لیفت پوست شکم

لیفت پوست شکم بدون جراحی و با کرم + معرفی عوارض و نکات عمل لیفت پوست شکم

امروزه بسیاری از افراد به دنبال داشتن شکم خوش فرم و صاف هستند که این موضوع باعث شده تعداد زیادی از افراد به دنبال روش هایی برای به دست آوردن این معیار زیبایی امروزی باشند. این روش ها شامل ورزش کردن، رژیم غذایی مناسب، لیفت پوست شکم، لیپوساکشن و… هست.ورزش کردن و رژیم نیازمند مدت زمان طولانی  هستند و همچنین در کاهش وزن های خیلی زیاد و یا پس از بارداری، ما شاهد پوست شکمی شل، چروک و ترک دار هستیم که در اینجا لیفت پوست شکم به داد ما می رسد!

عمل لیفت پوست شکم

معرفی لیفت پوست شکم

در لیفت پوست شکم، جراح پوست شل شده را به سمت پایین کشیده و اضافه آن را برش داده و بر می دارد و درنهایت بخیه ی افقی در پایین شکم، بالای رویش موهای تناسلی انجام می شود. و در نهایت ناف در جایی جدید کاشته می شود. مشخص است در لیفت پوست شکم چون فقط پوست اضافه برداشته می شود برای کاهش وزن موثر نیست بلکه فقط برای زیبایی است. در نتیجه برای کاهش وزن، لیفت بهتر است با لیپوساکشن همراه باشد. در واقع می توان گفت که این روش برای افرادی که مقداری زیادی وزن کم کرده اند (با ورزش و یا جراحی لیپوساکشن) و پوست شکم ان ها شل شده است مناسب می باشد.

لیفت پوست شکم بدون جراحی

در این نوع روش با حرارت ایجاد شده توسط لیزر، کلاژن های پوست جمع می شوند و در نتیجه پوست اضافی هم جمع می شود. تاثیرگذاری این روش حتی در جلسه اول کاملا مشهود است. تعداد جلسات لیفت پوست شکم بدون جراحی بر اساس مقدار پوست اضافی شکم و شلی آن بنا بر نظر دکتر متخصص تعیین می شود. باید در نظر داشت زمانی که افتادگی بسیار زیاد باشد این روش پاسخگو نیست و باید به جراحی لیفت پوست شکم روی آورد. در لیفت پوست شکم با لیزر  انواع رنگ های پوست نتیجه می گیرند و خوشبختانه اغلب پوست با رنگ های تیره نیز نتیجه ی مناسبی می گیرند. پس از این نوع لیفت، قرمزی محدودی در این ناحیه(ناحیه شکم) به وجود می آید که موقتی است و پس از مدت زمان کوتاهی (حدود چند ساعت) از بین می رود. در نهایت باید گفت به طور کلی سه هفته زمان نیاز است تا پوست شکم سفت شود و فرمی طبیعی به خود بگیرد و این روش به دلیل کلاژن سازی نسبت به جراحی لیفت شکم بسیار بهتر و کم تهاجم تر می باشد.

کرم لیفت پوست شکم 

در بازار شاهد انواع و اقسام کرم های لیفت هستیم. برخی بر این باور اند که چون کرم عمیق وارد پوست نمی شود تاثیر چندانی ندارد؛ ولیکن باید گفته شود که کرم هایی که باعث تولید کلاژن می شوند تا حدودی موثر هستند. لازم به ذکر است در این روش باید چین و چروک کم باشد که با تولید کلاژن از بین بروند و برای افرادی که پوست شکمشان چروک های عمیق دارد این روش اغلب پاسخگو نمی باشد.

عمل لیفت پوست شکم

مدت زمان جراحی حدودا 2 تا 5 ساعت است البته بنابر شرایط می تواند کمتر هم باشد. در جراحی لیفت، پوست شکم از عضلات زیرین جدا می شود سپس اگر ضعف یا پارگی در عضلات زیرین وجود داشته باشد، رفع می شود.پس از آن پوست اضافه برش داده می شود. در روش مینی لیفت هم با محدودیت های خاص 7هست.پس از پایان یافتن جراحی، زخم ها با گیره های مخصوصی بسته،و سپس پانسمان می شود. در انتها با لوله هایی به نام درن یا زهکشی زخم، مایع اضافی ایجاد شده به علت جراحی در ناحیه شکم، تخلیه می شود.

نکاتی قبل از جراحی لیفت پوست

اگر از دارویی خاصی استفاده می کنید به دکتر متخصص خود اطلاع دهید مثلا اگر از داروی انعقاد خون استفاده می کنید راجع به آن با دکتر خود مشاوره کنید. اگر از الکل یا سیگار مصرف می کنید باید به مدت  15 روز تا یک ماه قبل از عمل ترک کنید. همچنین لازم است 7 تا 10 روز قبل از عمل، از مصرف آسپرین و ویتامین خودداری کنید.اگر بدنتان با ضربه کوچکی سریع کبود می شود به دکتر متخصص بگویید. همچنین لازم است بیمار قبل از جراحی استراحت روحی و جسمی داشته باشد و بدنش آماده انجام جراحی باشد.

بیشتر بخوانید
تخفیف هزینه تزریق چربی به باسن در مشهد (لیفت برزیلی) + مراحل، مزایا و عوارض

نکاتی پس از عمل لیفت پوست شکم

  • چند روز اول مقداری درد و ورم وجود دارد که کاملا طبیعی است و در صورتی که درد زیاد و غیر قابل تحمل است به پزشک مراجعه کرده تا برایتان مسکن تجویز کند.
  • بهتر است در روزهای اول صاف راه نروید و به صورت خمیده راه بروید.
  • اگر بخیه ها قابل جذب نباشند پس از 10 الی 12 روز کشیده می شوند. در این فاصله محل زخم و بخیه ها را مرتب شست و شو داده و تمیز نگه دارید.
  • بعد از جراحی لیفت پوست شکم حداقل به مدت 5 روز شکم بند ببندید ولیکن بهتر است تا دو ماه این پروسه(شکم بند بستن) ادامه پیدا کند.
  • به مدت 8 تا 10 هفته از ورزش های سنگین از جمله شنا خودداری کنید البته لازم به ذکر است اگر درد کاملا رفع شده باشد، می توان با در صورت مشورت با پزشک ورزش کرد.
  • به مدت 12 هفته از سولاریوم و حمام آفتاب استفاده نشود.
  • جایی که برش داده می شود به مدت 3 تا 6 ماه برجسته است ولی قبل از یک سال این برجستگی رفع خواهد شد.

ریسک های لیفت

ریسک هایی که در این جراحی وجود دارد زیاد نیست البته اگر جراحی تحت نظر دکتر متخصصی با تجربه و دانا باشد. در صورتی که این جراحی توسط پزشکی بی تجربه انجام شود امکان بروز مشکلات و عوارضی همچون آمبولی، تورم، کبودی، خونریزی، عفونت، خطر ترومبوز، باز شدن زخم همراه با پهن شدن خط بخیه می تواند از ریسک های این عمل جراحی باشد.

هزینه لیفت پوست شکم

هزینه جراحی شکم و پهلو

قیمت لیفت پوست شکم به روش جراحی و یا به وسیله لیزر (لیفت پوست شکم بدون جراحی) متغیر است بنابراین نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. قیمت آن به شرایط بیمار، میزان سختی جراحی، کلینیکی که در آن جراحی صورت می گیرد و در نهایت نظر متخصص بستگی دارد. همچنین باید گفته شود که این جراحی به دلیل آن که جز جراحی های زیبایی است تحت پوشش اکثر بیمه ها قرار نمی گیرد و معمولا پرداخت تمام هزینه آن به عهده بیمار است.

لیفت پوست شکم با نخ

لیفت پوست شکم با نخ

حتما دوروبر شما کسانی هستند که دارای شکمی صاف و کشیده باشند و به آنها قبطه بخورید. معمولا ورزشکارها دارای چنین شکم هایی هستند و دستمزد سال ها تلاش خود را در این زمینه گرفته اند. اما باید حواستان باشد که انجام ورزش های سخت می تواند صدمات جدی ای را به همراه داشته باشد. لیفت با نخ نسبت به جراحی لیفت سریع تر انجام می شود و دارای حالت تهاجمی کمتری می باشد اما نتایج آن مطلوب تر خواهد بود. با استفاده از این روش می توان افتادگی های موجود در قسمت شکم یا قفسه سینه را درمان کرد و از نظر ظاهری زیباتر شد.

از آنجایی که این روش کمتر تهاجمی است، آسیب های کمتری نیز متوجه شکم می باشد در نتیجه دوران بهبودی پس از عمل نیز کوتاه تر می باشد. علاوه بر آن، جاهای زخم آن زود بهبود پیدا می کند و احتیاجی به دوره های توانبخشی طولانی مدت نیست. بیماری می تواند به راحتی پس از مدت کوتاهی به فعالیت های روزمره خود بازگردد. ناگفته نماند که راه های دیگری مانند امواج رادیویی یا ترمو تراپی در کاهش و از بین بردن آسیب های سلولی موثر می باشند، در حال که با لیفت با نخ نمی توان آن را درمان کرد. پزشکان توصیه می کنند که با ترکیب این دو روش می توان نتایج مطلوب تری در درمان عارضه های این چنینی بدست آورد.

لیفت پوست شکم با لیزر

لیفت پوست شکم با لیزر

همانطور که می دانید عمل لیفت در ابتدا برای صورت انجام می شد اما کم کم با پیشرفت علم از این روش برای قسمت های دیگری مانند شکم نیز مورد استفاده قرار گرفت. لیفت شکم با استفاده از لیزر نیز یک روش با قدرت تهاجمی کم محسوب می شود که می توان با استفاده از آن چین و چروک های اضافی دور شکم را برداشت. در این روش با استفاده از اشعه  لیزر لایه های عمیق پوست شکم را گرم می کنند. سپس پزشک می بایست بافت های نرم را جدا کند و بعد ازآن دوباره با کمک اشعه پوست را تحریک می کند تا کلاژن تولید کند. کلاژن ها موجب می شود تا خطوط و چین و چروک های موجود را پر کند و از بین ببرد.

در این روش آن قسمت هایی از شکم که دارای چربی های اضافی می باشند را با استفاده از انرژی لیزر بر می دارند. ناگفته نمانند که در حین انجام این عمل به بافت های اطراف هیچ آسیبی وارد نمی شود. گرمایی که از انرژی لیزر حاصل می شود، سبب تولید کلاژن شده و در نتیجه پوست کشیده می شود و چروک های موجود حذف می شوند. برخی از پزشکان توصیه می کنند که می توان برای از بین بردن چربی های اضافی این روش را با لیپوماتیک ترکیب کرد. یکی از مزیت های استفاده از روش لیزر این است که پس از آن هیچ اسکار یا زخمی باقی نمی ماند.

عوارض لیفت پوست شکم

عوارض لیفت پوست شکم

یکی از عوارض هایی که متوجه بیماران می باشد این است که ممکن است پس از عمل متوجه شوید که ناف شما در موقعیت نامناسبی قرار گرفته است. این یکی از عواقب های معمول این عمل محسوب می شود که بیماران پس از انجام آن به این موضوع پی می برند. همچنین پس از انجام عمل برخی از بیماران از انباشته شدن مایعاتی در زیر پوست خود خبر می دهند که ممکن است حین عمل به وجود آمده باشد. خونریزی یا هماتوم نیز یکی دیگر از عوارض این عمل می باشد که می توان با استفاده از روش های مختلف جلوی آن را گرفت.

علاوه بر این ها، امکان دارد جای زخم آن عفونت کند و شما را با وضعیت سخت تری مواجه نماید. در بیشتر کسانی که از این روش استفاده می کنند معمولا رخ می دهد و جای نگرانی نیست. البته اگر شما لیفت شکم خود را با استفاده از لیزر انجام داده اید جای هیچ نگرانی نیست، زیرا همانطور که می دانید در این روش زخمی به وجود نمی آید که عفونت کند. همچنین در بعضی از مواقع بیماران شاهد ایجاد لخته های خونی یا چربی در قسمت های مورد نظر هستند. افتادگی مجدد پوست، عوارض قلبی، آسیب به رشته های عصبی، نکروز چربی و چند مورد دیگر از عوارض های احتمالی این روش می باشد.

دستگاه لیفت پوست شکم

دستگاه لیفت پوست شکم

دستگاهی به نام ترماژ سی پی تی وجود دارد که ساخت کشور آمریکا می باشد و می توان با استفاده از آن برای لیفت و سفت کردن پوست نواحی مختلف بدن از جمله شکم، پهلو، اطراف زانو و بازوها استفاده کرد. فرد بیمار اگر از این دستگاه استفاده کند دیگر نیازی به جراحی ندارد و گفته می شود که هیچ عارضه ای نیز او را تهدید نمی کند. عمل لیفت با این دستگاه در یک جلسه انجام می شود و پس از آن شما شاهد جوان تر و زیباتر شدن پوست خود می باشید. همچنین گفته می شود که استفاده از این روش بسیار مفید بوده و مانند دیگر روش ها لازم نیست تا در انتها دوران پس از عمل را سپری کنید. این دستگاه می تواند چین و چروک های اطراف شکم را بر طرف کند و برای خانم هایی که دوران بارداری را سپری کرده اند بسیار مناسب می باشد. حتما متوجه شده اید که برخی از خانم ها پس از بارداری با شکمی افتاده و شل روبرو هستند که می توانند در صورت تمایل از این روش استفاده کنند. امکان دارد که پس از استفاده از این دستگاه شاهد تورم و قرمزی در ناحیه مورد نظر باشید. در این صورت اصلا نگران نباشید و معمولا این موارد پس از گذشت یک روز کاملا رفع می شود و قرمزی آن را نیز می توان با کرم های مخصوص پوشش داد.

سوالات متداول در مورد کشیدن پوست شکم

آیا لیفت پوست شکم عوارض دارد؟

به نوع روش مورد نظر بستگی دارد که معمولا می توان به خونریزی، تورم، جمع شدن مایع، تغییر جایگاه ناف و غیره اشاره کرد.

لیفت پوست شکم چقدر هزینه دارد؟

بسته به نوع روش درمان آن متفاوت می باشد اما حدودا بین 5 تا 10 میلیون تومان برآورد می شود.

آیا لیفت پوست شکم در مشهد انجام می شود؟

مراکز زیادی هستند که در حال حاضر در این زمینه فعالیت می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *