیشانی در خانه یکی از عواملی است که تزریق بوتاکس را به یک عمل خطرناک تبدیل کرده است چرا که افراد با استفاده از سم بوتاکس در خانه بدون حضور پزشک و همچنین بدون در نظر گرفتن خطرات ناشی از تزریق نادرست این ماده ،اقدام به تزریق آن می کنند که باعث از بین رفتن اعصاب حیاتی موجود در پوست شده و پوست را از بین می برد.

عوارض بوتاکس پیشانی

و اما بوتاکس پیشانی چه عوارضی دارد؟

از عوارض بوتاکس پیشانی می توان به افتادگی های شدید پوست پیشانی در اثر تزریقات نا درست و نا منظم اشاره کرد که علت رخ دادن چنین عارضه ای اقدام به تزریق در خانه یا مراجعه به افرادی که تخصص کافی ندارند، می باشد.
تزریق بوتاکس پیشانی
قیمت بوتاکس پیشانی با توجه به میزان مایع سم بوتاکس مورد نیاز و همچنین تعداد دفعات تزریق با توجه به دوره تزریقاتی که توسط پزشک مشخص می شود، متغیر می باشد.

بوتاکس پیشانی و ابرو

بوتاکس پیشانی و ابرو

همانطور که می دانید با استفاده از بوتاکس می توانید چین و چروک های ناحیه های مختلف صورت را برطرف کنید. این روش در بین عموم جامعه رواج زیادی پیدا کرده است که گفته می شود نتیجه ان بسیار رضایت بخش می باشد. علاوه بر آن زمان بهبودی آن نیز کوتاه مدت است و در بیشتر موارد عوارض چندانی ندارد. از این روش می توان برای رفع چین و چروک های ناحیه پیشانی و ابرو استفاده کرد. در برخی از موارد ممکن است که پس از تزریق متوجه شویم که مثلا ابروها خیلی بالا رفته که روی چهره شما تاثیر منفی بگذارد. یا گاهی چروک های مورد نظر صاف و برطرف شده اما پس از تزریق چروک های دیگری در ناحیه دیگر به وجود آمده است که نتیجه آن را تغییر می دهد. پس نتیجه می گیریم که در صورتی که نحوه تزریق به درستی انجام نشود ممکن است عوارض های این چنینی نیز در پی داشته باشد.

بوتاکس پیشانی و دور چشم

بوتاکس پیشانی و دور چشم

عضلاتی که در صورت شما وجود دارد، وظایفی مانند نیمه باز کردن چشمها، جمع کردن صورت، بالا بردن ابروها و چند مورد دیگر را دارند اما امکان دارد که این عضلات موجب شوند تا چهره شما پیرتر، جدی تر یا خسته تر به نظر آید. در این صورت برخی از افراد به سراغ بوتاکس می روند تا از این طریق به رفع چنین عارضه هایی اقدام کنند. این روش معمولا ارزان می باشد و هیچ دوره نقاهتی ندارد. ناگفته نماند که نتیجه آن دائمی نیست اما می توانید چندین بار تکرار کنید. از این روش می توانید برای رفع چین و چروک های ناحیه پیشانی که بعضی موقع ها به شما چهره پیرتر و خشن تر را می دهد، استفاده کنید.

بوتاکس پیشانی در شیردهی

بوتاکس پیشانی در شیردهی

در دوران حاملگی مادران باید دستورالعمل هایی را رعایت کنند و خوراکی یا فعالیت های گوناگونی را کنار بگذارند اما پس از زایمان می توانند این محدودیت ها را کنار بگذارند. البته باید به یاد داشته باشید که در صورتی که نوزاد شیرخواری دارید، بهتر است از مصرف داروهای خاص صرف نظر کنید که در غیر این صورت مستلزم مشورت با پزشک می باشد. این امر به این دلیل است که برخی از داروها از راه شیر دادن به نوزاد منتقل می شود. اما طبق گزارشات منتشر شده، پزشکان مطمئن نمی باشند که بوتاکس در شیر مادر ترشح می شود یا خیر. ناگفته نماند که گفته می شود سم موجود در بوتاکس موجب فلج شدن می شود.

بوتاکس پیشانی مسپورت

بوتاکس پیشانی مسپورت

این نوع از بوتاکس یکی از معروف ترین مارک های بوتاکس در داخل کشور محسوب می شود. البته برند های دیگری نیز وجود دارد که محصولات آنها در داخل کشور در دسترس می باشند. اما بوتاکس مسپورت ساخت داخل می باشد و از لحاظ کیفیت و عملکرد با نمونه های خارجی آن رقابت می کند. همچنین قیمت آن نیز نسبت به محصولات خارجی بسیار پایین تر می باشد. تزریق مسپورت جلو ترشح استیل کولین را می گیرد و موجب می شود تا سلول های ماهیچه ای منقبض شوند. این بوتاکس توسط یکی از شرکت های داروسازی داخلی بر اساس استانداردهای جهانی ساخته شده است.

بوتاکس پیشانی با مواد طبیعی

بوتاکس پیشانی با مواد طبیعی

اما برخی ها نیز به دنبال راههای طبیعی برای رفع چین و چروک های پیشانی خود می باشند. این دسته از افراد می توانند از ماسک های گیاهی استفاده کنند که نتیجه آنها شگفت انگیز می باشد. یکی از این ماسک ها استفاده از هویچ وسفیده تخم مرغ می باشد. این دو ماده غذایی دارای آمینواسید، ویتامین، مواد معدنی می باشند که موجب جوان تر شده پوست می شود. همچنین ترکیبات موجود در آنها موجب می شود که تاثیرات منفی اشعه نور خورشید را کاهش دهد و کلاژن و الاستیسیته را حفظ کند. شما می توانید به اندازه کافی هویچ را رنده کرده و آب آن را بگیرید سپس با سفیده تخم مرغ آن را ترکیب کرده و به مدت 20 دقیقه روی صورت خود بمالید. در انتها صورت خود را با آب سرد شستشو دهید.

بوتاکس پیشانی به روش خانگی

بوتاکس پیشانی به روش خانگی

همچنین می توانید با استفاده از وازلین، عسل و روغن زیتون کرمی درست کنید که اسیدهای چرب، آنزیم و آنتی اکسیدان های پوست را تامین کند و بافت های آسیب دیده را جوانسازی و از افتادگی زودرس پوست جلوگیری نماید. برای این کار وازلین را در ظرفی بریزید  و آن را ذوب کنید. سپس آن را با عسل و روغن زیتون قاطی کنید و هم زنید. سپس بزارید تا جامد شود. پس از آن کرم را به آرامی روی پیشانی و محل های مورد نظر مالش دهید. هر شب این کار را برای نتیجه بهتر تکرار کنید.

بوتاکس پیشانی برای رفع سردرد

بوتاکس پیشانی برای رفع سردرد

گفته می شود که این روش بهترین درمان سردرد میگرنی می باشد و نتیجه تحقیقات نشان می دهد که از این روش می توان برای درمان بیماران مبتلا به سردرد مزمن روزانه استفاده کرد. اما نحوه استفاده و تزریق بوتاکس نیز خیلی اهمیت دارد. در صورتی که می خواهید به هدف خود برسید نخست می بایست با یک متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید تا معیارهای مشخصی را برای شما طرح ریزی کند. سپس باید بوتاکس مورد نظر را بر اساس همان معیارها در محل های مناسب تزریق کنید تا نتیجه مورد نظر به دست آید.

ورم بعد از Botox پیشانی

ورم بعد از Botox پیشانی

این روش با توجه به اینکه دارای نکات مثبت زیادی می باشد اما در برخی از موارد عوارضی نیز به همراه دارد. معمولا بیشتر افراد پس از تزریق این ژل دچار ورم و کبودی در ناحیه مورد نظر می شوند. نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که در صورتی که ورم خفیف بود، مشکل خاصی به وجود نمی آورد و طبیعی است اما در صورت شدت آن باید با پزشک مشورت کنید.

بیشتر بخوانید
هزینه تزریق ژل چقدر است؟ + تخفیف 80 درصدی توسط بهترین مراکز تزریق ژل

سوالات متداول در مورد Botox پیشانی

بوتاکس پیشانی چیست؟

برخی از مواقع به دلیل بالا رفتن سن متوجه چین و چروک هایی در این ناحیه می شویم که می توان از بوتاکس برای رفع آن استفاده کرد.

بوتاکس پیشانی چقدر هزینه دارد؟

معمولا قیمت آن بستگی به موارد بسیاری مانند نوع ژل تزریقی، دستمزد پزشک و غیره دارد.

آیا بوتاکس پیشانی روش طبیعی دارد؟

بله می توان با برخی از گیاهان و روغن های طبیعی ماسک هایی درست کرد که برای رفع چین و چروک مفید هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *