جراحی دندان در مشهد

جراحی دندان در مشهد زیر قیمت همه جا و 70 درصد تخفیف بهترین مراکز تخصصی

جراحی دندان در مشهد جزو دسته بندی جراحی های فک و صورت که مربوط به شاخه دندان پزشکی هستند، دسته بندی می شوند. برای انجام جراحی دندان افراد زیادی اقدام می کنند که می تواند به علت های گوناگونی انجام گیرد و در نتیجه روش های گوناگونی نیز خواهد داشت. جهت انجام یک جراحی دندان یا اورتودنسی با قیمت مناسب حتما و حتما با تیم جراح با ما در تماس باشید.

جراحی دندان در مشهد

دندان عضو بسیار مهمی در بدن انسان می باشد و به کمک دندان ها است که انسان می تواند غذا بخورد. دندان ها در ابتدایی ترین قسمت دستگاه گوارش یعنی دهان مستقر شده اند و در تعامل و همکاری با سایر اعضای موجود در دهان یعنی زبان و غدد ترشح کننده بزاق هستند. در واقع به هنگام غذا خوردن وقتی لقمه غذا وارد دهان می شود، به وسیله زبان در قسمت های مختلف دهان جا به جا می شود و در همین حین به واسطه تزریق بزاق از غدد ترشح کننده آن، لقمه خیس و با توجه به له شدن و جویده شدن لقمه به طور همزمان، آماده بلع می شود.

جراحی دندان عقل در مشهد

دندان ها نقش له کردن لقمه غذا را بر عهده دازند که با چند برابر کردن نیرویی که توسط عضلات آرواره ایجاد شده است، این کار را انجام می دهند. اگر دندان های انسان آسیب ببینند، دیگر فرد توانایی جویدن غذا و در نتیجه خوردن غذا را از دست می دهد. البته می توان از راه های دیگری مانند تزریق سرم به بدن، مواد غذایی لازم را به بدن رساند اما در صورتی که انسان مدتی غذا نخورد، دچار عارضه ها و بیماری های دیگری نیز می شود.

یکی از این عوارض خطرناک که به دنبال از دست دادن دندان ها و عدم توانایی تغذیه از مواد خوراکی به وجود می آید، آسیب های دستگاه گوارش من جمله آسیب های معدوی یعنی زخم های معده که به علت جمع شدن مقدار زیادی اسید معده در یک قسمت از معده و تجزیه پرز ها و سلول های روی دیواره معده هستند، می باشد. همچنین عدم توانایی تغذیه از مواد غذایی می تواند باعث از بین رفتن و خشک شدن قسمت های مختلف روده در روده بزرگ و کوچک شود.

تخریب روده در اثر عدم تغذیه از مواد خوراکی به این علت است که روده انسان حالت ارتجاعی داشته و با عبور لقمه بلعیده شده از قسمت های مختلف آن، گشاد و از هم کشیده می شود تا سطح تماس با ما مواد غذایی بیشتر شده و مواد مورد نیاز بدن بیشتر و در زمان سریع تری جذب شوند و عمل گوارش دستگاه گوارش انسان راحت تر و با سرعت بیشتری انجام گیرد. وقتی هیج لقمه ای وارد دستگاه گوارش نشود، هیچگاه قسمت های مختلف روده بزرگ از هم کشیده و باز نمی شود و در نتیجه خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و دیگر قادر به انجام عمل گوارش نخواهد بود.

جراحی دندان مشهد

جراحی دندان عقل در مشهد

جراحی دندان عقل در مشهد به منظور کشیدن دندان عقل در مواقعی که امکان کشیدن دندان عقل به راحتی وجود ندارد، انجام می شود. همان طور که می دانید دندان انسان علاوه بر تاثیر فوق العاده ای که در انجام عمل گوارش دارد، امکان صحبت کردن و ادا کردن کلمات را برای ما فراهم می سازد. به هنگام تلفظ حروف مختلف در زبان های مختلف با چسبیدن زبان به قسمت های مختلف دهان و به خصوص دندان ها صدا ها و آوا های متفاوتی تولید می شود که به کمک آن ها می توان کلمات مورد نظر را ساخته و با کنار هم گذاشتن کلمات، منظور خود را به دیگران رساند.

جراحی دندان مشهد علاوه بر دندان های عقل و آسیا برای سایر دندان ها، به عنوان مثال نیش و پیش نیز، بسته به نیاز و عوارضی که وجود دارد انجام می گیرد. عوارض دندانی به شدت متفاوت می باشند و انواع مختلفی دارند. خیلی از این عوارض به صورت ژنتیکی و مادر زادی می باشند و خیلی از آن ها نیز در اثر عدم مراقبت و آگاهی های لازم برای نگهداری ها و بهداشت دهان و دندان به وجود می آیند که در هر دو مورد ممکن است آسیب های جدی به سلامت دهان و دندان و در نتیجه سلامت انسان وارد شود.

جراح دندان عقل در مشهد

جراح دندان عقل در مشهد به علت های مختلفی تصمیم به جراحی دندان عقل می گیرد. یکی از مهم ترین عواملی که منجر به جراحی دندان عقل می شود، تفاوت جنس دندان ها در افراد مختلف می باشد. برخی افراد دندان های با جنس کاملا شکننده دارند که اصطلاحا به آن ها دندان آهکی می گویند. این گونه دندان ها در اثر فشار هایی که از حد خاصی بیشتر هستند خورد شده و می شکنند. لذا به هنگام کشیدن این نوع دندان با فشاری که توسط گیره برای کشیدن دندان به آن وارد می شود، احتمال شکستن آن بسیار زیاد می باشد. در صورت خورد شدن دندان به هنگام کشیدن، دندان به صورت کامل از جا در نمی آید و به صورت تک تکه باید خارج شود. در نتیجه به عمل جراحی دندان برای خارج کردن تکه های دندان باقی مانده در لثه، احتیاج داریم.

بیشتر بخوانید
طریقه آبرسانی به مو برای سلامت و حل مشکل موهای آسیب دیده

در صورت انجام جراحی دندان تحت نظر بهترین جراح دندان در مشهد ، قبل از اقدام به کشیدن دندان مورد نظر، وضعیت دندان ها با گرفتن عکس از دندان بررسی خواهد شد. با انجام بررسی های لازم و مشخص شدن جنس دندان ها، در همان ابتدا به جای اقدام به کشیدن دندان برای جراحی آن اقدام می کند و سریع تر فرد را به نتیجه می رساند.


جراح دندان خوب در مشهد

  • جهت دریافت پیشنهاد شگفت انگیز، با جراح با ما تماس بگیرید.

برای پیدا کردن یک جراح دندان خوب در مشهد، می توان با مراجعه به کلینیک های دندان پزشکی و مشورت با پزشکان دهان و دندان مشغول به کار در آن ها، بهترین جراح دهان و دندان را انتخاب کرد. برای انجام جراحی های دهان و دندان هم چنین می توانید به مراکز خدمات بهداشتی و درمانی موجود در سطح شهر محل سکونت خود نیز مراجعه کنید.

جراحی دندان عقل نهفته در مشهد نیز یکی از عمل های جراحی می باشد که بسیار پر تکرار است و ممکن است بسته به شرایط و ترکیب دندان عقل نهفته در فرد، در چند مرحله انجام شود. برای انجام جراحی دندان عقل نهفته نیاز به گرفتن عکس از قسمت های مختلف و زوایای مختلف دهان می باشد تا اطلاعات لازم برای پزشک جراح به دست آید.

جراح دندان در مشهد

جراح دندان در مشهد

شاید تا به حال به خاطر مشکلات دهان و دندان تمام شب را بیدار سپری کرده باشید. در آن صورت شما باید به جراح دندان مراجعه کنید. این فرد یک متخصص دندانپزشکی می باشد که آموزش های لازم برای انجام عمل های دهان، دندان، فک و صورت را فرا گرفته و دوره های تخصص مرتبط با آنها را سپری کرده است. البته یک دندانپزشک عمومی نیز داریم که معمولا تقاوت آنها در نوع آموزش هایی می باشد که گذرانده اند. همچنین خدماتی که هر یک از این دو به بیمار ارائه می کنند، متفاوت می باشند. یک دندانپزشک عمومی، علم دندانپزشکی را در کنار دوره های عملی سپری کرده است و برخی از آنها قادر هستند تا جراحی های جزئی را نیز انجام دهند. در شهر مشهد نیز می توان هم دندانپزشک عمومی را پیدا کرد و هم جراح دندانپزشک را به منظور رسیدن به اهداف درمانی خود به کار گرفت.

جراحی دندان پزشکی مشهد

جراحی دندان پزشکی مشهد

یک جراح دندانپزشک در زمینه ای خاص به صورت تخصصی  گسترده آموزش می بیند و درجه آن نسبت به دندانپزشک عمومی بالاتر می باشد. معمولا بیمار پس از معاینه توسط دندانپزشک عمومی به جراح ارجاع داده می شود. این جراح می تواند دندان عقل نهفته را بکشد یا اینکه دندان هایی که در استخوان فک گیر کرده اند را اصلاح و فک هایی که دچار مشکل هستند را بهبود بخشند. برخی از بیماری های مزمن دهان وجود دارد که جراح می تواند با استفاده از دانش خود آنها را درمان کنید. شاید شما نیز برای کشیدن دندان نهفته خود تا به حال به جراح مراجعه کرده باشید. اما باید گفت که این کار تنها یکی از وظایف و تخصص های او می باشد. به طور مثال می توان به ایمپلنت های دندانی اشاره کرد. خاطر نشان می گردد که اینپلنت ها به جای دندان های از دست رفته کار گذاشته می شوند. آنها مانند دندان های طبیعی در استخوان فک شما جایگزین می شوند.

جراح دندان پزشک در مشهد

جراح دندان پزشک در مشهد

همچنین یک جراح می تواند لب و کام را شکاف دهد و مشکلات و عارضه های آنها را ترمیم کند. این کار بیشتر با هدف زیبایی انجام می شود. همچنین با ترمیم لب در کودکان، آنها قادر خواهند بود تا در موقع مکیدن شیر و یا خوردن شیشه راحت تر باشند. در شهر مشهد نیز اینگونه متخصصان به صورت حرفه ای فعالیت می کنند و کلینیک های زیادی هستند که می توانید برای درمان مشکلات دهان و دندان خود به آنها مراجعه کنید. این کلان شهر یکی از قطب های پزشکی کشور محسوب می شود و به دلیل جمعیت زیاد و نیز وجود توریست های خارجی متخصصان زیادی را به طرف خود جذب کرده است.

متخصص جراحی دندان در مشهد

متخصص جراحی دندان در مشهد

یکی از تخصص های جراح آشنایی با سرطان سر و گردن می باشد. از آنجایی که دهان نیز جز این حوزه می شود، فرد باید آگاهی خوبی در این مورد داشته باشد. سرطان دهان زمانی اتفاق می افتد که سلول های غیر طبیعی در قسمت های مختلف از جمله لثه ها، سقف دهان، گونه ها، زبان یا لب ها رشد کند.  در بیشتر مواقع این سرطان روی بافت های دیواره های جانبی و پشتی گلو، پشت زبان و لوزه ها تاثیر می گذارد. همچنین متخصص باید در مورد شکستگی های فک بالا  پایین را نیز به خوبی بشناسد و در مورد چگونگی اکولوژن دندان ها و جراحی های ترمیمی ان اطلاعات کافی داشته باشد.

بهترین جراح دندان در مشهد

بهترین جراح دندان در مشهد

علاوه بر آن، یک متخصص می بایست به جراحی اصلاح فک که در علم پزشکی به آن عمل جراحی ارتوگناتیک گفته می شود، نیز وارد باشد. این جراحی ناهنجاری های جزئی و عمده اسکلتی و دندانی را اصلاح می کند. این عمل می تواند به طور کلی قدرت جویدن، طریق صحبت کردن و نحوه نفس کشیدن را بهبود بخشد. بهترین جراح دندانپزشک باید به تمامی این موارد وارد باشد و در شرایط خاص بتواند از دانش خود برای کمک به بهبودی سریع بیمار استفاده نماید.

جراحی دندان عقل نهفته در مشهد

دندان عقل سومین دندان آسیا می باشد که در سن 17 تا 21 سالگی رشد می کند. یک فرد معمولی در دهان خود از 32 دندان موجود 28 دندان دارد. دندان های عقل آخرین دندان هایی است که درمی آید به همین دلیل فضای کمی برای آناتومی آن موجود می باشد. برخی از افراد با این دندان ها مشکلی ندارند اما برخی دیگر دردهای ناگواری را تحمل می کنند که باید آنها را جراحی و بکشند. در برخی از موارد حفظ این دندان ها همیشه کار عاقلانه ای به حساب نمی آید. پوسیدگی، درد، ورم، به هم فشردگی و چند مورد دیگر از عوارض آن می باشد. عمق این دندان در افراد مختلف متفاوت می باشد و دارای 6 کلاس است. شما با مراجعه به دندانپزشک در معاینه ابتدایی پلن درمانی را ترسیم می کند که می توانید بر اساس آن اقدام کنید. در طول جراحی پزشک از بی حس کننده های موضعی استفاده می کند تا از شدت درد آن کاسته شود.

متخصص جراحی ریشه دندان در مشهد

متخصص جراحی ریشه دندان در مشهد

نام پزشکی آن اندودنتیست می باشد که شغل آنها از حساسیت زیادی برخوردار می باشد. این متخصصان قادرند مشکلات ریشه دندان را تشخیص دهند و پس از برنامه ریزی مناسب به درمان آن اقدام کنند. دقت و سرعت بالا یکی از خصیصه های آنها به شمار می رود. همانطور که می دانید برخی از مشکلات دندان ها بسیار پیچیده می باشند و نمی توان برای درمان آنها به دندانپزشک عمومی مراجعه کرد. به عنوان مثال برای درمان ریشه های دندان های ضربه دیده باید به متخصص ریشه دندان مراجعه کرد.

بیشتر بخوانید
هایفوتراپی چیست؟ برسی مزایا، عوارض و تخفیف 80 درصدی هایفوتراپی در مشهد

سوالات متداول در مورد جراحی دندان در مشهد

آیا جراحی دندان در مشهد انجام می شود؟

این شهر در حال حاضر یکی از قطب های پزشکی کشور محسوب می شود و به دلیل تقاضای زیاد متخصصان زیادی در ان وجود دارد.

جراحی دندان در مشهد چقدر هزینه دارد؟

معمولا قیمت آن بستگی به مشکل شما بر میگردد که باید برای برآوردن آن به پزشک مراجعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی دندان در مشهد به کجا مراجعه کنم؟

شما می توانید در طول روز با تیم مشاوران جراح با ما تماس بگیرید تا در این خصوص داده های لازم را به شما منتقل کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *