پروتز چانه چیست

پروتز چانه چیست؟ برسی مزایا، عوارض و تخفیف 70 درصدی هزینه پروتز چانه در مشهد

پروتز چانه یکی دیگر از عمل های جراحی است که برای افرادی که با شکل و فرم چانه خود مشکل دارند توصیه می شود که به آن ها چانه ای خوش فرم و متناسب با صورت شان می دهد. پروتز چانه یکی از بی خطر ترین عمل ها و اقدامات زیبایی است که امروزه بسیار انجام می شود. ما در این مقاله شما را با این روش زیبا سازی چانه آشنا خواهیم کرد.

  • سایت جراح باما تنها ارائه دهنده تخفیف انواع پروتز در مشهد می باشد. با ما تماس بگیرید.
پروتز چانه چیست

پروتز چانه چیست؟

بعضی افراد دارای چانه های بزرگ و باریک هستند که در نیم رخ شکل زشتی به صورت آن ها می دهد و یا افرادی هستند که دارای چانه های کوچک بوده که با صورت آن ها تناسب ندارد و یا گردن آن ها به دلیل لاغر بودن چانه شان چاق دیده می شود و مواردی دیگری نظیر این ها وجود دارد که افراد دارای این چنین مشکلات پروتز چانه انجام می دهند.

در پروتز چانه از طریق سرنگ به چانه نوعی ماده پروتز تزریق می شود و اندازه و فرم چانه را متناسب با صورت می کنند. این کار باعث زیبا تر شدن صورت و هماهنگی اعضای آن باهم می شود.

فک مربعی

افراد زیادی هستند که دارای چانه های عقب رفته یا تیز و یا مربعی هستند و همچنین ممکن است بینی بزرگی داشته باشند که جراحی چانه کمک می کند که چانه بزرگ تر شود و با بینی هماهنگ باشد و یا ممکن است افراد دارای اعضای صورت کوچکی باشند که چانه تیز و بلند آن ها صورت زشتی به آن ها بدهد که همه ی این موارد با پروتز چانه از بین می رود. در پروتز چانه از موادی مانند چربی، پروتئین و شکر به عنوان ماده پروتز در جراحی پروتز چانه استفاده می کنند و با ایجاد یا برش کوچک در چانه فرد این مواد را تزریق می کنند که پروتز مدپور چانه نیز به همین شکل می باشد.

افرادی که به دنبال زیبایی و هماهنگی بیشتر هستند می توانند در کنار پروتز چانه عمل بینی، پروتز لب و گونه انجام بدهند. پیشنهاد می کنیم مقاله پروتز فک را بخوانید.

پروتز چانه و فک

خیلی از افراد هستند که علاقه دارند عمل های جراحی فک و چانه را با هم انجام بدهند. این افراد در صورتی که ضعیف و بیمار نبوده و مبتلا به بیماری های خاص نباشند می توانند عمل پروتز چانه و فک را انجام بدهند. داشتن فک های پهن و بزرگ تر از چانه و یا بسیار استخوانی و کوچک یکی دیگر از مشکلاتی است که بعضی افراد به آن دچار هستند و باعث عدم زیبایی آن ها و کمبود اعتماد به نفس شان می شود. این افراد اگر دارای چانه های بزرگ و نا مناسب و نا هماهنگ با صورت شان نیز هستند می توانند این عمل را با هم انجام بدهند که توسط پزشک برش های کوچکی در زیر چانه و فک ایجاد می شود و موادی مانند چربی و شکر و یا پروتئین تزریق می شود و یا پزشک این تزریق را از داخل دهان انجام می دهد.

بیشتر بخوانید
تزریق چربی به لب در مشهد برای زیبایی لب ها به همراه برسی هزینه تزریق چربی به لب بالا و پایین

پروتز چانه و فک امروزه یکی از عمل های زیبایی متداول در کنار سایر عمل های جراحی می باشد و بسیاری از افراد برای زیبایی به سراغ آن می روند. پزشکان متخصص زیبایی در کشورمان در زمینه های مختلف جراحی زیبایی بسیار پیشرفت کرده اند و حتی از کشور های دیگر نیز برای انجام این عمل به ایران سفر می کنند.

بسیاری از عمل های زیبایی به درخواست بیمار می توانند با هم انجام بشوند که بیمار می تواند خواسته های خود را در جلسه های مشاوره قبل از عمل بازگو کند و در صورت نیاز به چند عمل جراحی آن را با پزشک در میان بگذارد. جراحی فک و جراحی چانه نیز یکی از این عمل هایی می باشد که می تواند با هم انجام گیرد و به دلیل نزدیکی و ارتباط این دو قسمت صورت که در ثلث سوم صورت قرار دارند که انجام این دو عمل با هم کار راحتی می باشد.

پروتز چانه بدون جراحی

پروتز چانه بدون جراحی

پروتز و تزریق و جراحی سه روش معمول در تغییر شکل چانه می باشد که جراحی چانه همان طور که از اسمش پیدا است نیاز به جراحی و بی هوشی دارد و در اتاق عمل انجام می شود و به صورت برداشتن چانه و عقب کشیدن آن برای کوچک تر شدن چانه و جلو کشیدن آن برای بزرگ تر کردن چانه انجام می شود.  در روش تزریق از تزریق مواد مختلف به داخل چانه و فرم دادن به آن انجام می دهند. اما ساده ترین روش هماهنگ کردن اعضای صورت، جراحی پروتز چانه است که به صورت سر پایی انجام می شود. این عمل با این که بدون جراحی انجام نمی شود اما جراحی چنان پیچیده ای ندارد و پزشک تنها یک برش موازی با چین چانه فرد ایجاد کرده و از طریق آن مواد پروتز را تزریق می کند.

بسیاری از عمل های زیبایی که به منظور تزریق کردن مواد آن هم به اندازه زیاد انجام می شود و همچنین عمل هایی که نیاز به تراشیدن و یا اضافه کردن به بخش خاصی از صورت انجام می گیرد نیاز به عمل جراحی دارد و تحت بی هوشی و یا بی حسی موضعی انجام می شود و در صورت سرپایی بودن حتما نیاز به بی حسی می باشد و ایجاد برش و یا سوراخ کوچکی در صورت برای تزریق حتما صورت می گیرد و بدون بخیه زدن امکان پذیر نمی باشد.

هزینه پروتز چانه چقدر است

هزینه پروتز چانه به چندین عامل بستگی دارد و فرد قبل از بستری شدن و تحت عمل قرار گرفتن باید آن ها را بپردازد. دستمزد جراح یکی از این عوامل می باشد و جراح های ماهر تر و معروف تر هزینه ی جراحی بیشتری دریافت می کنند و همچنین در حین انجام عمل، هزینه های بیهوشی و هزینه ی اتاق عمل نیز جزئی از هزینه های پرداختی می باشد .

در هنگام عمل و تزریق پروتز از نوعی مواد برای این کار استفاده می کنند که بیمار باید هزینه آن را نیز پرداخت کند و از آن جایی که عمل های زیبایی بیمه تعلق نمی گیرد فرد بیمار خود باید این هزینه ها را پرداخت کند.

جمع عوامل تاثیر گذار در هزینه پرداختی توسط بیمار، در کلینیک های مختلف باهم فرق دارد و می توانید قبل از عمل از آن جویا شوید.

عوارض پروتز چانه

عوارض پروتز چانه

به دلیل استفاده از مواد با کیفیت و سازگار با اعضای صورت و بافت های آن، این عمل یکی از عمل های زیبایی است که داری عوارض کمی می باشد و پزشکان مختصص در این زمینه این عمل را با دقت خاصی انجام می دهند. این عمل مانند تمامی عمل های جراحی دیگر نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد که حتما باید انجام بشود. با این که این عمل پروتز چانه به صورت سرپایی انجام می شود اما حتما باید فرد بعد از آن اقدامات لازم را انجام بدهد تا دچار عوارض بعد از عمل نشود.

بیشتر بخوانید
انواع تزریق چربی برای زیبایی + برسی زمان ماندگاری و آچه باید بدانید

درد و ناراحتی و کبودی چانه از اثرات بعد از عمل است که با مراقبت درست از صورت بهبود می یابد و همچنین بعضی از چانه ها با پروتز مشکل شان بر طرف نمی شود و ممکن است فرد بعد از عمل از نتیجه آن راضی نباشد که در این صورت قبل عمل توسط پزشک به شخص گفته می شود که در کنار پروتز نیاز به عمل ها و اقدامات جراحی دیگر نیز دارد.

یکی دیگر از مشکلات بعد عمل ممکن است عفونتی شدن پروتز و یا جای زخم باشد که این ها از عوارض بعد عمل نمی باشد و به دوران مراقبت باز می گردد و افراد در این دوره حتما باید به خوبی از محل عمل مراقبت کنند.

آیا پروتز چانه دائمی است؟

این عمل عمل دائمی است که برای چانه های کوچک و بزرگ انجام می شود. در عمل پروتز دائمی چانه موادی به قسمت های مختلف صورت تزریق می شود که با بافت ها و گوشت و چربی آن منطقه سازگاری دارد و از بین نمی روند و یا کم نمی شوند.

بسیاری از عمل های زیبایی امروزه به صورت دائمی انجام می شود و پزشکان از مواد سازگار با صورت و اعضای دیگر بدن استفاده می کنند و گاهی به منظور به دست آمدن نتیجه بهتر عمل جراحی از چربی ها و بافت های دیگر بدن به منظور مواد اولیه استفاده می شود.

با استفاده از مواد خوب و سازگار میزان دوام پروتز انجام شده بیشتر است و زمان زیادی صورت به این شکل باقی می ماند و نیاز به جراحی مجدد نمی باشد. پروتز چانه نیز یکی از عمل های جراحی دائمی است که برای انجام آن جراحان مربوطه از مواد سازگار با بدن و ماندگار استفاده می کنند.

سوالات متداول

سوالات متداول

پروتز چانه برای چه کسانی توصیه می شود ؟

این عمل برای افرادی که دارای کوچکی چانه هستند توصیه می شود که با بزرگ کردن آن اعضای صورت هماهنگ داشته باشند.

چه ماده ای در این عمل استفاده می شود ؟

سال های قبل از غضروف برای پروتز چانه استفاده می کردند اما اکنون به جای این ماده از مواد آلوژنیک استفاده می شود.

پروتز چانه تهران با چه هزینه ای انجام می شود ؟

در تهران مراکز درمانی بسیاری برای پروتز چانه وجود دارد که بعد از انتخاب مرکز مورد نظر می توانید از طریق تماس گرفتن با مسئولان مربوطه از مقدار هزینه عمل پروتز چانه آگاه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *