کاشت مو

کاشت مو با هزینه بسیار کم با بهترین روش در بهترین کلینیک کاشت مو ایران

یکی از مهم ترین و موثر ترین عوامل در زیبایی ظاهری یک نفر مو های سر و و صورت او می باشد. ریزش مو های سر و صورت یکی از بد ترین معضلاتی است که برای یک فرد می تواند به وجود بیاید. این معضل به خصوص برای مردان بسیار بد تر بوده و باعث می شود تا علاوه بر به وجود آوردن ظاهری نا خوش آیند و بی ریخت، سن فرد نیز خیلی بالا تر از حد واقعی به نظر برسد. کاشت مو یکس از روش هایی است که می شود به کمک آن ، این عارضه را بر طرف کرد.

  • جهت مشاوره برای دریافت بهترین قیمت با جراح باما تماس بگیرید.

کاشت مو چرا نیاز است ؟

ریزش مو برای افراد مختلفی به علت های مختلفی به وجود می آِد. یکی از علت های عمده برای ریزش مو های افراد، افزایش سن می باشد. با گذشت سال های زیادی از عمر انسان، بافت های مختلف بدن فرسوده و پیر می شود. در نتیجه باعث می شود که بدن آن بازده قبلی را نداشته باشد و اتفاقاتی نظیر ریزش مو های سر و بدن اتفاق بیفتد.

همچنین از دیگر دلایل ریزش مو می توان به ارثی بودن این قضیه اشاره کرد. افراد زیادی هستند که زندگی سالمی دارند و سن کمی هم دارند ولی ریزش مو شدید داشته و تمام مو های خود را از دست می دهند. در چنین افرادی سلول های ایمنی بدن در یک سن خاصی، به برخی از بافت های بدن که در این جا بافت های پیاز مو می باشند حمله کرده و با از بین بردن آن ها موجب ریزش مو در افراد می شوند.

مراقبت بعد از کاشت مو

استرس نیز از عواملی است که می تواند باعث ریزش مو شود. وقتی که فردی دچار استرس های طولانی بر اساس شرایط کاری و یا اقتصادی حاکم بر زندگی خود، می شود، در بدن او هورمون های مختلفی ترشح شده که برخی از این هورمون ها باعث می شود تا ریزش مو اتفاق بیفتد. در برخی موار نیز به علت نرسیدن مواد ویتامینی و فسفولیپیدی به پیاز موی سر، ریزش مو زیاد می شود.

سیگار کشیدن نیز به علت این که مواد سمی و خطرناکی را به بدن می رساند و همچنین جذب برخی از مواد معدنی را توسط بدن مختل می کند می تواند باعث شود که موی سر ریزش پیدا کند. هر کدام از موارد اشاره شده می تواند در صورت درمان نشدن تا ریزش کامل مو های فرد ادامه پیدا کنند. ریزش موی ارثی معمولا از سمت مادر به فرزند منتقل می شود. پس اگر در خانواده مادری خود ریزش مو می بینید احتمال آن که شما نیز در آینده ریزش مو پیدا کنید، به شدت زیاد است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو، شما باید به پزشک متخصص کاشت مو مراجعه بکنید تا بعد از معاینه و مشخص شدن نوع کاشت مو و همچنین میزان تراکم برای کاشت بتوانید از مقدار حدودی هزینه کاشت مو های خود اطلاع پیدا کنید.

مراحل کاشت مو

قیمت کاشت مو به طور میانگین بین پنج تا ده میلیون تومان به طور میانگین می باشد. البت این مقدار بستگی به نوع پوست سر فرد و همچنین میزان کچلی فرد به هنگام کاشت نیز دارد. اگر بخواهیم کل پوست سر را به صورت متراکم مو بکاریم ممکن است هزینه ای ما بین بیست تا سی میلیون تومان در بر داشته باشد.

مو های سر افراد مختلف معمولا از نواحی بالای سر شروع به ریختن می کند ولی در قسمت های کناری سر (دور سر) معمولا ریزش بسیار کم بوده و یا اصلا اتفاق نمی افتد. این قسمت از پوست سر که دچار ریزش نمی شود و دارای تراکم موی بسیار زیادی حتی بعد از ریزش مو های قسمت بالای سر، نسبت به سایر نقاط پوست سر می باشد، برای کاشت مو به عنوان بانک مو مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین روش برای کاشت

بهترین روش کاشت مو روش FIT  می باشد. در این روش هیچگونه تیغ جراحی در کار نبوده و هیچ نوع برشی بر روی پوست سر زده نمی شود، بلکه مو های مورد نیاز برای پیوند مو از قسمت های پشت و کناره های سر توسط دستگاه های بسیار ریز و ظریفی برداشته شده و در قسمت های مورد نظر بر روی سر که دچار طاسی هستند، با دستگاه های ریز تری کاشته می شود.

فیلم کاشت مو

یکی از بهترین مزیت های این نوع کاشت مو این است که تار های موی برداشته شده به همراه پیاز مو از قسمت هایی برداشته می شوند که در آن قسمت ها هیچ گیرنده ای برای هورمون های ترشح شده توسط بدن که باعث ریزش مو می شوند، وجود ندارد. در نتیجه با کاشت این مو ها دیگر هیچوقت دچار ریزش مو نخواهید شد و مو ها برای همیشه بر روی سر قرار خواهند داشت.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی شکم و پهلو با هزینه کم و معرفی مزایا و معایب

کاشت موی سر در گذشته با روش های دیگری صورت می گرفت که در آن روش ها به وسیله ی تیغ جراحی قسمت هایی از پوست پشت سر و یا سایر قسمت های بدن را که دارای مو های متراکم بودند را جدا کرده و به قسمت های دچار طاسی پیوند می زدند. این روش به علت انجام جراحی سنگین و به وجود آمدن جای بخیه بر روی قسمت های مختلف سر و بدن، همیشه نا رضایتی هایی را به همراه داشته است. همچنین در دیگر روش های کاشت مو به علت نبود تکنولوژی های جدید در صورت کاشت موفقیت آمیز مو نیز خبری از تراکم بالا مو نبوده و زیبایی را به صورت کامل به فرد باز نمی گرداند.

بهترین کلینیک کاشت مو

عوارض کاشت مو

عوارض کاشت مو نیز بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرد و نگرانی های زیادی را برای آنان به وجود می آورد، ولی واقعیت چیز دیگری می باشد. کاشت مو عوارضی برای فرد ندارد و فقط در چند هفته ابتدایی نیاز به مراقبت های خاص خود را دارد و بعد از مدت معین شده برای مراقبت توسط پزشک، فرد می تواند به زندگی عادی خود باز گردد.
جدیدترین روش کاشت مو روش فیت می باشد که در رابطه با این روش مطالبی را ذکر کردیم. یک کلینیک کاشت مو در مشهد برای اولین بار توانست این عملیات را با موفقیت انجام دهد. گفتنی است که در این روش تراکم کاشت مو بسیار زیاد بوده و همچنین سرعت کاشت در این روش به شدت بالا تر از روش های دیگر می باشد.

کاشت مو به روش super fue

کاشت مو به روش super fue

گفته می شود که جدیدترین و کاربردی ترین روش برای کاشت مو می باشد که توسط بهترین مراکز دنیا مورد تایید قرار گرفته است. در این روش فولیکول های واحد را به صورت تکی استخراج می کنند و توصیه می شود که این روش برای افرادی که دارای موی کم پشتی هستند، مناسب می باشد. در حال حاضر بیشتر پزشکان این روش را برای افراد متقاضی تجویز می کنند.

کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش sut

این روش به وسیله دستگاهی انجام می شود که توسط آن فولیکول های مور را برمی دارند. فرق آن با روش FIT یا MICRO FIT همین مورد می باشد. دستگاه مورد نظر قادر هستند تا فولیکول های مو را پیوند بزنند. قابل ذکر است که در این روش احتمال آسیب رساندن به گرافت های مو بسیار کاهش می یابد. این دستگاه برش داخل درم را به اندازه یک میلی متر باز می کند. سپس با کمک آن کلیه ساختار مو را بیرون می کشند.

کاشت مو سلول بنیادی

کاشت مو سلول بنیادی

نام دیگر این روش HASCI می باشد که در آن کل تارهای مو برداشته نمی شود و چند تا از سلول های ریشه مو را در همان ناحیه مورد نظر باقی می گذارند تا موجب تحریک آنها شود و در نتیجه موها دوباره رشد نماید. گفته می شود که پزشک با استفاده از این روش می تواند عمل کاشت را بدون هیچ زخم و نیز دردی چندین بار تکرار و انجام دهد. پزشکان با استفاده از این روش یک قسمت از تار و سلول ریشه مو را بر می دارند و سپس آنها را در محل های مورد نظر می کارند. این سلول ها موجب می شود تا تحریک شوند و موجب رشد دوباره مو در محل های مورد نظر شود.

کاشت مو یا پروتز

کاشت مو یا پروتز

روشی به عنوان پروتز مو وجود دارد که توسط آن می توان موهای از دست رفته را بازگرداند که در حال حاضر بسیار رایج می باشد. ناگفته نماند که این روش یک راه حل دائمی نمی باشد و بیشتر افرادی به طرف استفاده از این روش می روند که دچار طاسی و ضعفی در اعتماد به نفس دارند. اما برخی ها به دلیل هزینه بالای کاشت مو به سراغ این روش می روند و همواره برای آنها سوال است که کدام روش را انتخاب کند. شما با تحقیقات بیشتر می توانید در مورد هر کدام از آنجا اطلاعات جامع تری را بدست بیاورید.

کاشت مو صورت

کاشت مو صورت

رشد مو در صورت مردان یکی از دغدغه های اصلی آن ها در سنین بلوغ به حساب می آیند. از آنجایی که داشتن ریش و سبیل نیز امروزه بسیار پرطرفدار است، به حساسیت آنها نسبت به این موضوع افزوده است. برخی از آقایان مشکلی در رشد موهای صورت خود دارند و با کم پشت بودن موهای آن مواجه می باشند. درست است که این امر ناخوشایند است اما باید دلیل آن را در نبود فولیکول مویی و ژنتیک و ارثی جستجو کرد. در این صورت راهی جز کاشت مو نیست و بیشتر پزشکان این راه را به آنها توصیه می کنند.

کاشت موی ثابت

کاشت موی ثابت

در صورتی که می خواهید برای همیشه از شر ریزش وهای خود خلاص شوید، کاشت موی ثابت بهترین گزینه می باشد. امروزه در زمینه کاشت مو پیشرفت های بسیاری صورت گرفته است که کاشت موی ثابت یکی از آنها می باشد. متخصصانی که در این حوزه کار می کنند، می توانند چندین فولیکول مو را به صورت همزمان بکارند. این پیشرفت موجب شده تا نتیجه نهایی طبیعی تر جلوه کند و متقاضیان را خوشحال کند. فرآیند کاشت موی ثابت حدود 4 تا 8 ساعت طول می کشد. در صورتی که تعداد موی زیادی برای کاشت دارید، ممکن است تا 2 روز به طول بیانجامد. معمولا در این عمل از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند.

سن کاشت مو

سن کاشت مو

شاید این سوال برای شام نیز به وجود آمده باشد. باید گفت که سن مناسب برای این کار به دو عامل جنسیت و علت طاسی بستگی دارد. معمولا برای خانم ها و افرادی که در ناحیه پوست سر خود صدمه دیدگی دارند هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. از این رو سن مناسب برای آن دسته از آقایانی مطرح می شود که دچار ریزش ژنتیکی هستند ک به آن آلوپسی آندروژنی یا ریزش مو با الگوی مردانه می گویند. توصیه می شود که این افراد بهتر است کاشت مو را در سنین بالاتر از 25 سال انجام دهند.

سردرد بعد از کاشت مو

سردرد بعد از کاشت مو

یکی از عوارضی که معمولا افراد متقاضی دچار آن می شوند سردرد و سرگیجه می باشد. پزشکان می گویند که در صورتی که پس از انجام کاشت مو دچار چنین عارضه ای شدید، نگران نباشید. برای کاشت یا پیوند مو معمولا برش هایی را در سر ایجاد می کنند که بیشتر پس از اتمام کاشت مو موجب سردردهایی می شود. گفته می شود که در کاشت مو از وسایل و لوازم غیر ظریف استفاده می کنند که این نیز دلیل دیگری برای این سردردها می باشد.

مراقبت بعد از عمل زیبایی مو

مراقبت بعد از عمل زیبایی مو

بیمار می تواند برای جلوگیری از تورم در ناحیه پیشانی خود از کمپرس یخ استفاده نماید. در صورتی که بیماری سنوزیت دارید از این روش استفاده نکنید. همچنین استراحت را فرامو ش نکنید و تا مدتی از انجام کارهای سخت خودداری کنید. خوابیدن نیز بعد از کاشت مو مهم می باشد. برای خوابیدن از دو بالشت استفاده کنید به صورتی که سر زاویه 30 درجه داشته باشد. نحوه باز کردن پانسمان نیز مهم می باشد که تا حد امکان باید توسط پزشک صورت پذیرد. همچنین تغذیه بعد از آن نیز باید طبق دستورالعمل پزشک انجام شود. معمولا مصرف ویتامین ها در وعده صبحانه توصیه می شود. علاوه بر آن، داروهایی که دکتر تجویز می کند را نیز به موقع مصرف کنید.

بیشتر بخوانید
بوتاکس صورت چه فواید و عوارضی دارد + هزینه بوتاکس در بهترین کلینیک ها و خانه

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی مو

آیا کاشت مو عوارض دارد؟

بله یکی از عواقب آن سردرد می باشد که امری عادی و طبیعی است و معمولا بعد از مدتی خوب می شود.

کاشت مو چقدر هزینه دارد؟

به نوع جراحی و مواد مصرف کننده، دستمزد پزشک، محل انجام جراحی و چند مورد دیگر بستگی دارد.

دستورالعمل مراقب بعد از کاشت مو چیست؟

بعد از انجام عمل، برای جلوگیری از تورم کمپرس یخ را در پیشانی خود بگیرید. استراحت را فراموش نکنید وبه توصیه های پزشک به خوبی گوش دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *