بوتاکس

بوتاکس چیست و چقدر هزینه دارد؟ انواع بوتاکس کدام اند و عوارض تزریق ژل بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست و چه عوارضی دارد در این مقاله قصد داریم تا در مورد botox و انواع آن که شامل بوتاکس پیشانی بوتاکس ابرو و غیره می‌شود را در این مقاله به صورت کلی برای شما بیان کنیم و بگوییم که چه مراکزی را می توان به عنوان یک مرکز بوتاکس مناسب انتخاب کرد و چه معیارهایی باید برای مراکز مختلف و بیمارستانها برای بوتاکس ای مطمئن در نظر گرفت.

  • جهت تزریق بوتاکس و جراحی و عمل زیبایی در مشهد به صورت کاملا حرفه ای با هزینه و قیمت مناسب، با ما تماس بگیرید.

بوتاکس چیست و هزینه آن چقدر است ؟

حال در اینجا قصد داریم تا تمامی مراحل botox و انواع بوتاکس را به صورت ریز برای شما توضیح دهیم تا شما بتوانید به راحتی تشخیص دهید که یک مرکز بوتاکس چه ویژگی هایی باید داشته باشد و در انتها مراکز مختلف برای شما بررسی می‌کنیم و شما می توانید با توجه به رنکینگی که هر مرکز به خود اختصاص داده و مکان مورد نیاز خود را پیدا کنیم تا بتوانید بهره کافی را از آن ببرید.

انواع بوتاکس

پیش از گفتن انواع botox بد نیست در مورد خود botox کمی صحبت کنیم و به راستی بوتاکس چیست و چه معنایی دارد.

در مراجع و سایتهای مختلف راجع به کلمه بوتاکس توضیحات مختلفی داده اند ولی چیز پایه ای که در مورد botox وجود دارد این است که بوتاکس از ماده‌ای به نام بوتولینوم ساخته شده که در واقع این ماده به ماده سمی می‌باشد که هدف از استفاده از این ماده بی حس کردن قسمتی از پوست و بدن می باشد.

بوتولینوم در واقع یک ماده سمی می باشد ولی با در نظر گرفتن دوز های مناسب برای تزریق به پوست این ماده ، ماده بی خطری حساب می شود و در واقع این ماده کمک به فلج کردن عضلات مختلف ناحیه های صورت می کند و یا از بین بردن چین و چروک های که بر روی پوست ایجاد می شود نیز یکی از کارایی های این ماده جالب می باشد.

پس در همین جا برای شما مشخص کنیم که این ماده هیچ خطری ندارد زیرا دوز مناسب از آن به بدن شما تزریق می شود و در طول زمان نیز هیچ مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد پس نیازی نیست نگران این باشید که چنین مدرس ممکن است و بدن شما ضرر برساند طبق پژوهش های بسیاری که در این زمینه قرار گرفته تا کنون هیچ ضرر خاصی از این ماده به بدن نرسیده پس نگران این موضوع نباشید.

تزریق بوتاکس

آیا آثار بوتاکس بر روی پوست و صورت می ماند؟

یکی از سوال هایی  است که بسیاری از ما می پرسند این است که آثار botox برای پوست می ماند و به چه صورت می باشد در اینجا باید به شما بگوییم که هیچ اثری از بوتاکس برای پوست شما نخواهد ماند و مهمترین چیز جراح پلاستیک مناسب برای شماست و اگر شما می توانید فردی مناسب را برای خود انتخاب کنید دیگر هیچ مشکلی برای انجام botox خود نخواهید داشت.

و بوتاکس کارایی های بسیار مختلفی دارد برای مثال در بسیاری از جاها دیده شده که بسیاری مشکل تعریق بسیار زیاد دارند برای مثال پیشانی آنها تعریق دارد آنها با انجام بوتاکس این مشکل آن برطرف می کنند تا دیگر مشکلی برای شما وجود نداشته باشد و کودک را برای چیزهای بسیار ساده و تعریق نیز کاربرد دارد و همانطور که می دانید یکی از مهمترین عواملی است که چین و چروک های پیشانی را نیز از بین می برد که بسیاری از بازیگران و خواننده ها نیز از این مهم استفاده می‌کنند پس botox عملی ساده و بسیار مناسب محسوب می شود.

بوتاکس صورت

حال قصد داریم تفاوت های بوتاکس و تزریق ژل بوتاکس را برای شما بگوییم و آیا اینها با همدیگر تفاوت دارند و یا کار همدیگر را انجام می‌دهند؟

همانطور که از اسم آنها نیز مشخص می باشد این است که برای تزریق ژل شما در واقع دارید بین چین و چروک ها را پر می کنید و فرق بسیار اساسی با بوتاکس دارد زیرا در بوتاکس شما قصد دارید تا عضله ها را تحریک کنید و تحت تاثیر قرار دهید و با تحریک و تحت تاثیر قرار دادن عضلات در قسمت های مختلف قصد دارید تا چین و چروک های صورت را از بین ببرید.

البته باید به این موضوع هم توجه داشت که با توجه به تشخیص پزشک در بعضی موارد با توجه به عمق زیاد چروک ها و چین ها گاه ممکن است botox برای شما جواب ندهد و روش‌های دیگری پیشنهاد شود.

بعد از بوتاکس

انواع بوتاکس

بوتاکس انواع مختلفی دارد و افراد مختلف با توجه به مشکلات مختلفی که دارند از امکانات مختلف botox استفاده می‌کنند ولی از جمله شایع‌ترین جاهایی که وجود دارد تا افراد بتوانند از بوتاکس استفاده کنند می توان به اطراف ناحیه چشم که به پاکلاغی نیز معروف است اشاره کرد.

و یا یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس بین دو چشم می باشد که در واقع بین دو ابرو را توسط botox تغییرات ایجاد می‌کنند و یا یکی دیگر از کاربردهای که پیشتر هم در مقاله به شما گفتیم این می باشد که می توانند با بوتاکس که چین و چروک های روی پیشانی را که به صورت افقی به وجود آمده به صورت کلی از بین ببرد.

یا یکی دیگر از مواردی که وجود دارد و بسیاری به انجام botox برای آن می پردازد این است که افرادی که دوست ندارند در زیر بغل آنها غدد تعریق وجود داشته باشد.

بوتاکس مو

از بوتاکس استفاده می کنند تا به صورت کلی طریق آنها برای ماه ها قطع شود از مزایای بوتاکس برای زیر بغل هم در جلو تر برای شما توضیح خواهیم داد.

همچنین سعی می کنیم که در انتهای مقاله در مورد بوتاکس مو نیز برای شما صحبت کنیم زیرا این مسئله نیز کرد مهم‌ترین مسائلی است که مردم به آن رجوع کردم و دوست دارم که بوتاکس مو را انجام دهند.

زمان اثر پذیری بوتاکس

در مورد این موضوع ضررهای بسیار زیادی داده شده است و هر کس در مورد زمان اثر پذیری botox نظرات خواسته خود را در دست ولی چیزی که مشخص است زمان اثر پذیری بوتاکس به چند معیار و سعی دارد که یکی از این معیارها محل خاصی است که بوتاکس در آن نقطه انجام شده است.

به این منظور است که می‌تواند بازه های زمانی مختلف را به خود اختصاص دادند که از جمله این بازه های زمانی میتوان برای botox های بسیار ساده بازه زمانی یک تا ده روز را انتخاب کرد و به این صورت می باشد که معمولاً در این بازه زمانی به بهبودی منطقی خواهد رسید.

و حدود ۲ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا بهبود کامل یابد زیرا بدن شما قصد دارد تا عضلات جدید را بسازد و برای درست شدن این عضلات اسب های جدید نیز قرار است ساخته شود در نتیجه از نظر زمانی باید مدت زمان بیشتری طول بکشد ولی بهبودی اولیه در روزهای کمتر از ۳۰ روز برای شما اتفاق می افتاد و نگران این اتفاق نمی خواهد باشید.

عوارض بوتاکس

عوارض بوتاکس چیست؟

مشاوره های بسیاری که برای botox ما انجام داده ایم و نظرسنجی های بسیاری که صورت گرفته عده بسیاری از این را داشتند که بدن ممکن است بوتاکس را پس بزند و یا اثرات منفی نیز برای بدن دارد.

همین موضوع را برای شما روشن کنیم و بگوییم که هیچ نگرانی برای موضوع نداشته باشید زیرا و تحقیقات بسیاری که در این زمینه صورت گرفته و با توجه به تجارب بسیار که دکتران مختلفی به خود اختصاص داده اند نظری که همه دکترها دارند این است که این اتفاق بسیار نادر و کمیاب می باشد و در هر هزار نفر ممکن است در یک نفر اتفاق بیفتد که این اتفاق پیش از عمل نیز قابل پیشگیری می باشد.

بیشتر بخوانید
هزینه بوتاکس ابرو چقدر است؟ برسی ماندگاری و عوارض بوتاکس ابرو

زیرا پس از زدن بوتاکس به طور قطع با توجه به جنس پوست و سیستم بدن فرد می باشد پس پزشک می تواند پیش از انجام botox به این موضوع پی ببرد و نگران این موضوع یعنی پس از زدن بوتاکس به هیچ وجه نباشید.

بسیاری وقتی نام botox را می شنوند بلافاصله فکر می کنند که بوتاکس مربوط به چین و چروک می باشد ولی فقط این نیست تمام محصولات جدیدی که برای مو معرفی شده سعی داشته تا قالبی مانند botox را داشته باشد.

بوتاکس چیست

botox برای مو نیز بسیار پرکاربرد است زیرا بوتاکس مو کمک پر شدن مو می کند و موها را از حالت وزی و فری خارج می کند و تبدیل به موهای صاف می‌کند در نتیجه طبیعی است که بوتاکس مو نیز بسیار پر کاربرد باشد.

بسیاری بوتاکس مو را انقلابی در صنعت مد می دانند زیرا پس از آمدن بوتاکس مو ویژگی‌هایی که یک مو باید داشته باشد با توجه به تزریق پروتئین، ویتامین و چربی‌های مناسبی که به لیپید نیز شناخته می‌شوند به پوست و مو انجام شد و تزریق این مواد مفید باعث شد که وزی مو به صورت کلی از بین برود.

حال یکی از سوالاتی که بسیاری از ما پرسیده اند این است که چه کسانی میتوانند از بوتاکس مو استفاده کنند و botox مو برای چه کسانی لازم است؟

botox مو برای کسانی که موهای کم پشت و کدر دارند و برای کسانی که موهای آنها در طی سالهای مختلف و توجه به رنگ کردن آسیب دیده بسیار مناسب می باشد همچنین همانطور که قبلا هم گفتیم برای کسانی که موهای وز دارند بسیار کاربرد دارد و بر بسیاری از مراکز برای رفع موخوره نیز از بوتاکس استفاده می کنند.

قیمت بوتاکس

botox مو مانند بوتاکس پیشانی نمی باشد و برای انجام دادن بوتاکس مو دیگر نیازی به تزریق نیست و در واقع بوتاکس مو یک نوع روش برای نرم کنندگی موی شما می باشد و حالت موضعی بیشتر دارد.

براب انجام botox شما خود می توانید به راحتی این عمل را انجام دهید اگر چه که در صورتی که بوتاکس را در مراکز مخصوص انجام شود بسیار مناسب‌تر خواهد بود زیرا آنها می‌دانند زمان مراقبت به چه صورت است و می دانند با چه سطحی باید این ماده به موهای شما تماس داشته باشد.

در نتیجه ما به عنوان یک متخصص مراکز مخصوص botox مو را به شما پیشنهاد می کنیم و سعی کنید که خود به صورت فردی را انجام ندهید زیرا شما برای انجام بوتاکس مو هزینه می کنید و ممکن است این هزینه برای شما از بین برود در نتیجه با کمی هزینه بیشتر در مراکز مخصوص این کار را انجام دهید.

همانطور که عقب‌تر برای شما توضیح دادیم بوتاکس پیشانی برای از بین بردن چین و چروک های بر روی پیشانی و بالای چشم ها کاربرد دارد که معروف ترین مدلها از بوتاکس نیز به عنوان روشی برای جوان سازی استفاده می کنند که به شما به صورت کامل در مراحل قبل توضیح دادیم.

بوتاکس پیشانی

حال قصد داریم تا در مورد یکی از پرکاربردترین botox ها یعنی بوتاکس ابرو برای شما صحبت کنیم که یکی از محبوب ترین تزریق های بوتاکس محسوب می شود.

لیفت ابرو با بوتاکس ابرو یک روش بسیار نوین برای از بین بردن اخم ابرو می باشد و با انجام دادن این کار میتوانید چشمان باز تر داشته باشید که این مهم از تزریق بوتاکس یا بوتولینوم نوع a می باشد.

به کمک این ماده عضلات مربوط به این ناحیه به صورت ریلکسینگ و شل در می آید پس عضلات ناحیه بالای صورت می‌توانند سعی به بالا کشیدن ابروها و کنند زیرا با صاف شدن پوست و شل شدن آن قسمت کشیده شدن بالای ابرو کاملا منطقی میباشد و پوست سیب کشیدگی می‌کند که به همین سبب است که باعث می‌شود چشم افراد بسیار زیباتر دیده شود و برای همین منظور از که عمل botox ابرو بسیار محبوب شده است.

این که دوست دارید کدام نقطه از ابروی شما به بالا برود کاملاً به سلیقه شما می باشد و دکترها می توانند با تزریق به نواحی مختلف ابرو این امکان را برای شما ممکن کنند یعنی برای مثال در صورتی که شما علاقه دارید انتهای ابروی شما بالا و دکترها باید در نقطه انتهایی ابروی شما این تزریق را انجام دهند تا شل شدن عضلات آن ناحیه اتفاق افتاد و عمل سازی لیفت صورت بگیرد.

بهترین بوتاکس

بوتاکس لب نیز یکی دیگر از عوامل زیبایی ساز صورت محسوب می‌شود که بسیاری به این طریق سعی به زیان بودن خود دارند و از نظر پزشکی نیز این امر بسیار پیشنهاد شده است زیرا کسانی که علاقه دارند که چروک های دور لب خود را از بین ببرند و دوستان لبی پر تر داشته باشند و دوست دارند که عمل لیفت لب را انجام دهند می‌توانند به کمک botox لب از این موارد بهره‌مند شوند.

حال یکی از مهمترین چیزهایی که وجود دارد تفاوت بین تزریق ژل به لب و بوتاکس لب وجود دارد که در بوتاکس بسیار عوارض کمتری وجود دارد درجه بسیاری از پزشکان بوتاکس را نسبت به تزریق ژل به کسانی که دوست دارند لب های پر حجم کمتری داشته باشند پیشنهاد کردند و توصیه داشتند.

مزایای بسیاری در تزریق بوتاکس به لب وجود دارد که ما قصد داریم در این جا به برخی از آنها بپردازیم.

بوتاکس ابرو

پیش از هر چیز بد نیست بدانید که هدف از بوتاکس کردن فلج کردن یک سری عضلات بود در نهایت در بوتاکس لب تصمیم به این است که اطراف نواحی لب فلک شود تا خود لب شکل بیشتری به خود بگیرد و نمایش بیشتر از خود بگذارد.

botox کاربردهای بسیاری دارد و فواید بسیاری از بوتاکس همواره ذکر شده که از جمله فواید آن می‌توان به فرایند تزریق بسیار کوتاه اشاره کرد که در بازه‌های زمانی بین ۵ تا حداکثر ۴۵ دقیقه این امکان انجام می شود و تزریق بوتاکس در این بازی زمانی تمام می‌شود.

و عوارض بوتاکس که یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که بسیاری به آن اهمیت می دهند نیز برای بوتاکس لب وجود ندارد به این صورت که هیچ گونه جوش قرمزی و ورم پس از بوتاکس لب برای فرد مراجعه کننده پیش نخواهد آمد که این امر بسیار مهم است و فرد می‌تواند به تمامی کارهای روزمره اش برسد و عواقبی برای او وجود ندارد.

هزینه بوتاکس

تزریق ژل

یکی از نکاتی که باید بسیار به آن توجه داشته باشید مراقبت های بعد از بوتاکس و انجام عمل های قبل از botox می باشد که باید به آن توجه بسیاری داشته باشید تا بتوانید بهترین بازده و راندمان را از تزریق بوتاکس خود داشته باشید.

حتماً دقت کنید و توجه داشته باشید که قبل از انجام botox برای مثال دو تا سه روز قبل از انجام بوتاکس سعی کنید از هیچ‌گونه مسکن و آسپرین استفاده نکنید زیرا می‌تواند تاثیر منفی برای شما داشته باشد و همچنین از مصرف داروهایی که ضد حساسیت می باشند و برای این می باشند که انعقاد خون شما را زود تر انجام دهند به شدت پرهیز کنید.

و به این نکته نیز توجه داشته باشید که بوتاکس لب اصولاً به افرادی که ام اس دارند و باردار می باشند و یا بیماری پوستی فعال دارند به شدت توصیه می شود که این عمل را انجام ندهند زیرا می تواند برای آنها بسیار خطرناک باشد.

با اینکه عمل تزریق botox به لب کار بسیار سخت و دشواری نمیباشد ولی سعی کنید برای این مورد هم بهترین دکتر ها را پیدا کنید و سعی کنید که از دکترهای مناسب برای تزریق بوتاکس خود استفاده کنید تا هیچ گونه مشکلی برایشان به وجود می آید زیرا عمل های زیبایی چیزهایی است که به شدت در معرض دید شما قرار دارد پس سعی کنید با کمی هزینه بیشتر برای زیبایی خودتان از دکترهای استفاده کنید که بتوانم بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورند.

کرم بوتاکس

بوتاکس بینی نیز یکی از بوتاکس های پرکاربرد در جهان می باشد که افراد مختلفی به بوتاکس بینی می‌پردازند که این botox بینی به منظورهای مختلفی انجام می شود برای مثال افرادی هستند که با توجه به خط خنده که دارند باعث می شود که روی بینی آنها نیز تأثیر داشته باشد این افراد می‌توانند با انجام بوتاکس این را از بین ببرند.

بیشتر بخوانید
بهترین مارک ژل بوتاکس در ایران کدام است؟ خرید بهترین ژل های خارجی و ایرانی

و یا کسانی که نوک بینی آنها با توجه به انقباضی که در نوک لب آن ها انجام می شود به سمت پایین می آید می توانند با یک بوتاکس ساده این مشکل را به کلی از بین ببرند.

سن مناسب بوتاکس

سن مناسب بوتاکس

این سوال بیشتر افرادی است که می خواهند این تزریق را انجام دهند. باید بگوییم که بهترین زمان برای انجام آن زمانی است که هنوز چروک های صورت عمق بیشتری را به خود نگرفته اند وگرنه از لحاظ سنی هیچ محدودیتی ندارد. برخی از افراد هنگام صحبت کردن حرکات اضافی دارند یا اینکه در هنگام تمرکز اخم ویژه ای روی صورت خود مشاهده می کنند، بیشتر متوجه چین و چروک های زودرس می باشند که به آنها پیشنهاد می شود تا در تمایل قبل از اینکه این چروک ها عمیق تر شوند، به فکر انجام تزریقی معمولی باشند. البته در اینجا باید متذکر شوم که این رش بیشتر برای خانم ها رایج می باشد.

اثر گرما بعد از بوتاکس

اثر گرما بعد از بوتاکس

شاید شما نیز جزء آن دسته از افرادی باشید که می خواهید بدانید آیا گرما و تابش نور خورشید تاثیری بر ژل بوتاکس دارد یا خیر. پزشکان در این مورد این طور می گویند که هر چند که سرما و هوای سرد تاثیر آن چنانی روی این ماده ندارد اما بر عکس آن، گرما اثر مخربی را از خود به جای می گذارد. گرمای شدید می تواند محلی که تزریق انجام شده را کبود و متورم کند و در و صورتی که زیر گرمای شدید به مدت طولانی قرار بگیرید، از مقدار حجم ژل کاسته شده و در بعضی مواقع موجب حرکت آن در زیر پوست می شود. البته خبر خوش برای شما اینکه، این شرایطی که گفته شد، تنها برای 24 ساعت پس از تزریق می باشد و بعد از آن نه گرما و نه سرما تاثیری برای محل مورد نظر ندارد. علاوه بر آن، برخی از متخصصان بر این باورند که پس از تزریق بهتری است تا سه یا چهار روز در آب و هوای سرد یا گرم قرار نگیریم.

اقدامات بعد از بوتاکس

اقدامات بعد از تزریق

پس از اینکه تزریق بوتاکس را انجام دادید، مراقبت بعد از آن نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، حتی در برخی از مقالات آموزشی آمده است که اهمیت این دوران حتی با کیفیت کار نیز برابر می باشد. ما به طور خلاصه به شما می گوییم که چه کارهایی را باید انجام دهید. در ابتدا باید بدانید که محل تزریق را نباید لمس یا دستکاری کنید. بیشتر پزشکان توصیه اکید می کنند که نباید محل مورد نظر را حداقل برای 24 ساعت ماساژ دهید. زیرا انجام چنین کاری موجب می شود تا ژل مورد نظر به سایر نقاط پخش شود.

نکته بعدی این است که پس از تزریق بوتاکس هرگز از الکل استفاده نکنید. این ماده به شدت مضر می باشد. همچنین تا مدتی نباید فعالیت فیزیکی سنگینی را انجام دهید تا از منتقل شدن ژل به سایر نقاط بدن جلوگیری شود. دکتران پیشنهاد می کنند که درصورتی که بعد از عمل متوجه شدید که درقسمت های تزریق کبودی بوجود آمده می توانید از آرنیکا یا ویتامین K استفاده کنید. همچنین باید به یاد داشته باشید که از لایه برداری های شدید مانند میکرودرم و سایر موارد شیمیایی خودداری کنید. برخی افراد پس از انجام تزریق ناراضی می باشند و از انجام آن رضایت کافی را ندارند، این گونه افراد نیز نگران نباشند و باید بگوییم که پس از آن نیز می توانید محل مورد نظر را ترمیم کنید. در آخر باید این نکته را به شما گوشزد کنیم که قبل از انجام چنین تزریقی حتما باید با پزشک مشورت کنید و همچنین درصورتی که بعد از آن عوارض جانبی داشتید، مشورت با پزشک را هرگز فراموش نکنید.

تاثیر بوتاکس بر میگرن

تاثیر بوتاکس بر میگرن

چند سالی است که دانشمندان روش جدیدی را برای درمان سردردهای شدید یا میگرن پیدا کرده اند. آنها از تزریق بوتاکس به عنوان جدیدترین راه برای درمان این بیماری نام می برند و در حال حاضر در تمام کشورهای پیشرفته غربی ازا ین راه استفاده می کنند. گفته می شود که علاوه بر بهبودی و درمان این بیماری، استفاده از این ابتکار مزایای دیگری نیز دارد. اما در استفاده از این روش نیز باید مانند هر روش دیگری باید چند نکته را رعایت کنیم. در ابتدا پس از مشورت باید دانست که میزان بیماری شما چقدر پیشرفته است تا بر اساس آن دوز و میزان ژل تزریقی مشخص شود. نکته بعدی این است که برای اطمینان از نتیجه بهتر بعد از تزریق، متخصص باید با توجه به مولفه های بیمار روش مناسبی را انتخاب کند.

همچنین طبق پروتکل اف دی ای FDA تزریق این ماده در 31 نقطه سر و گردن انجام می شود که شامل 7 نقطه در عضله فرونتال، 4 نقطع در عضلات تمپورال، 3 نقطه در عضلات اکسی پیتال، دو نقطه در عضلات پاراوتبرای گردن و 3 نقطع درعضله تراپزیوس می باشد. در نتیجه در می یابیم که تزریق در هر مکانی متفاوت بوده و باید تحت نظر نورولوژیست ماهر انجام شود.

تزریق بوتاکس دربارداری

تزریق بوتاکس دربارداری

پوست شما در این دوران دوره حساسی را پشت سر می گذراند. هورمون های بدن در این دوران فعالیت خود را افزایش می دهند و در نتیجه تولید بیشتری دارند. این تغییرات موجب می شود تا پوست چربی بیشتری تولید نماید و عوارضی مانند جوش به وجود آورد. در صورتی که می خواهید از تزریق بوتاکس برای درمان این مشکل پوستی خود استفاده کنید، به شما توصیه می کنیم که صبر کنید. در بسیاری از مواقع این نگرانی ها پس از اینکه فعالیت هورمون ها به سطح طبیعی خود برسند، رفع می شوند. اما شاید سوالی که ذهن بسیاری را مشغول کرده است این باشد که آیا تزریق این ماده در زمان شیردهی تاثیر منفی  دارد و عوارضی را برای کودک در پی خواهد داشت؟ باید به شما بگوییم که این تزریق هیچ عوارضی ندارد و طبق آمار رسیده هیچ گزارشی در این مورد دیده نشده است.

البته باید بگوییم که هیچ تحقیقی نیز روی زنانی که در دوران بارداری به سر می برند و از سم بوتولونیوم استفاده کرده اند، انجام نشده است و به همین دلیل اطلاعاتی برای بررسی دقیق این موضوع وجود ندارد. در نتیجه توصیه ما به شما این است که در ابتدا با پزشک معالج خود مشورت های لازم را انجام داده و سپس تنها زمانی از این ماده استفاده کنید که ضروریتی داشته باشد در غیر این صورت استفاده از آن هرگز در این دوران توصیه نمی شود.

سوالات متداول

از نظر پزشکی بوتاکس برای مو ضرر دارد؟

خیر با این روش شما تنها مو های خود را تقویت می کنید.

بهترین متخصص بوتاکس را چگونه بیابیم؟

با مشاورین ما درتماس باشید و اطلاعات دلخواه را رایگان در اختیار داشته باشید.

آیا مراقبتی بعد از بوتاکس وجود دارد؟

بله در این مورد در متن نیز برای شما صحبت شده است ولی توجه داشته باشید که سردرد و مشکلات عفونی در پی رعایت نکردن نکات برای شما ممکن می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *