تزریق چربی به صورت چگونه است

تزریق چربی به صورت در مشهد با تخفیف ویژه + معرفی مزایا و عکس ها

تزریق چربی به صورت یکی از راه های جوان سازی و جلوگیری از کاهش حجم صورت می باشد. معمولا بیشتر افراد گمان می کنند که چشم گیرترین علائم پیری در صورت، چین و چروک و افتادگی پوست است اما یکی از مهم ترین دلیل این مشکلات چیز دیگری می باشد. کاهش حجم صورت می تواند باعث مشکلاتی مانند مشخص شدن خطوط استخوانی شقیقه ها در اطراف چشم ها و گونه ها را نیز مسطح تر و کم حجم تر نشان دهند. در این مقاله می خواهیم در ارتباط با این موضوع مطالبی را بازگو کنیم.

تزریق چربی به صورت چگونه است

تزریق چربی به صورت چگونه است؟

تزریق چربی که به آن پیوند چریی نیز گفته می شود راهکاری طبیعی و کمتر تهاجمی برای انتقال چربی از قسمت هایی از بدن که fat بیشتری دارند به نواحی فوقانی و برگرداندن حجم از دست رفته ی صورت می باشد. چربی به وسیله تکنیک های جدید و مدرن لیپوساکشن برداشته می شود و سپس برای وارد شدن به صورت آماده سازی می شود که با این رویکرد، ظاهری طبیعی ایجاد می شود و خطر عفونت یا پس زدن چربی توسط بدن بسیار کمتر می شود.

نواحی از صورت که می توان آن ها را به وسیله تزریق چربی درمان کرد شامل چین خوردگی های نازولابیال یا خط خنده، خط ماریونت یا به اصطلاح خط اندوه، صافی گونه ها، افتادگی آرواره و همچنین گودی پای چشم ها می باشد.

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد

طی انجام این عمل، جراح معمولا صورت را مقداری چربی اضافی پر می کند تا جبران این احتمال بشود که برخی از سلول ها به تزریق جواب ندهند و مقداری از چربی توسط بدن جذب خواهد شود. این کار موجب می شود که سلول های سالم بتوانند تامین خون مورد نیاز را انجام داده و در صورت همشیگی بشوند. تقریبا چیزی حدود شش ماه پس از انجام این عمل جراحی، چربی که باقی می ماند باید نسبتا دائمی و همیشگی باشد و بهبودی ماندگار حاصل شود.

تزریق چربی به صورت لاغر

افرادی که صورت هایی لاغر داند معمولا علاقه مند هستند این وضعیت خود را با استفاده از روش های مدرن مانند تزریق چربی تغییر بدهند و دیگر ریسک فعالیت های سنگین جراحی برای تغییر شکل ظاهری صورت خود نپذیرند.

امروزه دیگر به جای استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی گران قیمت، که عوارض دارد و هم درد زیادی را به افراد تحمیل می کند دیگر می شود از این روش برای داشتن ظاهری مناسب در چهره استفاده کرد. با توجه به این موارد تزریق چربی برای افرادی که از صورت لاغر خود ناراضی هستند بهترین و ایده آل ترین حالت می تواند باشد.

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

در مورد تزریق چربی می توان گفت که این کار با استفاده از سوزنی بسیار نازک بافت های چربی بدن را به صورت فرد، با بی حسی موضعی و ظرافت بسیار زیاد تزریق می کنند. صورت بخشی از بدن است که خون رسانی عالی را نسبت به سایر بخش های بدن دارد که همین موضوع باعث شده تا سلول های تزریق شده همیشه زنده باشند و جوانی و زیبایی را برای همیشه به فرد ببخشد.

پزشکان و متخصصان در زمینه پوست و زیبایی می گویند که این کار می تواند کاهش حجم در قسمت هایی از صورت همچون گونه، چانه، زیر چشم، خط لبخند، بلا و پشت چشم، بالا بردن ابرو ها و به طور کلی تمامی اجزای صورت را می توان حجیم کرد و چین و چروک ها و افتادگی پوست را از بین برد.

عوارض تزریق چربی به صورت

عوارض تزریق چربی به صورت

تزریق چربی قطعا بدون عوارض نخواهد بود و عوارض آن به دو دسته تقسیم می شود که شامل عوارض کوتاه مدت و عوارض بلند مدت می باشد. شایع ترین مشکل در چند روز اول عارضا درد و تورم است که البته طی چند روز پس از عمل با مصرف مسکن های سبک مانند استامینوفن برطرف می شود به اضافه استفاده مداوم از کمپرس یخ در طی روز اول پس از تزریق و استراحت کامل فرد به کاهش تورم و درد بیمارد کمک به سزایی می کند.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی با اسکن 3 بعدی چیست؟ تخفیف قیمت جراحی بینی با اسکن ۳ بعدی در مشهد

یکی دیگر از عوارض آن جذب سریع چربی تزریق شده می باشدکه علت آن وجود خون، سلول های چربی آسیب دیده و ساکسن چربی با فشار بالا می باشد، اما برای پیشگیری از این موضوع سانترفیوز کردن با سرعت پایین 3000rpm توصیه می شود که کار با جدا کردن خون و چربی اضافه علاوه بر کاهش دادن تورم پس از تزریق باعث ماندگاری بیشتر خواهد شد.

تجمع مایعات و سرم seroma در محل دهنده چربی یکی دیگر از عوارض کوتاه مدت و زود رس این عمل می باشد که البته برای پیشگیری از این موضوع دارو های ضد انعقاد خو، آسپرین، مسکن هایی مانند اینوپروفن، مفنامیک اسید و … از یک هفته پیش از درمان بایستی قطع شونئ همچنین پوشیدن گن به مدت 2 هفته از تجمع مایعاتی این چنینی در محل جلوگیری می کند و موجب کاهش سایز نیز نیز می باشد.

آمبولی چربی از دیگر عوارض نادری می باشد که در صورت تزریق چربی با سوزن نوک تیز ممکن است ایجاد شود که با استفاده از کانولای غیر نوک تیز وتکنیک غیر تهاجمی که باعثمی شودعروق خونی بزرگ آسیب نبینند و از این عارضه جلوگیری شود.

عفونت هم که می تواند یکی از عوارض این عمل باشد با علائمی همچون تب و تورم و ترشحات چربی همراه است که از سه روز پس از عمل ممکن است مشاهده شود.

کیست چربی و توده نکروتیک از بافت چربی از عوارض تاخیری تزریق می باشد که به علت تزریق بیش از حد می تواند باشد که برای جبوگیری از این عارضه بایستی تزریق در لایه های مختلف و با استفاده از سرنگ یک سی سی چربی به صورت وسیعی در لایه های مختلف گرافت می شود.

هزینه تزریق چربی به صورت

افراد هنگامی که تصمیم به انتقال چربی به صورت خود را در نظر می گیرید به میزان زیادی چربی نیاز ندارید و این کار حتی انتقال پی به کل فیس به نسبت چربی مورد نیاز برای باسن یا سینه، حتی از لحاظ مالی هم هزینه کمتری خواهد داشت. این فعالیت زیادی خود شامل مراحل مختلفی می شود که هر کدوم نیز هزینه هایی نیز به دنبال خواهد داشت مراحلی مانند برداشتن چربی ها، خالص سازی و سپس تزریق آن ها است.

انتقال چربی برای افرادی که دارای صورت های لاغری هستند و برای تزریق چربی به صورت برای چاقی صورت اقدام می کنند یک فعالیت کم هزینه و ارزان قیمت به شمار نمی آید اما با توجه به مزیت هایی که به همراه دارد و ماندگاری نیز در این بین بالا می باشد، آن را فعالیتی به صرفه نیز می توان دانست.

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت

دوره نقاهت تزریق چربی به صورت

یک پس از تزریق که اصطلاحا بخش مهمی از دوره نقاهت بیمار است ممکن است که دغدغه ها و مسائلی را برای بیمار به وجود بیاورد . عوارض که در زیر ذکر میکنیم و نظر متخصص هم در ادامه آن نیز گفته خواهد شد.

عوارض دوران نقاهت

  1. صورت بیش از حد متورم ….. تورم صورت کاملا امری طبیعی است
  2. گونه های سفت …. باگذشت زمان چیزی حدود چند هفته سفتی گونه ها بر طرف خواهد شد.
  3. به وجود آمدن توده های سفت در چانه ….. این مشکل هم نیز با گذشت جن هفته از بین خواهد رفت.
  4. صورتی نامتقارن و نا هموار ….. این عارضه مرتبط به تورم صورت است و کاملا موضوعی طبیعی می باشد.
  5. لب هایی باریک ….. طبیعی است و زود بر طرف خواهد شد.
  6. عمیق شدن خطوط اطراف دهان …… این یکی عارضه های نادر است اما کاملا طبیعی می باشدو با گذشت چند هفته بر طرف میشود.
  7. ایجاد مشکلاتی هنگام خندیدن و عدم توانایی در تکان دادن ماهیچه های صورت ….. این عارضه به محض این که نقاطی که تزریق انجام شده صاف بشوند از بین خواهد رفت.
  8. ادامه دار شن تورم نقاط تزریق شده تا 2 روز پس از تزریق …… نرمال و طبیعی می باشد.
  9. بیش از حد بالا رفتن ابروها …… با گذشت یک الی دو هفته ابروها در جای خود ثابت و حتی صاف تر از قبل نیز می شوند.
  10. تشدید تورم صورت به صورت روزانه …… این عارضه به ندرت به چشم می خورد که باز هم کاملا نرمال است.
بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک جای بخیه صورت در مشهد با تضمین کیفیت

ایجاد عوارضی مانند تورم و کمبودی هم نیز بستگی به وضعیت خود بیمار دارد. بعضی از بیماران دچار کبودی خاصی نمی شوند اما برخی دیگر به مدت 2 تا 8 هفته ممکن است شاهد کبودی در نقاط تزریق شوند.

عکس تزریق چربی به صورت

عکس ها و فیلم تزریق چربی به صورت امروزه در فضای مجازی و اینترنت زیاد شده است که مراجعه کننده ها می توانند قبل از اقدام به این کار با بررسی عکس و فیلم های قبل و بعد بیماران تصمیم بهتری بگیرند.

مزایا و کاربرد ها

مزایا و کاربردها

امروزه دیگر نیازی به برش برای انتقال fat نمی باشد و عمل تزریق fat با کمترین جراحت بر روی پوست و حتی در بیشتر موارد بدون هیچ جراحی بر روی پوست نیز انجام می شود. در این تکنیک دیگر بر خلاف روش های قدیمی که فقط امکان انجام آن ها در اندام های بزرگی مانند باسن و سینه وجود داشت در این روش امکان تزریق به اندام ریز و جزئی مانند گونه ها و چانه نیز میسر می باشد. انتقال چربی راهکاری مناسب برای پرتر و جوان تر نشان دادن صورت، کاهش چین و چروک ها و بر طرف کردن اسکار و فرو رفتگی های صورت و حتی پر کردن لب ها، از بین بردن خط لبخند اخم و افزایش حجم سینه و باسن می باشد.

تزریق چربی به صورت با بادی جت

امروزه دیگر عمل های زیبایی و انتقال چربی به روش بادی جت بسیار پیشرفت خوبی کرده است و متخصص عمل های زیبایی دیگر بدون کوچک ترین نگرانی و دغدغه، با اطمینان حاصله می تواند چربی بدن بیمار را بدون از بین رفتن و به درستی از بدن بیمار گرفته و به صورت شاداب، سالم و تازه نگه دارد. در گذشته که به خاطر سبک لیپوساکشن کلاسیک، مقدار زیادی مایعات در ابتدای کار به زیر پوست بیمار تزریق می شد. این مایع با ساکن نگه داشتن رگ های خونی مانع خون ریزی زیاد حین عمل می شد. صورت در ویکی پدیا را نیز می توانید مطالعه کنید.

تزریق چربی به صورت چقدر دوام دارد ؟

این سوال ممکن است پیش بیاید که تزریق چربی به صورت چقدر دوام دارد ؟ ماندگاری این فرایند را به طور دقیق نمی شود مشخص کرد اما ماندگاری چربی در بخش هایی از بدن که کمتر حرکت می کندد مانند گونه ها، زیر چشم و پشت دست بیشتر خواهد بود و در نواحی که دائما در حال حرکت باشند مانند لب ها و اطراف دهان کمتر می باشد.

عمل های زیبایی در شیراز

این عمل از عمل های زیبایی پر طرفدار به حساب می آید که امروزه بسیار رواج پیدا کرده است مراکز زیبایی و کلینیک های زیادی برای انجام این کار در شیراز وجود دارد که زیر نظر متخصصان زیبایی می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا تزریق چربی به صورت عوارض دارد؟

بله هیچ کدام از تزریقات بدون عوارض نخواهد بود و تزریق چربی به کل صورت و یا بخش هایی از صورت دارای عوارض می باشد.

آیا پس از انجام این عمل ممکن است فرد دچار عفونت شود؟

امکان دارد 2 تا 3 روز پس از انجام این عمل اگر علائمی مثل تب یا ترشحات چرکی در محل تزریق باشد نشانه عفونت باشد.

چه افرادی معمولا اقدام به تزریق چربی می کنند؟

افرادی که صورت های لاغری دارند و این موضوع باعث عدم اعتماد به نفس و رنجش آن ها می شود معمولا اقدادم به تزریق چربی به صورت می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *