جراحی قلب باز

جراحی قلب باز با لیزر و بدون بیهوشی زیر نظر بهترین دکتره با هزینه مناسب

در این مقاله قصد داریم تا به شما درباره جراحی قلب باز صحبت کنیم . در این مقاله با همه عوارض جراحی قلب باز  و همچنین چگونگی انجام شدن جراحی قلب باز اشنا خواهید .

جراحی قلب باز با قیمت و هزینه مناسب

جراحی قلب باز چیست؟ بای پس یکی از شایع ترین عمل های جراحی است . که در این جراحی قلب و عروق ، با باز کردن یم مسیر جریان خون به قلب بهبود پیدا می کند .

جراحی قلب باز چیست

جراحی قلب باز چگونه است؟ در این جراحی ، با پیوند یکی از رگ های خونی پا ، سینه یا بخشی دیگر از بدن به سرخرگ کرونروی انجام می شود ، که به این طریق یک مسیری موازی با رگ مسدود شده ایجاد می شود . به خاطر همین پرشکان عمل جراحی قلب باز را برای بیمارانی که مبتلا به عروق کرونروی هستند برای بهبود خونرسانی به قلب پیشنهاد می دهند . تسکین  برای علائم انژین صدری و بهبود کیفیت زندگی بیمار از این نوع جراحی استفاده می شود. بعضی از بیماران چون چربی زیادی دارند باعث بسته شدن سرخرگ ها می شود .جراحی قلب باز بدون بیهوشی امکان پذیر نمی باشد .

قبل از جراحی باز قلب باید مواردی را رعایت کرد و انجام داد، باید قبل از این جراحی یک الکتروکاردیوگرام ،ازمایش ادرار و خون را انجام داد و همچنین باید یک عکس رادیو لژی قسه سینه گرفت تا جراح جدید ترین اطلاعات را در مورد وضعیت سلامت شما بدست اوردو همچنین اگر شما سیگار می کشید باید حتما 2 هفته زود تر و بعد عمل نکشید . با متخصص و جراح خود راجب تمام دارو هایی که مصرف میکنید صحبت کنید و در جریان بگزارید . هم چنین اگر در شما تغییری در سلامت از جمله بروز علائم سرما خوردگی دیدید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید چون وجود هرگونه عفونتی در خوب شدن شما تاثیر می گذارد . شما باید قبل از جراحیتان برای کم تر شدن میکروب از پوستتان،حتما باید حمام کنید . شما در طول جراحی با تزریق داروی بیهوشی، در بیهوشی کامل به سر می برید .قبل از جراحی از شما خواسته می شود که شب قبل از عمل چیزی نخورید یا ننوشید چون تاثیر بیهوشی با شکم خالی ایمن ترین حالت بی هوشی میباشد . اگر قبل از عمل جراحی چیزی خوردید حتما به پزشک خود اطلاع دهید .جراحی قلب باز با لیزر یکی از عمل های قلب باز است که در مقاله های بعدی به ان اشاره خواهیم کرد .

فیلم کامل عمل جراحی قلب باز

در روز عمل ، صفحه ای فلزی کوچکی به نام الکترود به قفسه سینه شما می چسباند .این صفحه ها به یک دستگاه الکتروکاردیوگرام وصل می شوند که ریتم و فعالیت الکتریکی قلبتان را روی مانیتور نشان می دهد. به یکی از رگ های دستتان یک لوله پلاستیکی به نام راه وارد می کنند قبل از این کار مچ دستتان را با یک بی حسی موضعی بی حس می کنند . به یکی از سیاهرگ هایتان یک راه وریدی وارد میکنند که این راه وریدی داروی بی هوشی مورد نیازتان را تامین می کند تا ریلکس شوید . بعد از اینکه کاملا بی هوش شدید یک لوله وارد نای شما می کنند که این لوله به دستگاهی وصل می شود که در طول جراحی باز قلب تنفستان را کنترل کند . همچنین لوله دیگری از طریق بینی و سپس گلویتان به درون معده وارد می شود که باعث جلوگیری از جمع شدن هوا و مایع در معدتان می شود و همچنین تا زمانی که به هوش میایید احساس تهوع و تجمع هوا به شکمتان فشار نیاورد . وارد مثانه تان یگ لوله نازکی وارد می کنند تا در طول جراحی قلب مانع تجمع ادرار در مثانه شود و همچنین به شما یح داروی رقیق کننده خون به نام انتی کواگولانت داده می شود تا از لخته شدن خونتان جلوگیری کند . در اکثر جراحی های قلب یک دستگاه قلب و ریه به شما وصل میشودکه پس از اینکه به قلب و ریه شما وصل شود قلبتان متوقف و خنک می شود . در اتاق عمل یک جراح قلب و عروق مدیریت تیم عمل را بر عهده دارد که این تیم جراحی شامل  سایر جراحان دستیار ، یک متخصص بیهوشی و پرستاران می باشد .در اتاق عمل ابتدا قطعه بلندی از ورید پایتان برای پیوند زدن برداشته می شود .یک سر قطعه ای که از پایتان برداشته شده است را به ائورت خروجی وصل می شود که خون غنی از اکسیژن را از قلب به بدن می رساند . همچنین سر دیگر ان به سرخرگ کرونی درگیر در زیر ناحیه مسدود شده متصل می شود .البته ممکن است به جای گرفتن رگ از پا از درون دیواره سینه و یا هر دو مورد برای پیوند استفاده شود . عمل جرای بین 2 تا 6 ساعت طول میکشد که این زمان به تعداد بای پس های مورد نیاز بستگی دارد .

عوارض بعد از عمل جراحی قلب باز

معمولا تا یک هفته بعد از عمل قلب باز شما در بیمارستان بستری می شوید که این بستری یک الی 3 روز در ای سی یو می باشد . در ای سی یو شما به چند تا مانیتور وصل خواهید شد که این مانیتور ها وضعیت کنونی شما را نشان میدهد . همچنین در ای سی یو لوله باریکی از بینی شما وارد معده می کنند که مایعات اضافی معده را خالی کند . همچنین چند تا وریدی به بدنتان وصل می شود که ان مایعات و سطح الکترولیت های بدنتان را متعادل نگه میدارد و همچنین لوله ای به مثانه شما وصل می شود که ادرار تولید شده را تخلیه میکند و همچنین مقدار ادرار شما را اندازه گیری می کند .

بیشتر بخوانید
کوکتل بینی در مشهد + 70 درصد و بررسی عوارض و چسب های کوکتل بینی

اگر بعد از جراحی شما دچار استرس و یا اضطراب شدید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید چون این استرس ها به قلب شما اسیب میزند . زمان مراجعه به پزشک راهنمایی های لازم در مورد درد سینه به شما خواهد داده شد .و همچنین تمرینات تنفسی و سایر تمرینات فیزیکی را توسط یک فیزیوتراپ اموزش خواهید دید .شما می توانید فیلم کامل عمل جراحی قلب باز را در اینترنت مشاهده کنید .

عمل جراحی قلب باز در مشهد

عوارض بعد از عمل

عوارض جراحی قلب باز دو دسته هستند که بعضی از انها حین عمل و بعضی ار انها بعد از عمل اتفاق می افتد البته بعضی وقتا امکان دارد این عوارض دیررس هم باشد یعنی وقتی که بیمار در حال گذراندن دوران نقاهت خود است به وجود می اید . عوارضی که حین عمل جراحی به وجود می اید : سکته قلبی ، سکته مغزی ،فیبریلاسیون دهلیزی ، نارسایی کلیه ،خونریزی بعد از عمل جراحی.

عوارض بعد از عمل جراحی قلب باز: سرفه، تجمع مایع داخل ریه ، سرفه ناشی از ریفلاکس، درد جناغ و ستون فقرات ،تورم پا،

هزینه جراحی قلب باز چقدر می شود ؟

  • جهت دریافت مشاوره برای بهترین و مناسب ترین قیمت با ما تماس بگیرید.
  • قلب در ویکی پدیا را دنبال کنید.

تیم جراح باما به دنبال منفعت کاربران بوده و بهترین مراکز را با کمترین قیمت برای انجام عمل های جراحی شما معرفی می کند.

هزینه جراحی قلب باز به شدت بالاست که بیش تر بیمه ها این عمل جراحی را  پشتیبانی می کند تا هزینه عمل شما کمتر شود . هزینه جراحی قلب باز سال 98 در یک بیمارستان خصوصی برای فردی که هیچکدام یک از بیمه های پایه را نداشت حدود 6 ملیون و قیمت بالن قلب اگر فقط روی یک رگ انجام شود با استند دارویی انجام گیرد 13 میلیون و اگر روی دو رگ انجام شود حدود 18 ملیون تومان است .شما می توانید برای عمل جراحی قلب باز در مشهد به  بهترین دکتر جراحی قلب باز که ما به شما معرفی میکنیم مراجعه کنید .

عمل قلب باز چیست؟

عمل قلب باز چیست؟

روشی است که در آن پزشک، قفسه سینه را برای انجام جراحی روی قلب می شکافد. پزشکان از این روش استفاده می کنند تا بیماری و مشکلات مختلف قلبی را برطرف کنند. امروزه علم پزشکی پیشرفت های زیادی کرده است و دستگاه های جدیدی ابداع شده است تا با استفاده از آنها پزشکان راحت تر به درمان بیماران بپردازند. در این جراحی نیز پزشک با استفاده از دستگاههای پیشرفته مختلفی تلاش دارد تا بیمار مورد نظر را درمان کند. این جراحی برای مواردی مانند بر طرف کردن نقص های عملکرد قلب، تعویض دریچه، آنژیوپلاستی که به آن باز کردن عروق قلب نیز گفته می شود، پیوند قلب، جرای بای پس، ترمیم نقص های مادرزادی در قسمت قلب به خصوص در نوزادان، بر طرف کردن انسداد شریان های منتهی به قلب و چند مورد دیگر به کار می رود.

جراحی قلب باز برای بیماران دیابتی

جراحی قلب باز برای بیماران دیابتی

آن دسته از بیمارانی که به دیابت قندی مبتلا هستند، پس از جراحی قلب نسبت به افراد غیر دیابتی نتایج دراز مدت بدتری و نیز هزینه های بیشتری را متحمل می شوند. این بیماری یکی از دلایل اصلی بیماری قلب و سکته به شمار می رود و هفتمین علت مرگ و میر در کشور آمریکا به حساب می آید. برآورد می شود تا سال 2030 میلادی حدود 439 میلیون نفر در سراسر دنیا به این بیماری مبتلا شوند. پزشکان تحقیقات بسیاری را روی بیماران دیابتی که تمایل به جراحی قلب باز دارند، انجام داده اند.  بر اساس این تحقیق، این بیماران باید توسط تیمی از متخصصان قلب و نیز دیابت مورد عمل قرار گیرند.

جراحی قلب باز چگونه است ؟

جراحی قلب باز چگونه است ؟

این عمل یکی از مشکل ترین عمل های پزشکی محسوب می شود. برآورد می شود که این عمل حدود 4 تا 6 ساعت به طول انجامد. در این عمل در ابتدا بیمار توسط تیم بیهوشی مورد معاینه قرار می گیرد. سپس پس از آن او را بیهوش می کنند تا دردی را احساس نکند. جراح برشی به انجام 8 تا 10 اینچ در قسمت قفسه سینه بیمار ایجاد می کند. برای اینکه جراح بتواند به قلب دسترسی داشته باشد، بخشی یا تمام استخوان های قفسه سینه فرد را برش می زند. زمانی که دسترسی وجود داشت، احتمالا بیمار را به دستگاه بای پس قلب و ریه متصل کنند. وظیفه دستگاه این است که خون را از قلب دور کند تا جراح بتواند عمل را انجام دهد. البته در برخی از روش های نوین دیگر از این دستگاه استفاده نمی شود. سپس جراح با استفاده از رگ یا عروق سالم جلوی جریان خود را مسدود می کند. در انتها، برش سینه را با سیم می بندند و آن ها را داخل سینه قرار می دهند. در نهایت برش را بخیه می زند.

جراحی قلب باز با لیزر

جراحی قلب باز با لیزر

استفاده از لیزر روش نوین و جدیدی است که در جراحی قلب باز مورد استفاده قرار می گیرد. نتایج یک تحقیقات روی استفاده از این روش نشان می دهد که لیزر در درمان بیماری های قلبی و عروق بین 50 تا 70 درصد موفقیت آمیز بوده است. گفته می شود که با استفاده از لیزرهای غیر جامد می توان برخی از بیماری های قلبی و عروقی را درمان کرد. برای این منظور تحقیقاتی روی 300 بیمار دارای بیماری پیشرفته کرونری قلب انجام شد، که نشان می دهد که 50 درصد از نظر پارا کلینیکی مانند تست ورزش و نیز گردش خود و 70 درصد از نظر کلینیکی مانند کاهش تنگی نفس، کاهش درد و کاهش تکرار درد بهبود یافته بودند. در درمان بیماران این بیماری از لیزر استفاده شد که به میزان 50 درصد رگ سازی افزایش داست که موجب ایجاد عروق جدید، اتصال عروق کوچک و نیز افزایش گردش خون شد.

سرفه بعد از جراحی قلب باز

سرفه بعد از جراحی قلب باز

یک متخصص جراحی قلب در این خصوص گفت که مراقبت های پس از عمل قلب باز نیز مهم می باشد. معمولا پس از آن با تشخیص پزشک، بیمار یک هفته در بیمارستان بستری و تحت مراقبت قرار می گیرد. پس از ترخیص مراقبت ها در خانه انجام می شود که بر عهده خود بیمار و همراهان او می باشد. یکی از مشکلاتی که معمولا با آن روبرو می شوید سرفه است. زمانی که بیمار می خواهد از بیمارستان مرخص شود، پزشک به او می گوید که سرفه کند تا خلط داخل ریه آن خارج شود. البته این کار باید مدیریت شده و با انجام اقدامات لازم صورت گیرد.  زیرا در عمل قلب استخوان های جناق را بازم ی کنند و سپس دوباره می بندند. زمانی که بیمار دارای استخوان های سست و پوک بود و سرفه های آن نیز مداوم و شدید باشد، امکان شکستگی استخوان  بریدگی وجود دارد.

رژیم غذایی جراحی قلب باز

رژیم غذایی جراحی قلب باز

پس از آنکه عمل قلب باز انجام شد، بیماران باید تغذیه سالم داشته باشد تا زخم های او سریع تر خوب شوند. میوه و سبزیجات یکی از منابع غذایی مفید و ضروری آنها محسوب می شود. معمولا برخی از میوه ها فشار خون را که برای بیماران قلبی مضر است، را کنترل می کنند و خطر احتمال حمله قلبی و سکته را کاهش می دهند. سیب، پاپایه، کیوی، بروکلی، فلفل دلمه ایف سبزیجات سبز رنگ و غیره حاوی آنتی اکسیدان های قوی هستند.  این افراد می توانند به طور روزانه به مقدار لازم از این میوه ها استفاده کنند. همچنین هویچ را فراموش نکنید. این گیاهان حاوی کارتئوئید غنی هستند که خصوصیتی آنتی اکسیدانی دارند. این مواد سطوح رادیکال های آزاد را کاهش و از قلب محافظت می کنند. علاوه بر آن، سیر نیز یکی دیگر از گیاهان شگفت انگیز دارویی می باشد. خاصیت ایمونومدولاتوری آن سبب جلوگیری از عفونت می شود.

بیشتر بخوانید
دکتر جراحی چشم در مشهد با قیمت مناسب و به صرفه در بهترین کلینیک ها

سوالات متداول

اولین جراحی قلب باز در جهان توسط چه کسی انجام شد؟

فردی به نام کریستیان بارنارد در آفریقای جنوبی نخستین پیوند موفق قلب را در روز سوم دسامبر 1967 انجام داد.

جراحی قلب باز چقدر هزینه دارد؟

باید قبل از برآورد قیمت به پزشک مراجعه کنید تا دقیقا نوع بیماری و نحوه درمان آن مشخص شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد جراحی قلب باز به کجا مراجعه کنم؟

سایت های زیادی هستند که اطلاعاتی در این مورد منتشر کرده اند اما می توانید با مشاوران جراح با ما تماس بگیرید تا در این زمینه اطلاعات حرفه ای بدست بیاورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *