رفع عیوب انکساری چیست

جدیدترین روش رفع عیوب انکساری چشم چیست؟

رفع عیوب انکساری تصویری که چشم شما می بیند تار است و علت این تاری دید این می باشد که شکل چشمان شما نمی تواند نور مناسب را بشکند. در ادامه این مقاله در رابطه با این مشکل چشمی می خواهیم بیشتر صحبت کنیم. همراه جراح باما باشید.

رفع عیوب انکساری چیست

رفع عیوب انکساری چیست

رفع عیوب انکساری به این صورت می باشد که شکل چشمان فرد نمی تواند نور مناسب را شکسته کند و در نتیجه تصویری که از محیط اطراف خود می بیند تار است و این خود نوعی بیماری چشم می باشد.

رفع عیوب انکساری چشم

رفع عیوب انکساری چشم

برای به خوبی دیدن محیط اطراف توسط چشم هایمان، اشعه های نور باید توسط قرنیه و عدسی شکسته شوند به صورتی که روی شبکیه، لایه عصبی که در پشت چشم کشیده شده است، متمرکز شوند. وظیفه شبکیه این است که تصویری که به وسیله این اشعه های نوری تشکیل می شوند را دریافت کند و تصویر را از طریق عصب بینایی به مغز بفرستد.

رفع عیوب انکساری چشم در بیمه تکمیلی

رفع عیوب انکساری چشم در بیمه تکمیلی

در بیمه ای که امروزه عموم مردم از آن استفاده می کنند، یعنی بیمه تامین اجتماعی، هزینه های عمل های چشمی لیزیک و لازک و همچنین هزینه های لنز طبی و داروهای مربوطه توسط بیمه تامین اجتماعی پرداخت نمی شود. تنها هزینه ای بسیار کم و محدود برای هزینه عینک را بیمه تامین اجتماعی پرداخت می کند.

اما نکته قابل ذکر این است که در بیمه تکمیلی گروهی بر اساس قرار داد مابین شرکت متقاضی و شرکت بیمه، نوع خدامات ارائه شده مشخص می شود، ولی اگر در قرارداد پوشش رفع عیوف انکساری که شامل عمل لیزیک و لازک و عینک و… می شود، در تعهد شرکت بیمه گذار قرار بگیرد، این هزینه قابل بازگشت و جبران می باشند. با توجه به انواع بیمه های تکمیلی، در حال حاضر فقط شرکت بیمه سامان در طرح های خود در بیمه تکمیلی فردی رفع عیوب انکساری چشم در بیمه تکمیلی را دارد و هزینه هایی از قبیل عمل لیزیک و لازک چشم در بیمه سامان قابل پرداخت می باشد پس بهترین بیمه تکمیلی فردی در این زمینه بیمه سامان می باشد.

رفع عیوب انکساری چشم با قطره

رفع عیوب انکساری چشم با قطره

با عمل لیزیک چشم قدرت دید شما تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا می کند و حدودا 96 درصد از افردی که عمل لیزیک چشم را انجام می دهند، پس از عمل از نتیجه این عمل بر روی چشم هایشان رضایتمند هستند. در این عمل از قطره ها بی حس کننده استفاده می شود و از این قطره ها به این علت استفاده می کنند که این قطره ها سبب جلوگیری از احساس درد در شما می شود و دیگر هیچ گونه دردی را احساس نمی کنید و به رفع عیوب انکساری منجر نیز خواهد شد.

رفع عیوب انکساری چشم با روش اسمایل

در حال حاضر راهکار های زیادی برای رفع عیوب انکساری چشم و ضعف بینایی وجود دارد، که دیگر افراد را از عینک و لنز های طبی بی نیاز می کند، روش های جدید یا ایجاد تغییر در شکل قرنیه سبب عیوب انکساری چشم می شوند. در طی دهه گذشته پزشکان با استفاده از عمل لیزیک چشم، لایه کوچکی از بافت قرنیه را به وسیله یک تیغ فلزی بسیار ریزی برش داده و جمع می کرد تا به لایه های عمیق قرنیه دسترسی پیدا کند که در این روش از دستگاه بسیار دقیقی به نام میکروکراتوم استفاده می شده است. پس از سال 2004 میلادی با استفاده از دستگاه جدید لیزر فمتوسکند در عمل لیزیک دیگر پزشکان توانستند بافت قرنیه را بدون آسیب رسیدن به اطراف قرنیه در سطح موکولی جدا نمایند اما روش نوین دیگری که موفق تر بوده است روش عمل اسمایل چشم می باشد.

بهترین عمل رفع عیوب انکساری چشم

بهترین عمل رفع عیوب انکساری چشم

به روز ترین و جدیدترین روش رفع عیوب انکساری چشم نزدیک بینی و آستیگمات عمل جراحی اسمایل چشم می باشد، که با استفاده از لیزر فمتوسکند است. این جراحی حساس به نام اسمایل به معنای خراج کردن لنتیکول با برش کوچک، از روشی با نام ریلکس به معنای خارج کردن عیوب انکساری گرفته شده است. البته ناگفته نماند که این عمل جراحی برای افرادی که دچار مشکلی خشکی چشم هستند به نسبت عمل لیزیک نتیجه بهتری دارد.

جدیدترین عمل رفع عیوب انکساری چشم

جدیدترین عمل رفع عیوب انکساری چشم

قدرت تهاجمی و متخل کنندگی عمل جراحی اسمایل چشم به وسیله لیزر فتوسکند به نسبت دیگر روش های گذشته، کمتر می باشد. پزشکان برای رفع عیوب انکساری چشم در عمل اسمایل چشم در عمق 110 الی 130 میکرونی از سطح قرنیه دو برش ایجاد می کنند که تشکیل یک بافت عدسی شکل می دهد و دسیک لنتیکول از بافت قرنیه جدا می شود، در این روش بدون ایجاد کردن لایه قرنیه یا تبخیر بافت انجام می شود.

مزایا عمل اسمایل چشم

مزایا عمل اسمایل چشم

  • یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از عمل اسمایل برای رفع عیوب انکساری، ریلکس برش کوتاه 2-4 میلی متری می باشد که در مقایسه با روش های دیگر بسیار کمتر است.
  • این روش برخلاف دیگر روش های قبلی عمل جراحی طی دو مرحله انجام می گیرد، در یک مرحله عمل اسمایل چشم و در مرحله دیگر لیزر فتوسکند انجام می شود.
  • در این روش بافت قرنیه در لایه های عمقی برداشته می شوند و لایه های بالایی بدون هیچ تغییری باقی می مانند و سبب ثبات و یک پارچگی قرنیه نیز می شود.
  • در این روش اعصاب چشمی به سبب این که به نسبت دیگر روش ها کم تر بودن برش قرنیه، کمتر دچار اختلال گذرا می شوند و به همین خاطر در این روش خشکی چشم بسیار کم می باشد.
  • کمترین فشار به داخل چشم در حین جراحی از دیگر مزایای این روش می باشد و این گونه بیمار احساس راحتی بیشتری دارد و ایمنی و دقت در این عمل بیشتر خواهد بود.
  • از دیگر مزایای این روش برای رفع عیوب انکساری، می توان به بدون درد و حتی بدون ریزش اشک بودن این روش گفت که برای افرادی که قرنیه نازک دارد قطعا این روش اولین و بهترین انتخاب می باشد.
بیشتر بخوانید
پانیکولکتومی چیست؟ + تخفیف 80 درصدی هزینه پانیکولکتومی در مشهد

تفاوت عمل اسمایل با لیزیک

در روش نوین عمل جراحی اسمایل چشم برای رفع عیوب انکساری، فقط به وسیله یک لیزر فمتوسکند جراحی انجام می شود و انجام این گونه جراحی بسیار برای بیمار ساده تر و آسان تر است و در این روش بر خلاف تصور عموم افراد، هزینه های بیمار هم نیز کاهش می یابد. این روش برای بیماران نزدیک بین حاد قابل استفاده است که بسیار اثر بخشی خوبی نیز دارد. در این روش فرکانس دستگاه فمتوسکند 500 کیلو هرتز می باشد که این موضوع باعث می شود کمتریم میزان فشار و انرژی به داخل چشم وارد شود و از دیگر خصوصیات این روش این می باشد که تخت هوشمند و منحنی بودن شکل PI می باشد.

در روش لیزیک برای رفع عیوب انکساری برای انجام عمل جراحی به دو دستگاه لیزر نیاز است، دستگاهی برای ایجاد فلپ و دستگاهی دیگر برای قطع اگزایمر لازم می باشد. هزینه عمل لیزیک به علت استفاده از دو دستگاه دو برابر روش اسمایل می باشد و البته که در این روش فرآیندی پیچیده تر و گاهی با عوارض بیشتری به همراه خواهیم داشت و قطعا پزشک و جراحی که قرار است این عمل را برای شما انجام دهد باید از تجربه و علم کافی برخوردار باشد. یکی دیگر از معایب روش لیزیک که اصلی ترین عیب این روش می باشد این است که، تغییراتی در قرنیه چشم به سبب بهبود بینایی صورت می گیرد که دیگر قابل بازگشت نمی باشد .

مراقبت های بعد از لیزیک

مراقبت های بعد از لیزیک

برای رفع عیوب انکساری چشم، بعد از گذراندن عمل حساس و پیجیده لیزیک دیگر حال نوبت مراقبت های پس از عمل لیزیک چشم می باشد. پس از عمل جراحی لیزیک، شب ها موقع خواب باید از چشم بند های محافظ استفاده کنید، از قطره های چشمی که پزشک معالج تجویز کرده است، باید طبق دستور پزشک استفاده نماید.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی طبیعی و فانتزی با قیمت و هزینه مناسب

پس از انجام این عمل که بخاطر رفع عیوب انکساری انجام گرفته است، حداقل سعی کنید تا یک ماه از کار هایی که باعث فشار به چشمتان می شود، مانند رانندگی، مطالعه و دیگر کار هایی که به چشم فشار می آورد، خود داری کنید. از دیگر کار هایی که پس از عمل این است که ماه اول بعد از عمل به هیچ عنوان چشمتان را ماساژ ندهید، حتی اگر خارش داشت و حتما در بیرون از منزل از عینک آفتابی استفاده کنید و سعی کنید از مواد آرایشی نزدیک چشمتان استفاده نکنید.

سوالات متداول رفع عیوب انکساری

سوالات متداول رفع عیوب انکساری

رفع عیوب انکساری چشم چیست؟

رفع عیوب انکساری این گونه می باش که شکل چشمان فرد نمی تواند نور مناسب را شکسته کند و در نتیجه تصویری که از محیط اطراف خود می بیند تار است و این خود نوعی بیماری چشم می باشد.

آیا هزینه عمل های چشمی تحت پوشش بیمه می باشد؟

بیمه تامین اجتماعی که بیمه اکثریت مردم کشور ماست، هیچ گونه از هزینه های عمل های چشم از قبیل رفع عیوب انکساری چشم، لیزیک و لازک و … را تحت پوشش قرار نمی دهد و تنها هزینه محدود و بسیار کمی برای عینک در نظر دارد.

چند نمونه از مزایای عمل اسمایل چشم به نسبت دیگر روش ها چیست؟

یکی از مزایای این روش برای رفع عیوب انکساری، این است که در این روش عمل جراحی طی دو مرحله انجام می گیرد، در یک مرحله عمل اسمایل چشم و در مرحله دیگر لیزر فتوسکند انجام می شود.یکی دیگر از مزایای این روش این می باشد که بدون درد و حتی بدون ریزش اشک است و این روش برای رفع عیوب انکساری چشم برای افرادی که قرنیه نازک دارد، قطعا این روش اولین و بهترین انتخاب می باشد. در روش عمل جراحی اسمایل چشم، اعصاب چشمی به سبب این که به نسبت دیگر روش ها کم تر بودن برش قرنیه، کمتر دچار اختلال گذرا می شوند و به همین خاطر در این روش خشکی چشم بسیار کم می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *