بازسازی گوش چیست

مزایا بازسازی گوش چیست و هزینه عمل بازسازی گوش در مشهد چقدر است؟

باز سازی گوش یکی از عمل های جراحی مهم و گوش یکی از اجزای بدن محسوب می شود که در زیبایی انسان تاثیر بسزایی دارد اما افراد بسیاری هستند از اندازه و ظاهر گوش های خود راضی نیستند به این دلیل که گوش های آن ها ظاهر نامتعارفی دارد و یا برآمدگی گوش هایشان آن گونه که باید متقارن نمی باشد یا دچار افتادگی بیش از حد می باشد اما امروزه با پیشرفت علم و عمل بازسازی گوش می توان در جهت رفع این برآمدگی ها و تثبیت آن ها در جای درست خود اقدام نمود ما در این مقاله به جراحی بازسازی گوش و چگونگی انجام آن خواهیم پرداخت.

  • هم اکنون می توانید برای دریافت تخفیف در مشهد با سایت جراح باما تماس بگیرید. همچنین شما می توانید گوش در ویکی پدیا را نیز جهت اطلاع از این عضو مهم دنبال کنید.
بازسازی گوش چیست

بازسازی گوش چیست؟

بازسازی گوش یا اتوپلاستی نوعی عمل جراحی محسوب می شود که در جهت زیبایی گوش انجام می شود و به افراد کمک می کند تا ناهنجاری ها موجود در گوش آن ها رفع شود و چهره ی جذاب تری در آن ها ایجاد شود. هدف از انجام این عمل رفع آسیب های وارد شده به گوش و ظاهر نامناسب آن می باشد که بر اثر حوادثی همچون بریدگی یا سوختگی و مشکلات محیطی در افراد ایجاد شده است به گونه ای که ظاهر آن نیز تغییر کرده باشد و یا بافت و پوست آن از بین رفته باشد.

در برخی دیگر از افراد گوش هایشان در موقعیت درستی قرار نگرفته و یا به دلیل وجود مشکلات مادرزادی گوش های آن ها دچار برآمدگی شده و یا بیش از حد بزرگ می باشد که با استفاده از انجام این عمل این مشکلات از بین خواهد رفت. انجام عمل جراحی بازسازی گوش در بزرگسالان به صورت بی حسی موضعی و در کودکان با بیهوشی عمومی همراه است.

بازسازی گوش سوخته

عمل جراحی بازسازی گوش برا رفع و اصلاح آسیب های وارد شده به گوش همچون پارگی ، سوراخ ها و لکه های عفونی بر روی گوش و نیز سوختگی گوش به کار می رود. پزشک پس از تشخیص عارضه موجود در گوش بیمار تصمیم می گیرد با چه تکنیکی این مشکل را رفع نماید که معمولا با ایجاد برش های لازم بر روی گوش عمل باز سازی گوش را انجام می دهد.

مزایای بازسازی گوش

بازسازی زیبایی گوش مزایایی را به همراه خود دارد که عبارت اند از: این عمل با یک هفته استراحت کاملا بهبود پیدا می کند، با انجام عمل افزایش اعتماد به نفس در فرد افزایش می یابد، تمام نواقص گوش رفع می شود، معمولا ساده و بی خطر است، برش های ایجاد شده توسط پزشک سطحی می باشد و می توان به ظاهر گوش های دلخواه خود دست یافت.

از عوارض این عمل می توان به مشکلات عصبی نادر که فاقد درد می باشد و با مسکن ساده کنترل می شود اشاره کرد، از دیگر مشکلات نادر آن بد شکلی و خون ریزی بسیار کم است. این عمل عارضه ی کمی دارد و هر کسی در هر سنی می تواند این عمل را انجام دهد اما هر چه سن فرد کمتر باشد به علت شکل دهی بهتر غضروف ها انجام عمل آسان تر خواهد بود.

بازسازی گوش

بازسازی گوش

بازسازی گوش که نوعی عمل زیبایی محسوب می شود امروزه در بین افراد بسیاری متداول است. این عمل برای افرادی مناسب است که با ظاهر گوش های خود مشکل دارند و یا به عبارتی دارای اختلالات و نارسایی های مادرزادی می باشند. به طور کلی جراحی بازسازی گوش به سه دسته کلی کوچک کردن گوش، اتوپلاستی دو طرفه و بازسازی تقسیم می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی شکم و پهلو با هزینه کم و معرفی مزایا و معایب

عمل کوچک کردن گوش به این صورت است که جراح با کوچک کردن لاله گوش و برداشتن پوست و غضروف اضافی به صورت سرپایی این عمل را انجام می دهد. در جراحی بازسازی گوش پزشک موارد غضروف مورد نیاز را از دنده فرد می گیرد و با پیوند گوش این فرآیند را تکمیل می کند و در صورت نیاز به بافت پوست جراح می تواند این بافت را از روی باسن تامین نماید. عده ای از افراد تنها نیاز به اصلاح یک گوش خود دارند اما هستند افرادی که برای ایجاد تقارن و کوچک کردن اندازه ی گوش باید هر دو گوش آن ها مورد جراحی قرار بگیرد که همان جراحی اتوپلاستی دو طرفه می باشد.

بازسازی عصب گوش

کم شنوایی حس عصبی بر اثر عواملی همچون اختلال در گوش داخلی و لا عصب شنوایی ایجاد می شود و ناشی از آسیب رسیدن به سلول های مویی گوش داخلی می باشد. این سول ها قادر نیستند خودشان را ترمیم کنند و مجددا رشد نمی کنند و تا به امروز هیچ دارویی برای درمان آن تولید نشده است.

بازسازی استخوانچه گوش

استخوانچه گوش ممکن است به علت عوامل مختلفی همچون ضربه، تومور و عفونت های مزمن دچار آسیب دیدگی بشود و انتقال صوت از محیط به گوش داخلی را مختل نماید در نتیجه فرد به مشکلات شنوایی دچار می شود بازسازی استخوانچه گوش یا به عبارتی باز سازی اوریکل گوش فرد بیمار را در بهبود شنوایی کمک خواهد کرد. این جراحی به مدت یک الی سه ساعت به طول خواهد انجامید و می توان آن را با استفاده از بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام داد.

بازسازی لاله گوش

بازسازی لاله گوش

باز سازی لاله گوش تنها نزدیک کردن لاله گوش به سر نیست و در برخی موارد اندازه نرمه گوش بزرگ می باشد و فرد مراجعه کننده به پزشک مایل است اندازه ی آن را کوچک نماید و یا در اثر استفاده از گوشواره های بلند و سنگین لاله های گوش پاره شده است در صورت عدم درمان منجرب عفونت و یا حتی از دست دادن حس شنوایی در فرد می شود. کسانی هم هستند که به طور مادرزادی یک یا هر دو لاله گوش را ندارند و یا اینکه اندازه ی آن ها کوچک یا حالتی غیر طبیعی دارند در این صورت فرد با مراجعه به پزشک عمل باز سازی گوش و ترمیم لاله ی گوش را انجام خواهد داد تا باعث رفع این مشکلات شود. این عمل توسط پزشک متخصص پلاستیک و زیبایی انجام خواهد شد.

کیس های قابل قبول برای باز سازی گوش

یکی از علت های کاهش شنوایی وجود بیماری های گوش میانی می باشد که با عمل جراحی رفع خواهد شد. اختلال عملکرد زنجیره ی استخوانی تاثیر بسیاری را بر میزان شنوایی بیمار دارد. بازسازی زنجیره استخوانی گوش سبب بهبود آستانه های هوایی و بسته شدن air bone gap در رادیوگرام می شود.

بیشتر بخوانید
کیست مویی چیست؟ روش های از بین بردن پیلونیدال و هزینه عمل

هزینه جراحی گوش

هزینه جراحی زیبایی گوش با توجه به موقعیت جغرافیایی و دستمزد پزشکان متفاوت است اما شامل مواردی همچون هزینه های بیمارستان و اتاق عمل، داروهای تجویز شده برای شخص بیمار، آزمایشات انجام شده، بانداژهای نگهدارنده و دستمزد پزشک می باشد و تاثیرگذار است. هنگام تصمیم گیری برای جراحی زیبایی گوش علاوه بر هزینه توجه به تخصص و تجربه و مهارت پزشک نیز حائز اهمیت است.

سوالات متداول

در نهایت به شما پیشنهاد می کنیم مقاله عوارض جراحی زیبایی گوش را نیز مطالعه کنید. همچنین سایت جراح باما به مشتریان خود در مشهد تخفیف های ویژه ای می دهد.

سوالات متداول باز سازی گوش

مزایا و معایب بازسازی گوش را بنویسید.

بازسازی زیبایی گوش مزایایی را به همراه خود دارد که عبارت اند از: این عمل با یک هفته استراحت کاملا بهبود پیدا می کند، با انجام عمل افزایش اعتماد به نفس در فرد افزایش می یابد، تمام نواقص گوش رفع می شود، معمولا ساده و بی خطر است، برش های ایجاد شده توسط پزشک سطحی می باشد و می توان به ظاهر گوش های دلخواه خود دست یافت. از عوارض این عمل می توان به مشکلات عصبی نادر که فاقد درد می باشد و با مسکن ساده کنترل می شود اشاره کرد، از دیگر مشکلات نادر آن بد شکلی و خون ریزی بسیار کم است. این عمل عارضه ی کمی دارد و هر کسی در هر سنی می تواند این عمل را انجام دهد اما هر چه سن فرد کمتر باشد به علت شکل دهی بهتر غضروف ها انجام عمل آسان تر خواهد بود.

عمل باز سازی گوش به چه منظور انجام می شود.

بازسازی لاله گوش تنها نزدیک کردن لاله گوش به سر نیست. در برخی موارد اندازه نرمه گوش بزرگ می باشد و فرد مراجعه کننده به پزشک مایل است اندازه ی آن را کوچک نماید و یا در اثر استفاده از گوشواره های بلند و سنگین لاله های گوش پاره شده است در صورت عدم درمان منجرب عفونت و یا حتی از دست دادن حس شنوایی در فرد می شود. کسانی هم هستند که به طور مادرزادی یک یا هر دو لاله گوش را ندارند و یا اینکه اندازه ی آن ها کوچک یا حالتی غیر طبیعی دارند در این صورت فرد با مراجعه به پزشک عمل بازسازی گوش و ترمیم لاله ی گوش را انجام خواهد داد تا باعث رفع این مشکلات شود.

هزینه ی جراحی گوش چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی گوش با توجه به موقعیت جغرافیایی و دستمزد پزشکان متفاوت است اما شامل مواردی همچون هزینه های بیمارستان و اتاق عمل، داروهای تجویز شده برای شخص بیمار، آزمایشات انجام شده، بانداژهای نگهدارنده و دستمزد پزشک می باشد و تاثیرگذار است. هنگام تصمیم گیری برای جراحی زیبایی گوش علاوه بر هزینه توجه به تخصص و تجربه و مهارت پزشک نیز حائز اهمیت است.

هدف از بازسازی گوش چیست؟

هدف از انجام این عمل رفع آسیب های وارد شده به گوش و ظاهر نامناسب آن می باشد که بر اثر حوادثی همچون بریدگی یا سوختگی و مشکلات محیطی در افراد ایجاد شده است به گونه ای که ظاهر آن نیز تغییر کرده باشد و یا بافت و پوست آن از بین رفته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *