بوتاکس صورت

بوتاکس صورت چه فواید و عوارضی دارد + هزینه بوتاکس در بهترین کلینیک ها و خانه

با گذشت سال ها و افزایش سن افراد امکان به وجود آمدن چین و چروک های فراوان در چهره و صورت وجود خواهد داشت. وقتی افراد به سن های بالا می رسند و در چهره خود چین و چروک ها و به دنبال آن پیری را مشاهده می کنند بعضا دچار افسردگی هایی می شوند که ممکن است آن ها را از روند زندگی جدا کرده و گوشه نشین کند. با مقاله بوتاکس صورت در خدمت شما هستیم.

بوتاکس صورت با قیمت مناسب و بهترین کیفیت

روش های نگه داری پوست بسیار زیاد می باشد و می توان برای محافظت از پوست از میوه ها و مواد پروتئینی و ویتامینی و همچنین ماسک های دارویی، استفاده کرد. اما در صورتی که از محافظت از پوست خود غافل بشویم و به آن رسیدگی نکنیم، احتمال وقوع پیری زود رس پوست وجود خواهد داشت. در چنین مواردی است که انسان نیاز به عمل های جراحی پوست مانند لیفت پوست و ابرو ها و گونه و غیره و یا انجام تزریق بوتاکس، نیاز پیدا می کند.

در صورت زیاد بودن مقدار چین و چروک های صورت و گردن باید از عمل های جراحی پلاستیک پوست که مربوط به کشیدن و لیفت پوست قسمت های مختلف صورت و گردن است استفاده کنیم. اما اگر میزان چین و چروک ها زیاد نباشد و همچنین در صورت پایین بودن سن بیمار، می توان از انجام تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک ها استفاده کرد.

بوتاکس صورت چیست

بوتاکس صورت چیست؟

بوتاکس نام تجاری ماده ای است، سمی که از نوعی باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم ایجاد می شود. این باکتری که نوعی باکتری مضر و سمی و کشنده است و بیشتر در مواد کنسروی که فاسد شده اند یافت می شود، سمی به نام بوتولیسم تولید می کند. این سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم، که به آن توکسین بوتولینوم نیز می گویند، باعث فلج شدن سلول های عصبی و ماهیچه ای شده و از ادامه فعالیت آن ها به مدت طولانی و یا برای همیشه جلوگیری می کند. افراد زیادی در اثر مصرف کردن کنسرو جات فاسد و باد کرده، دچار چنین عارضه ای در سلول های ریوی خود شده و از ادامه تنفس خود به روند طبیعی باز مانده و جان خود را از دست داده اند.

پزشکان از این ویژگی سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم، در راستای جوان سازی پوست انسان، استفاده مثبت کرده و این تهدید مرگبار را تبدیل به فرصت کرده اند. با تزریق بوتاکس به ناحیه مورد نظر مثل پیشانی، بالای بینی، دور چشم ها بالا و بغل لب ها، باعث فلج کردن کردن اعصاب موجود در نواحی نام برده شده و جلوی تولید شدن ماده نقال دستور عصبی مغز و نخاع، یعنی استیل کولین را می گیرد.

مراقبت بعد از بوتاکس صورت

با تولید نشدن این ماده محرک سلول های عصبی و ماهیچه ای پزیرنده آن تحریک نشده و عمل انقباض سلولی و جا به جایی ماهیچه های ناحیه مورد نظر برای تزريق بوتاکس، صورت نمی گیرد. در این صورت با عدم جا به جایی عضلات در مدت زمان طولانی اثرات و خطوط چین و چروک ناشی از فعالیت آن ماهیچه ها، از بین رفته و پوست صاف شده و به حالت قبلی خود باز می گردد.

هرگز در خانه از بوتاکس استفاده نکنید

برای جلوگیری از خطرات ناشی از سم بوتاکس باید توجه شود که افراد خاصی نباید از تزریق آن استفاده کنند. یک گروه از این افراد، خانم هایی هستند که در دوران حاملگی خود می باشند که به علت وجود جنین در بدن آن ها اجازه تزریق بوتاکس به بدن آن ها وجود ندارد. در صورت تزریق سم توکسین بوتولیسم به بدن یک فرد حامله، جنین نیز تحت تاثیر این سم قرار گرفته و ممکن است در معمولی ترین حالت باعث فلج شدن برخی از اندام های کودک شود. همچنین بانوانی که فرزند آن ها در سنین نوزادی هستند و از شیر مادر خود استفاده می کنند، نیز نباید تا پایان دوره شیر خواری نوزاد خود برای تزریق بوتاکس اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
هزینه کاشت مو به روش sut چقدر است؟ بهترین مرکز کاشت sut در مشهد و تهران

وجود عفونت نیز در محل مورد نظر برای انجام تزریق بوتاکس می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث آسیب های جدی در پوست و حتی لایه های زیرین پوست در افراد مختلف شود. در صورت ابتلا به اختلالات نوروموسکولر و بیماری میاستنی گراو نیز فرد باید از تزریق بوتاکس اجتناب کند. همچنین اگر فرد از آنتی بیوتیک هایی مانند استرپتومایسین، کانامایسین و یا جنتا مایسین، استفاده می کند، باید بگوییم که استفاده از بوتاکس می تواند برای او خطرناک باشد و عوارضی را به دنبال داشته باشد.

بوتاکس صورت مردان نیز بسیار شایع است و هیچ محدودیت مصرفی نسبت به بانوان برای مردان وجود ندارد. در نتیجه مردان نیز برای از بین بردن چین و چروک های صورت خود می توانند از تزریق بوتاکس استفاده کنند.

قیمت بوتاکس صورت چقدر است

بوتاکس صورت خانگی یکی از کار هایی است که بعضا مشاهده می شود. یعنی برخی از افراد در خانه و بدون نظارت و دخالت و حتی مشورت با پزشک اقدام به تزریق بوتاکس به نواحی مختلف صورت خود می کنند، چرا که انجام تزریق بوتاکس حتی از زدن آمپول نیز راحت تر و ساده تر به نظر می رسد. اما در واقعیت این چنین نیست(بوتاکس صورت در خانه).

برای انجام تزریق بوتاکس یک سری ظریف کاری های خاصی نیاز است که توسط پزشکان انجام می شود. این ظریف کاری ها شامل میزان غلظت سم بوتاکس که باید در محلول رعایت شود و همچنین حجم تزریقی و تعداد دفعات تزریق با توجه به محل مورد نظر می باشد. پس بوتاکس صورت در منزل کاری اشتباه می باشد که ممکن است پیامد های ناگوار و بازگشت ناپذیری برای افراد مختلف در بر داشته باشد.

بوتاکس صورت با سیر

عوارض استفاده از بوتاکس صورت

سوال پیش می آید که بوتاکس صورت چه عوارضی دارد؟
عوارض بوتاکس صورت در واقع بسیار نادر بوده و فقط ممکن است در بعضی موارد کبودی هایی در محل تزریق به وجود آید. و یا اینکه شخص دچار سر درد های خفیفی شود که به زودی از بین خواهند رفت.

برای معرفی بهترین مارک بوتاکس صورت با توجه به نظر افراد مختلف مصرف کننده این ماده می توان مارک های Dysport و Botox را که در واقع نام تجاری شرکت های تولید کننده بوتاکس هستند، مثال زد. این دو نوع توکسین بوتولینوم مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا یعنی FDA می باشند و در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرند.

بوتاکس صورت با سیر

بوتاکس صورت با سیر

یکی از روش های طبیعی برای پاکسازی و جوان گرایی صورت درست کردن بوتاکس خانگی می باشد. در این روش می توانیم با استفاده از سیر ترکیبی بی نظیری را تهیه و استفاده کنیم. حتما می دانید که سیر خاصیتی آنتی باکتریال دارد و این ویژگی موجب می شود تا پوست در برابر باکتری های گوناگون حفظ و مصون بماند. بسیاری از کشورهای دنیا هستند که از سیر در کارهای مختلفی غیر از خوراکی استفاده می کنند. به طور مثال زنان در کشور دومنیکن از آن در مصارف آرایشی ناخن و مانیکور استفاده می کنند. هر روزه آزمایشات زیادی  روی این گیاه مفید انجام می شود تا مشخص شود که در چه زمینه های دیگری نیز می توان از آن بهره برد.

ایم ماده غذایی دارای پروتئین هایی می باشد که از چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری می کند. برخی ها معتقدند که اثر سیر مانند یک آمپول بوتاکس می باشد و تنها تفاوت آن این است که طبیعی است. کلاژن یکی از پروتئین های پوست می باشد که ساختار آن را حفظ می کند و نبود این ماده موجب نازک شدن و افتاده شدن آن می شود. شما می توانید به جای اینکه هزینه های گزاف جراحی های زیبایی را بدهید، با هزینه خیلی کمتر آن را در خانه درست کنید و از عوارض آن نیز در امان بمانید. عسل، لیمو و سیر سه ماده ای است که می توانند به عنوان ماسک زیبایی شما مورد استفاده قرار بگیرند.

بوتاکس صورت با مواد طبیعی

بوتاکس صورت با مواد طبیعی

به طور کلی بوتاکس روشی است که برای درمان بعضی از اختلالات عضلانی، کاهش میگرن، عرق کردن و چند مورد دیگر استفاده می شود. اگر از نظر علم زیبایی شناسی به آن نگاه کنیم، این روش برای برطرف کردن چین و چروک، خطوط و سایر علائم پیری پوست به کار می رود. بوتاکس از ماده ای سمی تشکیل شده است و همه به عوارض آن واقف هستید. اما راههای جدید و طبیعی نیز وجود دارد که می توانید در خانه با هزینه بسیار کمتر از آنها برای جوانسازی پوست استفاده کنید. دو روش معمول برای آن وجود دارد که در هر دو روش می توانید مواد تشکیل دهنده آن را در هر خانه ای یافت. در روش اول نشاسته ذرت، خامه ترش و آب هویج مورد استفاده قرار می گیرد که نتیجه ای شفا بخش دارد. در روش دوم نیز ماست، موز و عسل با هم قاطی می شود تا ماسک مورد نظر بدست آید.

مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

توصیه می شود که قبل از تزریق بوتاکس از مصرف داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن و آسپرین، روغن ماهی خودداری کنید. این موارد موجب می شود که به خونریزی و کبودی شدت ببخشد. مصرف الکل را کنار بگذارید. همچنین قبل از آن نباید پوست را بلیچینگ، کرم موبر، وکس یا اپیلاسیون کنید. همچنین برای بعد از این تزریق توصیه هایی نیز شده است که می توان به مالش عضلات تزریق شده بوتاکس، گذشت زمان برای بدست آمدن نتیجه بهتر، دراز نکشیدن و خم نشدن تا چند ساعت پس از تزریق، لمس نکردن محل مورد نظر، استراحت و کاهش تحرک های شدید مانند ورزش کردن و چند مورد دیگر اشاره کرد.

بهترین مارک بوتاکس صورت

بهترین مارک بوتاکس صورت

امروزه مارک های مختلفی در این زمینه در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها دارای معایب و مزایایی می باشد. برخی ها گول تبلیغات بیش از حد یک مارک را می خورند و نمی دانند که تبلیغات یکی از راه های کسب درآمد می باشد. اینکه یک مارک به خصوصی همیشه جلوی چشمان شما باید و مکررا آن را ببینید یا نام آن را بشنوید، دلیل بر بهتر بودن آن نمی باشد. پس باید در این زمینه تحقیقات بسیاری انجام داد. برای دانستن این موضوع که بهترین برند بوتاکس صورت و یا بهترین مواد بوتاکس صورت کدام است فقط و فقط می بایست با پزشک متخصص مشورت شود تا شما را راهنمایی کند.

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس در صورت

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس در صورت

اینکه در کدام سن باید بوتاکس تزریق کرد تا نتیجه بهتری بدست آید، یکی از سوالات رایج متقاضیان محسوب می شود. برخی از دکترها معتقدند که نباید تا قبل از 20 سالگی دست به چنین کاری زد. بین 20 تا 30 سالگی به دلیل اینکه چین و چروک کمتری وجود دارد، ممکن است دوران خوبی باشد تا از دوزهای کمتری استفاده شود. در دهه سوم زندگی (30 تا 40 سالگی)، معمولا چین و چروک ها آشکار می شوند. برخی ها معتقدند که این سن مناسب انجام چنین کاری می باشد. به طور کلی از این سن به بعد پوست بیشتر خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در نتیجه شاهد چین و چروک های زیادی می باشیم. در این باره نظرات متفاوتی وجود دارد که باید با پزشک مشورت گردد.

هزینه بوتاکس صورت مردان

هزینه بوتاکس صورت مردان

برای تعیین هزینه های این تزریق می بایست معاینه و آزمایش های اولیه ای را انجام داد و میزان دوز تزریقی را مشخص کرد. علاوه بر آنها باید تعداد جلساتی را نیز با متخصص برای معاینه و مشورت گذاشت تا از تعرفه های کلینیک یا مطب آگاهی پیدا کرد. تجهیزات، ابزار، تجربه و چند مورد دیگر نیز بر قیمت آن تاثیر گذار می باشد.

روش تزریق بوتاکس صورت

روش تزریق بوتاکس صورت

برای این کار اصلا توصیه نمی شود که خود به تنهایی انجام دهید و حتما باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک آن را به طور مستقیم در عضله هایی که دچار اختلال شده تزریق می کند. این تزریق معمولا با سوزن بسیار ظریف و با دقت زیاد در ناحیه های از قبل مشخص شده صورت می پذیرد. در بیشتر موارد این تزریق ها در قسمت خط اخم در وسط پیشانی برای برطرف کردن چین و چروک، در اطراف لب ها برای رفع کردن خط خنده صورت می پذیرد.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی لب بالا و پایین و لبخند با معرفی هزینه و عوارض و تخفیف در مشهد

سوالات متداول در مورد جوانسازی صورت

بوتاکس صورت طبیعی وجود دارد؟

بله چند مورد است که می توانید در منزل درست و از آن استفاده کنید.

همه چیز درباره بوتاکس صورت را از کجا می توانم مطالعه کنم؟

در حال حاضر سایت های زیادی هستند که درا ین مورد اطلاعات مفیدی می دهند.

بوتاکس صورت چقدر هزینه دارد؟

برای برآورد قیمت آن باید مستقیما با پزشک مشورت کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *