جراحی چشم

جراحی چشم و پلک و عمل چشم گربه ای و شرقی با قیمت مناسب

در این مقاله قصد داریم تا در مورد جراحی چشم برای شما صحبت کنیم و روش ها و مدلهای مختلف جراحی چشم را به صورت کلی برای شما مورد بررسی قرار خواهیم داد همچنین درباره لیزیک و جراحی چشم آستیگمات نیز به صورت جزئی برای شما توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

جهت انجام جراحی و عمل زیبایی در مشهد و سایر شهرهای کشور با هزینه مناسب و کم و کیفیت عالی، ار طریق روش های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس بگیرید. همچنین شما در صورت تماس با سایت از تخفیف جراحی چشم در مشهد بهره مند خواهید شد.

انواح جراحی چشم و توضیحات کامل

جراحی چشم را به صورت کلی می توان به دو دسته تقسیم کرد دسته اول مربوط به جراحی های eye که به صورت طبیعی می‌باشند است و این دسته از عمل ها برای افرادی صورت می‌گیرد که مشکلاتی در بینایی دارند و یا ضعف در بین آنها دیده شده است.

و دسته دوم جراحی های چشم که مربوط به جراحی های زیبایی می باشد که شامل مدل های مختلف می باشد که در این مقاله قصد داریم به بررسی این مدل ها نیز بپردازیم و بگوییم چه مراکزی می توانند معیارهای اصلی برای عمل eye را داشته باشند.

اما بد نیست در ابتدا تاریخچه از جراحی چشم و عینک ها و لنز های مختلف را بدانیم.

جراحی چشم گربه ای

تا قبل از سال ۱۹۴۰ میلادی که لنزها تا آن روز اختراع نشده بودند مردم به مدت ۷۰۰ سال هر مشکل بینایی که داشتند را با عینک ها و چشمی های مختلف بر طرف می کردند که این کار برای از بین بردن مشکلات در خطای دید، دوربینی و نزدیک بینی و مشکلات از این نظیر استفاده می‌شد.

ولی با پیشرفت علم و روی کار آمدن عمل های جراحی چشم با روش های مختلفی مانند لیزیک و یا prk که به کمک آن دیگر نیازی به استفاده از عینک و لنزهای طبی دیگر نیست که بسیار در بین مردم رایج شده است.

زیرا استفاده از عینک مشکلات خاص خود را داشت درست است که مشکل دیده می‌شود ولی خود عینک یک وسیله جانبی حساب می شود در نتیجه بسیار می تواند در مواقع خاص مشکل‌ساز شود در نتیجه برای افرادی که از عینک استفاده می کردند.

پس از مدتی استفاده از لنزهای طبی مود شده که به جای عینک سعی به استفاده از لنزهای مختلف می کردند زیرا این که می‌توانست در زیبایی افراد تاثیر بگذارد و هم برای حمل برای بسیاری مشکل بود در نتیجه لنزهای طبی به بازار آمد.

جراحی چشم لیزیک

ولی لنزهای طبی نیز مشکلات مخصوص خود را داشت برای مثال آلوده شدن لنزها تعویض لنز ها مشکلاتی که برای مایه های لنز وجود داشت و تعویض لنز ها از مشکلات بسیار بزرگی بود که در استفاده از لنزها وجود داشت.

در نتیجه دانشمندان و پزشکان سعی به اختراع روشی کردند که بتوانند به صورت کلی مشکلات را از بین ببرند بنابراین افرادی که از این مشکلات رنج می برند می توانند به راحتی و با مراجعه به پزشک با عملی بسیار بسیار کم خطر می تواند مشکل دیده خود را حل کنند و دیگر این را یک مشکل ندانند.

طی سال‌های اخیر جراحی چشم دچار تغییرات بسیار زیادی شده برای مثال در سال ۱۹۸۰ میلادی و در آن دهه در کشور آمریکا از روش جراحی ریشه های قرنیه که به (آر کی RK) نیز شناخته می شود استفاده می کردند.

ولی با توجه به اینکه این روش مشکلات خاص خود را با توجه به مرور زمان برای بیماران می‌گذاشت دکتر تصمیم گرفتند تا روش جدید را به توانند پیدا کنند بنابراین روش پی آر کی ابداع شد که این روش می‌توان تقریباً از سال 2000 روشی تایید شده در جهان دانست و یک روش بسیار کارآمد بود که دیگر مشکلات عمل قبلی را نداشت برای مثال حساسیت هایی که نسبت به نور برای فرد پیش می آمد دیگر طی این عمل برای فرد تکرار نمی شد.

جراحی چشم بیرون زده

تفاوت های جراحی لیزیک و جراحی prk

در صورت باید گفت که لیزیک و پی آر کی هر دو روش هایی بسیار کارآمد در علم جراحی پزشکی در زمینه چشم می باشد ولی تفاوت‌هایی نیز با هم دارند.

بسیاری بر این باورند که عمل جراحی به روش پی آر کی برای چشم با توجه به اینکه این عمل باعث ترمیم عصب های مختلف در سطح چشم و سطح قرنیه می شود.

روش کارآمدتری است و می‌توان گفت که این افراد اشتباه نمی کنند ولی لیزیک نیز کاربردهای بسیار خوبی برای خود دارد ولی برای افرادی که معنی چشمشان به حداقل میزان لازم برای انجام لیزیک این می رسد فقط انجام عمل پی آر کی پیشنهاد می شود در نتیجه قبل از انجام عمل مصاحبه و صحبت با دکتر برای انجام آزمایش اندازه گیری های لازم بسیار مهم می باشد.

ولی عمل لیزیک نیز برتری های خاص خود را دارد و کسی که این عمل را انجام می‌دهد پس از انجام لیزیک دیگر هیچ درد و حساسیت نخواهد داشت و عمل دیدن تقریباً بعد از ۲ تا ۳ ساعت برای فرد ممکن می شود که اینها مزیت های بسیار مهم برای هر فرد می‌تواند به شمار آید.

خود عمل لیزیک نیز شامل مرحله های مختلف می باشد و مدل های مختلفی برای انجام این عمل برای افراد مختلف تجویز می‌شود که این تنوع مدل برای لیزیک با توجه به تجویز دکتر باید انجام شود و امری بسیار مهم می باشد.

جراحی چشم بادامی

هزینه جراحی چشم می تواند به صورت های مختلف می باشد و انتخاب مدل عمل نوع دکتر نوع مرکز درمانی و یا کلینیک می تواند در هزینه جراحی چشم تاثیر بسزایی داشته باشد.

و نمی توان مبلغ خاصی برای جراحی چشم مشخص نمود زیرا اما مدل های مختلفی برای جراحی وجود دارند و باید با توجه به تشخیص پزشک و با توجه به مکانی که قرار است انجام شود هزینه های عمل متفاوت است پس نمی‌توان به طور قطع قیمتی برای عمل جراحی چشم انتخاب کرد و نوع عمل می تواند مشخص کننده قیمت باشد.

بیشتر بخوانید
معرفی انواع پروتز لب و گونه به همراه توضیحات کامل در مورد عوارض و فواید

همه چیز در مورد جراحی چشم آستیگمات

جراحی چشم آستیگمات نیز یکی از شایع ترین جراحی های چشم به صورت طبیعی محسوب می‌شود که برای بیمارانی که از مشکل آستیگماتیسم رنج می برند توصیه می شود.

اما آستیگماتیسم به چه صورت است و به چه نوع اختلالاتی آستیگماتیسم میگویند آستیگماتیسم برای افرادی گفته می شود که در حقیقت با مشکل تغییر شکل قرنیه و عدسی چشم شان روبه رو هستند. در واقع نور به شبکه چشم نمی رسد و بازتاب ایجاد نمی‌کند در نتیجه تصاویر به وضوح دیده نمی‌شود و این کمبود وضوح تصویر باعث می شود که احساس ناراحتی در چشم به وجود آید و باعث سردرد های مختلف می شود که بسیاری از بیماری های ناشی از سردرد از اینجا سرچشمه می گیرد.

که ممکن است این بیماری آستیگمات همراه با دوربینی و یا نزدیک بینی باشد که با عمل جراحی آستیگمات می توان این مشکل را برطرف کرد.

پس از صحبت با بسیاری از بیمارانی که به مشکل آستیگمات دوچار بودند به این نتیجه رسیدیم که بسیار انتخاب دکتر در عمل جراحی آستیگمات مهم می باشد زیرا در بسیاری از موارد آستیگمات افراد بر می گردد پس در انتخاب دکتر بسیار دقت نمایید تا حاصل عملتان تا همیشه دلپذیر باشد.

خالق اثر کمی در مورد عمل های زیبایی چشم و مدل های خاصی که می تواند یک عمل زیبایی چشم خود اختصاص دهد برای شما صحبت کنیم و ویژگیهای یک مرکز درمانی مناسب برای عمل زیبایی چشم را برای شما توضیح خواهیم داد.

جراحی زیبایی چشم در انواع مختلف این باشد که در اینجا به برخی از این مدل ها خواهیم پرداخت و از جمله این مدل ها می توان به جراحی چشم گربه ای جراحی چشم بیرون زده جراحی چشم بادامی جراحی چشم لارک و مدل های دیگر اشاره کرد که در این جا به هرکدام به صورت خلاصه خواهیم پرداخت.

جراحی چشم آستیگمات

جراحی چشم گربه ای

جراحی چشم گربه ای یکی از معروف ترین مدل های جراحی چشم می باشد که در بسیاری از کشورها نیز رایج در کشور ایران نیز به این عمل می پردازند ولی باید این را بدانیم که جراحی چشم گربه ای مطابق با ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی چون آنچه باعث ایجاد تفاوت در جسم انسان و تحریف در جامعه همیشه به خاطر همین دلیل ممنوع اعلام شده است.

با توجه به تحقیق بسیار گسترده که در این زمینه انجام شد به این نتیجه رسیدیم که هیچ کدام از مراکز قانونی جراحی های زیبایی و پلاستیک به عمل زیبایی eye به روش گربه ای برای هیچکس انجام نمی دهند زیرا این کار خلاف قانون بوده است.

این جراحی به این صورت می باشد که طرفین چشمها را به طرف بالا یا پایین می‌کشند که ممکن است با روش‌های مختلفی نیز این جراحی انجام شود.

و هدف از انجام این عمل می تواند زیبایی و کشیدن پوست در کنار چشم ها باشد.هزینه جراحی چشم گربه ای نیز با توجه به نوع دکتر می تواند مقادیر مختلفی را به خود اختصاص دهد.

جراحی چشم بیرون زده

بیماری بیرون زدگی چشم یک بیماری که در اثر پرکاری تیروئید در افراد مختلف به وجود می آید غدد تیروئید همان طور که می‌دانید در جلو و عقب گردن فرار دارد.

و اینکه علاوه بر مشکلات چاقی لاغری بیماری قلبی افسردگی و مشکلات دیگری که ممکن است تیروئید به وجود بیاورد مشکل بیرون زدگی چشم نیز از تبعات تیروئید پرکار می باشد که به روش مختلفی برای درمان این مشکل ارائه شده است.

در زمانی که این بیماری برای فرد پیش بیاید به مرور زمان خشکی چشم و زخمی شدن قرنیه نیز برای فرد پیش می آید در نتیجه برای این گونه افراد به شدت توصیه می شود که در ابتدا به پزشک مراجعه نمایند و در صورت حاد بودن به سرعت به عمل بپردازند زیرا این مشکل می تواند به مرور زمان باعث از بین رفتن کامل دیده فرد شود.

جراحی چشم لازک

جراحی چشم بادامی و جراحی چشم شرقی

جراحی eye بادامی نیز یکی از جراحی های معروف در این دوران ها می باشد همانطور که می دانید در کشورهای آسیای شرقی چشمهای بادامی بسیار رایج است.

اما عمل‌کردن چشم های بادامی تنها چیز در مورد این چشمان می‌شد بسیاری علاقه دارند تا چشم های بادامی خود را تبدیل به چشم های عادی کنند و بسیاری برای افزایش زیبایی چشم هایشان در نظر گرفتند که چشم های ساده خود را کشیده تر کنند تا به حالت بادامی یا همان آسیای شرقی تبدیل شود.

هزینه جراحی چشم شرقی را با توجه به معیار هایی نظیر دکتر، مرکز درمانی و وسایل مورد استفاده می تواند متغیر باشد.

جراحی چشم لازک

جراحی چشم لازک نوعی جراحی چشم با لیزر محسوب می شود که با توجه به بیماری فرد که ممکن است دوربین نزدیک بین و یا آستیگمات باشد.

استفاده می شود و باید توجه داشته باشید که این عمل بسیار مهم و حیاتی می باشد و ممکن است علائمی پس از عمل برای شما به جای بگذارد در نتیجه در انتخاب دکتر و مرکز بهداشتی مناسب برای این عمل بسیار دقت فرمایید.

عمل چشم اسمایل

این سبک از جراحی چشم را به نوبه آیا می‌توان آخرین نسل جراحی چشم دانست که با توجه به پیشرفت زیادی که در علم صورت گرفته این روش کمترین حالت تهاجمی را دارد و به صورت نیمه تهاجمی می باشد.

از این روش درمانی برای عمل های نزدیک بینی دوربینی و آستیگماتیسم استفاده می شود و عمل به این صورت می باشد که دو برش در عمق ۱۲۰ میکرونی است قرنیه چشم معمولاً ایجاد می‌شود و از این دو برش در داخل قرنیه که تشکیل یک بافت عدسی شکل را می‌دهند.

برش جانبی دیگر سعی به اصلاح و فرم قرنیه می کنند که این مطلب یکی از جدیدترین متدهای حال حاضر در جهان نیز به حساب می‌آید و کلینیک‌های در ایران هستند که از این روش استفاده می کنند. که بسیاری از این نوع جراحی به عنوان جدید ترین روش جراحی eye نیز یاد می کنند.

فیلم جراحی چشم و فیلم جراحی چشم گربه ای در آپارات و یوتیوب برای شما در دسترس است و می توانید با مشاهده این کلیپ ها که توسط تیم ما تهیه شده نهایت استفاده را ببرید.

جراحی چشم مصری

جراحی چشم مصری

زمانی که سن و سال ما بالا می رود، خود به خود چین و چروک های پوستی، کاهش دید و چند عوارض دیگر سراغ ما می آیند. امروزه افراد زیادی تمایل دارند تا خود را زیباتر جلوه دهند و توجه به چهره نسبت به هر زمان دیگری بیشتر و بیشتر شده است. شاید یک دلیلش این است که نمی خواهند خیلی زود احساس پیری کنند. یک نوع عمل به نام بلفاروپلاستی وجود دارد که نام علمی آن به فارسی جراحی زیبایی پلک نامیده می شود. این جراحی پس از جراحی بینی در بین عموم مردم بالاترین مشتری ها را دارا می باشد. همچنین این عمل انواع مختلفی دارد که می توان به بلفاروپلاستی فوقانی برای پلک های بالایی، تحتانی مخصوص پلک های پایین و نیز ترکیبی که هر دو پلک را تحث پوشش قرار می دهد، اشاره کرد.

همانطور که می دانید، در قاره آسیا شکل چشم و پلک خاص می باشند و انگار که در پشت پلک توپی کوچک قرار دادیم و چهره ظاهری خواب آلود و عبوس به خود می گیرد. همچنین افراد نیز به دو گروه تقسیم می شوند که دسته اول مخصوص کسانی است که سن بالایی دارند و چهره هایشان چین و چروکیده شده است اما دسته دوم بدون هیچ مشکلی تنها با هدف زیباتر شدن تن به جراحی چشم مصری می دهند. در صورتی که به اصطلاح پف چشم و افتادگی موجود در پلک را رفع کنیم آن را بلفاروپلاستی می نامند و زمانی که قصد درشت تر کردن و کشیده تر شدن چشم را داریم، باید جراحی چشم مصری انجام دهیم.

جراحی چشم آب مروارید

جراحی چشم آب مروارید

همانطور که می دانید آب مروارید یک نوع از بیماری های چشمی می باشد که در صورت درمان نکردن می تواند سریع پیشرفت کند و در بعضی از مواقع منجر به کوری شود. بیمار قبل از این عمل باید نکاتی را رعایت کند که به صورت خلاصه به آن ها می پردازیم. در ابتدا باید به یاد داشته باشید تا قبل از عمل انحنای قرینه چشم را با دستگاه مخصوصی به نام کراتومتر اندازه گیری کنید تا عدسی مناسب چشم شما انتخاب شود. حتما می دانید که عدسی های زیادی در بازار وجود دارد و باید برای انتخاب یکی از آنها با پزشک مشاور خود حتما گفت و گویی داشته باشید.

همچنین باید به یاد داشته باشید در صورتی که قبلا نیز عملی روی چشم های خود انجام داده اید، به دکتر مربوطه حتما اعلام کنید تا از آن آگاه شود و در صورت لزوم دستور العمل های لازم را به کار گیرد. علاوه بر آن، دارو یا مکمل غذایی خاصی که قبلا نیز از آن استفاده می کردید را نیز خبر دهید. زیرا برخی از داروها هستند که مانع گشاد شدن مردمک چشم می شوند و در طول عمل ممکن است نتیجه را دستخوش تغییر کند. همچنین اگر به داروی خاصی نیز حساسیت دارید، حتما آن به پزشک بگویید تا به آن رسیدگی شود. در صورتی که عملی داشتید، باید مدتی را استراحت کنید و از کارهای غیرضروری مانند رانندگی پرهیز کنید. در زمان عمل باید یکی از بستگان بیمار حضور داشته باشد و نکته آخر اینکه پس از عمل می بایست چند باری برای معاینه حتما به پزشک مراجعه کنید.

بیهوشی در جراحی چشم

بیهوشی در جراحی چشم

حتما برای شما نیز بارها سوالی این چنین بوجود آمده است که بیهوشی در هنگام جراحی چشم چگونه است. در ابتدا باید بگوییم که هدف از انجام آن کاهش درد، کنترل فشار چشم، خودداری از رفلکس چشمی -قلبی، جلوگیری از احساس تهوع و چند مورد دیگر می باشد. برخی از داروها هستند که در زمان جراحی مورد استفاده قرار می گیرند. این داروها ممکن است هم قبل و هم بعد از عمل اثرات نامطبوعی را به جای بگذارد که جای هیچ نگرانی وجود ندارد. هر تیم پزشکی متخصصی برای بیهوشی دارد و وظیفه آن این است تا بر اساس سن و عوامل دیگر یان کار را به نحو خوب انجام دهد. اگر سن شما بالا یا میانسال هستید و یا فردی که قرار است تحت جراحی قرار بگیرد کهنسال است، نگران بیماری هایی مانند عروق کرونر، دیابت، هیپرتانسیون اولیه و غیره نباشید، زیرا قبل از انجام عمل تیم بیهوشی آزمایشات لازم را برای نتیجه بهتر جراحی انجام می دهد.

بهترین زمان جراحی چشم

بهترین زمان انجام عمل

در صورتی که عمل جراحی چشم در زمان مناسب خود انجام نشود ممکن است عوارض جانبی داشته باشد که به خاطر همین پزشکان و متخصصان بارها توصیه می کنند که هر درمانی را به موقع باید در زمان خودش انجام داد. در همین رابطه یک فوق متخصص جراحی های ترمیمی چشم که با نام پزشکی اکولوپلاستی شناخته می شود، گفته است که آن دسته از بیمارانی که شماره چشم آنها با ثبات نیست، می بایست عمل های اصلاح عیوب انکساری را به تعویق بیاندازند و به آنها پیشنهاد می کنم که آن عمل را باید بالای سن 21 تا 23 سال انجام دهند.

ست های جراحی چشم

ست های عمل

برای یک عمل جراحی وسایل و ابراز زیادی مورد استفاده قرار می گیرند که ظرافت و کیفیت آنها نیز مهم می باشد. البته ما قصد نداریم در اینجا در مورد ویژگی های به خصوص آنها صحبت کنیم، بلکه هدف ما از این پست این است که نام آنها را برای شما لیست کنیم. اما در صورتی که می خواهید در مورد خصوصیات ویژه و کابرد این وسایل اطلاعاتی بدست بیاورید، سایت هایی هستند که در این زمینه به طور حرفه ای کار می کنند.

بنابراین برای یک عمل باید ابزارهایی مانند قیچی عنبیه کاستروویجو 10 سانتی متر گوی دار-کرو، قیچی تنوتومی استیونس 11 و نیم سانتی متری کند-کرو، قیچی آیریس د سر تیز با فک تنگستن کارباید 11 و نیم سانتی متری مستقیم، قیچی آیریس دو سر تیز با فک تنگستن کارباید 11 و نیم سانتی متر کرو، قیچی لیگاتور اسپنسر 9 سانت مستقیم، چنست شانگیر جونز 9 سانت، دسته بیستوری شماره سه و 7، سوزنگیر میکرو کاستروویجو با فک تنگستن کارباید 14 سانتی متری مستقیم، هوک ظریف دسمارس 13 سانتی متری و 12 و 14 میلی متری، پنست عنبیه گریف 10 سانت دندانه دار، پنست فیکسیشن گریف 11 سانت، چنست کپسولار آروگا 10 سانتی متر زاویه دار،  قیچی عنبیه کاستروویجو 10 سانت بلانت و چند ابراز دیگر را در اختیار داشت.

سوالات متداول

آیا جراحی چشم آستیگمات ممکن میباشد؟

بله تنها مشکلی که وجود دارد امکان برگشت نمره چشم می باشد.

بهترین متخصص برای عمل چشم را چگونه بیابیم؟

شما می توانید با مشاوران ما در تماس باشید و به صورت رایگان از اطلاعات و مشاوره ما بهره ببرید.

چگونه می توانیم در خصوص عمل زیبایی چشم به اطلاعات مفیدی برسیم؟

شما می بایست اطلاعات گردآوری شده در این مقاله را بررسی نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *