جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک پایین و بالای چشم بدون عوارض با هزینه کم

بدون شک یکی از اعضای بسیار مهم بدن چشم ها هستند. مهم ترین مزیتی که چشم ها برای ما ایجاد می کنند، توانایی دیدن می باشد. یکی از اعضای اطراف این عضو پلک می باشد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با جراحی زیبایی پلک آشنا کنیم و همچنین اطلاعات جامع و کاملی از انواع آن را به شما بدهیم.

  • جهت انجام جراحی و عمل زیبایی در مشهد با هزینه و عوارض کم با سایت جراح باما تماس بگیرید.
جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک چگونه است؟

به طور کلی می توان گفت جراحی زیبایی با سرعت بسیار زیادی به طور روز افزون در حال فرا گیر شدن می باشند و همچنین افزایش تقاضا را در این مقوله در سر تا سر جهان شاهد هستیم. با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم تا شما را با انواع عمل های زیبایی آشنا کنیم. با توجه به همین موضوع در این مقاله در مورد عمل زیبایی ای که کمتر به آن پرداخته شده و همچنین شاید کم تر آن را شنیده باشید یعنی عمل زیبایی پلک صحبت خواهیم کرد.

جراحی پلک چیست ؟

همان طور که اشاره شد چشم یکی از اعضای بسیار مهم بدن انسان می باشد. از چشم ها و پلک های یک انسان می توان حال او را درک کرد. به عنوان مثال، اگر فردی خسته باشد یا مریض باشد پلک های افتاده دارد. همچنین حالاتی مانند پیری نیز از چشم ها و اطراف آن قابل مشاهده است. با این تفاسیر برای زیبا تر دیده شدن می توان بر روی عمل زیبایی پلک حساب کرد. این عمل زیبایی با نام ( Eyelid surgery ) شناخته می شود. در این مقاله با انواع مختلف این عمل زیبایی ، هزینه های این عمل و عوارض ناشی از آن آشنا خواهیم شد. در نهایت اگر قصد انجام این جراحی را داریم می توانیم راحت تر تصمیم گیری انجام دهیم.

جراحی زیبایی پلک بالا

یکی از موارد کاربرد این عمل زیبایی افتادگی پلک می باشد. با بالا رفتن سن و پیری چهره این عمل می تواند کاربرد داشته باشد. نحوه انجام این عمل به این صورت می باشد که پوست های اضافی و چربی های اطراف چشم را با عمل جراحی جدا می کنند و پلک دوباره حالت شادابی خود را به دست می اورد. در این عمل جراحی می توان به صورت هم زمان کار دیگری نیز انجام داد و آن بالا بردن ابرو می باشد. این عمل نیز می تواند به زیبا تر شدن صورت شما کمک شایانی کند.

جراحی پلک بالا

جراحی زیبایی پلک پایین

جراحی زیبایی پلک پایین چشم ، یکی از انواع عمل های زیبایی می باشد که مناسب افراد خاصی می باشد. پس در ادامه به این عمل زیبایی خواهیم پرداخت. اگر چشم های پف کرده ای دارید، ممکن اسن این امر ناشی از جمع شدن چربی ها زیر چشم باشد. علم پزشکی با برداشتن این چربی ها توسط عمل زیبایی پلک می تواند این مشکل شما را حل کند. همچنین اگر فرد در اطراف چشم خود پوست اضافه ای مشاهده می کند در حین این عمل جراحی می تواند آن را نیز جدا کند و پوست اطراف چشم شاداب تر و در حالت کلی بهتر شود.

جراحی پلک با لیزر

تفاوتی که در این عمل زیبایی شاهد هستیم، این می باشد که به جای استفاده از تیغ جراحی از لیزر استفاده می شود. اما این به آن معنی نمی باشد که این عمل دقیقا همان عمل با تیغ جراحی می باشد ولی با لیزر انجام می شود. در عمل با لیزر فقط می توان بخشی از عمل اصلی را داشته باشیم که بخش جوان سازی پوست را شامل می شود. هنگامی که از عمل پلک با لیزر صحبت می کنیم منظور جوان سازی پوست اطراف چشم با لیزر می باشد.

جراحی زیبایی پلک چشم بادامی

همان طور که می دانیم نژاد های متفاوت در ایران وجود دارد. یکی از نژاد هایی که چشم های متفاوتی دارند به اصطلاح نژاد شرقی که شامل ژاپنی ها، چینی ها و ترکمن ها می باشد. در این نژاد به صورت عمومی پف پشت پلک به گونه ای وجود دارد که ممکن است به صورت مادر زادی وجود داشته باشد. اما به طور معمول این عمل را در سنین بالای 18 سال انجام می دهند. در این عمل با ترمیم پوست اطراف چشم می توان این مسئله را حل کرد. برای این عمل باید دقت زیادی در انتخاب متخصص عمل زیبایی پلک کرد، زیرا پزشک متخصص باید تسلط بیشتری بر اناتومی بدن داشته باشد، در واقع باید ماهر تر باشد. اگر چه ممکن است در این حالت هزینه جراحی زیبایی پلک چشم بیشتر شود.

بیشتر بخوانید
تخفیف هزینه تزریق چربی به باسن در مشهد (لیفت برزیلی) + مراحل، مزایا و عوارض

هزینه عمل جراحی زیبایی پلک

در حالت کلی عمل های زیبایی هزینه های زیادی را در مقایسه با دیگر عمل ها دارند. در حالی که برخی این عمل ها را هزینه ی اضافی می دانند، برخی معتقد هستند که این عمل ها جزئی از هزینه های زندگی می باشند و برخی از پس انداز خود را به آن اختصاص می دهند. اگر جراحی زیبایی پلک در مشهد را بخواهیم بررسی کنیم، به این نتیجه می رسیم که یکی از قطب های عمل زیبایی در ایران می باشد و سالانه مردم زیادی از برای عمل زیبایی از کشور های مختلف به مشهد می آیند. از لحاظ هزینه ای می توان مشهد را به عنوان یکی از شهر هایی که هزینه عمل زیبایی پلک در آن پایین تر می باشد، در نظر گرفت.

عوارض جراحی زیبایی پلک

همان طور که همواره به آن اشاره کرده ایم ، عوارض بخش جدا نشدنی یک عمل زیبایی می باشد. البته در صورتی که این عمل توسط متخصص جراحی زیبایی پلک انجام شود می توان انتظار داشت که این عوارض به حداقل مقدار خود برسد. همچنین اگر بیماری خاصی مبتلا می باشید، حتما باید قبل از عمل با پزشک خود مشورت کنید. علی الخصوص بیماری هایی که به چشم مرتبط می باشند مانند خشکی چشم. علاوه بر این کسانی که از بیماری هایی مانند دیابت یا فشار خون یا بیماری های قلبی رنج می برند، حتما باید با پزشک خود مشورت کنند. از عوارض این عمل جراحی می توان به عدم رضایت از شبیه بودن دو چشم بعد از عمل اشاره کرد. اما مزیتی که وجود دارد، اکثرا این عمل بدون بیهوشی انجام می شود مگر این که بیمار شرایط خاصی داشته باشد که با مشورت پزشک متخصص جراحی و همچنین متخصص بیهوشی این اتفاق خواهد افتاد.

جراحی زیبایی پلک چشم

جراحی زیبایی پلک چشم

حتما می دانید که این نوع از جراحی برای افرادی مناسب می باشند که قسمتی از پلک آنها دچار افتادگی باشد. این عمل زمانی انجام می شود که مشکلاتی مانند برآمدگی و یا چسبندگی پوستی برای فرد به وجود آمده باشد. البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که در بیشتر موارد به خاطر زیبایی این عمل را انجام می دهند و گاهی نیز هزینه های گزافی را به همین خاطر پرداخت می کنند. در اینجا نیز وظیفه خود می دانیم که به شما متذکر شویم که باید قبل از هر تصمیمی با چشم پزشک خود صحبت کنید و از آن مشورت بخواهید. در صورتی که مشکل بالینی یا پزشکی خاصی دارید نیز باید آن را با متخصص خود در میان بگذارید تا از عواقب بعدی آن در امان باشید.

گاهی اوقات مشکل افتادگی و برآمدگی پلک ناشی از بالا رفتن سن می باشد که با گذشت زمان چین و چروک هایی نیز به وجود می آید. اما در صورتی که سن شما پایین می باشد و می خواهید این عمل را انجام دهید، پزشک مخصوص شما می تواند اطلاعات خوبی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

متخصص جراحی زیبایی پلک

متخصص جراحی زیبایی پلک

اما سوال دیگری که ممکن است به آن برخورده باشید این است که یک متخصص باید چه ویژگی هایی داشته باشد. به دلیل اینکه انجام چنین عمل هایی مستقیما روی زیبایی فرد اثر می گذارد، هر کسی نسبت به عواقب آن نگران می باشد. به همین علت است که افراد معمولا قبل از اینکه صورت خود را زیر تیغ جراحان بسپارند، تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام می دهند. می دانید که در زمینه جراحی های عمومی زیبایی، متخصصان زیادی در حال کار می باشند اما قسمت پلک از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. از آنجایی که پلک به یکی از اعضای مهم بدن یعنی چشم در ارتباط است، اهمیت این موضوع دو چندان می شود. از این رو نمی توان به راحتی به هر کسی اعتماد کرد و زیبایی و سلامتی بدن خود را به دست افرادی ناوارد سپرد.

اما یک متخصص جراح پلک باید چه معیارهایی داشته باشد تا مشتری بتواند به او اطمینان کند؟ مسلما نخستین موضوعی که برای همه اهمیت دارد این است که فرد مورد نظر می بایست تحصیلات آکادمیکی در این رشته داشته باشد. افراد زیادی هستند که بدون هیچ تحصیل و تحقیقی فقط به خاطر درآمد زا بودن این شغل به آن روی آوردند و با جان و مال مردم بازی می کنند. نکته دوم تجربه و مهارت متخصص می باشد که می توان به راحتی در مورد او تحقیق کرد. توصیه کارشناسان در این مورد این است که با افرادی که قبل از شما زیر دست آن متخصص عمل شده اند، صحبت کنید و در صورت داشتن رضایت می توانید به قدم بعدی بروید. مرحله بعدی اخلاق و رفتار فرد می باشد که یکی از ویژگی های دکتران خوب است.

فیلم جراحی زیبایی پلک

فیلم جراحی زیبایی پلک

انسان ها همواره قبل از انجام هر عملی ترس و نگرانی دارند. بیشتر ترس آنها از این است که مبادا بعد از انجام آن عوارضی بدتر به سراغ آنها بیاید و چهره و زیبایی اش نسبت به قبل از کیفیت پایین تری برخوردار باشد. همانطور که می دانید عمل جراحی پلک بیشتر به خاطر زیبایی انجام می شود. زمانی که در کنار چشم ها شاهد افتادگی و یا برآمدگی باشیم، برای زیبایی بیشتر این عمل را انجام می دهیم. همچنین یکی دیگر از نگرانی افراد متقاضی این می باشد که به دلیل اینکه پلک ارتباط نزدیکی با چشم دارد و چشم نیز نیروی بینایی هر انسانی محسوب می شود، به همین خاطر این افراد را دچار دلهره می کند که مبادا به خاطر یک موضوع ساده یک نعمت خداوندی را از دست بدهد.

بیشتر بخوانید
هزینه پروتز لب چقدر است ؟ معرفی دکترها با کمترین قیمت و بهترین کیفیت

به دلایلی که ذکر شد همیشه واهمه و دلهره در دل افراد متقاضی این عمل وجود دارد و شاید  به همین خاطر است که آنها در فضای مجازی به دنبال فیلمی از نحوه انجام آن می باشند. البته در حال حاضر با گسترش و پیشرفت اینترنت، کلیپ وفیلم های زیادی وجود دارد که می توان آنها را با جستجویی پیدا کرد. اما نکته ای که باید ذکر کنم این است که نباید از انتخاب متخصص مورد نظر غافل بود. حتما با چند پزشک معتبر و مطمئن در این مورد مشورت های لازم را انجام دهید.

انواع جراحی زیبایی پلک

انواع عمل زیبایی پلک

همانطور که می دانید این عمل هم می تواند به عنوان یک جراحی تک و هم زیبایی صورت گیرد. به عنوان مثال می توان از آن در کنار لیفت یا بالا بردن صورت و ابرو به کار گرفته شود و یا اینکه با نام جراحی های زیبایی صورت پذیرد. اگر به طور کلی به انواع جراحی های پلک اشاره کنیم، باید بگوییم که این عمل سه نوع می باشد. نخستین مورد جراحی پلک فوقانی می باشد که در آن پوست اضافی تحتانی و برآمدگی های موجود را برمی دارند. لازم به ذکر است که پف کردگی بالای پلک را نیز کیسه های چربی می گویند. اگر شما دچار افتادگی پلک هستید نیز می توانید در حین انجام این عمل آن را رفع کرد. پس از این عمل فرد احساس جوانی و زیبایی می کند و بیشتر در بین خانم ها رواج دارد. اما جراحی دیگری مخصوص پلک پایین چشم وجود دارد که در این نوع نیز آن قسمت هایی که کیسه های چربی آن اضافی است را بر میدارند تا ظاهر فرد بهتر و زیبا تر به نظر بیاید. در این روش بخشی از پوست را نیز می برند تا کشیدگی لازم را پس از برداشتن برآمدگی حفظ کند.

اما یک جراحی دیگری نیز وجود دارد که بیشتر جوان ها به آن رجوع می کنند که نام آن جراحی از طریق ملتحمه می باشد. این عملی است که افرادی که پوست صورت شان خاصیت ارتجاعی و کشیدگی خود را حفظ کرده و از استحکام بهتری برخوردار می باشد، انجام می دهد. این عمل به گونه ای است که برش پوست انجام نمی شود اما برشی کوچکی را در پشت پلک ایجاد می کنند و سپس از آن طریق کیسه های چربی را از آن قسمت خارج می کنند. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله متخصص جراحی زیبایی در مشهد را مطالعه کنید.

آیا جراحی پلک در راستای عمل های زیبایی قرار دارد؟

در 90 در صد اوقات به جر جراحت های ناشی از موارد مختلف این عمل زیبایی محسوب می شود.

بهترین دکتر عمل پلک را از کجا بیابیم؟

شما فقط لازم است با مشاورین ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

انواع مختلف این عمل را چگونه بشناسیم؟

شما می توانید با 10 دقیقه زمان گذاشتن و بررسی متن به اطلاعات بسیار خوبی در این خصوص برسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *