بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

هزینه بالا کشیدن ابرو چقدر است؟ تخفیف بالا کشیدن ابرو با بوتاکس در مشهد

ما در این مقاله می خواهیم با عملی بسیار رایج در این روز ها بین جوانان و نو جوانان و به طور مشخص تر رایج در بانوان یعنی بالا کشیدن ابرو صحبت کنیم و شما را با جراحی بالا کشیدن ابرو بیشتر آشنا کنیم. با خواندن این مطلب شما می توانید اطلاعات جامع و کاملی درباره این جراحی کسب کنید و اگر قصد انجام دادن این کار را دارید، با دید وسیع نسبت به مزایا و معایب آن جلو بروید تا مشکلی پیش نیاید.

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

بالا کشیدن ابرو با بوتاکس

وقتی شما برای لیفت کردن ابرو به مطب های زیبایی مراجعه می کنید، با روش های متعددی رو به رو می شوید که شاید حتی نام آن ها و روش کار را نمی دانستید. یکی از این روش ها هل دادن ابرو ها به سمت بالا با استفاده از تزریق ژل یا همان بوتاکس می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و در این جا روش این عمل را کاملا تشریح خواهیم کرد. شما زمانی که این نوع جراحی را برای اصلاح ابرو انتخاب می کنید، باید متوجه باشید که ماندگاری آن کاملا مقطعی و غیر دائمی است.

در این روش مواد بوتاکس که نقش فلج کنندگی محل تزریق را بر عهده دارد، در محل مشخصی که بالای ابرو می باشد تزریق می شود و با توجه به سلیقه و نظر مراجعه کننده و این که چقد می خواهد ابرو هایش رو به بالا باشد، تزریق انجام می شود. این نوع تزریق کاملا با بی حسی موضعی انجام می شود و مراجعه کننده هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد.

بعد از این که تزریق انجام شد، مراقبت های بعد از آن شروع خواهد شد. شما بعد از تزریق نباید در محل گرم قرار بگیرید و به حمام آب داغ بروید و باید سعی کنید تا حد امکان در محل های خنک و سرد باشید تا بوتاکس تزریق شده به خوبی در زیر پوست شما تثبیت شود. بعد از چند ماه متوجه خواهید شد که ابرو های شما رفته رفته به حالت اولیه خود در حال بازگشت است و این موضوع کاملا ظبیعی است و شما باید در صورت لزوم اقدام به تجدید تزریق بوتاکس کنید و یا از روش های دیگری استفاده کنید.

بالا کشیدن ابرو با نخ

در این روش نسبت به روش بالا طول عمر عمل بسیار بیشتر شده و مراجعه کننده به مراتب از نتیجه آن راضی تر خواهر بود. در عمل بالا کشیدن ابرو با استفاده از نخ، باید کمی ریسک جراحی را به جان بخرید تا به نتیجه مطلوب برسید و این حرف بدان معناست که در آن، با در نظر گرفتن سلیقه بیمار با توجه به اندازه ای که می خواهد ابرو هایش بالا برود، با استفاده از نخ های مخصوص این کار از زیر شقیقه های مراجعه کننده اقدام به کشیدن پوست بیمار می کنند. بعد از این که نخ به سمت خط رویش مو ها نزدیک شد، محل خروج نخ و بخیه را در بین موها انجام می دهند که هم قابل دیدن برای دیگران نباشد و هم خود مراجعه کننده حس بهتری پیدا کند.

در این روش معمولا از بی حسی موضعی استفاده می کنند اما به دلیل ریسک تقریبا بالای آن طالب کمتری نسبت به تزریق بوتاکس دارد و طرفداران آن تقریبا خاص هستند. البته این نکته را باید در نظر گرفت که ماندگاری این روش تقریبا حدود 20 ماه است و نسبت به بوتاکس بسیار به صرفه تر است.

بالا کشیدن ابرو با جراحی

بالا کشیدن ابرو با جراحی

در این روش تقریبا پر طرفدار شما به جراحی کوچکی نیاز خواهید داشت تا مشکل افتادگی ابرو و پلک و حتی چین و چروک پیشانی خود را با هم رفع کنید و محبوبیت این روش دقیقا به همین دلیل است. در این جراحی برش های بسیار ریز و کوچکی در لا به لای موهای شما زده می شود تا به بررسی اولیه بپردازند که بدانند آیا این روش مناسب شما هست یا خیر. بعد از انجام این مرحله، چراح متخصص به پوست زیر پیشانی و ابرو دسترسی خواهد داشت تا آن را تغییر داده و یا جا به جا کند.

بیشتر بخوانید
بوتاکس چیست و چقدر هزینه دارد؟ انواع بوتاکس کدام اند و عوارض تزریق ژل بوتاکس چیست؟

در این روش به دلیل برش های بسیار ریزی که در سطح پوست سر انجام می شود، پزشک نیازمند دیدی وسیع تر و دقیق تری نیز می باشد و برای رفع این مشکل از دستگاهی به نام اندوسکوپ کمک می گیرند که دوربینی بسیار کوچک بر سر ابزار جراحی سوار شده است که به کمک آن می توانند دیدی عالی داشته باشند و بدون خطا به عمل بپردازند.

در این روش ماهیچه ها و بافت های زیر پوستی از استخوان جدا می شود و جراح می تواند آن ها را جا به جا کند و در محل مورد نظر فیکس نماید. بعد از این کار بافت های جدا شده از پوست دوباره به استخوان جوش می خورد و بیمار می تواند بعد از طی کردن دوران نقاهت کوتاهی به زندگی عادی و روزمره خود ادامه دهد.

بالا کشیدن ابرو با لیزر

به دست آوردن ابرو هایی زیبا با این روش، مزایا و عایب خاص خود را دارد که به توضیح هر یک از آنان می پردازیم. در این جراحی عملی مستقیما بر روی ابرو رخ نمی دهد بلکه با بر طرف کردن چین و چروک های اطراف آن اقدام به کمی لیفت و بازگشت دوباره ابرو ها به حالت خود می شود. این لیزر به لیزر صاف کننده و جوان کننده نیز معروف است و در زیبایی پوست بسیار از آن استفاده می شود و با تاباندن اشعه های لیزر به نقطه مورد نظر و راه پیدا کردن آن اشعه ها به بافت های زیر پوستی، عمل جوان سازی و ترمیم به خوبی شکل می گیرد و کلاژن سازی آغاز می شود.

همان طور که می دانید کلاژن یکی از حیاتی ترین مواد موجود در پوست ماست و با بالا رفتن سن و ایجاد چین و چروک، تولید آن بسیار کاهش می یابد و با انجام چنین عمل هایی به پوست خود کمک می کنیم تا دوباره طراوت و جوانی خود را باز یابد و از آن جایی که کلاژن خاصیت خود ترمیمی و باز سازی را داراست، ناحیه درمان شده را به سمت بالا می‌ کشد و باعث صاف و کشیده شدن پوست می ‌شود. 

هزینه بالا کشیدن ابرو

در حقیقت هزینه عمل بالا کشیدن ابرو در شهر های مختلف و حتی در مطب های مختلف در سطح یک شهر نیز با هم متفاوت است. عوامل زیادی از جمله تخصص و تبحر دکتر جراح، مواد موجود برای به کار بردن و توجه کردن به خصوصی بودن مطب و یا نبودن آن، از عواملی است که بر هزینه این عمل بسیار تاثیر گذار خواهد بود. این نوع عمل های زیبایی بیشتر در شهر های بزرگی از جمله تهران، مشهد، تبریز و شیراز رواج دارد و روز به روز نیز به تعداد مراجعه کنندگان در مطب ها افزوده می شود.

روشهای بالا کشیدن ابرو

روشهای بالا کشیدن ابرو

با توجه به مطالبی که در بالا بیان شد به جمع بندی انواع روش های بالا بردن ابرو و توضیح مختصری راجع به آن ها می پردازیم: در روش تزریق بوتاکس، مواد حاوی ژل بوتاکس به بالای ابرو ها تزریق می شود و به ماهیچه های آن منطقه کمک می کند که بالا تر از حد نرمال خود قرار بگیرند و در نتیجه این عمل ابرو ها حالت زیبایی پیدا کرده و لیفت می شوند. نکته قابل توجه در مورد این نوع درکان این است که تاثیر آن کاملا موقتی و ماندگاری 3 الی 4 ماهه دارد و بعد از آن در صورت نیاز باید مجددا به تزریق روی آورید.

در روش جراحی، در ناحیه کف سر بیمار چند برش بسیار ریز ایجاد می شود و جراح با استفاده از ابزار های بسیار دقیق و ظریف اقدام به جدا سازی ماهیچه های زیر پوست از استخوان می نماید و محل قرار گیری آن ها را جا به جا کرده و تصحیح می کند و بعد از انتخاب محل مناسب آن ها، ترمیم به صورت آهسته پیش می رود و استخوان مجددا به ماهیچ ها جوش می خورد. در این روش علاوه بر لیفت، چین و چروک های پیشانی نیز درمان می شود و گاهی همراه با تغییر حالت زیبای پلک نیز همراه خواهد بود.

در روش استفاده از نخ، جراح کار خود را از بالای ابرو ها آغاز می کند و با رد کردن نخی مخصوص از سمت شقیقه ها به سمت خط رویش موها کار خود را ادامه می دهد و در زمانی که بخواهد نخ را بیرون بیاورد و کار خود را به پایان برساند، محلی در لا به لای مو ها را انتخاب می کند تا برای دیگران قابل مشاهده نباید و محل بخیه نیز روند بهبود سریع تری را داشته باشد. ماندگاری این روش در حدود دو سال می باشد و برای کسانی که در حال حاضر با موقعیت قرار گیری ابرو های خود مشکل دارند و به دنیال راه حلی موقتی اما مطئن هستند، بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید
تزریق ژل بوتاکس در سرتاسر ایران با قیمت منطقی و تضمین کیفیت و سلامتی

در روش استفاده از اشعه های لیزر نیز اقدام به صاف کردن چین و چروک های محل مورد نظر می کنند و بعد از اصلاح این مشکلات، ابرو ها حالت زیبای خود را به دست می آورند و حالت لیفتی طبیعی به خود می گیرند که بسیار مناسب افراد میانسال است. آن ها با استفاده از این روش پوست خود را جوان سازی و ترمیم می کنند و در کنار آن نیز از این خدمات عالی بهره مند می شوند.

لیفت تارها با مواد مخصوص

البته شاید بد نباشد بدانید که بعضی اوقات حالت افتادگی ابرو ها از بلندی مو های آن است و این خطای دید را در شما به وجود می آورد که مشکل از محل قرار گیری استخوانی و ماهیچه ای آن است. در این مواقع لازم است که به شما بگوییم نگران نباشید چرا که روشی بسیار آسان و کم هزینه ای وجود دارد که در آن با کمک گرفتن از چسب برای بالا کشیدن ابرو استفاده می کنند و به تار های نا منظم ابرو های شما کمک می کند که در جهت رو به بالا قرار بگیرند و بسیار منظم و هالیوودی به نظر برسند.

در این روش که به روش بالا کشیدن ابرو بدون جراحی معروف است، ابرو ها بسیار حالتی زیبا به خود می گیرند و با تقویت آنان باعث می شود که تار های ضخیم تری داشته باشید و هیچ گگونه عمل جراحی نیز انجام ندهید و از ریسک بالای آنان در امان باشد. ماندگاری این روش بسیار کوتاه است و فقط حالت تار های ابرو های شما را تغییر می دهد و خبری از تغییر حالت کلی ابرو نیست. اما در بعضی از افراد نیز با همین روش مشکل شان حل می شود و به مقصود خود می رسند و نیازی به هزینه های گزاف جراحی ندارند.

ماندگاری این روش بسیار کوتاه و در حد یک ماه است و بعد از گذشت مدت زمان معین، ابرو ها دوباره به حالت اولیه خود بر می گردند. نکته ای که این جا قابل توجه است این است که با این که ماندگاری آن بسیار کوتاه می باشد، هزینه آن هم بسیار ناچیز است و توصیه ما به شما این است که در صورتی از این روش زیبایی نتیجه نگرفتید به روش های دیگر فکر کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

بهترین روش بالا کشیدن ابرو را چه روشی می توان نام برد؟

با توجه به مشکل بیمار و سلیقه شخصی او، درمان های مختلفی به وی پیشنهاد می شود که در نهایت به رفع مشکلش منتهی بشود پس دقیقا نمی توان گفت که کدام روش از روش دیگری برتر است.

روش جراحی در این عمل به چه صورت است و چه مزایایی دارد؟

در روش جراحی، در ناحیه کف سر بیمار چند برش بسیار ریز ایجاد می شود و جراح با استفاده از ابزار های بسیار دقیق و ظریف اقدام به جدا سازی ماهیچه های زیر پوست از استخوان می نماید و محل قرار گیری آن ها را جا به جا کرده و تصحیح می کند و بعد از انتخاب محل مناسب آن ها، ترمیم به صورت آهسته پیش می رود و استخوان مجددا به ماهیچ ها جوش می خورد. در این روش علاوه بر لیفت، چین و چروک های پیشانی نیز درمان می شود و گاهی همراه با تغییر حالت زیبای پلک نیز همراه خواهد بود.

در روش لیفت با لیزر، روند کار به چه صورت است؟

در روش استفاده از اشعه های لیزر نیز اقدام به صاف کردن چین و چروک های محل مورد نظر می کنند و بعد از اصلاح این مشکلات، ابرو ها حالت زیبای خود را به دست می آورند و حالت لیفتی طبیعی به خود می گیرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *