انواع پروتز لب

معرفی انواع پروتز لب و گونه به همراه توضیحات کامل در مورد عوارض و فواید

افرادی که قصد دارند پروتز لب انجام دهند می خواهند که راجع به انواع پروتز لب و تاثیر گذاری، مزایا، عوارض و معایب هر کدام اطلاعاتی کسب کرده و به وسیله ان بهترین انتخاب را انجام دهند. در این مقاله ما راجع به پروتز لب و انواع ان و همچنین راه های دیگر برجسته کردن لب ها صحبت کرده ایم. اگر می خواهید بدانید پروتز لب برای چه کسانی مناسب است این مقاله را بخوانید.

انواع پروتز لب و گونه

انواع پروتز لب

بسیاری از افرادی که به دلیل بالا رفتن سن و یا به صورت ژنیتیکی لب هایی کم حجم و کوچک دارند، به دنبال روشی برای برجسته تر کردن لب ها هستند. یکی از این روش ها پروتز لب می باشد. که در ادامه به معرفی و توضیح انواع پروتز لب و مزایا و عوارض ان ها پرداخته ایم:

پروتز لب با تزریق ژل

یکی از انواع روش های پروتز لب و گونه تزریق ژل می باشد. این ژل ها معمولا از موادی ساخته می شوند که با بدن و متابولیسم ان سازگاری دارند. مهارت پزشک و کیفیت ژل مورد استفاده در این روش بسیار پر اهمیت می باشد چرا که پزشک باید بداند چه مقدار ژل با چه عمقی با توجه به نوع ژل و انتظارات بیمار تزریق کند تا نتیجه تزریق ژل مطلوب و طبیعی شود.

عوارض پروتز لب با تزریق ژل (انواع پروتز لب)

در صورتی که پزشک از مهارت کافی برخوردار باشد و ژل مورد استفاده دارای کیفیت و مرغوبیت باشد این روش در بین انواع پروتز های لب بسیار کم خطر است و عوارضی ندارد. بااین حال به دلیل وارد کردن سوزن به لب ها و استفاده از بی حسی ممکن است برخی عوارض جانبی پیش اید که به راحتی قابل بهبود اند:

 • ایجاد کبودی: کبودی بعد از انجام تزریق امری طبیعی می باشد و ممکن است در برخی بیماران میزان ان بیش تر باشد که در این صورت، اگر بیمار اسپرین و یا سیگار مصرف می کند بهتر است که مصرفشان را برای مدتی قطع کرده تا روند بهبود کبودی سرعت یابد. معمولا کبودی ها پس از گذشت یک هفته بهبود می یابند.
 • تروم و قرمزی: این مورد ممکن است در تمام انواع لب های پروتز شده بعد از انجام پروتز دیده شود که به دلیل ان که لب ها یکی از حساس ترین قسمت های بدن هستند، امری طبیعی است و پس از گذشت 12 الی 24 ساعت بهبود می یابند. ممکن است فرد هنگامی که لب هایش متورم است حس کند که فرم لب ها بعد از تزریق طبیعی نمی باشد. ولی جای نگرانی نیست چرا که این مشکل بعد از رفع تورم حل خواهد شد.

انواع ژل پروتز لب

انواع ژل های پروتز لب با توجه به برند های ان ها متفاوت می باشد و همچنین کیفیت و هزینه هر یک از ژل های برند های مختلف متفاوت است. البته تمام ژل های تزریقی در ایران موجود نمی باشد با اینحال ما لیستی از بهترین ژل هایتزریقی موجود در ایران تهیه کرده ایم:

 • ژل استایلج که ساخت لابراتوآر Vivacy فرانسه می باشد.
 • ژل ژوویدرم که ساخت لابراتوآر Allergun امریکا است.
 • ژل تئوسیال که ساخت لابراتوآر Teoxane سوئیس می باشد.
 • ژل آلیاکسین که ساخت لابراتوآر IBSA کشور ایتالیا است.
 • و همچنین ژل بلترو که ساخت لابراتوآر Merz کشور آلمان می باشد.

پروتز لب با تزریق چربی

یکی دیگر از انواع روش های پروتز لب و برجسته کردن ان تزریق چربی می باشد. تزریق چربی به این صورت انجام می شود که در ابتدا مقداری از چربی ران و یا شکم بیمار ساکشن می شود و پس از پاک سازی و جدا کردن سلول های زنده چربی، از ان به عنوان فیلر بیولوژیک به منظور تزریق در لب ها و برجسته کردن ان ها استفاده می شود. از ان جایی که چربی تزریق شده طبیعی می باشد، پس از گذشت چندین ماه این چربی جذب بدن شده و لب ها به حالت اولیه خود باز می گردند که در این صورت باید مجدد تزریق صورت گیرد. البته می توان به این ویژگی، به عنوان یک ویژگی مثبت نگاه کرد چرا که در صورتی که بیمار از فرم لب های خود بعد از تزریق چربی ناراضی باشد، پس از گذشت چندین ماه لب هایش به حالت اولیه باز خواهند گشت.

بیشتر بخوانید
عوارض پروتز لب و گونه در اثر تزریق چربی چیست ؟

عوارض پروتز لب به وسیله تزریق چربی

عوارض این روش نیز بسیار شبیه به تزریق ژل که از انواع پروتز لب است، می باشد و کبودی، تورم، قرمزی، واکنش های الرژیک و حساسیت به لمس و همچنین عدم تقارن را به همراه دارد. که کبودی، تورم، قرمزی و حساسیت به لمش بعد از گذشت مدتی خود به خود رفع خواهند شد و جای نگرانی ندارد. ولی در صورت بروز واکنش های الرژیک و یا عفونت و هم چنین عدم تقارن لازم است بیمار مجدد جهت بررسی به پزشک معالج خود مراجعه کند.

انواع پروتز های لب

پروتز لب به وسیله ورقه های سیلیکونی

پروتز لب به وسیله ورقه های سیلیکونی یکی از انواع دائمی پروتز لب می باشد. در این روش با ایجاد برش هایی در دو طرف لب، ورقه های سیلیکونی را در قسمت زیرین پوست صورتی لب و در بافت لب وارد می کنند و پس از نسب و جایگذاری دقیق ورقه های سیلیکونی، برش ها را بخیه می زنند. بسیاری از پزشکان معتقدند که این روش با توجه به عوارض جبران نا پذیر ان خیلی مناسب نمی شود و بهتر است افراد از روش های موقتی همچون تزریق ژل و چربی برای برجسته کردن لب های خود استفاده کنند که هم خطر کم تری دارند و هم عوارض جانبی ان ها کم تر و قابل جبران تر است.

عوارض پروتز لب به وسیله ورقه های سیلیکونی

انواع لب پروتز شده به وسیله ورقه های سیلیکونی دچار عوارضی بعد از انجام جراحی می شوند که برخی از ان ها طبیعی و قابل بهبود اند ولی برخی دیگر جبران نا پذیر می باشند. در ادامه از این عوارض نام برده ایم:

 • از عوارض این جراحی می توان به ایجاد عفونت و حساسیت به مواد سیلیکونی اشاره کرد.
 • ایجاد قارچ به دلیل حساسیت و در ادامه ی ان سوزش و قرمزی
 • اگر ورقه سیلیکونی به طور دقیق نصب نشود، ممکن است پس از جراحی ورقه سیلیکونی حرکت کرده و فرم لب ها نا متقارن شود.
 • لب در ویکی پدیا را دنبال کنید.
 • همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله عوارض پروتز لب را بخوانید.
انواع پروتز لب و گونه

انواع پروتز لب و گونه

اگر می خواهید از لب و گونه هایی برجسته و قلوه ای برخوردار باشید، می توانید با استفاده از عمل جراحی زیبایی پروتز بافت نرم و انعطاف پذیری را به این قسمت های صورت خود وارد کنید. قابل ذکر است که بیشتر افراد تمایل دارند که از تزریق ژل به هدف خود برسند اما توصیه می شود که از پروتز استفاده کنید زیرا این روش دائمی تر و قابل بازگشت می باشند. همچنین  استفاده از پروتز می تواند صورت را جوان و جذاب تر کند و چین و چروک های اضافی را به طور کامل از بین ببرد. در این روش شکافی کوچک ایجاد می شود تا از طریق آن پروتز را به ناحیه مورد نظر وارد کنند. سپس با استفاده از روشهای دیگری آن محل را به فرم دلخواد شکل می دهند.

همچنین با استفاده از این روش می توانید لب ها و گونه ها را حجیم تر و شکل آنها را تغییر دهید. این روش بسیار ایده آل بوده و با هدف زیبایی و از بین بردن چین و چروک ها استفاده می شود. در برخی از افراد شاهد آن هستیم که در قسمت لب یا گونه دچار نامتقارنی هستند. با استفاده از این روش نیز می توان به راحتی و سادگی این عارضه را رفع کرد و اعتماد به نفس از دست رفته فرد را به او بازگرداند. دوباره یادآوری می کنیم که نتایج استفاده از این روش دائمی و طولانی مدت می باشد و در هر زمانی که خواستار خارج کردن آن هستید، می توانید این کار را انجام داده تا لب و یا گونه ها به حالت اولیه باز گردند.

انواع مدل پروتز لب

انواع مدل پروتز لب

آلودرم یکی از انواع پروتز می باشد که از بافت پوست گرفته می شود و آن را از پوست افرادی مرده که اهدا می کنند، بریده می شوند. این پوست ها را به صورت عمیق برش می دهند و با مواد شیمیایی برای از بین بردن سلول های اضافی شستشو می دهند. هدف از انجام چنین کاری انتقال ندادن بیماری به فرد دریافت کننده می باشد. معمولا بدن انسان ها به این گونه پروتز هیچ واکنشی نشان نمی دهد و با گذشت زمان ممکن است بیش از نیمی از آن جذب بدن شود. همچنین گورتکس نیز یک نوع ماده جایگزین مصنوعی برای کلاژن می باشد. جنس این ماده طبیعی می باشد که بدن به آن واکنش آلرژیک نشان نمی دهد و برای برجسته تر کردن لب ها به صورت دائمی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده جلوی رشد بافت محل مورد نظر را نمی گیرد و سلول های سفید خون نیز به آنها می توانند نفوذ کنند.

انواع مدل لب پروتز شده

انواع مدل لب پروتز شده

میکرو پروتزهای تزریقی نیز یکی از انواع پروتز لب می باشد. این محصولات دارای مواد مختلفی مانند پلی متیل متاکریلات می باشند که برای ظاهری بهتری، جوان تر و شاداب تر به لب ها تزریق می شوند. گفته می شود که نتایج استفاده از این روش معمولا دائمی می باشد و یا ماندگاری آن بالا می باشد. همچنین برخی از پزشکان مقداری روغن سیلیکون را به لب ها تزریق می کنند تا حجم آنها را بیشتر کنند. تا به حال چند نوع روغن سیلیکونی برای تزریق به بدن تایید شده اند اما برخی دیگر از این روغن ها وجود دارند که هنوز تایید نشده اند.

انواع پروتزهای لب

برسی انواع پروتزهای لب

یک نوع از پروتز وجود دارد که از بافت های انسانی استفاده می شود. در این روش بافت مورد نظر پس از برداشته شدن استریل و ضد عفونی می شود و به صورت ورقه های نازک برش داده می شوند. در این روش این بافت ها به صورت نوار باریکی در می آیند که روی لب ها همانند پروتز های مصنوعی قرار می گیرند. یکی از مزیت های این نوع از پروتزها بر خلاف نوع مصنوعی این است که در بدن تجزیه و جذب می شوند. گفته می شود که بافت های انسانی می توانند تا دو سال دوام بیاورند اما معمولا نتایج آنها به مدت 9 ماه پابرجا می باشد.

عکس انواع پروتز لب

عکس انواع پروتز لب

قبل از اینکه پروتز را انجام دهید، باید با جراح خود مشورت کنید و او را در مورد انتظارات خود، نوع پروتز مورد نظر خود و به طور کلی در مورد تمام مسائل مطلع سازید. در این صورت است که جراح بر اساس گفته ها و اهداف شما عکس های پروتز متقاضیان قبلی را به شما نشان می دهد تا در حد توان شما را با واقعیات آشنا سازد. همچنین در روز عمل از لیدوکائین استفاده می شود تا درد شما را تسکین دهد و از اپی نفرین نیز برای کاهش خونریزی و کبودی تزریق استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید
بهترین بیمه دندانپزشکی تامین اجتماعی ایران با تخفیف ویژه و هزینه کم

همانطور که می دانید در بعضی از پروتزها ممکن است جواب مورد نظر را طی مراحل مختلفی بدست بیاورید. به همین منظور پزشک به شما تصاویر این مراحل را نشان می دهد تا درک مناسب تری از آن در ذهن خود داشته باشید. در بعضی از مواقع جراح برش های کوچکی را در برخی از اطراف لب ایجاد می کند. سپس پروتز را از طریق لوله هایی به نام تروکار انتقال می دهد. پروتز مورد نظر را قبل از انجام جراحی درون آن می گذارند. البته راه دیگری نیز وجود دارد تا پروتز را وارد لب کنند و آن کمک گرفتن از یک جفت انبر بلند می باشد. پس از تزریق پروتز را به وسیله ابزاری خاص می گیرند و به طرف دیگر لب می کشند. جراح از تمام این مراحل عکس هایی را تهیه می کند و به شما قبل از انجام عمل نشان می دهد.

سوالات متداول در مورد انواع پروتز لب

انواع پروتز لب را نام ببرید؟

الودرم، میکرو پروتز های تزریقی و استفاده از بافت پوستی از معمول ترین نوع آنها می باشد که افراد بنا بر انتظار خود می تواند از آنها استفاده کند.

عکس انواع پروتز لب را از کجا می توانم مشاهده کنم؟

پزشک قبل از انجام عمل تصاویر متعددی را به شما نشان می دهد تا ذهنیت شما را نسبت به آن کاملتر کند.

یکی از انواع پروتز لب را ذکر کنید؟

می توان به آلودرم اشاره کرد که به صورت تزریقی در محل های مورد نظر وارد می شود و عوارضی نیز ندارد.

هزینه مدل های مختلف پروتز لب چقدر است؟

با توجه به این که پروتز کیفیت های مختلفی دارد، از همین رو هزینه پروتز لب نیز دارای تفاوت بسیاری در مراکز مختلف است. اگر می خواهید از کمترین هزینه ها و بهترین کیفیت ها برخوردار شوید با جراح باما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *