پروتز گونه

پروتز گونه چقدر هزینه دارد و نکاتی که دکترها به شما نمی گویند چیست ؟

تحلیل گونه ها و یا نداشتن گونه های برجسته در افراد می تواند دلایلی همچون بالا تر رفتن سن، تصادف و ضربه و یا سوختگی و عامل ژنتیکی داشته باشد که این حالت صاف و یا فرو رفته گونه ها سبب می شود تا از شادابی و جوانی چهره ی فرد کاسته شده و مسن تر به نظر اید. در این مقاله در خصوص پروتز گونه به اطلاعات بسیار مناسبی خواهید رسید پس با ما همراه باشید.

پروتز گونه یکی از راه های حل این مشکل می باشد. این مقاله را دنبال کنید تا همه چیز را درباره پروتز گونه اعم از روش انجام، مزایا، معایب، عوارض، میزان ماندگاری و هزینه انجام این عمل، بدانید.

عمل پروتز گونه

پروتز گونه

پروتز گونه یکی از روش های کاشت گونه و یا گونه گذاری می باشد که امروزه خصوصا در میان خانم ها بسیار محبوب است. این روش به سه صورت با توجه به وضعیت گونه های بیمار و توقعات وی از نتیجه عمل انجام می گیرد:

  • روش گونه ای: در این روش پروتز مستقیما بر روی استخوان گونه قرار داده می شود که منجر افزایش برجستگی گونه خواهد شد.
  • روش زیر گونه ای: این روش به منظور پر تر شدن گونه ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای افرادی که دچار افتادگی گونه و یا لاغری گونه می باشند مناسب است.
  • روش ترکیبی: این روش پروتز گونه، در واقع استفاده از هر دو روش بالا به طور همزمان است که هم باعث برجستگی گونه می شود و هم پر تر شدن ان.

معایب عمل پروتز گونه

  • از ان جایی که موادی که برای ساخت پروتز گونه استفاده می شود از جنس خود بدن نیست، ممکن است در بعضی از افراد باعث ایجاد حساسیت شود که معمولا عفونت را به همراه دارد. در صورتی که عفونت با مصرف دارو های انتی بیوتیک رفع نشود، تنها راه حل مشکل برداشتن پروتز گونه می باشد که خود این کار نیز عوارضی به دنبال خواهد داشت. البته جنس موادی که مورد استفاده قرار می گیرد که با هزینه پروتز گونه رابطه ی مستقیم دارد نیز، در این امر بسیار تاثیر گذار است.
  • از ان جایی که به هنگام جراحی پروتز گونه مقداری از ماهیچه های گونه به منظور نسب و جایگیری پروتز، برداشته می شود، ممکن است این جراحی در مواردی باعث اسیب به ماهیچه های صورت همچون ضعف عضله شود. که این امر سبب می شود تا حالت خندیدن بیمار شکلی مصنوعی به خود بگیرد و حالت طبیعی خود را از دست بدهد. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله انواع پروتز را بخوانید.

عوارض پروتز گونه

باید بگوییم که حجیم کردن و پر کردن گونه ها با مواد پر کننده همچون پروتز، خطرات بسیار کمی دارد و در صورت ایجاد نتایج منفی یا نا مطلوب، امکان بهبود و حل مشکل میسر است به عبارتی این نتایج منفی معمولا برگشت پذیر می باشند و جای نگرانی ندارند. با این حال پروتز گونه عوارض جانبی طبیعی و موقتی ای نیز به همراه دارد از جمله:

  • ایجاد تورم و کبودی که پس از گذشت مدتی رفع خواهد شد.
  • ممکن است پس از جراحی، در محل جراحی عفونت ایجاد شود که با مصرف دارو های انتی بیوتیک قابل درمان است.
  • جابه جایی پروتز گونه و همچنین نا متقارن بودن ان نیز ممکن است اتفاق بیوفتد که با انجام عمل جراحی ای دیگر این عارضه قابل حل می باشد.

قیمت پروتز گونه

قیمت پروتز گونه گذاری برای هر بیمار متفاوت می شود و به عوامل مختلفی همچون شرکت و برند سازنده پروتز مورد استفاده، مقدار مصرف پروتز و هم چنین هزینه عمل وابسته است. همچنین ممکن است این قیمت از شهری به شهر دیگر نیز متفاوت باشد. به طور مثال ممکن است قیمت پروتز گونه در مشهد کم تر از هزینه ان در تهران باشد. با این حال شما می توانید با مراجعه، بررسی و تحقیق راجع به کلینیک ها و جراحان مختلف، بهترین خدمات را با کم ترین هزینه بیابید.

هزینه پروتز گونه

روش های دیگر گونه گذاری

گونه گذاری علاوه بر پروتز گونه به روش های دیگری نیز انجام می شود که در ادامه به توضیح و روش انجام این روش ها پرداخته ایم:

بیشتر بخوانید
مراحل جراحی بینی با قالب کنترلی با 90% تخفیف هزینه در مشهد و تهران

کاشت گونه به روش فیلر و یا تزریق ژل و چربی

کاشت گونه به این روش نیازی به بیهوشی ندارد و یک عمل سرپایی می باشد. البته این روش روشی دائمی نیست و به دلیل ان که موادی که به گونه تزریق می شود پس از مدتی جذب بدن می شود. چرا که در روش تزریق چربی، ماده ی مورد نیاز از شکم یا ران فرد ساکشن می شود، و همچنین مواد ژل های تزریقی نیز از مایع میان بافتی بدن انسان تشکیل شده است، پس از گذشت مدتی مجدد جذب بدن می شود. این در صورتی است که در پاسخ به سوال ” آیا پروتز گونه دائمی است؟” مثبت می باشد. همچنین از دیگر محدودیت های این روش می توان به این اشاره کرد که به دلیل ان که مواد تزریقی نرم و انعطاف پذیر اند، ممکن است گونه ها شکلی نا متقارن پیدا کنند. همچنین در صورتی که جذب مواد توسط بدن پس از تزریق به طور یک نواخت انجام نشود نیز، گونه های شکلی نا متقارن خواهد یافت.

کاشت گونه به روش جراحی استخوان

این روش برای افرادی که یکی از گونه هایشان و یا هردو دچار شکستگی شده و در اثر شکستگی فرو رفته شوند، مناسب می باشد. در واقع در این روش با ایجاد برش هایی در داخل دهان به منظور دسترسی به استخوان گونه، استخوان گونه فرد را که شکسته شده و اشتباهی جوش خورده جدا کرده و مجددا در جای صحیح خود جوش می دهند. این روش با بیهوشی عمومی صورت می گیرد و می توان در کنار جراحی استخوان به منظور بهتر شدن ظاهر گونه از پروتز گونه نیز استفاده کرد.

در نتیجه باید گفت که انتخاب هر یک از این روش ها بستگی به ان دارد که شما چه نتیجه ای را از کاشت گونه مد نظر داشته باشید. اگر به دنبال راهی مطمئن تر و دائمی برای کاشت گونه هستید ما به شما عمل پروتز گونه را پیشنهاد می کنیم. چرا که در صورتی که به دست پزشکی ماهر انجام شود و مواد مورد استفاده از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار باشد، نتیجه انجام این عمل بسیار زیبا و طبیعی خواهد بود و ظاهر فرد را برای همیشه، بسیار جوان تر، شاداب تر و زیبا تر خواهد کرد.

همچنین شما می توانید به منپور پیدا کردن پزشک جراح مناسب با سرچ کردن با توجه به محل سکونتتان به طور مثال ” جراح پروتز گونه در اصفهان” لیستی از جراحان بدست اورده و با بررسی و تحقیق بهترین ان ها را برگزینید.

پروتز گونه دائمی

پروتز گونه دائمی

زمانی که از زیبایی صورت صحبت می کنیم، گزینه های زیادی را پیش رو داریم. هدف بیشتر این راهکارها را می توان مبارزه با علائم پیری و زیبایی دانست که امروزه افراد زیادی به آن روی آورده اند. اما در این بین افرادی نیز هستند که در اوج جوانی به خاطر لاغری و حجم مناسب صورت کاشت گونه را بر می گزینند. این نوع به دو صورت انجام می شود که یا دائمی هستند یا موقتی. سوالات زیادی در مورد ماندگاری این نوع پروتزها وجود دارد که یکی از آنها دائمی بودن آن است. در این روش گفته می شود که برای بهبود نقص های صورت راه حل دائمی می باشد و حجم دهی مناسبی به گونه ها داده می شود. معمولا افراد جوان تر از این روش برای برجسته تر کردن چانه و گونه خود استفاده می کنند.

پروتز گونه مردان

پروتز گونه مردان

مردان نیز قادرند تا با استفاده از روش های زیبایی در صورت بالا رفتن سن و موارد دیگر فرم ظاهری خود را بهبود بخشند. این تغییر فرم مثبت موجب به وجود آمدن اعتماد به نفس می شود که تاثیر مستقیمی در رفتار و حرکات او دارد.  ایمپلنت در گذشته تنها راه موجود برای آناتومی و ساختار صورت مردان به حساب می آمد اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های غیر تهاجمی مانند تزریق فیلر، تزریق پلاسمای غنی از پلاکت و غیره به وجود آمده تا از آنها برای اصلاح صورت آقایان استفاده شود. امروزه در آقایان نیز تقاضای چنین عمل های زیبایی رشد یافته و پروتز گونه و چانه یکی از این عمل ها به شمار می رود.

پروتز گونه و چانه

پروتز گونه و چانه

همانطور که می دانید پروتز گونه موجب می شود تا این قسمت از صورت خوش فرم شده و برجسته به نظر آید. انجام این روش برای افرادی که دارای گونه های ضعیفی می باشند، صورتی باریک یا صاف دارند و به خاطر بالا رفتن سن، فرم گونه خود را از دست دادند، مناسب می باشد. دو عامل باعث شده تا استقبال از این جراحی زیاد باشد که می توان به سادگی آن و هزینه نسبتا کم این عمل اشاره کرد. پروتز گونه دارای شکل های مختلفی همچون گونه ای ، زیر گونه و ترکیبی می باشد. همچنین میزان دوام و پایداری آن یکی از سوالات رایج متقاضیان می باشد که باید در این خصوص در ابتدا بگوییم که بهتر است جواب خود را از پزشک بشنوید اما در سایت های مختلف پزشکی این طور گفته شده که میزان دوام آن می تواند تا چندین دهه و یا در برخی از موارد برای همیشه طول بکشد.

پروتز گونه در خانه

پروتز گونه در خانه

اما برخی از پزشکان راه های طبیعی را پیش روی آن دسته از متقاضیانی که نمی خواهند از عمل جراحی استفاده کنند، قرار داده است که به چند مورد اشاره می کنیم. یکی از مواد غذایی که می تواند در این راه به ما کمک کند عسل است. این ماده غذایی می تواند رطوبت پوست را حفظ کند و به آن طراوت خاصی بدهد. عسل دارای آنتی اکسیدانی هایی می باشد که برای پیشگیری از بروز مشکلات پوستی ناشی از رادیکال های آزاد بسیار مفید است. شما می توانید یک قاشق چایخوری از آن را با میوه پاپایا ترکیب کنید و سپس خمیر بدست آمده را روی گونه های خود مالش دهید. حدود 10 تا 15 دقیقه این ماده را روی پوست خود نگه دارید و بعد از آن با آب گرم شستشو دهید. توصیه می شود که این روش بهتر است صبح ها صورت گیرد.

پروتز گونه طبیعی

پروتز گونه طبیعی

همچنین یکی دیگر از راه های پروتز طبیعی گوبه استفاده از آلوئه ورا می باشد. افراد زیادی هستند که از این گیاه برای درمان جوش و تمیزی پوست استفاده می کنند. اما باید یادآور شویم که این گیاه خاصیتی منقبض کننده و سفت کننده دارد که می تواند از لاغری پوست شما جلوگیری کند و قابلیت ارتجاعی او را حفظ کند. آنتی اکسیدان های موجود در آن از بروز رایکال های آزاد جلوگیری می کند و در نتیجه طراوت پوست را حفظ می کند. ژل آلوئه ورا را بین 10 تا 15 دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید تا به خوبی درون پوست نفوذ کند. سپس مدتی را به آب دست نزنید و با آب گرم شستشو دهید. می توانید این کار را برای نتیجه بهتر دو بار در روز امتحان کنید.

پروتز گونه با تزریق ژل

پروتز گونه با تزریق ژل

نوعی از پروتز گونه می باشد که در آن ژل های مخصوصی وارد صورت می شود تا به آنها فرم دهند. روش این کار به این صورت است که پزشک در ابتدا تشخیص می دهد که چربی بعضی از نواحی بدن برداشته شود و سپس آن ها را بر اساس استانداردهای موجود تصفیه و آماده می کنند. پزشک از این چربی استفاده می کند تا به خاطر بالا بردن حجم گونه ها آن را تزریق کند. این تزریق گفته می شود که بی خطر است و ایمن می باشد و در صورت تزریق صحین می تواند اثرات مطلوبی داشته باشد.

پروتز گونه قبل و بعد از عمل

پروتز گونه قبل و بعد از عمل

قبل از هر چیز باید بدانید که اگر دخانیات مصرف می کنید باید آن را قطع کنید و بزارید کنار تا دچار عوارض نشوید. اگر سرماخوردگی، گلودرد یا تبخال دارید که شدت آن شدید می باشد، پزشک خود را در جریان بگذارید. معمولا هشت ساعت قبل از عمل نباید چیزی بخورید و بیاشامید. همچنین قبل از عمل حتما حمام کنید زیرا بعد از آن تا مدتی نمی توانید استحمام کنید. تا 48 ساعت نخست بعد از عمل پروتز می توانید هر 20 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید و در صورتی که کبودی هایی در این نواحی مشاهده کردید می توانید هر نیم ساعت به مدت 5 دقیقه از کمپرس گرم استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
میکروبلیدینگ لب و ابرو چیست و چه عوارضی دارد؟ + تخفیف هزینه میکروبلیدینگ در مشهد

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی گونه

پروتز گونه چه عوارضی دارد؟

می توان به کبودی، خونمردگی و چند مورد دیگر اشاره کرد که در آن صورت باید با پزشک مشورت کنید تا از آنها جلوگیری شود.

پروتز گونه چقدر هزینه دارد؟

قیمت آن می تواند به موارد بسیاری بستگی داشته باشد که از جمله آن می توان به نوع عمل، ماده استفاده کننده و چند مورد دیگر اشاره کرد.

پرتز گونه طبیعی در خانه چگونه است؟

می توان از عسل که دارای آنتی اکسیدان می باشد استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.