عوارض جراحی زیبایی گوش

عوارض جراحی زیبایی گوش چیست و اقدامات پس از عمل زیبایی کدام اند؟

در این مقاله قصد داریم تا درباره جراحی زبایی گوش صحبت کنیم و همچنین در این مقاله در باره عوارض جراحی زیبایی گوش صحبت خواهیم کرد .

عوارض جراحی زیبایی گوش چیست؟

اتو پلاستی یا عهمل زیبایی گوش یک جراحی زیبایی پلاستیک می باشد ،بعضی از افرادی که گوش های نامتقارن و یا از شکل گوش خود راضی نیستند جراحی زیبایی گوش را انجام می دهند . در این جراحی پلاستیک شما به نتیجه دلخواه خود می رسید و همچنین شکل ظاهری گوش اصلاح می شود . همچینین این عمل زیبایی فقط توسط جراح پلاستیک با تجربه انجام می شود و همچنین بر روی فرد تاثیر قابل توجهی بر ظاهر و اهتماد به نفس او می گذارد. در این جراحی شما می توانید عیب های مادر زادی مثل بیش از حد بزرگ بودن و بر امده بودن گوش را اصلاح کنید و همچنین بد شکل شدن گوش که به خاطر اسیب های جسمی به وجود می اید یا با رشد کودک نمایان تر می شود را بر طرف کرده و به ظاهر دلخواه خود در بی اورید .

هزینه جراحی زیبایی گوش

از مشکلات مادر زادی می توان به عواملی چون:میکروتیا(وقتی کودک به دنیا می اید گوش خیلی کوچک باشد و به میزان کافی رشد نکرده باشد،ماکروتیا(گوش های خیلی بزرگ که با صورت تناسب ندارد )،گوش های ویلدرموت(در این گوش ها به جای اینکه به بیرون انجنا داشته باشد به سمت داخل دارای انحنا باشد )،گوش استال(در این گوش ها جمع شدن شدید یا تا خوردگی به صورت کاملا طبیعی وجود داشته باشد)،وجود شکاف در گوش که این شکاف ها معمولا در لاله گوش و به صورت فرورفتگی است ،گوش کاگوت(در زمان تولد از لاله گوش در ساختمان گوش برخوردار نباشند)،گوش مخفی( در این نوع بیماران قسمت فوقانی انحنای گوش در درون سر باشد )، گوش کوسمان(به گوش های علامت سوالی معروف است که در این مورد لاله گوش فاصله مشخصی تا جمجمه دارد و انحنای گوش به سمت بیرون باشد) گوش لوله ایی( گوش ها به سمت جلو لوله ای شکل شده باشد که باعث بسته شدن دهلیز خارجی گوش می شود و همچنین در بعضی از بیماران در قسمت خارجی پشت گوش غضروفی به اندازه کافی ایجاد نشده باشد و گوش فاقد پوست باشد )

عمل زیبایی گوش بین یک تا دو ساعت طول می کشد که این زمان به میزان جراحی میباشد ،و همچنین در جراحی برای عمل زیبایی گوش تکنیک های مختلفی وجود دارد که انتخاب این نوع تکنیک ها را پزشک انتخاب می کند و انتخاب ان ها هم نیز بستگی به میزان اصلاح گوش بیمار دارد.همچنین برای اصلاح ناهنجاری ها و یا صدمات وارد شده به گوش از جراحی بازسازی گوش استفاده میکنند که معمولا از این نوع عمل برای اصلاح شکل گوش های مادر زادی استفاده می شود . همچنین در برخی از موارد می توانند غضروف را برداشته و گوش را تقویت کنند و همچنین ظاهری طبیعی تر ایجاد کرد و همچنین در صورتی پیوند پوست نیاز باشد معمولا از ناحیه بالایی این بافت پیوندی را انجام می دهند .بعضی  از بیماران تنها یک گوش را اصلاح می کنند ولی بعضی از بیماران می خواهند جفت گوش خود را اصلاح کنند .درسته برخی از عوارض بعد از این جراحی به وجود می اید مثل خوارش گوش ولی به مرور زمان این عوارض جزئی برطرف خواهد شد .

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است

شما باید قبل از انجام عمل زیبایی گوش مواردی را انجام دهید .یک معاینه کامل بر وری شما انجام می وشد و همچنین سوابق پزشکی شما بررسی می شود تا صلاحیت شما برای جراحی مشخص شود همچنین امکان دارد از شما بخواهند که قبل از انجام این عمل ازمایش پزشکی خاصی را انجام دهید که حتما باید این ازمایش را در فاصله زمانی مناسب قبل از نزدیک شدن به عمل انجام دهید .

شما باید قبل از عمل جراحی سیگار کشیدن را حداقل 6 هفته قبل از عمل متوقف کنید و همچنین از مصرف قرص های اسپرین ، دارو های ضد التهاب و برخی دارو های گیاهی ممکن است باعث افزایش خونریزی در زمان عمل شود خودداری کنید ،و همچنین باید از پوست خود به خوبی محافظت و مراقبت کنید.

عوارض عمل جراحی زیبایی گوش

عمل جراحی لاله گوش با هر سه نوع روش بی حسی موضعی ،نیمه بیهوشی و یا بیهوشی کامل می توان انجام داد که انتخاب این نوع بیهوشی توسط خود بیمار قابل انجام است ولی ما به شما برای انجام این عمل استفاده از روش نیمه بیهوشی را پیشنهاد می کنیم .حالت بی حسی موضعی مثل حالتی است که در دندانپزشکی استفاده می شود .در روش نیمه بیهوشی علاوه بر اینکه خود لاله گوش توسط جراح بیحس میشود و همچنین متخصص بیهوشی از طریق رگ دارو های ضد درد و ضد اضطراب را تزریق می کند که این دارو ها بیمار را به خوابی عمیق فرو میبرد .

بیشتر بخوانید
مقایسه هزینه جراحی بینی در ایران و ترکیه و کشورهای اطراف

تکنیک های مورد استفاده برای جراحی به این که گوش چه نوع ایرادی را داشته باشد بستگی دارد و همچنین تکنیک هایی که دکتر انتخاب می کند ، محل برش و جای بخیه ها را نیز مشخص می کند . دکتر شما می تواند برش را در محل هایی ، پشت گوش های شما ، در داخل چین های درونی گوش ،جراحی اتوپلاستی، ایجاد کرد .

بعد از ایجاد برش، دکتر پوست و غضروف را حذف خواهد کرد و سپس غضروف باقی مانده را در محل مناسب خود جاسازی می کند و با بخیه ی داخلی  شکل جدید ان را حفظ می کند و همچنین برش های دیگر برای بستن برش های خارجی استفاده می شود . کودکان پس از عمل جراحی گوش باید یک شب در بیمارستان بستری شوند .معمولا دوران نقاهت شما کوتاه خواهد بود .

بعضی از مزایای انجام این جراحی می توان بسیاری از نقض های گوش را برطرف کرد و همچنین این عمل ایمن است و خطری بیمار را تهدید نمی کند ،با انجام این جراحی فرد نسبت به ظاهر خود رضایت بیشتری کسب می کند و میزان اعتماد به نفس در وی افزایش پیدا میکند و همچنین شکاف های به وجود امده در جراحی خیلی عمیق نبوده و وضوح دیده نمی شود .

عوارض عمل جراحی زیبایی گوش

تمام جراحی ها با خطرات احتمالی همراه است. همچنین دانستن عوارض جراحی زیبایی گوش را شما باید بدانید که عوارض عمل جراحی زیبایی گوش شامل؛ ماندن جای زخم ،بازگشت برجستگی،عدم تقارن ، سخت شدن گوش ،زیبایی ، تغییر حس پوست، خونریزی و کبودی ، التهاب ، عفونت می باشد .

هزینه جراحی چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است؟هزینه جراحی زیبایی گوش را بیمه معمولا پشتیبانی نمی کند اما اگر شواهدی حاکی از استرس روانی بیش از حد وجود داشته باشد ممکن است هزینه را بیمه پرداخت کند .

عوارض جراحی زیبایی گوش برجسته

عوارض جراحی زیبایی گوش برجسته

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش برای تغییر اندازه و یا فرم گوش انجام می شود و معمولا سعی می شود تا سایز آن را با دیگر اجزای صورت متناسب شود. نتیجه این عمل به موارد زیادی بستگی دارد اما به طور کلی در صورت نتیجه بخش بودن آن می تواند اثر مطلوبی بر روحیه افراد داشته باشد. معمولا در برخی از افراد شاهد این هستیم که گوش ها از دو طرف سر بیرون زده اند و بزرگ وبرجسته به نظر می آیند. پزشکان برای این معضل از روش پینینگ استفاده می کنند. با استفاده از این روش می توان لاله گوش را صافتر و مسطح تر کرد تا در حالت عادی بیرون زدگی به وجود نیاید.

همچنین در برخی از موارد شاهد این هستیم که یک گوش نسبت به دیگری از برجستگی بیشتری برخوردار می باشد و معمولا بیشتر بیرون زده است. این مشکل را نیز می توان با استفاده از عمل جراحی پینینگ رفع کرد. در این روش موقعیت گوش اصلاح می شود و تقارن بین گوش ها در دو طرف سر به وجود می آید. گوش هایی که اندازه آنها غیر طبیعی می باشند نیز می توانند از طریق جراحی زیبایی اصلاح شوند. عوارض استفاده از عمل جراحی برای گوش های برجسته معمولا به مراقبت های بیمار بعد از عمل مرتبط است. البته باید یادآور شویم که موفق بودن عمل نیز تاثیر به سزایی روی این موضوع دارد.

عوارض جراحی زیبایی گوش شکسته

عوارض جراحی زیبایی گوش شکسته

همانطور که می دانید گوش ها یکی از آسیب پذیر ترین اجزای بدن محسوب می شوند که به همین دلیل شکستگی بسیاری در این قسمت از بدن ایجاد می شود. به طور مثال در صورتی که دقت کرده باشید، ورزشکاران معمولا بیشتر به این معضل دچار و گوش های آنها بیشتر دچار آسیب دیدگی می شوند. پزشکان توصیه می کنند که در این صورت فرد باید سریع تر تحت عمل جراحی گوش قرار بگیرد. در صورت تعلل می تواند باعث پیشرفت شود و موجب جوش خوردن آن و در نهایت نامتقارنی و نازیبایی گوش شود. حتی در بعضی از موارد این عارضه می تواند بر شنوایی فرد نیز تاثیری مستقیم بگذارد.

بیشتر بخوانید
جراحی اعصاب چیست و به چه صورت است؟ هزینه جراحی مغز و اعصاب چقدر است؟

در انجام این عمل پزشک معمولا از بی حسی موضعی استفاده می کند که ممکن است مدت ها بعد از عمل احساس بی حسی در قسمت مورد نظر بکنید که می بایست دوباره توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرید. در صورتی که بعد از عمل دوباره احساس درد و یا اینکه کم شنوایی کردید، فورا باید به پزشک مراجعه کنید. در برخی از موارد زخم های این ناحیه می تواند باعث بروز مشکلاتی شود که می بایست با مشورت با پزشک از داروهای مناسب استفاده نمایید. همچنین در این جراحی به پزشک باید برشی ایجاد کند تا غضروف شکسته شده را بر سر جای خود تنظیم کند. در صورتی که بعد از عمل فشاری روی این قسمت ایجاد گردد احتمال دارد دوباره بشکند، پس مواظب باشید تا گوش مورد نظر به خوبی جوش بخورد.

عوارض جراحی زیبایی گوش سگ

عوارض جراحی زیبایی گوش سگ

همانطور که می دانید از قدیم الایام بریدن گوش و دم سگ ها مخصوصا سگ های گله امری عادی محسوب می شده است. این کار را به خاطر درگیری های این حیوان با حیوانات دیگر مخصوصا گرگ ها انجام می دادند تا از آسیب های بیشتر جلوگیری کنند. در درگیری های بین این طور حیوانات بیشتر گوش و دم هستند که آسیب های جدی می بینند. درد و خونریزی در این اعضا موجب می شود تا سگ نتواند به جنگ و مبارزه خود ادامه دهد و بازنده باشد. به همین دلیل زمانی که سن آنها پایین می باشد، معمولا دم و گوش آنها را می برند. البته امروزه در برخی از موارد جراحی های زیبایی نیز روی گوش این حیوانات انجام می شود که بیشتر جنبه زیبایی دارد. باید یادآوری کنم که در گذشته باورهای غلط دیگری نیز وجود داشته که برخی ها از انجام چنین کاری امتناع می کردند. مثلا می گفتند که بریدن گوش سگ موجب می شود تا این حیوان وحشی تر شود و به همه حمله کند و یا اینکه در صورت خوراندن گوش بریده به خود او موجب درندگی بیشتر او خواهد شد.

انجام این عمل عوارض آنچنانی ندارد اما مهم تر از آن انجام صحیح و به موقع جراحی می باشد. پزشکان متخصص توصیه می کنند که جراحی گوش سگ می بایست بین 3 تا 7 روزگی صورت گیرد. زیرا در این سنین خونریزی و درد کمی را متحمل می شود و بخیه کمتری نیاز دارد. علاوه بر آن، در این سن زخم های سگ سریع تر ترمیم می یابد و احتمال عفونی شدن آن نیز کمتر می باشد.

عوارض عمل زیبایی گوش

عوارض عمل زیبایی گوش

همه می دانیم که هر جراحی زیبایی دارای عوارضی است اما این بستگی به موارد زیادی دارد. در جراحی گوش معمولا پس از عمل بیمار در قسمت مورد نظر انعطاف کمتری را شاهد است و متوجه می شود که گوش سفت تر شده است. باید بدانید که در صورت برخورد با چنین رویدادی اصلا نگران نباشید و پزشکان بر این باورند که ممکن است چند ماه زمان لازم باشد تا گوش دوباره عین قبل انعطاف پذیری خود را بدست بیاورد. همچنین ترشح و عفونت نیز از دیگر عوارض معمول این نوع جراحی محسوب می شود. در صورت مواجه شدن با عفونت باید فورا با پزشک مشورت کنید و توسط او مورد معیانه قرار گیرید. ممکن است پزشک داروهایی تجویز کند و به شما توصیه نماید تا پس از مصرف اگر دوباره به این مشکل برخوردید، مصرف آن را متوقف و دوباره مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد عوارض عمل زیبایی گوش

عوارض جراحی زیبایی گوش برجسته چیست؟

معمولا گوش ها به صورت برجسته از سر قرار می گیرند که در این صورت پزشک با انجام برشی سعی می کند تا عضروف مورد نظر را تنظیم کند که در این صورت ممکن است گوش نامتقارن شود.

عوارض جراحی زیبایی گوش سگ چیست؟

معمولا عواقب خاصی ندارد اما پزشکان توصیه می کنند که باید عمل در زمان مناسبی انجام شود تا از مشکلات بعدی و احتمالی جلوگیری شود.

عوارض جراحی زیبایی گوش را نام ببرید؟

می توان به التهاب، عفونت، خونریزی، نامتقارن بودن، کبودی، بی حس بودن و چند مورد دیگر اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *