جراحی تغییر رنگ چشم

جراحی تغییر رنگ چشم چگونه است و چه عوارضی دارد؟ + تخفیف هزینه جراحی تغییر رنگ چشم

در این قسمت از مقاله می خواهیم به یکی از موضوعات جذاب که خیلی در مورد آن صحبت می شود، یعنی جراحی تغییر رنگ چشم بپردازیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

جراحی تغییر رنگ چشم با لیزر

جراحی تغییر رنگ چشم با لیزر

در کشور های آسیایی به دلیل نوع آب و هوا و ژنتیک چشم رنگی کمتر از قاره های دیگر مانند اروپا و آمریکا وجود دارد. هم چنین در کشور ایران درصد کمی از افراد چشمانی به رنگ آبی، سبز و کهربایی و چند رنگ دیگر دارند و اکثر افراد چشمان تیره و به رنگ قهوه ای دارند، البته این در کشور هایی به جز ایران نیز صدق می کند. این دلیل باعث شده است که کشور های آسیایی که افراد کمتری چشم رنگی دارند، خواهان این رنگ باشند. در ایران افراد زیادی هستند که علاقه ی زیای به چشمان رنگی مخصوصا آبی و خاکستری دارند به همین دلیل استفاده از لنز در ایران بسیار رایج و باب شده است. یکی از روش هایی که در چند سال گذشته شاید به گوش شما هم خورده باشد، استفاده از لیزر برای تغییر رنگ چشم می باشد، حال در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد، همراه ما تا انتهای مطالب باشید.

جراحی تغییر رنگ چشم در تهران

جراحی تغییر رنگ چشم در تهران

امروزه شنیده شده است که رنگ چشم نیز قابل تغییر توسط جراحی با لیزر می باشد و متخصصان می توانند آن را به رنگ دلخواه در بیاورند. در تهران نیز گویا این عمل انجام می شود، اما هنوز این عمل توسط سازمان های معتبر جهانی تایید نشده است، لیزر به این گونه است که توسط آن عنبیه ی چشم تحت تاثیر قرار می گیرد. می توان این گونه بیان کرد که علت رنگ چشم رنگ عنبیه این ناحیه است. عنبیه قسمت رنگدانه دار می باشد که توسط ژن در افراد ایجاد می ‌شود. این نکته را هم باید بگوییم که رنگدانه ‌ای به معنای این ‌که رنگ آبی یا عسلی یا قهوه‌ای در چشمش داشته باشد نیست، بلکه به دلیل اسکترینگ یا تفرق نوری که وارد چشم می ‌شود و از استرومای سطح عنبیه برگشت پیدا می‌ کند، ما رنگ ‌های متفاوتی را می توانیم مشاهده کنیم.

جراحی تغییر رنگ چشم در مشهد

جراحی تغییر رنگ چشم در مشهد

گفته شده است که در مشهد نیز این جراحی وجود دارد، اما شایعه بودن و حقیقتش هنوز مشخص نیست. افراد می توانند برای این که در مورد این موضوع بیشتر بدانند با مشاوران ما تماس بگیرند، آن ها در این زمینه به شما اطلاعات خواهند داد و شما را راهنمایی می کنند. خیلی از پیج ها هستند که در این زمینه در اینستاگرام به وجود آمده اند که برای این جراحی تبلیغات زیادی می کنند و در مقابل پیج های دیگری نیز هستند که ضد این عمل صحبت می کنند. هم چنین این پیج ها در این باره گفته اند که این جراحی بسیار خطرنک می باشد و احتمال این که فرد بینایی خود را از دست بدهد، نیز وجود دارد. اما با این حال در نقاط مختلف جهان این عمل انجام می شود و افرادی هستند که این ریسک را می پذیرند و این عمل را انجام می دهند.

بیشتر بخوانید
جراحی غبغب چقدر هزینه دارد؟ برسی انواع روش های از بین بردن و جراحی غبغب

باربی زنده ی دنیا

یکی از خانم های معروف در دنیا که به دلیل عمل های زیادی که انجام داده است معروف و مشهور شده است و به او لقب باربی زنده ی جهان را داده اند، این عمل را انجام داده است. حتی فیلم عمل او در شبکه های مجازی نیز بسیار وایرل شده بود. او در این باره گفته است که به هنگام عمل استرس زیادی داشتم ولی این جراحی همان گونه که انتظارش را داشتم پیش رفت و من از این جراحی راضی بوده ام. او چشمان خود را از رنگ عسلی به رنگ آبی روشن توسط این جراحی تغییر داده است. با این حال که خیلی از افراد توانسته اند بدون مشکل تاری در دید و عوارض دیگر این عمل را انجام دهند، اما باز هم این عمل هنوز تایید نشده است و هم چنین در کشور های پیشرفته انجام آن ممنوع می باشد.

جراحی تغییر رنگ چشم دائمی

جراحی تغییر رنگ چشم دائمی

امروزه به دلیل پیشرفت بسیار زیاد خیلی از موارد ناممکن، ممکن شده است نمونه اش تغییر دائمی رنگ چشم است که در برخی از کشور ها توسط متخصصان انجام می شود. هم چنین گفته شده است که جراحی تغییر رنگ چشم در ایران و در برخی از شهر های آن انجام می شود. افرادی که علاقه ی زیادی به چشمان رنگی دارند ما توصیه ی می کنیم که از لنز های رنگی معتبر استفاده کنند و به سمت این جراحی نروند. اما اگر ریسک آن را می توانند قبول کنند و می خواهند که این عمل را انجام دهند. ما توصیه می کنیم که حتما چنیدین ماه قبل به تحقیق در مورد این عمل و چگونگی انجام آن و هم چنین ضرر هایی که ممکن است داشته باشد بپردازند. بعد از به تحقیق در مورد این که چه متخصصانی این عمل را انجام می دهند و آیا در این کار تخصص دارند و یا این که مدرک این کار را دارند یا خیر، تحقیق بسیار زیادی کنند.

عوارض انجام این جراحی

عوارض انجام این جراحی

گفته شده است که در این جراحی متخصص از لیزر های مخصوص برای این کار برای متقاضیان استفاده می کند، هم چنین این کار در 4 جلسه با لیزر انجام خواهد شد. هم چنین گفته شده است که تغییر رنگ چشم به سمت خاکستری در چشم ‌های قهوه ‌ای به راحتی به دست خواهد آمد، ولی رنگ آبی تیره نیاز به چند جلسه بیشتر دارد. از عوارض آن نیز می توانیم به این که احتمال بالا رفتن فشار داخل چشم وجود دارد و باعث می شود که احتمالاتی مانند: احتمال آب سیاه، احتمال صدمه زدن به سول های قرنیه و هم چنین کدورت آن و احتمال پخش رنگدانه در داخل چشم نام ببریم. هم چنین احتمال این ‌که عدسی چشم دچار تغییرات خفیف و گاهی آب مروارید شود نیز وجود دارد. هم چنین گفته شده است که بعد از جراحی، تا حدی چشم ها مصنوعی و مثل چشم‌ های عروسک می‌ شوند تا جایی که اگر کسی به چشم ‌ها خیره شود متوجه غیرعادی بودن آن خواهد شد.

هزینه جراحی تغییر رنگ چشم

هزینه جراحی تغییر رنگ چشم

افرادی که قصد دارند عمل جراحی تغییر رنگ چشم را انجام بدهند، سوالی که برایشان به وجود می آید این است که هزینه ی آن چقدر می باشد؟ در این باره باید بگوییم که به دلیل این که این جراحی در هر جایی انجام نمی شود و تقریبا می شود گفت که جراحی جدیدی در دنیا می باشد، نسبتا هزینه ی آن باید گران تر از عمل های دیگر باشد. افراد برای این که بتوانند هزینه ی دقیق آن را بدانند باید به کلینیک هایی که این کار را انجام می دهند، مراجعه کنند. در آن جا هم می توانند سوالات خود را در این زمینه بپرسند و هم می توانند از هزینه ی دقیق آن اطلاع پیدا کنند.

سوالات متداول درباره ی جراحی تغییر رنگ چشم

سوالات متداول درباره ی جراحی تغییر رنگ چشم

با جراحی چگونه رنگ چشم تغییر می کند؟
بیشتر بخوانید
پیلینگ صورت چیست چه عوارضی دارد؟ + تخفیف هزینه پیلینگ صورت

در این باره باید بگوییم که این کار توسط لیزر های مخصوص انجام می شود و هم چنین دلیل رنگ چشم رنگ عنبیه این ناحیه است. عنبیه قسمت رنگدانه دار می باشد که توسط ژن در افراد ایجاد می ‌شود. این نکته را هم باید متذکر شویم که رنگدانه ‌ای به معنای این ‌که رنگ آبی یا عسلی یا قهوه‌ای در چشمش داشته باشد نیست، بلکه به علت اسکترینگ یا تفرق نوری که وارد چشم می ‌شود و از  استرومای سطح عنبیه برگشت پیدا می‌ کند، ما رنگ ‌های متفاوتی را می توانیم مشاهده کنیم و لیزر بر روی این قسمت اثر می گذارد و باعث تحریک آن برای تغییر می شود.

این جراحی با لیزر چند جلسه نیاز دارد و آیا انجام آن عوارض دارد؟

در این باره باید گفت که در این عمل، جراح از لیزر های مخصوص برای این کار برای افراد استفاده می کند، هم چنین این کار در 4 الی 5 جلسه با لیزر انجام خواهد شد. هم چنین بیان شده است که تغییر رنگ چشم به سمت خاکستری در چشم ‌های قهوه ‌ای به راحتی به دست می آید، ولی رنگ آبی تیره نیاز به چند جلسه بیشتر خواهد داشت. این روش با عوارض زیادی همراه است که احتمال بالا رفتن فشار داخل چشم وجود دارد و این باعث می شود که احتمالاتی شامل: احتمال آب سیاه، احتمال این‌ که عدسی چشم دچار تغییرات خفیف و گاهی آب مروارید شود نیز وجود دارد، احتمال صدمه زدن به سول های قرنیه و هم چنین کدورت آن و احتمال پخش رنگدانه در داخل چشم می باشد.

آیا این جراحی در تمام کشور ها انجام می شود؟

خیر این روش ریسک زیادی درد و در بیشتر کشور های پیشرفته و هم چنین جهان اول این جراحی انجام نمی شود و هم چنین ممنوع می باشد. دلیل این که این روش در این کشور ها انجام نمی شود این است که ریسک انجام آن و احتمال این که به چشم، عنبیه و قرینه ی آن صدمات جدی وارد شود، زیاد است و هم چنین دلیل دیگر آن نیز این می باشد که هنوز این روش توسط سازمان جهانی مورد تایید قرار نگرفته است و تاییدیه رسمی برای آن وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *