بانک مو

بانک مو چیست؟ معرفی بهترین بانک مو در ایران برای کاشت و رویش مجدد

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از موضوعات مهم یعنی بانک مو صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

بانک مو چیست

بانک مو چیست؟

یکی از دغدغه های افراد مخصوصا آقایان از زمان های گذشته تا اکنون ریزش مو و هم چنین کم پشتی آن بوده است، به همین دلیل روش های مختلفی را برای احیا و تقویت مو های خود و هم چنین کاشت را امتحان می کنند. باید بگوییم که در روش کاشت، متقاضیان مو هایی از سایر قسمت های بدن خود را به عنوان مثال بانک مو از پشت گردن و یا هم چنین بانک مو از ریش را برای قسمت های ریخته شده استفاده می کنند. حال شاید برای برخی از افراد سوال به وجود بیاید که بانک مو چیست، در این باره باید بگوییم که به قسمتی از بدن فرد که گرافت های مو از آن جا تأمین شده و می تواند یک منبع مفید و هم چنین قوی برای کاشت مو به شمار برود، بانک مو گفته می شود.

استفاده از سلول های بنیادی

جالب است که بدانید کاشت مو بدون بانک مو از روش های جدیدی است که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است، که در این روش از سلول های بنیادی برای متقاضیان استفاده می شود. استفاده از سلول های بنیادی در کاشت باعث شده تا خیلی از مشکلات افراد با انجام این این روش برطرف شود.

بانک مو کجاست

بانک مو کجاست

برخی از افراد به دلیل کم پشتی و یا ضعیف بودن ریشه ی آن ناحیه در جوانی و یا میانسالی دچار کچلی می شوند، به همین دلیل یکی از روش های خوبی که می توانند برای آن انجام دهند، کاشت است. متخصصان از قسمتی که تار های سر مقاوت بیشتری دارند مانند پشت سر برای کاشت جلوی سر افراد استفاده می کنند. سوال برخی از افراد این است که با بانک مو ضعیف نیز می توانند این کار را انجام دهند؟ در این باره باید بگوییم که بله با بانک ضعیف نیز متخصص می تواند این کار را انجام دهد ولی برای نتیجه ی مطلوب بهتر است که بانک قوی، برای این کار باشد تا فرد بعد از انجام کار، نتیجه ی مورد نظر خود را بدست آورد. در حالت کلی باید بیان کرد بانک ضعیف کار را برای متخصص دشوار و سخت می کند، هم چنین پزشک اگر بانک مو ضعیف باشد به طور معمول از روش ترکیبی برای متقاضیان استفاده می کند. یکی از مزیت هایی که روش ترکیبی دارد این است که امکان برداشت تعداد فراوان گرافت فقط در یک جلسه امکان پذیر می باشد.

روش های انجام کاشت

لازم به ذکر است که کاشت روش های مختلفی مانند FUT، FIT و ترکیبی دارد، که پزشک بعد از معاینات لازم تشخیص می دهد که کدام نوع روش برای فرد مناسب تر است و سپس اقدامات لازم را برای کاشت، انجام می دهد. گفته شده است که برخی از متخصصان از بانک مو، تار های زیادی بر می دارند که باعث می شود، آن ناحیه رشد مجدد نداشته باشد و یا در این زمینه تخصص کافی ندارند. به همین دلیل افرادی که می خواهند کاشت را انجام دهند، بهتر است که قبل از انجام آن بسیار تحقیق کنند تا با یک متخصص خوب و ماهر در این زمینه، کار کاشت خود را انجام دهند، تا نتیجه ی مطلوبی برای آن ها داشته باشد.

بانک مو بعد از کاشت

بانک مو بعد از کاشت

امروزه در ایران بانک مو برای کاشت بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، به این صورت که افرادی که تار های بسیار ضعیف و یا کمی دارند، می توانند از این روش استفاده کنند. یکی از عوارض بانک مو بعد از کاشت این است که برخی از افراد شاید دچار ریزش تار های سر خود شوند، که پزشکان در این باره گفته اند که این ریزش کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی بابت آن نیست. درباره ی ریزش بهتر است که بدانید بعد از انجام کاشت حدود 20 الی 30 روز بعد ریزش شروع می شود، اما این ریزش موقتی بوده و بعد از مدتی ریزش تمام خواهد شد. هم چنین بعد از این ریزش به مدت تقریبا 2 الی 3 ماه به حالت خواب می روند و تقریبا بعد از ماه 4 رشد طبیعی تار های سر کاشته شده شروع خواهد شد.

چرخه رشد طبیعی

چرخه رشد طبیعی

در حالت کلی بعد از حدود 8 ماه این پروسه تمام می شود و تار های سر به چرخه رشد طبیعی خود می رسند، لازم به ذکر است که بعد از این پروسه تار های سر بسیار ضخیم و مقاومت تر از قبل می شوند، حتی بعد از مدتی فرد می تواند به اصلاح و کوتاه کردن آن نیز بپردازد.

بیشتر بخوانید
عمل جراحی پروستات چگونه است و چقدر هزینه دارد؟ برسی قیمت در سرتاسر ایران

بانک مو برای کاشت ابرو

جالب است که بدانید که کاشت فقط مختص به سر نیست و افراد برای ابرو نیز می توانند از کاشت استفاده کنند. کاشت ابرو مناسب افرادی است که ابرو های سست، کم رنگ و یا کمی دارند، به این گونه می توانند ابرو های زیبا و پرپشتی داشته باشند. البته ناگفته نماند که در ایران یکی از معیار های زیبایی داشتن ابرو های پر و هم چنین زیبا است، به همین دلیل خیلی از افراد به کاشت ابرو روی آورده اند. هم چنین گفته شده است که برای کاشت ابرو، از تار های سر فرد استفاده می کند و آن را به ناحیه ‌ی ابرو منتقل خواهند کرد. البته ناگفته نماند که در کاشت ابرو فقط تار های سر منتقل نمی شوند، بلکه ارگان‌ های کوچکی که وظیفه ‌ی ساخت مو ها را بر عهده دارند نیز در آن ناحیه‌ پیوند زده می شوند، کاشت ابرو یکی از بهترین روش هایی است که می توانید با آن ابرو های زیبا و هم چنین طبیعی داشته باشید.

ترمیم بانک مو

ترمیم بانک مو

افراد بهتر است به نکاتی پزشک برای ترمیم و هم چنین تقویت بانک مو به آن ها می گوید، به خوبی گوش کنند و این نکات را رعایت کنند تا در آینده برای آن ها مشکلی به وجود نیاید. ترمیم به روش hrt برای تمام افراد چه خانم و چه آقا انجام می شود و گفته شده است که hrt تنها روش استاندارد در جهان می باشد. همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم اگر بانک مو کم باشد نیز پزشک می تواند با روش ترکیبی برای متقاضی کاشت را انجام دهد. سوالی که برای خیلی از افراد شاید به وجود بیاید این است که اگر بانک مو نداشته باشیم چه می شود؟ در این باره باید بگوییم که پزشک برای این افراد در اکثر مواقع از تار های ریش و یا موی بدن آن ها برای کاشت استفاده خواهد کرد، پس جای نگرانی برای آن ها وجود ندارد.

بیشتر بخوانید
تزریق چربی به واژن چقدر هزینه دارد؟ معرفی بهترین دکتر و مزایا و عوارض با عکس

رشد مجدد بانک مو

یکی از دغدغه هایی که افراد بعد از کاشت دارند این است که آیا قسمتی که به عنوان بانک برای کاشت استفاده شده است، مجددا رشد می کند یا خیر؟ در این باره باید بگوییم که جای نگران نیست، چرا که آن ناحیه دوباره رشد خواهد کرد. هم چنین باید بگوییم که متخصص بعد از معاینات لازم به مقداری که سر فرد به مو نیاز دارد و کمی بیشتر برای احتیاط از بانک تار خارج می کند.

بانک رنگ مو

بانک رنگ مو

رنگ تار ها در این بانک ها اصولا هم رنگ سر فرد است و یا کمی تیره یا کمی روشن تر می باشد. جالب است که بدانید مدتی است که گفته شده بانک رنگ مو اینستا برای افرادی که نیاز دارند، نیز وجود دارد. به این صورت که در اینستاگرام پیج هایی هستند که در این زمینه و به عنوان بانک مدل مو فعالیت می کنند و افرادی که به آن ها نیاز دارند می توانند به این پیج ها مراجعه کنند و نوع مو ی مورد نظر خود را انتخاب و سفارش بدهند. هم چنین در این پیج ها رنگ های بسیار متنوع و مختلفی نیز از آن ها وجود دارد تا به این صورت فرد بتواند رنگ مورد نظر خود را انتخاب کند.

سوالات متداول درباره ی بانک مو

سوالات متداول درباره ی بانک مو

بانک مو چیست؟

در این باره باید بگوییم که افرادی که از کچلی و یا کم پشتی خود رنج می برند، برای خلاص شدن از آن به انجام کاشت روی آورده اند. برای انجام کاشت متخصصان از قسمت های بدن افراد که تار های ضخیم و هم چنین مقاوم تری دارند استفاده می کنند، که به آن بانک مو گفته می شود.

آیا افرادی که تار های ضعیغی دارند، می توانند کاشت را انجام دهند؟

باید بگوییم افرادی که تار های ضعیفی دارند نیز می توانند کاشت را انجام دهند، اما برای این افراد کار به سختی و دشواری انجام خواهد شد. هم چنین پزشک برای این افراد از روش ترکیبی استفاده می کند، چرا که روش ترکیبی برای افرادی که بانک ضعیفی دارند، بسیار مفید و مناسب خواهد بود.

کاشت فقط برای سر انجام می شود؟

در این باره باید بگوییم که کاشت علاوه بر سر برای ابرو نیز انجام می شود، کاشت ابرو برای افرادی که ابرو های کم پشت و هم چنین ضعیفی دارند، بسیار مناسب است. روش انجام آن به این صورت است که این تار ها از سر فرد گرفته می شود و به ابرو پیوند می زنند و در کنار آن ارگان هایی که مفید و لازم است نیز به همراه تار ها به ابرو پیوند زده خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *