جراحی چشم با لیزر

جراحی چشم با لیزر با قیمت مناسب + عوارض و انواع عمل پف چشم با لیزر

چشم انسان نعمتی خدادادی برای دیدن زیبایی های خلقت است که توسط خالق تمام زیبایی ها به بهترین شکل ممکن و با بالا ترین کیفیت ساخته شده است. هنگامی که چشم انسان دچار عارضه ها و آسیب های مختلفی می شود، ممکن است انسان توانایی و قدرت بینایی خود را در اثر آن عارضه از دست بدهد و یا بینایی او کاهش یابد، که در این صورت اگر آسیب وارده به چشم از نوع حاد باشد برای بهبودی چشم، نیاز به عمل جراحی وجود دارد. جراحی چشم با لیزر یکی از انواع جراحی چشم می باشد که در این مقاله قصد داریم چگونگی انجام آن را برای شما شرح دهیم.

جراحی چشم با لیزر با قیمت مناسب

جراحی های چشم مدل ها و روش های متفاوتی دارد. در رابطه با روش جراحی لیزری چشم که به آن جراحی لیزیک یا لازک می گویند، باید بگوییم که توسط این نوع جراحی بیماری های چشمی مانند آستیگماتیسم، دوربینی ها و نزدیک بینی های چشم را می توان درمان کرد. در روش جراحی لیزیک، با برش دادن لایه نازکی از سطح قرنیه و برداشتن آن دسترسی به لایه های زیرین آن ممکن می شود که بعد از تراشیدن لایه های زیرین و انجام عمل جراحی، دوباره لایه برش داده شده قرنیه به جای خود برگردانده می شود.

جراحی پف چشم با لیزر

جراحی پف چشم با لیزر

جراحی پف چشم با لیزر یکی از بهترین و موثر ترین روش های جراحی پف زیر چشم می باشد. پف زیر چشم یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در زیبایی چهره و همچنین حالت چهره فرد می باشد و این به گونه ای است که در صورت وجود پف در زیر چشم های شما، چهره شما حالت خسته ای به خود می گیرد. حتی ممکن است که شما سرشار از انرژی باشید و هیچ گونه اثری از خستگی را در خود حس نکنید، اما وجود پف زیر چشم، چنین حالتی را به چهره شما می دهد.

عوامل متعددی هستند که باعث ایجاد پف در زیر چشم می شوند. یکی از این مواردی که باعث افزایش حجم پوست زیر چشم و پف زیر چشم می شود، افزایش سن فرد می باشد. این مورد به این دلیل رخ می دهد که با افزایش سن، بافت پوستی زیر چشم پیر شده و برخی از توانایی های خود را از دست می دهد. یکی از این توانایی ها، کنترل خیز یا ادم پوست در ناحیه زیر چشم می باشد. وقتی پوست چشم نتواند میزان خیز و در واقع میزان آب میان بافتی را در قسمت زیر چشم کنترل کند، مقدار آب جمع شده در ناحیه پوست زیر چشم افزایش یافته و سبب بروز پف زیر چشم می شود.

یکی دیگر از عواملی که موجب بروز پف در زیر چشم افراد مختلف می شود. ذخیره چربی های زیادی در ناحیه پوست زیر چشم می باشد. این مورد یک مورد متابولیکی مربوط به سیستم ذخیره انرژی در بدن می باشد که بعضا ارثی بوده و در این حالت بدن یکی از مکان هایی که برای ذخیره چربی اضافی بدن که در واقع همان انرژِی اضافی بدن است، انتخاب می کند، ناحیه گودی زیر چشم و بالای گونه می باشد. برای از بین بردن پف زیر چشم ناشی از تجمع چربی های زیر پوستی، می توان از لیپوساکشن استفاده کرد. البته باید توجه داشته باشید که در اثر استفاده از روش لیپوماتیک، برداشتن پوست اضافی به جا مانده از ذخیره چربی ها، امری اجباری است و بایت برداشته شود تا چهره فرد را زیبا تر کند.

جراحی پلک چشم با لیزر

جراحی پلک چشم با لیزر

جراحی پلک چشم با لیزر نیز انجام می گیرد که روشی پر طرف دار برای از بین بردن افتادگی های پلک چشم، چین و چروک ها و حتی کیسه های چربی ایجاد شده در زیر چشم می باشد. جراحی با لیزر پلک، برای هر دو پلک بالا و پایین امکان پذیر است. با انجام این جراحی بر روی پلک افتاده در فردی که دچار چنین عارضه ای می باشد، پلک ها بالا رفته و باز تر شده و با درشت تر به نظر رسیدن چشم ها، زیبایی چهره فرد بیشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید
دندانپزشکی مشهد + معرفی لیست مراکز معتبر و قیمت مناسب برای جراحی و ترمیم

در عمل جراحی چشم با لیزر انواع بیماری های چشم نظیر دوربینی ها و نزدیک بینی ها بر طرف می شود. اما باید توجه داشته باشید که این عمل در صورت ابتلا بیمار به نزدیک بینی های بالا جوابگو نخواهد بود.بازه دوربینی و نزدیک بینی چشم در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. ولی برای نشان دادن میزان دور بینی از اعداد مثبت با واحد دیوپتر و برای تعریف میزان نزدیک بینی از اعداد منفی استفاده می کند.

عمل جراحی چشم با لیزر

هزینه عمل چشم با لیزر

هزینه جراحی چشم با لیزر با توجه به نحوه انجام عمل یعنی استفاده از روش های موجود مانند لیزیک و لازک و PRK و غیره تغییر می کند. همچنین قیمت جراحی چشم با لیزر به نظر پزشک نیز بسیار وابسته است چرا که پزشک مشخص می کند که عمل باید چگونه انجام شود.
برای انجام جراحی انحراف چشم با لیزر از روش خاصی استفاده می کنند. همان طور که می دانید انحراف چشم ها می تواند به صورت مادر زادی و یا اکتسابی به وجود آید. انحراف چشم ها علاوه بر این که بینایی فرد را با اشکال مواجه می کند و سبب دو بینی های کم و یا شدید می شود، چهره ظاهری فرد را نیز دست خوش تغییراتی کرده که باعث خنده دیگران شده و اعتماد به نفس فرد دچار عارضه را از بین می برد.
همان طور که در انواع جراحی چشم با لیزر گفته شد، روشی به نام لازک و PRK وجود دارد که این روش بر خلاف روش لیزیک، روش ساده تری بوده و دیگر نیازی نیست که مانند روش لیزیک ابتدا سطح روی قرنیه را بردارند و مستقیما قرنیه را نیز به همراه لایه زیرین آن تراش داده و بهبود می بخشد.

انواع جراحی چشم با لیزر

عوارض جراحی چشم با لیزر تقریبا اتفاق نمی افتند چرا که لیزر یک اختراع برای انجام برش های دقیق است. در این روش برش های بسیار دقیقی بر روی قرنیه چشم انجام شده و یا تراش قسمت های داخلی تر چشم نیز با کمک لیزر انجام می گیرد.در جراحی تغییر رنگ چشم با لیزر از یکی از ویژگی های عمده لیزر که در واقع روشن و یا تیره کردن رنگ دانه ها می باشد، استفاده می شود.

عمل ناخنگ چشم با لیزر

عمل ناخنگ چشم با لیزر

ناخنک که نام علمی آن پتریژیوم می باشد، غشای نازک و شفافی می باشد که قسمت سفید رنگ بالای قرنیه چشم را پوشش می دهد. معمولا نوع رایج ناخنک مشکل خاصی را به وجود نمی آورد و نیازی به درمان آن نیست. در صورتی که ناخنک در بینایی شما اختلالی ایجاد کرد، باید آن را درمان کرد که باید مورد جراحی قرار بگیرید. دلیل اینکه چرا افراد به این بیماری مبتلا می شوند، مشخص نیست. گمانه زنی می شود که این بیماری به دلیل قرار گرفتن زیاد در معرض نور فرابنفش به وجود می آید. همچنین گفته می شود که افرادی که در مناطق آب و هوای گرم زندگی می کنند نیز در معرض این بیماری قرار دارند. در حالت های معمولی می توان این بیماری را با قطه یا پماد خوب کرد اما اگر این روش ها موثر نبود، پزشک احتمالا جراحی لیزر را به شما پیشنهاد دهد.

جراحی انحراف چشم با لیزر

جراحی انحراف چشم با لیزر

در این معضل چشم ها دچار ناهماهنگی می باشند و جهت هر یک از آنها متفاوت می باشد. همانطور که می دانید حرکت چشم ها را شش عضله کنترل می کند. افرادی که دارای این عارضه می باشند نمی توانند این شش عضله را کنترل کنند و چشم ها را در یک راستا قرار دهند. درمان این بیماری با لیزر یکی از جدیدترین راهها برای برطرف کردن آن می باشد که گفته می شود عوارض کمتر و در مدت زمان کمتری انجام می شود. البته توصیه می شود که قبل از انجام آن مشورت های لازم را با پزشکی متخصص در این باره انجام دهید. باید قبل از آن شدت انحراف چشم ها کنترل و مورد بررسی قرار گیرد. قبل از اینکه جراحی رفع انحراف چشم صورت گیرد می بایست جراحی دیگری برای رفع عیوب انکساری انجام شود. اگر این کار صورت نپذیرد ممکن است درجه انحراف چشم پس از رفع آن عیوب تغییر کند. بنابراین در صورتی که ابتدا جراحی انحراف انجام شود و سپس جراحی رفع عیوب انکساری، امکان برگشتن انحراف چشم زیاد می باشد.

جراحی شبکیه چشم با لیزر

جراحی شبکیه چشم با لیزر

حتما می دانید که لیزر پرتوی از نور متمرکز می باشد که به طور دقیقی بر بافت معیوب متمرکز می شود. از آن برای درمان شبکیه چشم به عنوان یک ابزار رایج و موثر استفاده می شود. با استفاده از لنزهای مختلف نیز می توان از لیزر برای درمان غیر متهاجمی شبکه اقدام کرد. همچنین جراحی لیزر برای درمان رتینوپاتی دیابتی موثر می باشد. در این روش اشعه قوی از لیزر روی قسمت آسیب دیده شبکیه می تابد.

بیشتر بخوانید
درمان سریع شوره مو به همراه راهنمایی رفع دائمی شوره مو

پس از این که نور آن رگ های اسیب دیده را پوشش داد، موجب می شود که جلوی نشتی این رگ ها را بگیرد و ورم مرکز دید را کم کند. به این روش فوتوکوآگولاسیون نیز گفته می شود. این عمل معمولا در مطب چشم پزشک یا کلینیک چشم پزشکی انجام می شود و قیمت و هزینه آن نیز نسبتا مناسب می باشد. اگر چشم پزشک رتینوپاتی دیابنی را در مرحله های ابتدایی آن تشخیص دهد، جراحی لیزر می تواند روند کاهش دید را کندتر کند.

جراحی آب سیاه چشم با لیزر

جراحی آب سیاه چشم با لیزر

نام پزشکی آب سیاه گلوکوم می باشد. قبل از این جراحی دستیار پزشک قطره ای را در چشم می چکاند. این عمل در اتاق عمل صورت می گیرد و برای رفتن به آنجا باید آماده شوید. در طول مدتی که جراحی انجام می شود، باید آرامش خود را حفظ کنید. در ابتدا دکتر از شما می خواهد که روبروی دستگاه میکرسکوپ بنشینید. این دستگاه به لیزر متصل می باشد. اتاق لیزر نیز وجود دارد که در آن آب سیاه را با استفاده از لیزری به نام لیزر لومینیس سلکتا درمان می کند. البته برای درمان گلوکوم زاویه بسته از لیزر دیگری به نام درمودیاگ و برای گلوکوم زاویه باز از لیزر در مود SLT یا ترابکولوپلاستی استفاده می کنند.

جراحی افتادگی پلک چشم با لیزر

جراحی افتادگی پلک چشم با لیزر

با افزایش سن علائم پیری در تمام نقاط بدن و نیز پلک ها نمایان می شود. افتادگی پلک را پتوز می نامند که در پلک های بالایی به دلیل پوست اضافی به وجود می آید. همچنین این پلک ها حال شل شدگی و چربی اضافه دارند. سنگینی این پلک ها می تواند رو به وخامت بیانجامد، اگر آنها به پتوز پیشانی تبدیل شوند. پزشک متخصص باید تشخیص دهد که آیا به این بیماری مبتلا شده اید یا خیر. جراحی افتادگی پلک به منظور جوانسازی آن انجام می شود. در این عمل کیسه های چربی زیر چشم برداشته می شود. همچنین پس از اینکه پف بالای چشم ها با لیزر برداشته شد، معمولا چشم ها درشت و جوان تر نشان داده می شوند. از این جراحی برای درمان و رفع پف قسمت بالایی چشم استفاده می شود. در این روش برای برش از لیزر استفاده می شود.

جراحی تغییر رنگ چشم با لیزر

جراحی تغییر رنگ چشم با لیزر

رنگ عنبیه چشم افراد هر قوم در نواحی های مختلف متفاوت می باشد. به طور مثال آسیایی های بیشتر دارای رنگ قهوه ای، اروپایی ها سبز و آبی می باشند. در سال های اخیر از دستگاه های لیزر استفاده می کنند تا سلول های حاوی ملانین عنبیه را برای تغییر رنگ هدف قرار دهند و آنها را از بین ببرند. این کار موجب می شود تا میزان ملانین عنبیه کاهش یافته در نتیجه رنگ چشم ها از قهوه ای به سبز یا آبی تغییر کند. به این تکنیک نیو آیز Neweyes گفته می شود و نخستین روش مورد استفاده در تغییر رنگ چشم به حساب می آید. در این روش لیزر به مدت 20 ثانیه می تابد و بدون درد، عارضه و بدون نیاز به بستری می باشد.

سوالات متداول عمل چشم با لیزر

آیا آب مروارید نیز با جراحی چشم با لیزر درمان می شود؟

در علم پزشکی امروزه این کار امکان پذیر می باشد اما در ابتدا باید با پزشک متخصص مشورت کرد.

آیا جراحی چشم با لیزر عوارض دارد؟

هر عملی دارای عواقب می باشد اما می توان تحت نظر پزشک قرار گرفت و با رعایت دستورالعمل ها از آنها پیشگیری کرد.

هزینه جراحی چشم با لیزر چقدر می باشد؟

بسته به نوع بیماری شما و موارد دیگر متفاوت است و برای این منظور باید با پزشک صحبت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *