هزینه اورتودنسی

اورتودنسی دندان متحرک و نامرئی با هزینه و قیمت مناسب

در اینجا قصد داریم تا در مورد ارتودنسی برای شما صحبت کنیم و پس از خواندن این مقاله شما متوجه خواهید شد که ارتودنسی چیست و چه کسانی نیاز به اورتودنسی دارند همچنین مراکزی را برای شما معرفی خواهیم کرد که بتوانید با توجه به معیارهایی مناسب مکانی خوب را برای خود انتخاب کنید.

  • جهت مشاوره با ما و انتخاب جراح دندان با قیمت بسیار مناسب و کیفیت عالی و همچنین حراحی و عمل زیبایی در مشهد و سایر شهرها، از طریق روش های ارتباطی موجود در سایت باما تماس بگیرید.

اورتودنسی چیست؟

تاکنون مطمئنا اسم اورتودنسی را شنیده اید. اورتودنسی یک روش بسیار رایج در دندانپزشکی می باشد که بسیار این روش را انجام دادند و به شکل اولیه که بخواهیم راجع به ارتودنسی صحبت کنیم ارتودنسی روشی برای شکل دادن به دندان های نامرتب می باشد.

که با توجه به فوایدی که دارد و با توجه به این که ضرر خاصی برای افراد مختلف به همراه نداشته یکی از رایج‌ترین روش ها به شمار می‌آید و بسیاری با این روش دندان‌های خود را درست می کنند به جز این ارتودنسی در درست کردن فک و لثه ها نیز تأثیرگذار است که روشی خوب و متداول به حساب می‌آید.(قیمت اورتودنسی)

قیمت اورتودنسی

اورتودنسی دندان از نظر علمی

از نظر علمی اگر بخواهیم کلمه ارتودنسی را شرح دهیم می‌توان اینگونه گفت که ارتودنسی یکی از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی محسوب می‌شود که بسیاری آن را اولین و مهمترین شاخه دندانپزشکی نیز به حساب می آورند.

در اصل از کنار هم قرار گرفتن دو کلمه ار تو که به معنای راست و درست بودن و دنس که به دندان می باشد کلمه ارتودنسی تشکیل شده است.(هزینه اورتودنسی دندان)

در بسیاری از جاها ارتودنسی را یک ساختار اسکلتی جدید و اولیه برای دندان ها نامیده اند که به کمک این اسکلت بندی می توانید فک و دندان های خود را در جهت درست سوق دهید.

دسته بندی اورتودنسی و مراحل اورتودنسی

ارتودنسی به صورت کلی به دو دسته تقسیم میشود که به دسته های ارتودنسی های ثابت و ارتودنسی متحرک می‌توان به صورت کلی تقسیم بندی در نظر گرفت.

در سیستمی که در ارتودنسی های ثابت به کار رفته به این صورت می باشد که در واقع در طول زمانی که بیمار تحت درمان ارتودنسی می باشد نیاز به خارج کردن ارتودنسی ثابت دهان بیمار وجود ندارد و اجزای تشکیل دهنده ارتودنسی ثابت در واقع سیم و براکت است.(قیمت اورتودنسی دندان)

در پرانتز به شما اعلام کنیم که براکت در واقع همان اجزای بسیار ریزی هستند که مانند چسب عمل می‌کند و به دندان‌ها می‌چسبند و اسم براکت را شنیده اید منظور آن می باشد.

ارتودنسی ثابت در واقع یک روش آمینه در بین مردم نیز می باشد که در بسیاری از جاها آن را با نام یا اصطلاح سیم کشی سیم بستن دندان که بسیار هم راحت شده می گویند.

اما دسته دوم که ارتودنسی متحرک می باشد در واقع مشابه برد در سری اول می باشد با این تفاوت که با توجه به نظر متخصص بیماری می‌تواند گاهی آن سیم های ارتودنسی تها را از روی دهان خود بردارد.

که بیشتر آنها در هنگام خوردن غذا و یا مسواک زدن پزشکی اجازه می دهد که این اتفاق بیفتد و در آوردن دستگاه را قبول می کند که در بسیاری از مردم به صورت عامیانه جا افتاده است و به جای کلمه ارتودنسی متحرک از پلاک نیز یاد می کنند.(هزینه اورتودنسی نامرئی)

در واقع پلاک دندان به نوعی می تواند در دسته ارتودنسی متحرک قرار می‌گیرد و اگر راجع به پلاک دندانی شنیدید مطمئناً به این منظور برمی‌گردد.

هزینه اورتودنسی دندان

اوتدونسی برای چه کسانی مناسب می باشد؟

اما ارتودنسی برای چه کسانی لازم می باشد و به درد چه کسانی می خورد، سوالی است که بسیاری نمی‌توانند به طور دقیق به آن پاسخ دهند ولی ما در تقسیم بندی ساده و کلی ارتودنسی را مناسب گروهی از افراد می دانیم که در اینجا قصد داریم به آن گروه ها بپردازیم و انواع اورتودنسی را بررسی نماییم.

دسته اول کسانی که نیاز به استفاده از اردبیل دارند به بیماران مربوط می‌شود که در واقع در ساختار اسکلتی مشکل دارند برای مثال عده‌ای هستند که فک بالای آنها از فک پایین ایشان جلوتر قرار دارد برای این دسته از افراد استفاده از ارتودنسی پیشنهاد می شود.

ولی این افراد نیز باید توجه داشته باشند که انتخاب دکتر و دندان پزشک متخصص در انتخاب این روش بسیار مهم می‌باشد زیرا عواملی مانند زاویه سگ مقدار جلو بودن فک و بسیاری از عوامل دیگر مانند اینکه دندان‌هایتان پوسیدگی نداشته باشد.

همه و همه بسیار مهم و تاثیر گذار مردم پس از انتخاب دکتر بسیار مهم می باشد و پیش از تجویز دکتر نباید با توجه به نظر شخصی تان به ارتودنسی بپردازید.(اورتودنسی متحرک)

از نظر کلی اگر در این دسته قرار می گیرید پیشنهاد ما به شما این می باشد که انجام ارتودنسی باید پیش از سن بلوغ و با توجه به نظر دندانپزشک متخصص انجام شود زیرا تا قبل از آن سن می تواند در شکل گیری فک تغییرات بسیار راحت تر و سریعتر انجام داده نتیجه این بازه زمانی مناسب ترین وقت برای انجام ارتودنسی می باشد که معمولاً برای دخترها تا قبل از سن ۹ سالگی و برای پسرها قبل از سن ۱۲ سالگی این ارتودنسی پیشنهاد می‌شود.

دسته دوم که می خوایم راجع به آنها صحبت کنیم کسانی باشند که مشکلاتی در فکر خود دارند در بسیاری از موارد که مشکلات فک حاد باشد پزشک به جراحی اشاره می‌کند ولی اگر بتوان کج بودن و مشکل دار بودن استخوان فک را در کودکی فرد تشخیص داد می‌توان در همان سنین کم با استفاده از روش ارتودنسی به این روش کمک کرد تا دیگر نیاز به جراحی نباشد.

و در نهایت دسته سوم که برای افرادی می باشد که دندانهای نامرتب ای دارند و بین دندان‌های آنها فاصله وجود دارد که در برخی از موارد که دندان اضافی وجود دارد این روش پیشنهاد می شود و در واقع دسته سوم یک حالت تقریباً زیبایی دارد و به نوبه برای انجام زیبایی به کار می آید.

مراحل اورتودنسی

بسیاری فکر می‌کنند که هر دندانپزشکی می تواند ارتودنسی را انجام دهد ولی این بر خلاف باور عمومی باشد زیر یک دندانپزشک در ۲۶ سال رشته دندانپزشکی را مطالعه نماید و پس از قبول شدن در آزمونهای خواست.

فرد باید علاوه بر آن ۶ سال و قبول شدن در آزمونهای لازم باید یک دوره تخصصی ارتودنسی که خود آن دوره در ایران سه سال می باشد را بگذرانند تا بتواند به این حرفه وارد شود و ارتودنسی چیزی می باشد که هر فردی بتواند به راحتی و سریع آن را به عهده بگیرد و این کار خاصی برای او ندارد.(اورتودنسی نامریی)

بیشتر بخوانید
کاشت مو با هزینه بسیار کم با بهترین روش در بهترین کلینیک کاشت مو ایران

اما همانطور که پس از استفاده از ارتودنسی فواید بسیار زیادی حاصل فرد می شود همانند بسیاری از چیزها ممکن است عوارضی داشته باشد و ما در اینجا قصد داریم تا به برخی از این عوارض که برای افراد مختلف تاکنون به وجود آمده است نیز برای شما صحبت کنیم و از عوارض ارتودنسی نیز بگوییم.

اول از همه این را می‌دانیم که ارتودنسی در واقع یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و بیشتر این موارد برای بالا بردن سطح اعتماد به نفس فردی با درست شدن دندان ها و شکل فک می باشد.

و این بدیهی است که برای زیبا شدن شما باید کمی سختی هم بکشید که بسیار طبیعی می باشد و بسیاری حاضرند این سختی را تحمل کند اما به سختی هایی که می تواند ارتودنسی برایشان به وجود آورد سختی در خوردن غذا و یا بد بودن سیم ها بر روی دندان شما می باشد که ممکن است آزاردهنده باشد و برای مدتی باید آنها را نگه دارید تا شکل گیری فرم دندانها و جایگاه مناسب آنها به طور درستی شکل بگیرد.

قیمت اورتودنسی دندان

عوارض ارتودنسی دندان چیست؟

یکی از ضرر هایی که ممکن است در درمان ارتودنسی برای فرد پیش بیاید ایجاد خراش ها و زخم هایی است که برای افراد مختلف ایجاد می‌شود که بسیار امری طبیعی است و در بسیاری از موارد دیده می شود.

ولی خبر خوب برای افراد مختلف اینجاست که این اتفاق یعنی به وجود آمدن خراش و یا زخم فقط تا چند روز طول می کشد و نگران اینکه این زخم ها به طور دائم بر روی دهان شما پیش بیاید نباشید زیرا تا وقتی‌که دهان به بریس عادت کند این اتفاق برای شما می افتد و بعد دیگر مشکلی نخواهد داشت.

یکی از مهمترین چیزها در ارتودنسی می‌باشد که کسی که می‌خواهد ارتودنسی را برای شما انجام دهد بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد زیرا هدف از انجام ارتودنسی این است که مشکلات فک و دهان شما بهبود بخشیده شود حالا اگر این اتفاق نیفتد ممکن است عوارض دیگری را برای شما به همراه داشته باشد.

برای مثال اگر فرد نتواند جایگاه فک و دندان‌ها را درست و مرتب جوری که دقیقاً روی هم قرار بگیرند درست کند در طول زمان ممکن است باعث ایجاد زخم‌های عمیق شود و با چک کردن آن زخم ها ممکن است بیماری های بسیار وحشتناک به سراغ شما بیاید.

فردی که می‌خواهد اورتودنسی دندان را برای شما انجام دهد باید مهارت کافی داشته باشد زیرا اول در معاینه باید تشخیص دهد که آیا بیماری در دست هایشان وجود ندارد دندان های شما قابلیت اعمال نیروی ارتودنسی را دارند و بعدها برای شما مشکلی پیش نخواهد آمد زیرا در بسیاری از موارد کسانی که برای مشکلات ارتودنسی به پیش ما آمدند همگی با هم دیگر به این نظر رسیده بودند که دکترشان نتوانسته بود انتظارات آنها را برآورده کند و یا این که دکتر با وقت نداشتن برای معاینه دقیق فرد و انجام دادن ارتودنسی به صورت سر سرکی، باعث ایجاد شدن زاویه در فک بیمار شده بود و مشکلات بیمار به جایی که بهتر شود دو برابر شده بود پس از انتخاب متخصص ارتودنسی بسیار مهم می باشد.

یکی از مسائل بسیار مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که با انتخاب متخصص درست و با هزینه ای منطقی برای ارتودنسی می توانید از مواد اولیه مناسب برای ارتودنسی استفاده کنید زیرا این امر نیز بسیار مناسب می باشد چون بسیاری از دکترها برای ارزان شدن می‌آیند از مواد اولیه ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند که کیفیتی ندارد و بعدها به ضرر خود شما خواهد بود در نتیجه این امر نیز بسیار مهم می باشد.

هزینه اورتودنسی نامرئی

در این روزهای تنوع محصولات مختلف بسیار وجود دارد استفاده از محصول های مناسب بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد با توجه به اینکه هر مرکز درمانی با یک شرکت خاص قرارداد دارد این امر بسیار مهم می باشد که شما در مورد جنس ارتودنسی که قرار است برای شما استفاده کنند تحقیق کنید و با دید باز به ارتودنسی بپردازید.

آیا اورتدنسی برگشت هم دارد؟

همانطور که پیشتر برای شما توضیح دادیم ارتودنسی تقریب زدن برای دو گروه کلی انجام می شود عده ای برای مشکلات فکی از آن استفاده می‌کنند و برای مشکلاتی که برای دندان پیش آمده استهمانطور که پیشتر برای شما توضیح دادیم ارتودنسی تقریب زدن برای دو گروه کلی انجام می شود عده ای برای مشکلات فکی از آن استفاده می‌کنند و برای مشکلاتی که برای دندان پیش آمده است.

در ابتدا برای افرادی که ارتودنسی را برای درست شدن سگ خود انجام دادند این را بگویم که در بیش از ۹۳ درصد برگشتی وجود نداشته و این در صورتی می باشد که ارتودنسی پیش از سن بلوغ انجام بشود زیرا بالغ شدن فرد شکل فکر نیز عوض خواهد شد و با ارتودنسی این شکل گیری به طوری صحیح اتفاق می سازد و در بسیاری از موارد برگشت ندارد.

برای دسته دوم که برای زیبایی دندان هایشان به ارتودنسی پرداخته‌اند این را بگویم که برای این دسته نیز برگشتی وجود ندارد ولی مراقبتهای پس از ارتودنسی و همینطور پس از برداشتن این سیستم مراقبت ها باید به شدت انجام شود تا هیچ مشکلی برای فرد بعدها پیش نیاید.

مشکلات دیگری نظیر ذرات میکروسکوپی در دندان‌ها از ریشه نیز ممکن است برای فرد در ارپیش بیاد که این اتفاق بسیار نادر است و با مراجعه به پزشکی مناسب می توان از روی دادن این اتفاق که بعدها در نافرم کردن دندان ها می تواند تاثیر داشته باشد می‌توان به راحتی جلوگیری کرد.

انواع اورتودنسی

انواع ارتودنسی کدام اند؟

دسته بندی ارتودنسی ها می تواند شکل های مختلفی به خود بگیرد و ارتودنسی ها را با توجه به شکل ظاهری و جنسی که دارند تقسیم بندی می کنند.

که استفاده از جنس های مختلف ارتودنسی با توجه به تشخیص پزشک می‌باشد و پزشک تشخیص میدهد که بیمار از چه مدلی از ارتودنسی استفاده نماید و همه و همه به انتخاب خود پزشک مربوط می شود.

در این میان مدل‌های دیگر ارتودنسی نیز وجود دارد که برای افرادی که مشکلات مالی ندارند این نوع ارتودنسی پیشنهاد می شود که از راه های زیباتر برخوردار می باشد برای مثال می‌توان به ارتودنسی نامریی اشاره کرد.

هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟

اگر همین حالا با سایت جراح باما تماس بگیرید، شما می توانید از تخفیف ویژه 50 درصدی ما از برترین جراحان دندان کشور بهره مند شوید. پس مکث نکنید و همین حالا با شماره تماس ما در بالای سایت تماس بگیرید.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی چگونه است؟

احتمالا تا به حال به کلمه ارتودنسی نامرئی برخورد کرده اید و حتما در ذهن خود این سوال را داشتید که یعنی چه؟ در اینجا باید بگوییم که در واقع در این نوع از ارتودنسی دستگاه های به کار رفته آن دیده نمی شوند. گفته می شود که بیشتر افراد بزرگسال از این روش استقبال می کنند که نامرئی بودن آن دلیل اصلی آن می باشد. این نوع روش درمان خود دارای دو نوع ثابت و متحرک می باشد. همچنین نوع ثابت آن نیز به دو دسته لینگوال و براکت های سرامیکی تقسیم می شود. در نوع لینگوال پشت دندان ها هدف جراح می باشد و کاملا پنهان است که به همین دلیل نام دیگر آن ارتودنسی مخفی نیز گفته می شود.

بیشتر بخوانید
نکات برداشتن گچ بینی بعد از عمل به همراه مشکلات خیس شدن و خارش

براکت های سرامیکی نیز ابرازی همرنگ دندان می باشد که به جای استفاده از براکت های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید یادآور شویم که زمانی که حرف از ارتودنسی نامرئی زده می شود، بیشتر منظور آنها ارتودنسی متحرک می باشد. نام دیگر آن ارتودنسی بدون سیم، ارتودنسی با الاینرهای شفاف و ارتودنسی با پلاک های شفاف می باشد. در این نوع در ابتدا قالبی از دندان ها گرفته می شود، سپس به آن فرم می دهند و روی دندان ها قرار می گیرند. فرم آنها به گونه ای است که به راحتی می توانید در صورت لزوم آنها را بردارید یا بزارید. این نکته را هم فراموش نکنید که بیشتر دکترها توصیه می کنند که در طول یک شبانه روز تنها حدود 2 الی 4 ساعت قادر هستید تا آنها را از دهان خود خارج کنید.

ارتودنسی رنگی

اورتودنسی رنگی به چه صورت است؟

این نوع از ارتودنسی به تازگی در میان عموم رواج یافته است و روشی نسبتا جدیدی محسوب می شود. تنوع رنگ های آن بسیار زیاد می باشد و این روش بیشتر در نزد افراد سنین پایین به خصوص کودکان و نوجوانان رایج است. در این روش می توانید از تک رنگ یا ترکیبی از رنگ ها را استفاده کنید. سلیقه در این روش نقش مهمی را ایفا می کند البته باید متذکر شویم که در این روش نیز رنگ ها را بر اساس پسرانه و دخترانه تقسیم می کنند. علاوه بر آن، باید بگوییم که هر فردی می تواند بر اساس طبیعت رنگ پوست خود رنگ مناسب را انتخاب کند تا جلوه بهتری داشته باشد.

در برخی از گزارشات آمده بود که نگهداری و مراقبت از این نوع ارتودنسی دشوارتر می باشد. در اینجا باید از قول بیشتر متخصصان این حوزه اعلام کنیم که این روش با روش های معمول دیگر هیچ تفاوتی نمی کند. در واقع شما همیشه باید بهداشت و تمیزی دندان ها را رعایت کنید. همچنین استفاده از نخ دندان را فرامش نکنید زیرا یکی از ضرورت های هر نوع ارتودنسی می باشد. نکته بعدی این است که از خوردن بعضی از غذاهای سخت و همچنین چسبناک خودداری کنید.

ارتودنسی ناخن

ارتودنسی ناخن چیست؟

ارتودنسی فقط مخصوص دندان نیست، از آن برای ناهمواری و نامتوازن بودن ناخن ها نیز استفاده می شود. حتما می دانید که فرورفتگی هایی در ناخن های دست و پا به وجود می آید که بیشتر در انگشت های پا رایج می باشد و دلایل مختلفی دارد که می توان به استفاده از کفش نامناسب و نیز افزایش سن اشاره کرد. زمانی که این اتفاق رخ می دهد درد بسیاری دارد و در صورت درمان نکردن موجب عفونت می شود. اگر می خواهید از راحت ترین و مهمتر از آن کم هزینه ترین روش ممکن استفاده کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از ارتودنسی ناخن می باشد که برای ناهماهنگی های ناخن مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اینکه از این وسیله استفاده کنید، در ابتدا باید ناخن مورد نظر را شستشو دهید و تمیز کنید. سپس قلاب های کناری آن را به دو طرف ناخن طوری قرار دهید که فشاری روی ناخن مورد نظر ایجاد نشود. پس از آن می بایست شدت آن را با پیچاندن دسته اصلی دستگاه تنظیم کنید تا قوسی که در ناخن ایجاد شده است، به تدریج و به مرور زمان اصلاح شود. این نکته را نیز فراموش نکنید که اکثر متخصصان بر این باورند که بهترین زمان برای انجام ارتودنسی ناخن پس از استحمام می باشد.

مسواک ارتودنسی

مسواک مخصوص

اگر تجربه ارتودنسی را داشته اید، حتما برایتان پیش آمده است که برای مسواک زدن باید وقت بیشتری بزارید. از طرفی هم مسواکی که استفاده می کنید نیز باید فرق داشته باشد تا بتواند به راحتی غذاهایی که لابه لای دندان ها و نیز بریس ها گیر افتاده اند را خارج و تمیز کنید. فرقی نمی کند که نوع بریس های دندان شما چه نوعی باشد. به طور کلی رعایت بهداشت می تواند از بیماری لثه و پوسیدگی های دندان جلوگیری کند. هر چند که مسواک زدن به تنهایی نمی تواند تضمین دهد که دندان ها تمیز شده اند، بعضی موقع ها باید از وسایل دیگری نیز برای این منظور استفاده کنید. با مراجعه به دندانپزشک می توانید در مورد خرید محصولات مراقبتی پس از انجام ارتودنسی از آنها کمک بگیرید. اما این نکته را فراموش نکنید که اگر بریس های شما از نوع متحرک می باشند، باید علاوه بر دندان ها، آنها را نیز با آب و مسواک بشویید.

اما سوال اینجاست که زمانی که روی دندان هایمان بریس کار شده، چطور می توان آنها را تمیز کرد. در ابتدا باید بگوییم که در موقع غذا خوردن غذاها را خوب بجووید و سپس بلافاصله دهان خود را با آب به خوبی بشویید. این کار بسیار موثر می باشد. همچنین بعضی از افراد برای بیرون آوردن تکه های غذای گیر کرده بین بریس ها، از وسیله ای به نام ماساژور لثه استفاده می کنند. مسواک های دیگری به نام بین دندانی یا اینتردنتال وجود دارد که برای این منظور استفاده می شود. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید، این است که در هنگام شستشو از مقداری خمیر نیز استفاده کنید و سعی کنید تا مسواک زدن تان به صورت مدور باشد. مسواک را طوری بگیرید که کمی زاویه داشته باشد تا بین دندان و بریس ها را تمیز کند.

هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه اورتودنسی نامرئی چقدر است؟

بیشتر افراد فکر می کنند که هزینه استفاده از این نوع روش درمان زیاد می باشد اما باید یادآور شویم که همه ارتودنتیست ها معتقدند که این هزینه نباید مانع از داشتن لبخندی زیبا و سالم باشد. همه می دانیم که به طور کلی هزینه آن به عوامل بسیاری مانند نوع، موقعیت مطب، شدت بیماری، نوع روش ارتودنسی و نیز میزان تخصص پزشک بستگی دارد. به طور مثال در صورتی که مطب شخصی باشد مطمئنا باید انتظار داشت که قیمت آن نسبت به کلینیک یا دانشکده های پزشکی بیشتر باشد، یا پزشکی که انتخاب می کنیم نیز در صورت دارا بودن مدرک تخصصی و نیز تجربه کافی در این زمینه قیمتش با سایر افرادی که سابقه کافی ندارند، مسلما تفاوت دارد.

اما با همه این اوصاف، نباید بگذارید که هزینه این روش درمانی موجب شود که لبخند زیبا را از روی لب های خوشکل تان برباید، زیرا که همه شما می دانید که لبخند نه تنها زیبایی صورت شما می باشد، بلکه سرمایه ای غیر قابل خرید به شمار می رود.

سوالات متداول

آیا جنس اورتودنسی متفاوت است؟

بله بیش از 100 مدل مختلف اورتودنسی با جنس های متفاوت در بازار ارائه شده است.

آیا تمام اورتودنسی ها دیده می شوند و بد چشمی می کنند؟

خیر امروزه مواردی بی رنگ و هم رنگ دندان نیز ارائه شده است و می توانید از این ها نیز استفاده نمایید.

بهترین مرکز دندان پزشکی را از کجا بیابیم؟

در همین سو فقط باید با مشاورین ما در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *