جراحی پوست شکم

جراحی پوست شکم چقدر هزینه دارد ؟ + معرفی عوارض جراحی پوست شکم

امروز و در این متن برای شما جراحی پوست شکم را به صورت کلی توضیح داده ایم تا بتوانید در مورد این شاخه که در ایران به صورت حرفه ای به آن پرداخته می شود اطلاعات پیدا نمایید. این شاخه جراحی به علت های مختلفی انجام می شود. برخی از این علل به شرح زیر است:

  • جهت مشاوره برای دریافت بهترین قیمت با ما تماس بگیرید.

هرچیز که باید بدانید

ممکن است فردی از زمان تولد در نواحی شکم بر روی پوست خود دارای زوائد و یا غدد چربی اضافه، ماه گرفتگی ها و اتفاقات پوستی خاصی باشد که بخواهد این مسائل را بر طرف کند.

بعضی افراد به علت داشتن بیماری هایی مانند قند خون و یا بیماری هایی مثل بیماری پروانه ای و شاید سرطان پوست که در نواحی شکم بروز کرده است بخواهند برای انجام عمل های جراحی پوست شکم اقدام کنند.

در بعضی موارد افراد دچار جراحت هایی بر اساس حوادثی از قبیل تصادفات و یا نزاع های خیابانی و یا به هنگام کار در محل کار خود شوند. این افراد نیز می توانند با جراحی پوست شکم بهبودی خود را به دست آورند.

عمل جراحی پوست شکم

اگر فردی دچار سوختگی های شدید در ناحیه شکم خود شده باشد نیز می تواند از جراحی پوست استفاده کند. در واقع یکی از مهم ترین کاربرد های جراحی پوست، درمان و بهبود جای سوختگی است. البته این گونه عمل ها ممکن است بهبودی فرد و پوستش را به طور کامل به ارمغان نیاورد. زیرا در اثر سوختگی های پوستی، در برخی موارد علاوه بر پوست و لایه درم که ترمیم کننده و تقویت کننده پوست است، لایه های زیرین آن مانند بافت های ماهیچه و استخوان نیز در آتش می سوزند که این سوختگی موجب می شود تا پوست دیگر نتواند خود را ترمیم کند.

در چنین شرایطی پیوند های پوستی نیاز است که در صورت کوچک بودن سطح سوختگی، میزان پوست مورد نظر را از خود فرد (از نواحی مانند پهلوها و پشت گوش ها و غیره) برداشته و پیوند می زنند. اما اگر سطح زیادی از پوست دچار سوختگی شده باشد، نیاز می شود تا از فرد دیگری پیوند پوست انجام شود که به طبع شرایط و مقررات خاص خود را دارد. در برخی موارد در صورت پیدا نشدن فردی که بتواند پوست خود را اهدا کند، به صورت موقت ممکن است از پوست حیوانات پستاندار برای پیوند استفاده شود.

به علت بزرگ شدن شکم به خصوص در افرادی که دچار چاقی و رشد شکم به خصوص در حالتی که این رشد به یک باره و به سرعت صورت گیرد، رد هایی بر روی پوست در آن نواحی به وجود می آید که به پارگی گوشت معروف هستند. این رد ها به صورت خط هایی منشعب بوده و موجب زشتی و بد شکلی پوست در نواحی یاد شده به خصوص شکم و سینه ها در بانوان می شود.

جراحی پوست شکم بعد از لاغری

عمل جراحی پوست شکم بعد از لاغری، برای افراد چاقی که با لیپو ساکشن و یا عمل جراحی شکم به روش باز، چربی های بدن خود را تخلیه کرده اند نیز لازم می شود. این افراد چون عمل تخلیه چربی انجام داده اند، پوست شکم شان که تا کنون پر از چربی بوده اسا و فضای چربی ها را در بر می گرفته، به یک باره خالی از چربی شده و شل شده و آویزان می شود. به کمک جراحی پوست اضافه شکم، جراح این پوست اضافی را برش داده و جدا می کند. در نهایت پوست را بخیه زده و عمل را به پایان می رساند.

عوارض جراحی پوست شکم

البته عوارضی هم در این عمل وجود دارد که با توجه به معاینه توسط پزشک مناسب برای جراحی این مشکل بر طرف خواهد شد.

البته باید بگوییم که این عمل جراحی به این آسانی هم نخواهد بود و ما برای توضیح دادن روش کلی کار برای شما از توضیح ریز جراحی و تخصص ها و عملیات جزئی آن خود داری می کنیم. برای دانستن ریز جزئیات باید به مقالات علمی دقیق تری مراجعه کنید.

افراد دیگری که ممکن است از عمل جراحی پوست شکم، استفاده کنند، بانوان و مادرانی هستند که از بارداری فارغ شده و زایمان کرده اند. برای این افراد عمل جراحی پوست شکم متفاوت است و کمی دقیق تر و با جزئیات بیشتری ممکن است انجام شود. بانوان به هنگام بارداری دچار کشیدگی پوست شکم به علت رشد جنین می شوند.

بیشتر بخوانید
همه چیز در مورد عمل ماموپلاستی و قیمت جراحی کوچک کردن سینه

هر چه جنین بیشتر رشد می کند این کشیدگی های پوستی بیشتر شده و تا هنگام زایمان که نوزاد متولد می شود، به حد اکثر خود می رسند. پس از انجام زایمان به روش طبیعی و یا سزارین نوزاد، ممکن است پوست به طور کامل به حالت قبل از بارداری بر نگشته و پوست شکم مادر دچار شل شدگی ها و افتادگی هایی بشود. در این هنگام پزشک جراح با جراحی پوست شکم بعد از زایمان مادر، پوست را جمع کرده و به حالت اولیه خود و چه بسا جمع تر از حالت اولیه خود باز می گرداند.

جراحی پوست اضافه شکم

نا گفته نماند که اگر فردی پس از زایمان خود نیاز به جراحی پوست شکم داشته باشد، بهتر است تا در صورت چربی در نواحی شکم و پهلو های خود با مشورت با پزشک به هنگام همان عمل جراحی که برای جمع کردن پوست شکم انجام می شود، چربی های نواحی پهلو و شکم فرد نیز تخلیه شود تا در هزینه های جراحی زیبایی شکم کاهش چشم گیری ایجاد شود.

لازم به ذکر است که در اثر بارداری و زایمان ممکن است که لایه های عضله راست شکمی در بانوان از لایه های زیرین خود جدا شده و مشکلاتی در انقباض و انتقال نیرو توسط این عضلات ایجاد شود. در هنگام عمل جراحی پوست شکم، پزشک می تواند در صورت مشاهده چنین وضعیتی، به جراحی لایه عضلانی پرداخته و آن را به لایه های زیرین دوباره متصل کند.

هزینه جراحی پوست شکم

هزینه جراحی وابسته به نظر جراح و نوع عمل جراحی انجام شده می تواند تغییر کند. قیمت جراحی پوست شکم به طور میانگین مبلغی حدود ده تا پانزده میلیون تومان را شامل می شود.
فیلم جراحی پوست شکم می تواند کمی نظرتان را در رابطه با عمل جراحی زیبایی شکم عوض کند و شاید بخواهید به جای عمل جراحی ابدومینوپلاستی، از جراحی پوست شکم با لیزر بهره ببرید که به مراتب بهتر از حالت قبل است. همانطور که می دانید برای برآورد هزینه این عمل در ابتدا می بایست هدف خود را مشخص و روش مناسب برای رسیدن به آن را تعیین کنید. سپس بر اساس جراحی که می خواهید انجام دهید، با پزشک مربوطه مشورت نمایید تا با استفاده از دانش خود بتواند هم هزینه و هم هدف نهایی شما را بهتر ترسیم نماید. در تخمین قیمت یک جراحی دستمزد پزشک، اینکه در بیمارستان انجام شود و یا مطب خصوصی، تجهیزات، تکنولوژی و بیمه درمانی تاثیر زیادی دارد.

این عوارض شامل خونریزی های پی در پی ، از دست دادن پوست بدن و همچنین از بین رفتن حس لامسه در پوست، لخته شدن خون در محل زخم، عفونت ها، درست جوش نخوردن زخم، تورم و کبودی های ناشی از عمل، جدا شدن زخم عمل و عدم قرینگی و غیره می باشد.

پیشنهاد می کنیم مقاله لیفت پوست شکم را نیز مطالعه کنید.

جراحی پوست شکم بعد از زایمان

جراحی پوست شکم بعد از زایمان

ابدومینوپلاستی راهی برای کوچک کردن شکم می باشد که با استفاده از آن می توان چربی های اضافه از این ناحیه را خارج کرد و نیز پوست های افتاده و آویزان آن را از بین برد. این جراحی برای زیبایی قسمت شکم استفاده می شود. آن دسته از مادرانی که پس از پشت سر گذاشتن دوران بارداری و به دنیا آوردن فرزندشان کشیدگی و یا چربی های اضافه را در قسمت شکم خود تجربه می کنند، می توانند با انجام جراحی زیبایی شکم، پوست این ناحیه را بردارند و به حالت اولیه و حتی زیباتر فرم دهند. همچنین از این روش برای برداشتن و کوچک کردن سایز شکم افرادی که دچار چاقی مفرط هستند نیز استفاده می کنند. در این روش جراحان با استفاده از تکنولوژی و دانش خود چربی های اضافی این نواحی را برداشته و پوست آن را به حالت کشیده در می آورند.

جراحی پوست شکم بعد از لاغری

جراحی پوست شکم بعد از لاغری

اگر شما وزن خود را به مقدار زیادی کاهش دادید، باید بدانید که این لاغری شما را از خطر ابتلا به بیماری های زیادی مصون می دارد. افرادی که در ابتدا چاق بوده اند و سپس با استفاده از روش های گوناگون وزن زیادی از دست می دهند، معمولا با پوست های افتاده ناحیه شکم روبرو هستند که در برخی از اوقات تاثیر منفی بر ظاهر و کیفیت زندگی آنها می گذارند. علاوه بر آن برخی دیگر هستند که عمل های زیبایی مانند لیپوماتیک برای از بین بردن چربی های اضافی بدن خود مخصوصا شکم استفاده می کنند که موجب شل شدگی و افتادگی پوست این قسمت می شود. بانوانی نیز هستند که بعد از زایمان دچار چنین عارضه ای در این قسمت بدن خود می شوند که روی بیشتر روحیه این افراد تاثیر منفی می گذارد. تمام این افرادی که ذکر شد می توانند متقاضی جراحی پوست شکم پس از لاغری باشند و پوست قسمت های مورد نظر را با استفاده از جراحی به حالت اولیه بازگردانند.

جراحی پوست شکم با لیزر

جراحی پوست شکم با لیزر

یکی از روش هایی که می توانید از آن برای جراحی شکم استفاده کنید، عمل با لیزر می باشد. این روش کمک می کند تا چربی های اضافی قسمت شکم به راحتی خارج شود و عوارض کمتری نسبت به سایر روش ها داشته باشد. در این روش از لیزرلیپولیز استفاده می شود که شامل دو نوع موج می باشد. همچنین با استفاده از یک طول موج چربی ها را لیز می کنند و سپس با طول دوم پوست را لیفت می کنند. گفتنی است که لیفت پوست در این روش کاربرد چندانی ندارد. بهتر است این طور بگوییم که برداشتن پوست اضافه با استفاده از این روش کارساز نمی باشد. معمولا پزشکان ترجیح می دهند تا با استفاده از تامی تاک مینور یا ماژور پوست این کار را انجام دهند. با همه این اوصاف می توان از لیزر به تنهایی در جراحی زیبایی شکم استفاده نمود. اما باید به یاد داشته باشید که بهتر است شکم هایی را با این روش جراحی نمود که دارای برجستگی زیادی نباشند.

جراحی شلی پوست شکم

جراحی شلی پوست شکم

یکی از دلایلی که موجب می شود پوست اطراف شکم به شکل افتاده و شل شود، بالا رفتن سن می باشد. در این صورت سلول های این قسمت از بدن نیز نمی توانند سوخت و ساز مناسب داشته باشند و موجب ایجاد چین و چروک هایی می شود. همچنین کاهش وزن، به دنیا آوردن فرزند و چند مورد دیگر نیز دلیل به وجود آمدن چنین عارضه ای می باشد. تنها راه درمان این وضعیت جراحی پوست این ناحیه می باشد. راه های زیادی برای این کار وجود دارد که یکی از آنها لیزر لیپوساکشن می باشد. این روش یک تکنولوژی جدید می باشد که چربی های اضافی زیر پوست این نواحی را آب می کند. سپس پوست را سفت تر و در نهایت محکم و کشیده تر می نماید. البته بیشتر افرادی که دارای اضافه وزن و شکمی بزرگ هستند مستعد استفاده از این روش می باشند.

هزینه عمل افتادگی پوست شکم

هزینه عمل افتادگی پوست شکم

این عارضه نیز می تواند توسط چندین روش درمان شود که استفاده از لیزر یکی از آنها می باشد. در این روش بیمار در ابتدا با پزشک مشورت می کند و مراحل درمانی به طور کامل برایش شرح داده می شود. سپس پس از تعیین روش درمان، با استفاده از دستگاهی لیزر را به محل مورد نظر می تابد. در افرادی که شکمی بزرگ دارند، از این روش استفاده می کنند تا در ابتدا چربی های اضافه این نواحی را آب کنند و سپس پوست آن را محکم و سفت تر می کنند. این روش با توجه به دستمزد پزشک، تجهیزات، نوع دستگاه، موقعیت انجام عمل و چند مورد دیگر دارای هزینه های متفاوتی می باشد.

فیلم جراحی پوست شکم

فیلم جراحی پوست شکم

قبل از انجام هر عملی می بایست با پزشکی متخصص مشورت هایی داشته باشید. در این جلسات معمولا آنها شما را با راه و روش های مختلف درمانی با نشان دادن فیلم هایی آشنا می کند. سپس پس از تعیین روش مورد نظر نقشه درمانی موثری برای از بین بردن بیماری شما ترسیم می نماید.

بیشتر بخوانید
چسب بینی چیست و بهترین آن برای بعد از عمل کدام است؟ + آموزش زدن

سوالات متداول در مورد عمل پوست شکم

آیا جراحی پوست شکم عوارض دارد؟

در بعضی از موارد می تواند عواقب خفیفی داشته باشد که با مشورت با پزشک معمولا رفع می شود.

هزینه جراحی پوست شکم چقدر می باشد؟

باید در ابتدا روش مورد نظر خود برای عمل را مشخص و سپس موارد دیگری مانند دستمز پزشک، محل انجام عمل و غیره را در نظر بگیرید و برآورد کنید.

آیا جراحی پوست شکم در مشهد نیز انجام می شود؟

در این شهر نیز مانند سایر شهرها این عمل به صورت حرفه ای انجام می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *