برداشتن پوست اضافه شکم

مزایا برداشتن پوست شکم چیست؟ + تخفیف هزینه برداشتن پوست شکم در مشهد

برداشتن پوست شکم یا کشیدن پوست شکم که به آن لیفت شکم هم نیز می گویند روشی نوین برای رهایی از پوست شل و افتاده شکم می باشد. در این روش پوست اضافی شل شده روی شکم که حالت افتادگی دارد را بر می دارند که با هم می خواهیم در این مقاله چگونگی این کار را بررسی کنیم.

برداشتن پوست اضافه شکم

برداشتن پوست اضافه شکم

داشتنی اندامی مناسب و روی فرم آرزوی همه می باشد اما کاهش وزن سریع دغدغه هر فرد مبتلا به چاقی است که البته کاهش وزن سریع به روش های مختلف میسر می باشد اما بیشتر این افراد به دلیل کاهش وزن سریع با سطح وسیعی از پوست شل مواجه می شوند. افتادگی پوست اثرات منفی بر روی ظاهر فرد می گذارد که اعتماد به نفس فرد را تا حدودی از او می گیرد.

برداشتن پوست اضافی شکم

می توان گفت چربی اضافه شکم، بیشترین حجم چربی بدن هر فرد را به خود اختصاص داده است. معمولا ایجاد چاقی و انباشته شدن چربی در هر فرد ابتدا از شکم هر فرد شروع می شود این موضوع سبب تغییرات منفی در ظاهر و تناسب اندام افراد دارد. نتیجه این انباشته شدن چربی تغییر سایز و افزایش وزن می باشد که همین امر باعث مشکلاتی در انتخاب و پوشیدن لباس می شود. روش های طبیعی برای سفت شدن پوست برای پس از رفع چربی اضافه شکم وجود دارد.این درمان ها برای افراد چاقی است که اکنون وزن خود را کاهش داده اند و با مشکل افتادگی پوست شکم مواجه می باشند. این روش ها تا حد زیادی پوست را سفت و خاصیت ارتجاعی پوست را به برمی گردانند.

روش های برداشتن چربی بدن به دو دسته ی همراه با جراحی و بدون جراحی، دسته بندی می شوند. مشهور ترین ورایج ترین روش برای حذف چربی های بدن لیپوساکشن می باشد که در این روش پوست ناحیه ی هدف بریده می شود و چربی ها مستقیم از زیر پوست خارج می شوند. روش های بدون جراحی هم وجود دارد که به همان اندازه روش جراحی یا حتی بیشتر از آن روش، در برداشتن چربی موثر هستند و راهکار هایی مانند لیپولیزر که بدون جراحی است اما بهترین روش برای این کار، پیکرتراشی لیپوماتیک، با استفاده از دستگاه لیپوسته می باشد.

عمل برداشتن پوست شکم

پوست اضافی شکم که دیگر با رژیم های سخت و ورزش هم نتوانسته اید آن را از بین ببرید راهکار دیگری دارد، عمل جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی که در پزشکی می گویند. در این عمل، عضله های دیواره شکم سفت شده و پوست اضافه را بر می دارند تا شکمی صاف و تخت دیگر برایتان آرزو نباشد. عمل زیبایی شکم با عمل لیپوساکشن متفاوت است البته می توان این دو عمل را در صورت تمایل خودتان در کنار هم انجام داد.

برداشتن پوست شل شکم

در بدن هر فرد مقداری چربی وجود دارد و به این موضوع که چقدر وزن اضافه می کنیم و یا نیز وزن کم می کنیم مرتبط نمی باشد بلکه همواره مقداری سلول چربی در بدن ما وجود دارد. سلول های چربی بدن ما هنگام کاهش وزن کوچک می شوند و همچنین با افزایش وزن بزرگ خواهند شد.

بیشتر بخوانید
سپتوپلاستی چیست و چگونه است؟ تخفیف هزینه جراحی انحراف بینی در مشهد

پزشکان قبل از بارداری و بچه دار شدن انجام این عمل را نیز توصیه نمی کنند زیرا که پوست دوباره کشیده می شود و بعید است که به حالت بعد از عمل مجدد باز گردد. بهتر است برای انجام چنین عملی بعد از بارداری و دنیا آمدن فرزندان خود اقدام کنید تا نتیجه بهتری نیز از این عمل داشته باشید.

افراد زیادی که قصد انجام عمل زیبایی شکم دارند از این امر به خاطر اینکه نگران ماندن جای زخم روی شکم خود هستند، خود داری می کنند. در این مورد که چگونه آ ن ها را به حداقل برسانید با پزشک خود صحبت کنید تا دیگر این نگرانی نیز برطرف شود. زخم های به وجود آمده از جراحی شکم را می توان در زیر خط شلوار پنهان کرد. دو نوع زخم که بعد از عمل به وجود می آید که می شود آن ها را پیش کرد، یکی زخم های ناف و دیگری زخم های افقی می باشد. اسکار های افقی ایجاد شده در اثر برش هایی که طی عمل ابدومینوپلاستی به منظور از بین بردن و برداشتن پوست اضافی و برخی از ترک های پوستی در زیر شکم و برآمدگی بالای ناحیه شرمگاهی، می باشند. البته ترس وجود این اسکار ها نباید شما را از تصمیم به این عمل منصرف کند چون راهکار های زیادی برای کم رنگ کردن و دیده نشدن این اسکار ا وجود دارد.

عمل برداشتن پوست اضافه شکم

عمل برداشتن پوست اضافه شکم

دو نوع جراحی برداشتن پوست اضافه شکم داریم یکی ابدومینوپلاستی کامل و دیگری ابد.مینوپلاستی جزئی می باشد که هر دو روش را باهم بررسی می کنیم.

ابدومینوپلاستی کامل

در این روش عمل برداشتن پوست اضافی شکم، جراح برش بلندی را روی شکم ایجاد می کند که این برش از یک استخوان مفصل ران تا استخوان دیگر ایجاد می شود و پوست، بافت و عضلات را شکل می دهد که در این عمل ناف بایستی جا به جا شود و گاها در بعضی موارد لازم است لوله تخلیه تا چند روز زیر پوست باقی بماند.

ابدومینوپلاستی جزئی

این روش جراحی برداشتن پوست اضافه شکم، عملی جزئی و محدود زیبایی شکم است که معمولا برای افرادی انجام می شود که زیر ناف چربی اضافی شکم دارند. جراح در این عمل معمولا ناف را جابه جا نمی کند. بااین روش کوچک کردن شکم حدودا دو ساعت زمان می برد.

مراحل ابدومینوپلاستی

جراحی کوچیک کردن شکم دارای چند مرحله می باشد که به اختصار توضیح می دهیم: مرحله اول: بیهوشی که این عمل با توجه به خواست بیمار و صلاح دید جراح مربوطه، تحت بیهوشی عمومی و یا با تزریق دارو آرام بخش و بیهوشی درون وریدی انجام می شود.

مرحله دوم: ایجاد برش جراحی که این جراحی زیبایی شکم به واسطه برشی افقی ک جراح بین خط رویش موی ناحیه شرمگاهی و ناف ایجاد می کندف انجام می شود. شکل و طول برش بستگی به مقدار پوست اضافی دارد. ابتدا جراح پوست را بلند و عضلات ضعیف شده شکم را ترمیم می کند. در برخی از موارد لازم می شود جراح برشی دیگری اطراف ناف ایجاد کند تا پوست اضافی بالا شکم را بتوان برداشت.

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین کلینیک های پوست مو مشهد با 80% تخفیف و مشاوره رایگان

مرحله سوم: بستن برش که برش ایجاد شده را با استفاده از بخیه، چسب پوست، نوار پانسمان یا گیره می بندند. این عمل زیبایی شکم معمولا بین 1 تا5 ساعت زمان می برد و مدت زمان بستری شدن بیمار بسته به شرایط خودش می باشد.

آمادگی لازم برای جراحی شکم

آمادگی لازم برای جراحی شکم

قبل از اقدام به جراحی شکم باید آمادگی هایی که در زیر ذکر می شود را داشته باشید:

  1. انجام آزمایشات مختلف و معاینه پزشک متخصص
  2. مصرف بعضی دارو ها یا تغییر در مصرف دارو های فعلی طبق نظر پزشک
  3. ترک دخانیات
  4. خود داری از مصرف آسپرین دارو های ضد التهاب و مکمل های گیاهی افزایش دهنده خون ریزی

مراقبت جراحی برداشتن پوست شکم

توصیه هایی که معمولا جراح برای پس از عمل می کند شامل موارد زیر است:

  1. شیوه مراقبت از محل جراحی و لوله تخلیه
  2. علائم نگران کننده محل جراحی یا سلامت عمومی
  3. زمان مراجعه دوباره به جراح پلاستیک
  4. دستور مصرف داروهای موضعی یا خوراکی تسهیل کننده دوران بهبود و کاهنده خطر ابتلا به عفونت

هزینه ی برداشتن پوست شکم

هزینه این جراحی زیبایی برای تمام افراد به طور یکسان نیستو به طور کلی شامل موارد زیر می شود: هزینه بیهوشی، هزینه بیمارستان یا مرکزی که جراحی انجام می شود، هزینه داروهای تجویز شده توسط جراح، هزینه آزمایشات، هزینه گن پس از جراحی، هزینه جراح و …

البته هزینه ای که جراح دریافت می کند معمولا با توجه به تجربه ایشان، نوع عمل و یا حتی موقعیت جغرافیایی متفاوت است. معمولا شکرت های بیمه هزینه جراحی های زیبایی از جمله جراحی زیبایی شکم و عوارض آن را پوشش نمی دهند اما با این حال تعدادی از جراحان پلاستیک تسهیلات ویژه ای را برای پرداخت هزینه عمل در نظر می گیرند.

عوارض برداشتن پوست شکم

تصمیم به انجام عمل برداشتن پوست شکم یک تصمیم شخصی است کسی می خواهد پوست شکم خود را بردارد باید تمام جوانب و خطرات و عوارض احتمالی آن را با خود نیز بسنجد و بعد اقدام به این کار کند.

عوارض و خطرات احتمالی جراحی برداشت پوست شکم عبارتند از: خطرات و عوارض مربوط به بیهوشی، خون ریزی، عفونت، جمع شدن مایع سروما، از بین رفتن پوست، خوب التیام نیافتن زخم، بی حسی یا دیگر تغییرات حسی پوست، باقی ماندن جای زخم و بخیه ناخوشایند، تغییر رنگ پوست یا ورم بلند مدت، شل شدن و افتادگی مجدد پوست، از بین رفتن بافت چربی موجود در عمق پوست، نامتقارن بودن، عدم رضایت بخشی از نتیجه کار، احتمال ضرورت برای جراحی ترمیمی، درد مداوم و …

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا جراحی برداشتن پوست شکم با بیهوشی همراه است؟

بله این جراحی زیبایی با بیهوشی همراه است و با توجه نوع عمل ساعتی که عمل طول می کشد متفاوت است.

آیا این جراحی عوارض دارد؟

این جراحی زیبایی است با توجه به تصمیم شخصی بیمار انجام می شود و باید فردی که تصمیم به چنین عمل زیبایی می گیرد از قبل عوارض احتمالی ان را نیز بررسی کند و قطعا عملی بدون عوارض نیست.

هزینه عمل برداشتن پوست اضافی شکم چقدر است؟

این عمل، عملی کم هزینه نیست و شامل هزینه های زیادی کثل انجام آزمایشات و هزینه های دارو و جراح و … می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.