دنددانپزشکی مشهد

دندانپزشکی مشهد + معرفی لیست مراکز معتبر و قیمت مناسب برای جراحی و ترمیم

در شهر مشهد که یکی از بزرگ ترین و با امکانات ترین شهر های ایران است دارای پزشکان متخصص زیادی است. دندانپزشکی مشهد شامل تمام تخصص های ان است که این متخصصین در مطب ها، کلینیک های دندان پزشکی و بیمارستان ها مشغول خدمت و همکاری با بیماران هستند.

 • جهت اطلاع از بهترین قیمت ها و خدمات با ما تماس بگیرید.

در این مقاله قصد داریم راجع به انواع تخصص های دندان پزشکی مشهد و تفاوت های ان ها صحبت کنیم.

کلینیک دندانپزشکی مشهد

انواع تخصص های دندانپزشکی مشهد

دانشجویان دندانپزشکی پس از گذراندن دوره ی عمومی میتوانند بین ده تخصص دندانپزشکی گرایش خود را انتخاب کرده و تحصیلات خود را برای کسب تخصص ادامه دهند. در ادامه این تخصص های دندانپزشکی مشهد نام برده و راجع بهشان توضیح خواهیم داد.

 • متخصص آسیب شناسی دهان ، فک و صورت ( پاتولوژیست دهان ودندان )
 • متخصص جراحی صورت و دهان و فک
 • متخصص رادیولوژی دهان فک و صورت
 • متخصص بیماری های دهان
 • متخصص ارتودنسی در مشهد (ارتودنتیست )
 • متخصص درمان ریشه ( اندودنتیست )
 • متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی
 • متخصص دندانپزشکی کودکان
 • متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت ( پروستودانتیست )
 • متخصص جراحی لثه و ایمپلنت ( پریودانتیست )

شما برای دسترسی و مراجعه به هر یک از این تخصص های دندانپزشکی در مشهد می توانید به کلینیک دندانپزشکی مشهد و یا مطب ها و بیمارستان های این شهر مراجعه کنید. ولی در ابتدا باید با تخصص هر یک اشنا شوید و بتوانید تشخیص دهید که مشکل دهان و دندانتان توسط کدام پزشک متخصص قابل حل و درمان است.

متخصص آسیب شناسی دهان ، فک و صورت ( پاتولوژیست دهان و دندان )

پاتولوژیست یک تخصص دندان پزشکی است که حرفه ان در زمینه بررسی، ارزیابی و تشخیص مشکلات و بیماری های مخاط دهان و همچنین بیماری های ربوط به فک و دهان است.

متخصص جراحی صورت و دهان و فک

یکی از تخصص های دندانپزشکی مشهد، متخصص جراحی صورت و دهان و فک است. این جراح لازم است تخصص و اطلاعات لازم برای درمان و رفع بیماری ها و صدمات مربوط به سر، صورت، فک، گردن، طاق جمجمه را اعم از بافت ها سخت و یا نرم، دارا باشد. فعالیت این تخصص دندان پزشکی مشهد شبانه روزی است. چرا که در موارد اورژانسی و در تصادفات و صانحه هایی که به صورت، دهان و یا فک بیمار اسیب میرسد، تنها این پزشک متخصص توانایی رفع مشکل را دارد.

متخصص رادیولوژی دهان و فک و صورت

رادیولوژیست دهان و دندان در زمینه ی گرفتن عکس رادیولوژی به طور تخصصی و بررسی عکس و تشخیص مشکل و بیماری فعالیت می کند و در زمینه درمان و یا جراحی دندان و فک و صورت نخصص ندارد.

متخصص بیماری های دهان

این تخصص یکی از تخصص های دندانپزشکی مشهد می باشد که چیزی بین پزشکی و دندان پزشکی می باشد و به بررسی عوامل ایجاد بیماری های بافت نرم و یا سخت دهان می پردازد و برای درمان از روش های غیر جراحی استفاده می کند.

متخصص ارتودنسی (ارتودنتیست )

ارتودنسی دندان یکی از اولین و مهم ترین تخصص های دندانپزشکی است و در مشهد ارتودنتیست های زیادی حضور و فعالیت دارند. این تخصص به درمان و اصلاح موقعیت دندان ها نسبت به یکدیگر و حالت فک ها می پردازد. و باید گفت که این نوع درمان (ارتودنسی) و هرگونه جراحی و عمل زیبایی دهان و دندان تحت پوشش بیمه دندانپزشکی مشهد قرار نمی گیرد.

متخصص درمان ریشه ( اندودنتیست دندانپزشکی مشهد )

این تخصص مربوط به درمان مشکلات ریشه ی دندان یا اصطلاحا “عصب کشی” است. عصب کشی باعث رفع دندان درد می شود و به طور کلی میتوان گفت تشخیص و بر طرف کردن درد دندان و درد های ناحیه فک که شبیه به دندان درد هستند در حیطه کاری متخصص درمان ریشه ( اندودنتیست ) می باشد.

بیشتر بخوانید
بهترین روش های کاشت مو کدامند؟ برسی انواع روش های حرفه ای کاشت مو

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مشهد

یکی دیگر از تخصص های دندانپزشکی مشهد، متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی است که معمولا پر مراجعه ترین و پر کاربرد ترین تخصص در این رشته است. خدماتی که این پزشک متخصص برای بیمار انجام می دهد و در انجام ان ها تخصص دارد شامل اینله و انله کردن (پر کردگی غیر مستقیم دندان)، بلیچینگ (مربوط به سفید کردن دندان ها)، ونیر (رفع ترک و شکستگی دندان ها)، بریج (پر کردن فضای خالی بین دندان ها) روکش (اصلاح دندان های شکسته یا ترک خورده)، باندینگ (پر کردن فضای خالی یا تغیر دادن رنگ دندان)، تراشیدن و شکل دادن مینای دندان، ایمپلنت (جایگزینی دندان از دست رفته) و درمان های به منظور زیبایی لثه، می باشد.

متخصص دندانپزشکی کودکان مشهد

این تخصص، تمام خدمات درمانی مربوط به دهان و دندان را به بیمار ارائه می دهد اما بیمارانی که به این متخصص رجوع می کنند کودکان ( از نوزادی تا نو جوانی) می باشند. برای یافتن یک متخصص دندانپزشکی اطفال خوب شما می توانید از طریق بررسی لیست کلینیک های دندانپزشکی مشهد و پزشکان ان و سپس تحقیق راجع به ان ها اقدام کنید.

متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت ( پروستودانتیست )

این تخصص مربوط به کاشتن دندان یا همان ایمپلنت است. که البته تمام پزشکان عمومی قادر به انجام این عمل جراحی می باشند ولی متخصص ایمپلنت به طور تخصصی در رابطه با جراحی های دندان خصوصا کاشت دندان تحصیل کرده و دارای علم، مهارت و تبحر بیش تری در این وادی است.

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت ( پریودنتیست )

اخرین تخصص دندان پزشکی مشهد که به ان می پردازیم، متخصص جراحی لثه و ایمپلنت (پریودنتیست) می باشد. این تخصص با اخرین روش ها و تکنیک های روز پزشکی به منظور تشخیص و درمان بیماری های لثه و التهاب ان ها اشنایی دارد. بیماران مبتلا به مشکلات شدید لثه می توانند به این متخصصین مراجعه کرده و با انجام عمل جراحی که (که معمولا در این جراحی ها بخش اسیب دیده برداشته می شود) درمان شوند.

دندانپزشکی مشهد شبانه روزی

هزینه های دندان پزشکی مشهد

به طور کلی می توان گفت که خدمات دندانپزشکی گران است! البته هزینه های ان با توجه به تخصصی که به ان مراجعه می کنید و درمانی که برای شما صورت می گیرد متفاوت است. شما می توانید برای کاهش هزینه ی ان به دنبال تخفیف دندناپزشکی مشهد بگردید که معمولا در مناسبت ها و ایام خاص صورت می گیرند. و همچنین اگر هزینه های دندانپزشکی برایتان خیلی زیاد است و قادر به پرداخت ان نمی باشید می توانید به درمانگاه خیریه مشهد مشهد درمانگاه های آل نبی(ص) و امام هادی(ع) مراجعه کنید.

دندانپزشکی مشهد اقساطی

دندانپزشکی مشهد اقساطی

در شهر مشهد نیز مانند سایر شهرها برخی از کلینیک ها هستند که خدماتی این چنینی به مشتریان ارائه می دهند. مشتریان می توانند بر اساس آن هزینه های دندانپزشکی خود را با توجه به مقرراتی به طور ماهانه به صورت قسط بندی بپردازند. این روش می تواند هم برای مشتری و هم برای کلینیک یا مطب ارائه دهنده مناسب باشد.

دندانپزشکی مشهد ارزان

دندانپزشکی مشهد ارزان

از آنجایی که معمولا هزینه های دندانپزشکی بالا می باشد، شرکت های بیمه خدمات زیادی در این حوزه ارائه نمی کنند و نیز اینکه دندان ها یکی از اجزای مهم انسان ها به شمار می رود که سلامت آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد، بیشتر عموم به دنبال مرکزی می باشند که خدمات ارزانتری را ارائه دهند. اما باید به یاد داشته باشید که ممکن است این ارزانی در برخی از موارد به ضرر شما تمام شود. کیفیت در دندان پزشکی از آنجایی اهمیت پیدا می کند که سلامت دندان ها رابطه مستقیمی بر سلامت کل بدن دارد. به همین منظور بیشتر پزشکان توصیه می کنند که کیفیت را فدای ارزان تر بودن نکنید.

دندانپزشکی مشهد شبانه روزی

دندانپزشکی مشهد شبانه روزی

برخی از مواقع شاید برای شما پیش آمده باشد که تمام شب را تا صبح با دندان درد سپری کرده باشید.. در این طور مواقع در قدیم چاره ای نداشتیم جز اینکه صبر کنیم تا صبح شود یا اینکه با داروهای مختلف سعی در درمان آن را داشتیم . اما در حال حاضر برخی از کلینیک ها هستند که خدمات دندانپزشکی را به صورت شبانه روزی ارائه می کنند. شما می توانید در هر ساعتی از شب به آنها مراجعه و از خدمات لازم بهره ببرید. در مشهد نیز به دلیل اینکه این شهر یک شهر توریستی می باشد، نیاز است که چنین کلینیک هایی وجود داشته باشد.

دندانپزشکی مشهد دانشکده

دندانپزشکی مشهد دانشکده

شاید شاهد وجود دانشکده های دندانپزشکی در شهر خود باشید و ببینید که دانشجویانی در آن فعالیت می کنند تا به مردم هم خدماتی ارزنده ارائه کنند و هم اینکه به تجربیات خود بیافزایند. البته این دانشجوها زیر نظر استاد مربوطه فعالیت می کنند تا بتوانند مهارت های لازم را بیاموزند. ناگفته نماند که این دانشجو ها از همین مکان ها هستند که به دندانپزشکان قابلی تبدیل می شوند. در مشهد نیز دانشکده های زیادی در این مورد وجود دارد که علاوه بر خدمات به مردم، تجربیات لازم را کسب می کنند. معمولا خدماتی که در این مراکز ارائه می شوند ارزان تر می باشد.

دندانپزشکی مشهد تخفیف

دندانپزشکی مشهد تخفیف

به دلیل اینکه دندان ها یکی از اجزای مهم بدن محسوب می شود و کارآیی بسیاری دارند و نیز هزینه خدمات آن بسیار زیاد می باشد، معمولا افراد متقاضی به دنبال تخفیف هایی هستند. برخی از کلینیک های دندانپزشکی در مشهد تخفیف هایی را به مناسب های مختلف ارائه می کنند. سالروز افتتاحیه آن کلینیک، روزهای میلاد، جشن، سال نو و موارد این چنینی دلیل مهمی برای ارائه تخفیف با هدف جذب مشتری می باشد که در مشهد نیز این گونه خدمات مشاهده می شود.

دندانپزشکی بیهوشی مشهد

دندانپزشکی بیهوشی مشهد

برخی از عمل های دندان نیاز به بیهوشی می باشد که بیمار می بایست در مدل انجام جراحی بیهوش کامل شود. در این جور مواقع پزشک قبل از شروع عمل تمام موارد موجود را می سنجد و سپس در مورد این موضوع با پزشک متخصص بیهوشی مشورت هایی را انجام می دهد. این نوع از جراحی ها تخصصی می باشد و باید توسط پزشک با تجربه و ماهر صورت گیرد. در مشهد نیز برخی از کلینیک ها چنین خدماتی ارائه می دهند و سابقه و تجربیات کافی در این مورد را دارا می باشند.

دندانپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد

دندانپزشکی دانشگاه فردوسی مشهد

این واحد یکی از مراکز فعال مشهد به حساب می آید. این مرکز از دانش و تجربه پزشکان متخصص و کارآمد بهره می برد و موفق شده جایگاه ویژه ای در ارائه خدمات تخصصی در زمینه دندانپزشکی بدست بیاورد. گفته می شود که این مرکز ماهیانه حدود 5 هزار بیمار را درمان می کند. معالجه ریشه دندان، ترمیمی و زیبایی، ارتتودنسی، بخش اطفال، جراحی فک و صورت، جراحی لثه، لیزر، پروتز دندان، تروما، ایمپلنت دندان  چند مورد دیگر از جمله خدمات این واحد می باشد.

دندانپزشکی مشهد تجربی

دندانپزشکی مشهد تجربی

برخی از دندانپزشکان هستند که از سالیان گذشته به صورت تجربی نسبت به درمان بیماری های دهان دندان اقدام می کنند. در سال های نه چندان دور تعداد این طور پزشکان بسیار زیاد بود. اما با افزایش تعداد افراد تحصیل کرده در این رشته و نیز پیشرفت روز افزود در زمینه دندانپزشکی و بروز تکنولوژی های جدید، رفته رفته این گونه افراد از میدان خارج شده اند. البته هنوز هم در گوشه گوشه های شهر می توان افرادی به یافت که به صورت تجربی در این شغل فعالیت می کنند. در شهر مشهد نیز می توان چند نفر را پیدا کرد که سالیان سال است که از این طریق کسب معاش می کند. برخی از مردم بدون توجه به این موضوع مشتریان دائمی آنها محسوب می شوند.

لوازم دندانپزشکی مشهد

لوازم دندانپزشکی مشهد

در شهر مشهد نیز مراکزی برای خرید لوازم دندانپزشکی وجود دارد که می توان با مراجعه به آنها ابزار مورد نیاز خود را خریداری نمایید. همانطور که می دانید این تجهیزات طیف وسیعی را پوشش می دهند که می توان به آینه، آنگل، توربین دندانپزشکی، جرم گیر دندان، فورسپس، دستگاه مکش یا ساکشن، تابوره، یونیت دندانپزشکی، فرز، آمالگاماتور، لایت کیور، اتوکلاو، ماسک، دستکش، باندینگ، اسید اچ، فرز آنگل، آکریل، ماده قالبگیری، شیلدهای محافظ، پیشبند و روشک یونیت، مایع ضد عفنی سطوح و ابزار، خون بند، تیغ جراحی، سرساکشن، دوربین داخلی دهان و غیره اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
علت ریزش مو چیست؟ معرفی بهترین روش برای جلوگیری از ریختن مو

سوالات متداول در مورد دندان پزشکی مشهد

هزینه دندانپزشکی مشهد چقدر می باشد؟

این مقوله به موارد زیادی بستگی دارد. مثلا اگر شما بیمه باشید بسته به نوع بیمه متفاوت می باشد. همچنین نوع خدماتی که خواهان آن هستید نیز دارای قیمت های متفاوتی می باشد.

بهترین دندانپزشکی مشهد کدام است؟

در شهر مشهد مراکز زیادی هستند که به طور حرفه ای فعالیت می کنند. کافیست برای مشورت بیشتر با تیم جراح با ما تماس بگیرید.

آیا دندانپزشکی مشهد تجربی در مشهد رواج دارد؟

بله در این شهر نیز در برخی از مناطق شاهد آن هستیم که مردم به این پزشکان مراجعه می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *