جراحی زیبایی فک

جراحی زیبایی فک صورت و لثه و چانه با معرفی هزینه و عوارض

جراحی زیبایی فک یکی از عمل های رایج در دنیا می باشد که سالانه افراد زیادی از این عمل به دلایل مختلف استقبال می کنند.در این مقاله جنبه های مختلف عمل زیبایی فک را قصد داریم بررسی کنیم.

جراحی زیبایی فک چیست؟

نام دیگر فک چانه می باشد. در واقع مردم از فک به اصطلاح عامیانه چانه نام می برند. عمل زیبایی فک و چانه در کشور ما به شکل روز افزونی در حال افزایش می باشد. به همین دلیل کسب اگاهی راجع به عمل زیبایی فک و چانه و همچنین هزینه جراحی زیبایی فک و صورت و عوارض عمل زیبایی فک و عمل زیبایی فک و دهان به یکی از ملزومات زندگی ما تبدیل خواهد شد. اگر عمل فک را به صورت علمی بخواهیم بررسی کنیم باید بگوییم، نام دیگر آن Orthognathic surgery  می باشد این کلمه از دو بخش orthos که معنی فارسی آن صاف کردن می باشد و gnathic در فارسی فک نامیده می شود پس اگر ترجمه این واژه را نگاه کنیم به معنای صاف کردن فک خواهیم رسید. این عمل اگر به قصد زیبایی انجام شود می تواند بر چهره بیمار تاثیر به سزایی بگذارد. پس با ما در این مقاله همراه باشیدتا شما را با جنبه های مختلف این عمل به طور کامل آشنا کنیم.

جراحی زیبایی فک و دهان چطور است؟

یکی از اعضای دهان انسان لثه می باشد که هنگامی که از عمل زیبایی فک یاد می کنیم به شکل ناگزیر لثه نیز تحت الشعاع این عمل قرار خواهد گرفت، از دیگر عضو های دهان انسان دندان می باشد همچنین این عضو نقش بسیار زیادی در زیبایی انسان خواهد داشت، خواه این عمل مربوط به فک بالا باشد یا می تواند مربوط به فک پایین انسان باشد در واقع یکی از دسته بندی های مرتبط با این عمل زیبایی جراحی زیبایی فک بالا و پایین می تواند باشد. همان طور که اشاره شد یکی از اعضای انسان که نقش بسیار زیادی در زیبایی دارد دندان می باشد پس کسانی که قصد عمل فک را به عنوان عمل زیبایی انجام دهند، باید به موضوع عمل فک و دهان دقت بسیار زیادی کنند.جراحی زیبایی فک و لثه و جراحی زیبایی فک و دندان به عنوان زیر مجموعه عمل زیبایی فک و دهان یکی از موضوعات مهمی می باشد که دراین مقاله مورد بحث قرار خواهد گرفت. افرادی که دندان های جلو رفته دارند و همچنین دیگر افرادی که به طور بر عکس دندان های تو رفته دارند از مخاطبان این عمل جراحی می باشند که در دسته عمل زیبایی فک و دهان قرار می گیرند. باید این موضوع را در نظر گرفت که در آینده ی نزدیک این عمل بسیار مهم خواهد بود.

هزینه جراحی زیبایی فک چقدر است؟

یکی از فاکتور های مهم تصمیم گیری در مورد انجام عمل هزینه آن می باشد. با توجه به وضعیت اقتصادی کشور این موضوع اهمیت بیشتری بیش از پیش پیدا خواهد کرد. عمل زیبایی فک و چانه اگر با هدف زیبایی انجام شود ممکن است هزینه های اضافی بر زندگی انسان تحمیل کند اما گاهی اوقات عمل عمل زیبایی فک بخشی به عنوان زیبایی اما بخشی به عنوان نیاز پزشکی انسان انجام می شود که در این حالت با توجه به نیاز انسان هزینه کردن در این حوزه واجب می باشد. هزینه عمل فک و صورت همانند دیگر اعمال زیبایی تا حدی بالا می باشد و همچنین از حوزه پوشش اکثر بیمه ها در ایران خارج می باشد. اما اگر مقایسه ای بین قیمت عمل زیبایی فک و صورت و دیگر عمل های زیبایی انجام دهیم به این موضوع پی خواهیم برد که با توجه به نقشی که این عمل در زیبایی انسان دارد شاید این هزینه ای که بابت آن انجام می دهیم خیلی زیاد نیست!

عوارض جراحی زیبایی فک چیست؟

یکی از موضوعات مهمی  که این روزه در بین بیماران و حتی کسانی که با هدف زیبایی قصد انجام عمل عمل زیبایی فک را دارند مسئله ی عوارض این عمل جراحی می باشد. در این مقاله با توجه به اهمیت این موضوع و همچنین حیاتی بودن آن، قصد داریم شما را با عوارض جراحی زیبایی فک به طور کامل آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا عوارض عمل زیبایی فک را دریابید. در حالت کلی اگر به جراح فک متخصص در این کار و همچنین با توجه به مطالبی که در بالا اشاره شد و اهمیت دهان در این عمل به ارتودنس حرفه ای مراجعه شود، به دلیل استفاده این متخصصان از وسایل جراحی مناسب و بهداشتی عوارض خاصی نخواهد داشت. اما عوارض می تواند در صورت همراهی نکردن بیمار و همچینن آگاه نبودن بیمار از مراقبت های پس از درگیری با این عمل جراحی می تواند عوارضی را برای بیمار داشته باشد. در این عمل از دیگر مواردی که اشاره شده مراقبت از دهان می باشد، پس همچنین باید بیمار مراقبت های پس از عمل را از لحاظ دندانی و ارتودنسی باید در نظر بگیرد. خون ریزی می تواند یکی از عوارض این عمل جراحی باشد. با توجه به این که فک جا به جا می شود پس در نتیجه احتمال خون ریزی وجود خواهد داشت. از دیگر عوارض این عمل جراحی می توان به بی حس شدن اشاره کرد. بی حس شدن بسیار وابسته به ناحیه ای ک عمل در آن انجام شد دارد. به عنوان مثال اگر جراحی فک بالا صورت گیرد بیمار، بی حسی را در قسمت بالایی دهان حس خواهد کرد. اگر فک پایین مورد جراحی قرار گیرد، قسمت لثه پایین، لب پایین و در حالت کلی ممکن است بیمار احساس بیحسی را در کل دهان و همچنین اطراف آن حس کند. آخرین موردی که در رابطه با عوارض جراحی زیبایی فک و چانه قصد اطلاع دادن به شما را داریم بحث عفونت می باشد. یکی از رایج ترین عوارض بعد از هر عمل جراحی عفونت می باشد. راه حل در نظر گرفته شده برای حل این عارضه آنتی بیوتیک ها می باشند. پزشک جراح با توجه به سیستم بدنی و همچنین احتمال شدت عفونت برای شما مقدار مشخصی آنتی بیوتیک در نظر می گیرد که با مصرف آن ها میتوانید این عارضه فرار کنید. از موارد کمک کننده ی دیگر در زمینه اطلاع از عمل عمل زیبایی فک و همچنین عوارض جراحی زیبایی فک می توان به فیلم عمل جراحی زیبایی فک رجوع کرد که به زودی به همین پست اضافه خواهد شد.

جراحی زیبایی فک و لثه

جراحی زیبایی فک و لثه

داشتن لبخندی زیبا یکی از ایده آل های زیبایی محسوب می شود که دارای تناسبی مشخص می باشد. به عنوان مثال برخی ها بر این باورند که در هنگام لبخند باید 80 درصد دندان ها به طور طولی نمایان شود تا زیباتر به نظر برسد. همچنین ارتفاع لثه ها نیز نباید بیشتر از 2 میلی متر نمایان شود و هماهنگی های دیگری بین فک و لب ها نیز باید صورت گیرد تا همه این ها دست به دست هم دهد و لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد. در صورتی که هر یک از این اعضا مشکلی وجود داشته باشد، متخصصان راهکارهایی را برای آنها در اختیار دارد.

جراحی زیبایی فک بالا و پایین

جراحی زیبایی فک بالا و پایین

به جراحی فک ارتو سرجری نیز گفته می شود که معمولا در آن به مشکلات زیبایی و ناهماهنگی های موجود در قسمت فک و دندان ها رسیدگی می شود. در این روش تدابیری اندیشیده می شود تا تناسب بین اجزاء مختلف صورت را به بهترین شکل ممکن ایجاد کنند. این نوع از عمل توسط فردی انجام می شود که به آن در اصطلاح پزشکی متخصص ارتودنسی گفته می شود. اما در چه مواقعی باید به جراحی فک بالا و پایین بپردازیم؟ همانطور که می دانید از آنجایی که اجزای تشکیل دهنده صورت در زیبایی ما نقش مهمی دارد، جراحی این ناحیه نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی با اسکن 3 بعدی چیست؟ تخفیف قیمت جراحی بینی با اسکن ۳ بعدی در مشهد

در مواردی مانند تقارن نداشتن صورت یا بایت، داشتن مال اکلوژن شدید، وجود رتروگناتیسم فک بالا و پایین، نامتقارن بودن کوتاهی و بلندی صورت، ناهماهنگی در جویدن غذا، وجود مشکلات ژنتیکی نامطلوب در زمینه رشد استخوانی، لبخند لثه ای، کوچک بودن لثه و چند مورد دیگر نیاز داریم تا با مشورت پزشک به این جراحی تن دهیم.

جراحی زیبایی فک قیمت

قیمت عمل زیبایی فک چگونه مشخص می شود؟

در این نوع جراحی ابتدا با ریشه مشکل شما مشخص شود بنابراین با مشورت و معاینه توسط پزشک باید نوع بیماری خود را تعیین کنید. سپس آن پزشک است که می گوید که مشکل شما تنها با یک عمل رفع خواهد شد یا اینکه باید چند جراحی صورت گیرد. حتما می دانید که برخی از مشکلات این ناحیه از صورت، ممکن است فکی باشد یا دندانی. این بدان معناست که برخی ها می بایست برای برطرف کردن مشکل خود یک عمل ارتودنسی انجام دهند و سپس جراحی فک صورت گیرد. به همین دلیل است که نمی توان به طور دقیق از قیمت آن برای شما گفت.

جراحی زیبایی فک چگونه است ؟

جراحی زیبایی فک چگونه است ؟

این جراحی به سه بخش تقسیم می شود که در بخش نخست اقدامات قبل از آن باید صورت پذیرد. بارها اعلام کردیم که در بحث پزشکی مشورت اهمیت زیادی دارد و حتما قبل از انجام هر اقدامی باید با متخصص مربوطه گفت و گو کنید و معاینه شوید. پس از آن پزشک است که تصمیم می گیرد چه مراحل و طرح درمانی را برای شما ترتیب دهد. بحث دو مراحل حین جراحی ارتوگناتیک می باشد که پس از قرار گرفتن دندان ها در موقعیت صحیح خود صورت می پذیرد. در این مرحله فک بالا و پایین باید تنظیم شود که می بایست در بیمارستان و اتاق عمل صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد عمل شکم کدام امند و چه ملاحظاتی پس از جراحی شکم باید کرد؟

بخش سوم مراحل پس از جراحی فک و لثه می باشد که باید آنها را انجام داد. مهمترین اقدام پس از جراحی کنترل و معاینه منظم بیمار توسط جراح و ارتودنتیست می باشد. دلیل این اهمیت این است که پس از آنکه عمل ارتوگناتیک انجام شد، فک معمولا تمایل دارد تا به وضعیت قبلی خود بازگردد و در صورتی که با این کشش عضلانی مقابله نشود، نتیجه دلخواه بدست نخواهد آمد. همچنین برای این منظور توصیه می شود تا از دستگاه های ارتودنسی استفاده شود.

متخصص جراحی زیبایی فک و صورت

متخصص عمل زیبایی فک و صورت

در صورتی که شما نیز یکی از متقاضیان این عمل زیبایی می باشید، باید تحقیقاتی را در این رابطه آغاز کنید. پس از اینکه در مورد چگونگی انجام آن تحقیقات خود را کامل کردید، نکته بعدی انتخاب متخصص مورد نظر می باشد. باید بدانید که فردی که در این رشته تخصص دارد باید به تمام ناهنجاری های فک و صورت و نیز دهان آشنایی کامل داشته باشد تا با ارائه راهکارهای مناسب برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد. دانش و تجربه دو عنصر مهم در هر رشته ای محسوب می شود. فرد مورد نظر باید آموزش های لازم را به طور تخصصی زیر نظر استادان و آموزشگاه های معتبر سپری کرده باشند تا بتوانند از پس مشکلات بیماران خود برآیند. این افراد باید ویژگی های دیگری نیز داشته باشند. در قدم نخست می بایست برای سلامتی بیمار خود ارزش قائل شود و متعهد و مسئولیت پذیر باشد. همچنین باید با تکیه بر دانش و مهارت خود از بروزترین و بهترین روش برای درمان ناهنجاری های فک و صورت بیمار خود بهره بگیرد.

فیلم عمل جراحی زیبایی فک

فیلم عمل جراحی زیبایی فک

در حال حاضر در مورد بیشتر موارد پزشکی کلیپ هایی وجود دارد که می تواند جنبه آموزشی نیز داشته باشد. فردی که خواهان انجام این جراحی زیبایی می باشد به دلیل حساس بودن آن همواره دچار اضطراب و استرس می باشد و طبیعی است که برای تحقیق بیشتر به اینترنت رجوع کند. اما توصیه ما این است که نباید به تمام مطالب موجود در فضای مجازی اعتنا کرد. در برخی از موارد اینترنت جوابگوی سوالات شما نمی باشد و باید به پزشک مراجعه کنید تا به پاسخ مورد نظرتان برسید. قبول داریم که اینترنت منبعی گسترده در مورد تمام موضوعات است اما هیچ وقت نمی تواند مانند یک متخصص به شما در راستای رسیدن به اهدافتان کمک کند. شما همواره می توانید با یک سرچ کوچک به دنیایی از فیلم و تصویر در مورد این موضوع دست یابید اما هیچ وقت احساسی را که مشورت با یک پزشک به شما القا می کند را نمی توانید با دیدن فیلم ها بدست بیاورید.

جراحی زیبایی فک در مشهد با تخفیف ویژه

اگر ساکن شهر مشهد هستید و یا می خواهید به این شهر برای عمل زیبایی سفر کنید، پیشنهاد می کنیم حتما با سایت ما تماس بگیرید. تیم ما با بهترین جراحان کشور کار کرده و از همین رو تخفیف های ویژه ای برای قیمت در نظر گرفته اند.

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی فک

آیا جراحی زیبایی فک عوارض دارد؟

این نوع عمل نیز مانند سایر عمل ها دارای عوارضی است اما با مشورت با پزشک جای هیچ نگرانی نیست.

جراحی زیبایی فک را تعریف کنید؟

یک نوع عمل است که برای درمان ناهنجاری های این قسمت از صورت به کار می رود.

بهترین مرکز جراحی زیبایی فک کجاست؟

در هر شهری مراکز حرفه ای زیادی برای این منظور وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *