پیوند مو چیست

پیوند مو چیست و هزینه پیوند موی طبیعی چگونه محاسبه می شود؟

پیوند مو یکی از عمل های جراحی زیبایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و افراد برای رفع طاسی و کم پشتی مو های سر خود به سراغ آن می روند. کلینیک پیوند مو در سر تا سر کشور وجود دارد و به راحتی می توان از آن ها کمک گرفت و برای مشاوره گرفتن به یک پزشک متخصص در شهر خودتان مراجعه فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پیوند مو چیست

پیوند مو چیست

مو یکی از تاثیر گذار ترین  مورد در زیبایی افراد می باشد و افراد همواره از ریزش مو و طاسی سر هراس دارند. طاسی سر بیشتر در آقایان رایج بود و خانم ها بیشتر دچار ریزش مو و کم مویی در بعضی از نواحی سر خود و حتی طاسی می شوند. امروزه افراد روش های زیادی را برای مراقبت از مو های خود استفاده می کنند که برخی از این روش ها جوابگو بوده و سلامت و زیبایی موی سر را حفظ کرده است. اما این روش ها نمی توانند موهای ریخته شده را برگردانند و یا طاسی را درمان کنند بنابراین افراد ناچار هستند که به سراغ کاشت مو بروند که بسیار رایج است و افراد زیادی آن را امتحان می کنند و گاهی هم بسیار از نتایج آن راضی هستند.

برای پیوند و کاشت مو چهار روش کلی وجود دارد که روش اول  fut  می باشد و در آن  از ناحیه ای به عرض یک سانتی متر و طولی به اندازه 20 تا 25 سانتی متر در پشت سر مو ها با ریشه هایشان برداشته می شوند. سپس تیم پیوند مو به کمک تکنسین ها ی اتاق عمل فولیکول های مو را از لاخ های مو جدا می کنند و آن ناحیه پشت سر را بخیه می زنند.

روش fut

برای پیوند و کاشت مو چهار روش کلی وجود دارد که روش اول  fut  می باشد و در آن  از ناحیه ای به عرض یک سانتی متر و طولی به اندازه 20 تا 25 سانتی متر در پشت سر مو ها با ریشه هایشان برداشته می شوند. سپس تیم پیوند مو به کمک تکنسین ها ی اتاق عمل فولیکول های مو را از لاخ های مو جدا می کنند و آن ناحیه پشت سر را بخیه می زنند. بعد از بخیه زدن قسمت پشت سر در جلوی سر و قسمت های کم مو یا طاس سر، فولیکول های جدا شده کاشته می شوند که این کار با ایجاد کانال های بسیار کوچک و در حد میکروسکوپی در نواحی کم مو و طاس انجام می شود. در این روش اسکار ها بعد از عمل باقی می مانند که می توان گفت یکی از ایراد های این روش می باشد. برای اطلاعات بیشتر مقاله کاشت مو به روش fit را بخوانید.

روش fit

روش دوم برای کاشت مو fit می باشد که در آن فولیکول های مو به صورت گروهی جدا می شوند و در قسمت های طاسی کاشته می شوند. با وجود این که این روش نیاز به جراحی نداشته و از فواید این نوع است اما نمی توان تعداد زیادی از واحد های فولیکول مو را جدا کرده و به جلوی سر انتقال داد.

روش سوم ترکیبی از روش اول و سوم می باشد که به اضافه ی دو روش قبل از روش های سنتی و قدیمی برداشت و کاشت مو است و طی چندین جلسه انجام می شود. روش آخر sut نام دارد که در آن به کمک پانچ لیزر توسط متخصصین برداشتن و پیوند زدن مو انجام می شود و مانند روش های قبل طولانی و خسته کننده نمی باشد. این روش بدون درد و بدون جراحی و بدون خون ریزی می باشد و جای اسکار در آن باقی نمی ماند.

در این روش می توان سه برابر روش های قبل تار مو برداشت کرد و این مقدار حدود 14000 تار مو می باشد و باید دانست که در آن از تکنولوژی های به روز دنیا استفاده می شود و بسیار تاثیر گذار است و به افراد توصیه می شود با وجود این که این روش نیاز به صرف هزینه ی بیشتر دارد اما آن را امتحان کنند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

پیوند مو از دیگران

پیوند مو از دیگران

امروزه افراد زیادی با مشکل طاسی و ریزش مو مواجه هستند و ترس و نگرانی آن ها از این بابت کاملا منطقی می باشد. در تمامی روش های کاشت مو از قسمت های دیگر بدن فرد فولیکول های مو برداشته می شود و در قسمت طاسی و کم موی سر او پیوند زده می شود. اما بسیاری از افراد هستند که دارای فولیکول های کم کیفیت هستند که برای کاشت و پیوند این فولیکول ها مناسب نمی باشد و پزشک قبل از انجام عمل پیوند به این موضوع باید توجه کند.

بیشتر بخوانید
بهترین روش های جوان سازی پوست صورت در منزل

اما جای سوال است که آیا می توان از فولیکول های افراد دیگر برای پیوند موی افراد استفاده کرد و بسیاری از افراد که دارای فولیکول های ضعیف هستند به این موضوع بسیار اهمیت می دهند. اما باید دانست که پیوند فولیکول های مو فردی برای فرد دیگر امکان پذیر نمی باشد و تنها در صورتی که از فولیکول های موی قسمت های دیگر بدن فرد استفاده شود نتیجه مثبت خواهد بود و دو نفر با دو دی ان ای متفاوت نمی توانند به یک دیگر فولیکول مو بدهند.

پیوند مو از شخص دیگر

امروزه افراد زیادی به دنبال این عمل هستند و می خواهند کم پشتی مو ها و یا طاسی خود را برطرف کنند. با وجود پیشرفت عمل های زیبایی و پزشکی روش های مختلفی برای این عمل به وجود آمده است و افراد می توانند با خیال راحت یکی از آن روش ها را با مشورت پزشک خود انتخاب کنند و نگرانی و ترسی نداشته باشند.

اما برخی افراد دارای مو هایی با فولیکول کم کیفیت هستند که مناسب برای پیوند در نواحی طاسی و کم پشت سر نمی باشد. این افراد همواره برایشان مهم است که آیا می توانند از بانک مو افراد دیگر استفاده کنند یا خیر ؟ باید گفت که بر اساس تحقیقات انجام شده نمی توان فولیکول موی شخصی را به شخص دیگر پیوند داد و برای کاشت مو در قسمت هاس طاس و کم پشت سر فردی از بانک موی فرد دیگر استفاده کرد.

باید گفت که این به دلیل واکنش بدن تنها به فولیکول خودی می باشد و به آن تنها جواب و پاسخ مثبت می دهد. هنگامی که فولیکول شخصی را به شخص دیگر پیوند می دهند در واقع در حال انتقال بافتی از بدن فرد می باشند و در صورت برابر نبودن دی ان ای بدن این انتقال را پس می زند و فرد به نتیجه دلخواه خود نمی رسد و این کار ممکن است دارای عوارض و خطراتی نیز باشد. این کار ممکن است باعث ریزش مو فرد و ایجاد عفونت و بیماری های دیگری بشود بنابراین توصیه می شود که هرگز چنین کاری را انجام ندهید.

پیوند مو سلول بنیادی

پیوند مو به وسیله سلول های بنیادی جدید ترین روش کاشت و پیوند مو می باشد که در آن در هنگام برداشتن فولیکول مو تعدادی سلول بنیادی از محلی که فولیکول های مو برداشته می شود و بانک مو است نیز برداشته می شود. در این روش امکان رشد مجدد مو در ناحیه ی بانک مو می باشد و این تفاوت اساسی بین روش قدیمی با سلول بینادی و روش های قبل می باشد.

این روش بسیار فوق العاده و نتیجه آن بی سابقه می باشد که در آن به جای برداشت کامل فولیکول های مو قسمت های کمی از آن با سوزن بسیار باریکی برداشته می شوند و این دلیل رشد مجدد مو ها در محل برداشتن فولیکول ها یعنی همان بانک مو می باشد. بنابر این عمل پیوند مو طبیعی در این روش از روش های دیگر بهتر بوده و افراد زیادی آن را انجام می دهند. پیوند مو تهران و پیوند مو شیراز با استفاده از سلول های بنیادی انجام می شود و نتایج بسیار خوبی در این زمینه گرفته شده است.

روش پیوند مو

روش پیوند مو

چهار روش کلی برای پیوند مو وجود دارد که در روش اول و دوم و روش سوم که ترکیبی از دو روش قبل می باشد فولیکول های مو به روش جراحی از پشت سر به صورت جداگانه و یا دسته ای برداشته می شود و اسکار های آن بعد از عمل به جا می ماند. در روش چهارم پیوند مو به کمک پانج لیزر فولیکول های مو برداشته و پیوند زده می شوند و این روش از روش های ذکر شده بهتر است و بدون درد و خون ریزی انجام می شود و نیاز به جلسات مکرر برای برداشتن فولیکول های مو ندارد. در روش آخر می توان سه برابر روش های قبل یعنی حدود 14000 تار مو برداشته و برای پیوند استفاده کرد. این روش توسط یک تیم مجرب و با مهارت بالا انجام می شود و جای اسکار و زخمی در آن باقی نمی ماند. پزشکان در این زمینه در دوره های اموزش پیوند مو شرکت کرده و مهارت لازم را به دست می آورند.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی چیست و محبوب ترین و ارزان ترین آن در ایران کدام است؟

بهترین زمان پیوند مو

متخصصان پیوند و کاشت مو این روز ها به مهارت بالایی رسیده اند و پیوند مو را با دقت و تاثیر گذاری بالا انجام می دهند و بسیاری از افرادی که به سراغ این متخصصان برای رفع طاسی و کم مویی و کاشت و پیوند مو می روند، از نتیجه آن بسیار راضی هستند. یکی از مواردی که حتما باید از طرف پزشک تعیین و مشخص شود بهترین زمان پیوند مو است که پزشک در حین معاینه به بیمار آن را یادآوری می کند و عمل پیوند مو را در زمان مناسب برای تاثیر پذیری بهتر انجام خواهند داد. پیوند مو اصفهان و پیوند مو مشهد و شهر های بزرگ دیگری بسیار نتیجه بخش هستند و در زمان مناسبش انجام می شوند.

سوالات متداول

سوالات متداول

عمل پیوند مو در روش سلول های بنیادی دارای چه ویژگی است؟

این عمل به وسیله سلول های بنیادی جدید ترین روش کاشت و پیوند مو می باشد که در آن در هنگام برداشتن فولیکول مو تعدادی سلول بنیادی از محلی که فولیکول های مو برداشته می شود و بانک مو است نیز برداشته می شود. در این روش امکان رشد مجدد مو در ناحیه ی بانک مو می باشد و این تفاوت اساسی بین روش پیوند مو با سلول بینادی و روش های قبل می باشد.

در روش sut تقریبا چه مقدار تار مو برداشته می شود؟

روش آخر sut نام دارد که در آن به کمک پانچ لیزر توسط متخصصین برداشتن مو انجام می شود و مانند روش های قبل طولانی و خسته کننده نمی باشد. این روش بدون درد و بدون جراحی و بدون خون ریزی می باشد و جای اسکار در آن باقی نمی ماند.

جدیدترین روش پیوند مو چه روشی است؟

این روش با استفاده از سلول های بنیادی که این روش بسیار فوق العاده و نتیجه آن بی سابقه می باشد که در آن به جای برداشت کامل فولیکول ها قسمت های کمی از آن با سوزن بسیار باریکی برداشته می شوند و این دلیل رشد مجدد مو ها در محل برداشتن فولیکول ها یعنی همان بانک مو می باشد.  بنابر این عمل طبیعی در این روش از روش های دیگر بهتر بوده و افراد زیادی آن را انجام می دهند. در سر تا سر کشور با استفاده از سلول های بنیادی انجام می شود و نتایج بسیار خوبی در این زمینه گرفته شده است.

روش fit چگونه عمل می کند؟

روش دوم برای کاشت مو fit می باشد که در آن فولیکول های مو به صورت گروهی جدا می شوند و در قسمت های طاسی کاشته می شوند. با وجود این که این روش نیاز به جراحی نداشته و از فواید این نوع است اما نمی توان تعداد زیادی از واحد های فولیکول مو را جدا کرده و به جلوی سر انتقال داد.

آیا می توان از فولیکول های افراد دیگر برای این عمل از افراد استفاده کرد؟

پیوند فولیکول های مو فردی برای فرد دیگر امکان پذیر نمی باشد و تنها در صورتی که از فولیکول های موی قسمت های دیگر بدن فرد استفاده شود نتیجه مثبت خواهد بود و دو نفر با دو دی ان ای متفاوت نمی توانند به یک دیگر فولیکول مو بدهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *