ارتودنسی در مشهد

ارتودنسی در مشهد با قیمت ارزان و به صورت اقساطی زیر نظر بهترین متخصص

در این مقاله قصد داریم تا درباره ارتودنسی در مشهد با شما صحبت کنیم و شما بعد از این مقاله با عوارض ارتودنسی در مشهد اشنایی کامل به دست خواهید اورد و همچنین ما قصد داریم متخصص ارتودنسی در مشهد را به شما معرفی کنیم.

  • جهت مشاوره برای دریافت بهترین قیمت و خدمات با ما تماس بگیرید.

متخصص ارتودنسی در مشهد

یکی از زیر شاخه های دندانپزشکی، ارتودنسی است که این کلمه از دو کلمه یونانی برگرفته شده است ، ارتوس به معنی صاف و ادونس به معنی دندان است . علم تشخیص و درمان دندداان های نا هماهنگ و نا هماهنگی استخوان های فک را ارتودنسی گویند . در گذشته نو جوانان خواستار ارتودنسی بودند ولی امروزه سی درصده بیماران ارتودنسی ، بزرگسالان هستند .

هزینه ارتودنسی در مشهد

در مان ارتودنسی به دلایل مختلف انجام می شود که یکی از انها فقط زیباسازی می باشد و بقیه مربوط به نفس بیمار می باشد و بقیه مربوط به افزایش سلامت دهان و دندان است . نامرتبی دندان ها باعث فرسوده شدن مینای دندان های سالم ،سخت تر جویدن غذا ، و حتی باعث سخت تر شدن در حرف زدن می شود ،و همچنین فشار خیلی زیادی به بافت لثه و استخوان های اطراف ان می اورد . همچنین تمیز کردن دندان های روی هم رفته سخت تر است و خوب تمیز نمی شود وباعث کرم خوردگی می شود پس ارتودنسی در مشهد بسیار می تواند مفید واقع شود.

تنها کسانی که می توانند تشخیص دهند که ارتودنسی برای بیمار خوب است فقط و فقط دندان پزشک و متخصص ارتودنسی است .

ارتودنسی نامرئی در مشهد

ارتودنسی کودکان

درمان ارتودنسی کودکان زمانی اغاز می شود که بیشتز دندان های اصلی انها در امده باشد که این سن 12 سالگی است هرچند نمی توان به طور قطعی گفت این سن دندان ها کامل در می اید . و درمان ارتودنسی در بزرگسالان در هر سنی امکان پذیر است .به دلیل انکه ارتودنسی پوسیدگی دندان را افزایش میدهد شخص تا زمانی که بهداشت دندان خود را به طور روزانه انجام ندهد نمی تواند ارتودنسی را اغاز کند .طول درمان ارتودنسی بستگی به مشکل دندان ها دارد . که این مشکل ها ممکن است از 2 ماه تا دو سال نیم متغیر باشد بیشتر افراد می توانند بین یک تا دو سال درمان شوند .

پس از قرار گرفتن بریس ها ممکن است احساس عجیبی داشته باشید که سپس باعث درد و ناراحتی می شود . اگر درد از بین نرفت می توانید برای تنظیمات بیشتر به دکتر خود مراجعه کنید .

متخصص ارتودنسی در مشهد

اثر ارتودنسی دائمی نمیباشد چون حتی با وجود مراقبت از دندان ها ، حرکت جزئی دندان ها در طول زندگی طبیعی است .

انواع ارتودنسی

ارتودنسی انواع مختلفی دارد . در ارتندسی ثابت همانطور که ازاسمش پیداست ،دستگاه ثابتی دارد و باید همیشه در دهان باشد. با استفاده از ارتودنسی ثابت بیشتر مشکلات ارواره ای و دهانی شما رفع می شود.و خوبی دیگر این نوع ارتندسی این است که دندان پزشک نگران نگهداری و مراقبت از دستگاه را ندارد .ما می توانیم به شما مراکز ارتودنسی در مشهد و همچنین معرفی دکتر ارتودنسی در مشهد را برای ارتندسی ثابت به شما معرفی کنیم .

یکی دیگر از ارتودنسی ها ارتندسی متحرک می باشد که در ایین روش از پلاکت ها متحرکی استفاده می شود که خود بیمار در  دهانش قرار می دهد و می تواند هنگام غذا خوردن یا مسواک زدن ان را از دهان بیرون بی اورد  . شما دیگر نگران هزینه این نوع ارتندسی نباشید ما می توانیم پزشکان متخصص به شما معرفی کنیم که شما را ارتودنسی قسطی در مشهد انجام دهند .

یکی دیگر از ارتودنسی ها ارتودنسی با براکت یا بریس های فلزی می باشد که یکی از قدیمی ترین روش های ارتودنسی میباشد و همچنین این روش ارزان ترین روش هم نیز به حساب می اید .ما می توانیم به شما دکتر های متخصصی معرفی کنیم که شما ارتودنسی ارزان در مشهد انجام دهید .

یکی دیگر از ارتودنسی های موجود ارتودنسی با استفاده از براکت یا بریس های سرامیکی می باشد که برای افرادی مناسب است که می خواهند ارتندسی های روی دندانهایشان کمتر دیده شود از این نوع ارتندسی استفاده میکنند زیرا این ارتندسی با رنگ دندان یکی است .همان طور که در بالا اشاره کردیم شما می توانید دندان های خود را با معرفی دکتران متخصصص به شما دندان های خود را ارتودنسی اقساطی در مشهد انجام دهید .

دکتر ارتودنسی در مشهد

ارتودنسی شفاف و یا نامرئی نوعی دیگر از ارتندسی میباشد ،این ارتودنسی مثل ارتودنسی سرامیکی جلوه کمتری دارد و برای بزگسالانی که با ظاهر ارتودنسی مشکل دارند بسیار مناسب است ولی طول درمان ارتودنسی نامرئی نسبت به ارتندسی فلزی و سرامیکی بیشتر است .شما می توانید برای این که کیفیت ارتودنسی عالی داشته باشید دندان های خود را ارتودنسی نامرئی در مشهد انجام دهید .

بیشتر بخوانید
هزینه پروتز لب چقدر است ؟ معرفی دکترها با کمترین قیمت و بهترین کیفیت

یکی دیگر از انواع ارتندسی ها ،ارتندسی دیمون می باشد که یک نوع از بریس های تنظیم شونده میباشد که مثل بریس های فلزی سنتی روی دندان نصب می شود . ولی در بریس های دیمون به جای استفاده از براکت  های سفت و محکم شده از یک مکانیزن بغزنده و کنترل کننده مخصوص استفاده می شود که سیم ها به براکت ها متصل شده تا به طور طبیعی درجهت مورد نظر حرکت کند تا عمل باسازی دندان ها را انجام دهد .

عوارض

برخی از عوارض ارتودنسی عبارتند از : بروز مشکلات بهداشت دندان زیرا سیم ها و بریس های ارتودنسی کار نظافت دندان ها را مشکل تر می کند که باعث پوسیدگی دندان شود و به جا ماندن لکه های مادام العمر روی دندان ها را افزایش می دهد که برای رفع این مشکل اید دوبار در روز مسواک زد . ارتودنسی باعث اسیب بافت های نرم نیز میشود زیرا بریس ها ممکن است داخل لثه یا گونه فرو رود و باعث اسیب دیدگی شود .

هزینه در مشهد

هزینه ارتندسی به عوامل زیادی از جمله مدت زمان درمان، وسایل و تجهیزاتی که مورد استفاده قرار میگیرد ،ماده سازی های قبل از انجام ارتودنسی مثل جرمگیری ، کشیدن و یا پرکردن دندان و … میباشد به همین خاطر نمی توان هزینه دقیقی برای این کار در نظر گرفت ولی شما می توانید با مراجعه به چند مرکزکه کار ارتودنسی در مشهد را انجام میدهند مشورت کرده و قیمت ارتودنسی در مشهد را بدست اورید .

داخل مشهد دندادن پزشکان متخصص بسیاری وجود دارد که شما می تواند با مراجعه به این کلینیک های دندانپزشکی از هزینه ارتودنسی در مشهد با خبر شوید .

متخصص ارتودنسی در مشهد

متخصص ارتودنسی در مشهد

از آنجایی که ارتودنسی مربوط به سلامت دهان و دندان می باشد و از اهمیت خاصی برخوردار است، متقاضیان آن حساسیت زیادی روی انتخاب متخصص دارند. اما باید بدانید که شهر مشهد در حال حاضر یکی از قطب های پزشکی کشور محسوب می شود و دلیل آن را می توان وجود بافت جمعیتی زیاد و نیز توریست های خارجی دانست. این شهر یکی از شهرهایی است که امکانات خوبی از لحاظ پزشکی دارد. به راحتی می توان بهترین متخصص مورد نظر در هر زمینه ای از جمله ارتودنسی را در این شهر پیدا کرد. متقاضی باید با در نظر گرفتن دانش، تجربه، مسئولیت پذیری، مهارت و غیره در مورد پزشک، جلسات مشورتی حضوری را نیز با فرد مورد نظر برگزار کند.

ارتودنسی رایگان در مشهد

ارتودنسی رایگان در مشهد

برخی از مطب ها در مشهد و سایر شهرها برای تبلیغات بیشتر و جذب مشتری معاینه ابتدایی را به صورت رایگان انجام می دهند. بیشتر مراکز درمانی معمولا پیش پرداختی را برای انجام این کار از بیمار می گیرند که مبلغ آن ناچیز می باشد. در صورتی که تصمیم جدی برای انجام ارتودنسی دارید، باید حتما قبل از انجام آن با پزشک مربوطه جلسات مشورتی داشته باشید تا به جواب سوالات خود برسید و اینکه پلن درمانی مناسبی برای دندان های شما ایجاد گردد. در آن صورت می توانید برنامه های لازم درمانی را بریزید و به هدف خود برسید.

ارتودنسی ارزان در مشهد

ارتودنسی ارزان در مشهد

مراکز مختلفی هستند که برای جذب مشتری و بیمار دست به تبلیغات می زنند. البته این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که هزینه این عمل به موارد زیادی بستگی دارد که می تواند روی قیمت آن تاثیر مستقیمی داشته باشد. معمولا بیشتر بیماران نوع مشکلات آنها زیاد حاد نیست و می شود با هزینه کمتری آن را اصلاح کرد که در این صورت قیمت آن نیز ارزان تر می باشد. اما برخی که مشکل آن حادتر است مسلما زمان و هزینه بیشتری می برد.

ارتودنسی اقساطی در مشهد

ارتودنسی اقساطی در مشهد

در شهر مشهد نیز مراکزی هستند که برای جذب مشتری و خدمات دهی بیشتر به آنها هزینه آن را به صورت ماهانه و اقساطی دریافت می کنند. با این کار هم پزشک می تواند رضایت مشتریان را جلب نماید و هم اینکه بیماران هزینه های گاها سنگین را به یکباره پرداخت نمی کنند. به دلیل اینکه اکثر بیمه های درمانی هزینه های دندانپزشکی را تحت پوشش قرار نمی دهند، معمولا افرادی متقاضی از این ایده استقبال می کنند. در برخی از مواقع هزینه های آن سرسام آور می باشد که اکثر مشتری ها توان پرداخت آن را ندارد.

کلینیک ارتودنسی در مشهد

کلینیک ارتودنسی در مشهد

در سطح شهر مشهد کلینیک ها تخصصی بسیاری در زمینه دندانپزشکی وجود دارد که بیمار می تواند به آن مراجعه و تمام مشکلات دهان و دندان خود را رفع نماید. معمولا درا ین کلینیک ها متخصص های بیماری های مختلف در یک زمینه حضور دارند و این کار بیمار را راحت تر می کند. نکته دیگری که می توان به آن اشاره کرد این است که بیمار می تواند قیمت های پزشکان مختلف را در آن مقایسه کند.

بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد

بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد

یک متخصص خوب کسی است که دوره های عمومی دندان پزشکی در دانشگاه را گذرانده و پس از آن به مدت سه سال در زمینه ارتودنسی دندان به دو صورت تئوری و بالینی آموزش های ویژه ای را می بیند. در مرحله نخست این متخصص می بایست از ناهنجاری های دهان و دندان پیشگیری و سپس تشخیص و در نهایت اقدامات لازم برای اصلاح نامنظمی های دهان و دندان را روی دست گیرد. اگر شما نیز به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد هستید با مشاوران ما در جراح با ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم به شما منتقل شود.

ارتودنسی ثابت در مشهد

ارتودنسی ثابت در مشهد

ارتودنسی ثابت به زبان ساده به روشی می گویند که بیمار قادر نیست دستگاه مورد نظر را از دهان خود خارج نماید. در این نوع از ارتودنسی دستگاه مورد روی دندان ها به صورت نگین هایی چسبیده می شود و به وسیله ابزاری ثابت می شوند. طول دوره این روش درمانی معمولا 2 سال می باشد اما درصورتی که ناهنجاری بیمار شدت بیشتری داشته باشد ممکن است مدت آن بیشتر هم شود. در طول درمان بیمار نباید غذاهای سفت بخورد. در صورتی که این کار را انجام دهد ممکن است براکت ها از دندان جدا و باید جایگزین شوند. در مشهد نیز از این روش برای درمان برخی از ناهنجاری ها پس از معاینه پزشک استفاده می شود.

هزینه ارتودنسی در دانشگاه فردوسی مشهد

هزینه ارتودنسی در دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد در سطح کشور یکی از بهترین دانشگاه ها محسوب می شود که همه ساله متقاضیان زیادی را جذب می کنند. از لحاظ کیفیت آموزشی این دانشگاه در سطح بالایی می باشد و برای ورود به این دانشگاه در بین دانشجویان رقابت تنگاتنگی وجود دارد. دانشکده های پزشکی این دانشگاه در چند سال اخیر پیشرفت های خوبی کرده اند تا جایی که همواره یکی از بهترین دانشگاه در زمینه تعلیم و تربیت دانشجو در سطح کشوری محسوب می شود. برخی از کلینیک های تحت پوشش این دانشگاه هستند که نسبت به سایر کلینیک ها هزینه های درمانی آنها نسبتا کمتر می باشد. برای مشورت دراین  زمینه کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی سوالات شما عزیزان می باشد.

ارتودنسی نامرئی در مشهد

ارتودنسی نامرئی در مشهد

ارتودنسی نامرئی یکی از انواع ارتودنسی متحرک می باشد که در آن به جای براکت از قالب های شفاف پلاستیکی استفاده می شود. تفاوت این روش با روش های دیگر این است که بیمار می تواند آن را در هنگام غذا خوردن از دهان خود بیرون آورد و پس از غذا خوردن مجددا آن را داخل دهان قرار دهد. نام دیگر این نوع از ارتودنسی اینویزیلاین می باشد. در مشهد مراکز زیادی هستند که به طور اختصاصی به این نوع از ارتودنسی می پردازد.

بیشتر بخوانید
بهترین کلینیک لیزر مو ایران کدام است؟ معرفی بهترین های مشهد و تهران

 سوالات متداول در مورد ارتودنسی در مشهد

هزینه ارتودنسی در مشهد چقدر است؟

قیمت آن به نوع درمان و مشکل دهان و دندان شما بستگی دارد.

برای مشورت در مورد ارتودنسی در مشهد با کجا تماس بگیرم؟

می توانید با مشاوران ما در جراح با ما تماس بگیرید و سوالات خود را از آنها بپرسید.

آیا انواع ارتودنسی در مشهد انجام می شود؟

بله در مشهد پزشکان متخصص زیادی درا ین زمینه وجود دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.