پروتز سینه

پروتز سینه چقدر هزینه و چه عوارضی دارد ؟ + معرفی دکترهای پروتز برتر کشور

در این مقاله قصد داریم تا درباره پروتز سینه با شما صحبت کنیم و شما بعد از این مقاله با عوارض و مزایای انواع پروتز سينه اشنایی کامل به دست خواهید اورد و همچنین ما قصد داریم بهترین دکتر پروتز سينه را به شما معرفی کنیم .

  • جهت دریافت مشاوره برای دریافت بهترین قیمت و معرفی بهترین دکتر با ما تماس بگیرید. تیم جراح باما همواره بهترین راه را پیش رو شما قرار خواهد داد. برای این منظور فقط کافیست با جراح باما تماس بگیرید تا شما را بهترین تعرفه ها آگاه کنیم.

پروتز سینه برای چیست ؟

بزرگ کردن سینه به کمک جراحی را پروتز سینه گویند که این فرایند طی یک تا دو ساعته تحت بیهوشی عمومی انجام می شود . برای همین افراد باید قبل ازنجام این جراحی به پزشکان متخصص مراجعه کرده و طی یک جلسه مشاوره با پزشک جراح خود از روش های مختلف بزرگ کردن سینه و اندازه و نوع پروتز بر اساس شکل بدن خود را مشخص کند .

پروتز سينه در مشهد

با توجه به پهنای سینه ، ارزیابی پوشش نسج نرم سینه و بافت chest ،انتخاب prosthetic صورت میگیرد . همچنین برخی افراد به دلیل بیماری یا سرطان مجبورند که از این عمل استفاده کنند که به همین خاطر از این عمل حس خوبی ندارند .

در جراحی این عمل پزشک برش ها را در سه قسمت مختلف وارد می کند که شامل: زیر بغل ، هاله دور سینه ، دور ناف یا چین زیر سینه، سپس پروتز را از بالا یا پایین سینه وارد بدن میکند . بدن پروتز وارد شده را نگه میدارد و از جابه جا شدن ان زیر پوست جلوگیری میکند .

این عمل از لحاظ میزان برجستگی سه نوع است که شامل : پروتز با برجستگی کم ، پروتز با برجستگی زیاد ، پروتز با برجستگی خیلی زیاد .

این عامل از لحاظ شکل ظاهر به دو نوع کلی تقسیم می شود که یکی پروتز سینه گرد و دیگری پروتز سینه اشکی می باشد .

عمل جراحی پروتز سينه

افرادی که دوست دارند سینه های برجسته تری داشته باشند و همچنین می خواهند prosthetic breast هایشان نرم و خوش فرم باشد از دسته اول استفاده میکنند .

دسته دوم که به حالت اشکی به درد ان دسته از افرادی می خورد که تمایل دارند سینه هایی طبیعی تر داشته باشند و یا افرادی که بافت سینه ان ها خیلی کم است یا اصلا بافت پستان ندارند  ، افرادی که سینه تخت دارند و یا خانم هایی که بافت سینه هایشان نرمی کم تری دارند یا دچار عدم تقارن سینه یا نقص ظاهری سینه هستند از شاخه اشکی استفاده میکنند .

انواع پروتز سينه از لحاظ جنس و مواد تشکیل دهنده به سه دسته تقسیم می شود که تفاوت چندانی از نظر کیفیت با هم ندارند ولی از نظر هزینه پروز سینه ،احساس راحتی با جای شکاف و خود ان فرق دارند و به همین خاطر پزشک یک یاز ان ها را انتخاب می کند : پروتز سینه سلیکونی که ژل مانند است ، پروتز اب نمکی ، پروتز ثابت که در نسل پنجم پروتزهای سینه است.

پروتز سینه

پروتز اب نمیکی با اب نمک استریل شده یا سالین پر شده است و به شکل گرد است و همچنین پروتز های اب نمکی دارای جداره سلیکونی و غیر قابل نفوذ است به همین خاطر موقع پاره شدن برای بدن انسان هیچ ضرری ندارد و چون مواد تشکیل دهنده پروتز اب نمکی در بدن انسان هم دیده می شود بعد از ترکیدن سریعا جذب بدن انسان می شود .

مزایا

از مزایای پروتز سینه نمیکی می توان گفت نیاز به برش کمتری در هنگام جراحی دارد و از هزیینه کم تری برخوردار است و همچینین نیاز کمتری به معاینه دارد.

از معایب پروتزه سینه اب نمکی می توان گفت لمس غیر طبیعی دارد، افزایش ریسک چین خوردگی بیشتری دارد ، احتمال خالی شدن خود به خودی دارد ، احتمال تاثیر گذاری بیشتر روی سینه دارد و همچنین افراد زیر 18 سال بهتر است از این پروتز استفاده نکنند .

از ترکیبات مختلف سیلیکون ،پروتز سیلیکونی ساخته میشود و شبیه ژل قابلیت چسبندگی بیش تری دارد >با توجه به امنیت بالای پروتز سیلیکونی بیش تر خانم ها از این نوع پروتز استفاده میکنند دلیل ان هم این است که این پروتز شباهت بیشتری به بافت های طبیعی سینه دارد و همچنین در صورت ضربه خوردن این پروتز از بین نمی رود و ژل های درون پروتز به فضای اطراف یا لایه های دیگر پروتز وارد می شود .اگر از این نوع پروتز استفاده کردید حتما باید معاینه منظم توسط پزشک شوید و همچنین حداقل سن برای این جراحی حداقل 22 سال می باشد . از مزایای پروتز سیلیکونی می توان به احتمال چین خوردگی کم تر و همچنین کاهش خطر خالی شدن خود به خودی و همچنینی لمس طبیعی تر اشاره کرد . از معایب پروتز سیلیکونی می توان به ، هزینه بیش تر پرداخت کردن ، ایجاد برش های بیش تر هنگام جراحی و همچنین خطر پاره شدن بدون علامت اشاره کرد .

بیشتر بخوانید
دستگاه اولترا زد لاغری چیست؟ + برسی هزینه و مراکز دارای تخفیف

در ضورتی که پروتز های سینه ثابت پاره شوند به هیچ عنوان تغییری در ظاهر سینه نخواهد شد به همین خاطر به ان ها پروتز های سینه ثابت میگویند . این پرتز دارای شکل است و در قسمت پایینی سینه برجستگی بیشتری دارد . تراکم سیلیکون در این مهم بسیار بالا است به همین خاطر سفت تر است به همین خاطر اسیب دیدیگی در ان ها خیلی کم تر از بقیه prosthetic های ممه می باشد و همچنین بزرگ ترین عیب این است که باید برش های خیلی زیاد تری نسبت به بقیه prosthetic ها ایجاد کرد.

پروتز سينه اقساطی

عوارض پروتز سینه

ابن عمل در صورتی که توسط دکتر پروتز ماهر انجام شود عملی ایمن است .عمل پروتز مثل ما بقیه عمل ها عوارض به خصوص خود را دارد .برخی از عوارض احتمالی پروتز سینه عبارتند از : ظاهری غیر قابل قبول محل برش جراحی ،جدا شدن زخم ،خونریزی،نا متقارن بودن سینه ها ، قرار دادن غیر اصولی و نا درست پروتز در محل ، عفونت ،تاخیر در بهبودی محل برش جراحی ،تغییر در حس سینه و نوک سینه که ممکن است موقت یا دائم باشد ،عوارض بیهوشی عمومی ،ایجاد لخته شدن خون در رگ ها که ممکن است باعث عوارض قلبی و ریوی شود .

هزینه پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه از جمله عمل های جراحی زیبایی است به همین دلیل بیمه درمانی ان را پوشش نمیدهد. به همین دلیل قیمت پروتز سينه با توجه به عواملی چون تجربه و شهرت دکتر و همچنین نوع پروتز استفاده شده، پروتز سينه قيمت متفاوتی دارد البته بعضی از پزشکان متخخص هم وجود دارد که پروتز سينه اقساطی انجام میدهند .

پروتز سینه قبل از بارداری

پروتز سینه قبل از بارداری

به این عمل ایمپلنت پستان نیز گفته می شود که روشی برای افزایش سایز سینه ها از طریق جراحی می باشد. در این جراحی قسمت هایی از سینه را شکاف می دهند تا پروتز های مورد نظر را در زیر بافت یا ماهیچه های آن قرار دهند. بیشتر خانم هایی که به این عمل روی می آورند، هدف نخست خود را بالا بردن اعتماد به نفس بیان می کنند. حال برخی از بانوان تصمیم دارند این کار را قبل از دوران بارداری انجام دهند. باید اعلام کنیم که به نظر مشکلی در این مورد وجود ندارد و البته پیشنهاد می شود که با پزشک متخصص خود در این باره مشورت های لازم را انجام دهید. به طور کلی در دوره بارداری این جراحی مشکل خاصی را به وجود نمی آورد. معمولا در طول بارداری سایت سینه های افزایش می یابند و این موضوع هیچ تاثیری روی این عمل نمی گذارد.

همچنین باید بدانید که انجام چنین عملی هیچ مانعی برای شیر دادن فرزند شما به وجود نمی آورد. در حال حاضر زنان بسیاری هستند که سینه های خود را پروتز کردند و در آن واحد به فرزندانشان شیر می دهند. اما این را نیز باید بدانید که برخی از زنان نیز هستند که پس از این عمل نمی توانند به فرزند خود شیر بدهند. به همین خاطر است که مشورت قبل از انجام عمل و بازگو کردن اهداف خود برای پزشک مهم به حساب می آید.

پروتز سینه قطره اشکی

پروتز سینه قطره اشکی

همانطور که می دانید پروتز سینه به دو مدل تقسیم می شوند که مدل گرد و اشکی می باشند. در مدل گرد آن، بانوان تمایل دارند سینه آنها برجسته به نظر آیند و فرمی گرد مانند داشته باشد. از مزایای این پروتز می توان به جراحی اصلاحی، چرخش تکرار شونده آن و چند مورد دیگر اشاره کرد. اما در مدل اشکی، سینه بانوان فرم طبیعی تری به خود می گیرد و معمولا بانوانی که بافت سینه آنها بسیار کم می باشد و سینه ای تخت و صاف دارند، به این جراحی روی می آورند. از آنجایی که سینه ها نقش مهمی در زیبایی ظاهری یک خانم دارد، در حال حاضر بسیاری از بانوان اهمیت خاصی به این موضوع می دهند و جراحی پروتز سینه یکی از رایج ترین عمل ها در بین آنها محسوب می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی بدون گچ گرفتن چگونه است؟ اطلاعات و هزینه های این عمل

در پروتز مدل قطره اشکی، قمسمت بالای سینه دارای حجم کمتری می باشد و بخش پایینی آن پرحجم تر است. در برخی از خانم ها شاهد این هستیم که آنها به دلایلی سینه های خود را برداشته اند. برای این دسته از بانوان پروتز های قطره اشکی مناسب می باشد تا زیبایی ظاهری را دوباره بدست آورند. همانطور که گفته شد برای اینکه سینه فرم طبیعی تری به خود بگیرد از پروتزهای اشکی یا آناتومیکال استفاده می کنند.

پروتز سیلیکونی سینه

پروتز سیلیکونی سینه

این پروتز ها با ژل سیلیکون پر شده اند و در مقایسه با پروتزهای سالین دارای بافت طبیعی تری می باشند. در صورتی که از این پروتزها استفاده می کنید و با نشتی مواجه شدید، نگران نباشید و معمولا ژل داخل آن در پوسته باقی می ماند یا نهایتا ممکن است در اطراف آن منتشر شود. گفتنی است که این نوع پروتز در صورت وقوع نشتی خالی نمی شود.

پروتز سینه و سرطان

پروتز سینه و سرطان

اخیرا مطالبی در مورد اینکه استفاده از پروتز سینه موجب ایجاد سرطان می شود منتشر شده است و ذهن متقاضیان را به خود مشغول کرده است. اما طبق تحقیقات و مطالعات پزشکان این نظریه به کلی رد شده است. یک پزشک فعال درا ین خصوص گفت که استفاده از پروتز سینه موجب ایجاد سرطان نمی شود و بیماران می توانند به خیال راحت بدون توجه به این شایعات استفاده کنند. اما این پزشک همزمان هشدار داد که انجام چنین جراحی مانند سایر عمل ها ضرورت هایی دارد که باید به آنها توجه کرد و نباید به صورت خودسر به آن تن داد. وی افزود که پروتز های سینه عوارضی دارد که از یکی از نادرترین آنها می توان به سرطان های خاص اشاره کرد که از بافت پستان ها منشاء نمی گیرند. امکان بروز چنین بیماری خیلی کم می باشد.

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

شاید یکی از دغدغه های بانوان مخصوصا بانوان باردار در مورد شیردهی فرزند باشد که باید در همینجا اعلام کنیم که این عمل هیچ مانعی در این کار ایجاد نمی کند. در واقع باید گفت که کارگذاشتن پروتز سینه به هیچ وجه در بافت آن انجام نمی شوود و معمولا در پشت بافت یا پشت عضله قفسه سینه صورت می پذیرد. بنابراین این عمل هیچ گونه عوارض منفی در شیردهی فرزند شما نخواهد داشت. البته باز هم توصیه می کنیم که با پزشک خود در این باره مشورت کنید تا راهکارهای لازم را برای شما شرخ دهد.

انتخاب سایز سینه

انتخاب سایز سینه

باید برای انتخاب  سایز با دکتر خود مشورت نمایید تا بر اساس درخواست شما در ابتدا سایز مشخص شود و سپس دستورالعمل های بعدی ارائه گردد. در انتخاب آن می بایست چندین نکته را مد نظر داشته باشید که مهمترین آن اندازه می باشد. اندازه باید طوری باشد که با بدن شما تناسب کامل داشته و پهنا و قاعده مورد نظر را رعایت کرده باشد. همچنین بافت سینه نیز از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

در صورتی که بافت های آن کیفیت لازم را نداشته باشند یا حجم آن کافی نباشد، انتخاب سایز های بزرگ امکان پذیر نمی باشد. نکته آخر اینکه انتخاب سایز به نظر فردی نیز بستگی دارد. امکان دارد که فرد دوست داشته باشد، سایز بزرگی را که به تناسب اندام او نیز مناسب نیست را انتخاب کند تا زیباتر به نظر برسد. به هر حال در هر صورت نباید مشورت قبل از عمل را فراموش کرد.

سوالات متداول در مورد عمل سینه

آیا پروتز سینه عوارض دارد؟

بله این جراحی نیز مانند عمل های دیگر دارای عوارضی می باشد که می توان به درد، تورم، افتادگی و غیره اشاره کرد.

پروتز سینه چقدر هزینه دارد؟

هزینه آن بستگی به نوع و مدلی دارد که می خواهید آن را انجام دهید.

آیا پروتز سینه به شیردهی بچه آسیب می زند؟

خیر این عمل هیچ گونه مشکلی برای تغذیه فرزند شما ایجاد نمی کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.