جراحی زیبایی گوش و اتوپلاستی با قیمت و هزینه مناسب در مشهد

جراحی زیبایی گوش یکی از عمل های جراحی زیبایی می باشد که به صورت روز افزون در کشور ما در حال افزایش و فراگیر شدن می باشد. با توجه به مقوله ی زیبایی به عنوان یکی از تمایلات طبیعی انسان این انتظار می رود که هر روزه مردم بیشتری متقاضی عمل های جراحی زیبایی باشند. در این مقاله قصد داریم با بررسی عمل جراحی زیبایی گوش، شما را با جزئیات این عمل جراحی آشنا کنیم.

جراحی زیبایی گوش در مشهد

این عمل مختص افرادی می باشد که از اندازه و یا شکل گوش های خود ناراضی هستند. همچنین برخی افراد به شکل مادر زادی گوش های نا متقارن دارند. با انجام این عمل می توانند شکل گوش های خود را تغییر داده و به شکل و اندازه ی دل خواه خود می رسد. اگر بخواهیم نام دیگر این عمل جراحی را بدانیم، آن را با نام اتوپلاستی گوش می شناسند. این عمل جراحی انواع مختلفی دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با عوارض ، مزایا ، معایب و هزینه جراحی زیبایی گوش در مشهد و دیگر شهر های ایران آشنا کنیم.

جراحی زیبایی گوش و حلق

انواع جراحی زیبایی گوش

هنگامی که شخص لاله گوش ندارد به آن، گوش کاگوت می گویند. نوع بعدی گوش گربه ای نام دارد که گوش های شخص شبیه گربه می باشد. گوش آویخته نیز به حالتی می گویند که گوش ها شبیه فنجان می باشد. هنگامی که گوش ها به سمت جلو لوله شده اند، به این مدل، گوش پیچکی می گویند. مدل دیگر، گوش استال می باشد که نوک گوش به حالت نوک تیز می باشد. هنگامی که گوش ها به شدت کوچک هستند و به اندازه ی کافی رشد نکرده اند، میکروشی می گویند. و درحالت برعکس مدل قبل که گوش ها بیش از حد بزرگ هستند، ماکروشی می گوییم. اگر شخص از نبود قسمتی از گوش یا پوست گوش رنج می برد، این مدل گوش جمع شده نام دارد.

هزینه جراحی زیبایی گوش

قبل از عمل جراحی زیبایی گوش چه کار هایی باید کنیم؟

مهم ترین مسئله ای که قبل از این عمل جراحی باید در نظر بگیریم، بررسی سوابق بیمار متخصص جراحی زیبایی گوش می باشد. از دیگر توصیه هایی که به طور معمول به بیمار می شود، نکشیدن سیگار حداقل به مدت شش هفته قبل از انجام عمل می باشد. همچنین باید این مسئله را در نظر گرفت که از نظر دارویی به طور معمول از بیمار در خواست می شود از آسپرین و همچنین دارو های ضد التهاب استفاده نکند.

مراقبت های لازم پس از جراحی زیبایی گوش

یکی از مزیت هایی که این عمل دارد این است که بیمار چند ساعت پس از عمل جراحی مرخص می شود. اما باید در نظر گرفت که پانسمان روی گوش بیمار تا چند روز باقی می ماند. اگر بخواهیم در رابطه با عوارض جراحی زیبایی گوش صحبت کنیم باید بگوییم، همانند دیگر عمل های جراحی، باید مراقب عفونت زخم باشیم. با نظر پزشک و مصرف به اندازه ی آنتی بیوتیک ها می توان از این عارضه به راحتی جلو گیری کرد. از دیگر مواردی که پس از این عمل جراحی باید به آن توجه کنیم، فشار نیاوردن به گوش ها می باشد. برای این منظور معمولا به بیمار توصیه می شود، پس از فشار نیاوردن به گوش ها می باشد. برای این منظور معمولا به بیمار توصیه می شود، پس از جراحی حداقل به مدت دو هفته از خوابیدن به بقل خود داری کند و در واقع بیمار باید حد الامکان به پشت بخوابد. ممکن است بعد از این عمل خون مردگی و همچنین تورم هایی را در ناحیه ی اطراف گوش ها شاهد باشیم. اما جای نگرانی نیست و این خون مردگی ها و تورم ها به زودی برطرف می شود.

جراحی زیبایی گوش در مشهد

آیا عمل زیبایی گوش مزایایی دارد؟

مهم ترین مسئله ای که راجع به این عمل باید بدانیم قیمت جراحی زیبایی گوش یکی از فاکتور های در این عمل می باشد. البته این موضوع شهر به شهر متفاوت خواهد بود و با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه به طور مفصل راجع به آن توضیح خواهیم داد. مهم ترین مزیتی که این عمل زیبایی به دنبال دارد افزایش اعتماد به نفس می باشد. با توجه به این که گوش ها یکی از اعضای بدن می باشند که در دید مخاطب قرار دارند، زیبایی آن ها بسیار مهم می باشد. پس اگر گوش های زیبا تری داشته باشید، می توانید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. اگر نگاهی به فیلم جراحی زیبایی گوش بیندازیم، متوجه این قضیه خواهیم شد که چه تغییراتی می تواند در سایز و شکل گوش های ما پدید آید.

جراحی زیبایی گوش 1

در کدام شهر ایران این عمل را انجام دهیم؟

جراحی زیبایی گوش در تهران به عنوان پایتخت ایران، بسیار معروف می باشد. اما شما با توجه به شهری که در آن زندگی می کنید با جست و جوی جراحی زیبایی گوش در اصفهان یا جراحی زیبایی گوش در شیراز می توانید به اطلاعات زیادی در مورد این عمل زیبایی در شهر خود دست یابید. در ادامه در بخش هزینه های این عمل، در مورد شهر های مختلف از لحاظ هزینه ای اطلاعت زیادی را در اختیار شما خوانندگان محترم قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید
چسب بینی چیست و بهترین آن برای بعد از عمل کدام است؟ + آموزش زدن

هزینه عمل گوش

این عمل به طور معمول به عنوان یک عمل زیبایی شناخته می شود. در ایران معمولا عمل های زیبایی هزینه های زیادی را بر دوش افرادی که قصد انجام این گونه از عمل های جراحی را دارند، می گذارد. یکی از دلایل مهم این امر، عدم پوشش اکثر بیمه ها برای عمل های زیبایی می باشد. عمل زیبایی گوش نیز از این قضیه مستثنی نمی باشد. البته این نکته را در نظر بگیرید که با توجه به هر بیمه و همچنین هر پوشش بیمه ای این هزینه می تواند متفاوت باشد. اما اگر به طور کلی بخواهیم این قضیه را بررسی کنیم، به این نتیجه می رسیم که این عمل اگر به قصد زیبایی صورت گیرد معمولا از پوشش اکثر بیمه ها خارج می باشد. اما در حالی دیگر، هنگامی که فرد بیمار مشکلی به صورت مادر زادی یا ممکن است در حین زندگی مشکلی برای گوش های او به وجود آید، ممکن است ( البته با توجه به نوع بیمه فرد ) اکثر هزینه های درمانی وی پوشش داده شود.

جراحی زیبایی گوش سگ

جراحی زیبایی گوش سگ

جالب است که بدانید این عمل  روی سگ ها به دلیل زیبایی نیست و هدف از آن کار حفظ آن در برابر خطرات می باشد. در گذشته حتما شنیده اید که دم و گوش این حیوانات را قطع می کردند تا زمانی که با حیوانات وحشی دیگری مانند گرگ ها برخورد کردند تا حدودی از آسیب دیدگی آنها کاسته شود. حتما می دانید که یکی از عضو بدن سگ ها که در درگیری ها، بیشتر در معرض آسیب دیدگی می باشد، گوش آنها است. درد این نواحی بسیار شدید می باشد و خونریزی آن نیز در بعضی از اوقات سگ ها مخصوصا سگ های گله را از نزاع با حیوانات دیگر منصرف می کرد. از این رو چوپانان مجبور می شدند تا هم دم و هم گوش آنها را ببرند تا آنها را در مقابل آسیب های این چنینی مصون کنند.

همچنین مواردی نیز وجود دارد که گوش سگ ها بیش از اندازه بزرگ هستند و در بعضی مواقع موجب اذیت و آزار انها می شود. این جراحی گوش سگ ها به طریقی است که قسمتی از آن را بریده می شود و با این کار وزن آن نیز کاهش می یابد. در صورتی که چنین جراحی را انجام دادید باید محل زخم را مرتب شستشو داده و بهداشت آن را رعایت کنید. بهتر است قبل و بعد از آن با پزشک مربوطه مشورتی داشته باشید.

عمل زیبایی گوش شکسته

عمل زیبایی گوش شکسته

همانطور که گفته شد گوش ها یکی از آسیب پذیر ترین اجزای بدن انسان های محسوب می شود. به همین دلیل این عضو بدن همواره در معرض شکستگی و آسیب قرار دارد. در صورتی که ورزشکار هستید احتمالا بسیار با این معضل روبرو شده اید که می بایست سریعا به پزشک مراجعه کنید و جراحی مربوط را انجام دهید. قبل از هر انجام دیگری باید این نکته را در ذهن خود داشته باشید که آسیب مورد نظر باید در کوتاه ترین زمان ممکن رفع شود که در غیر این صورت، فرم و شکل آن به طور کلی تغییر می کند. همچنین ممکن است در بعضی از موارد دچار تغییر بافت داخلی آن شود که در آن صورت جراحی سخت تری باید انجام گیرد. پزشکان هشدار می دهند که در صورت درمان نکردن گوش شکسته، ممکن است شنوایی فرد تحت تاثیر قرار گیرد که از این جهت به اهمیت هر چه زودتر انجام شدن آن افزوده می شود.

 جراحی زیبایی گوش الاغی

جراحی زیبایی گوش الاغی

این نوع جراحی به تازگی در بین افراد پولدار رواج پیدا کرده است که گفته می شود ریشه ای غربی دارد. بیشتر این نوع از گوش ها را می توان در فیلم های هالیوودی مشاهده کرد که افرادی با ظاهری اهریمن و معمولا فضایی دارای چنین گوش هایی می باشند. در این نوع عمل، قسمت بالایی آن را به صورت تیز تزئین می کنند و به آن فرمی خون آشامی و یا شیاطین می دهند که به اصطلاح امروزی به آن گوش الاغی می گویند.

بیشتر بخوانید
پیکر تراشی بدون جراحی چیست؟ برسی هزینه و نکات مهم در این مورد

بر اساس آمارهای غیر رسمی، کشورمان یکی از کشورهایی می باشد که در آن متقاضیان انجام عمل های زیبایی بسیار زیاد است. حتی در برخی از گزارشات آمده است که ایران دارای بیشترین متقاضی انجام جراحی های زیبایی به شمار می رود و از این لحاظ رکوردار می باشد. در سال 92 انجمن تحقیقات راینولوژی ایران و دانشگاه جان هاپکینز آمریکا به طور مشترک تحقیق را انجام داده  اند که نشان می دهد که تعداد جراحی های این گونه در داخل کشور هفت برابر بیشتر از کشور آمریکا می باشد.

عوارض عمل زیبایی گوش

عوارض عمل زیبایی گوش

حتما می دانید که هر جراحی با عوارض و خطراتی همراه می باشد. اما اینکه این عوارض چقدر مهم می باشد و اینکه راه درمانی دارد یا خیر باید قبل از انجام آن با پزشک مربوطه مشورت هایی داشته باشید. اثر جای زخم شاید شایع ترین مشکل آن پس از عمل باشد که تقریبا اجتناب پذیر است. اما از این لحاظ نگران نباشد و در بعضی مواقع با داروهای مناسب پس از گذشت مدت زمانی رفع می شوند. همچنین در برخی از مواقع شاهد آن هستیم که پزشک قادر نیست تا به اندازه کافی گوش را آن طور که باید تنظیم کند و به عقب برگرداند. این موضوع نیز که گاها بوجود می آید، موجب می شود تا آن قسمت از گوش دوباره بیرون بزند و تغییر آنچنانی ایجاد نشود.

علاوه بر این ها عدم تقارن گوش ها، سخت شدن گوش، بی حسی در پوست محل جراحی، خونریزی، کبودی، التهاب، عفونت و چند مورد دیگر نیز از عوارض های احتمالی آن می باشد. در اینجا لازم می دانم که به شما گوشزد کنم که در حال حاضر جای هیچ نگرانی نسبت به آنها نیست و هدف از پرداختن به آن، توجه به حقوق شما عزیزان می باشد. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انجام هر عملی از جمله جراحی گوش حتما باید با پزشک مشورت داشته باشید تا از عوارض احتمالی کاسته شود.

کلینیک جراحی زیبایی گوش

کلینیک جراحی زیبایی گوش

در حال حاضر  کلینیک های زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که بر اساس موقعیت و تجهیزات رتبه بندی می شوند. در صورتی که شما نیز یکی از متقاضیان انجام چنین عملی هستید می توانید به راحتی به کلینیک نزدیک منزل خود مراجعه کرده و تحت نظر پزشک مربوطه قرار بگیرید. نکته مهم در این مورد این است که باید فردی که به اندازه کافی در این زمینه مهارت و تجربه دارد را انتخاب کنید تا نتیجه مورد نظر شما بدست بیاید. به یاد داشته باشید که تحقیقات و پژوهش قبل از هر عملی کلید موفقیت آن محسوب می شود، لذا شما نیز در صورت امکان قبل از اینکه به پزشکی مراجعه کنید، از افرادی که قبلا این عمل را در نزد وی انجام داده اند، پرس و جو کنید.

سوالات متداول در مورد عمل زیبایی گوش

عوارض جراحی زیبایی گوش چیست؟

می توان به خونریزی، بی حسی، تورم، کبودی، زخم شدن و چند مورد دیگر اشاره کرد که بیشتر آنها با داروی مناسب رفع می گردد.

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است؟

می تواند بر اساس نوع عمل متفاوت باشد و باید توسط پزشک مورد معاینه قرار بگیرید تا برآورد قیمت شود.

بهترین کلینیک جراحی زیبایی گوش کجاست؟

در حال حاضر کلینیک های بسیاری هستند که خدمات خوبی در این زمینه ارائه می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *