هزینه جراحی گوش

هزینه جراحی گوش در مشهد چقدر می شود و چگونه هزینه ها را کاهش دهیم؟

از ابتدایی ترین سوال های افرادی که قصد دارند عمل جراحی گوش انجام دهند هزینه جراحی گوش می باشد. در این مقاله قصد داریم درباره ی انواع جراحی گوش، روند آن ها و اقدامات قبل و بعد از جراحی صحبت کنیم و درباره ی هزینه ان اطلاعاتی به شما بدهیم.

عمل جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی به منظور بر طرف کردن برخی اختلالات همچون رفع بیرون زدگی و فاصله بیش از اندازه گوش از سر و یا بزرگ بودن گوش ها نسبت به سر و دیگر مشکلات مادر زادی گوش افراد انجام می گیرد. واضح است این عمل موجب زیبا تر شدن چهره و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس می شود و بسته به انتظارات بیمار از نتیجه جراحی، هزینه جراحی گوش متفاوت خواهد بود.

شاید برایتان سوال شود که ویژگی های یک گوش طبیعی و نرمال چیست و در چه صورتی لازم است عمل جراحی زیبایی گوش انجام داد؟ در پاسخ به این سوال باید این گه گفت که اگر زاویه ی گوش با جمجمه چیزی حدود 25 تا 30 درجه و فاصله لبه ی گوش تا جمجمه 15 تا 20 میلی متر باشد، این گوش فرم طبیعی و نرمال دارد و در غیر این صورت می توان با عمل جراحی زیبایی گوش مشکل را بر طرف کرد.

جراحی زیبایی گوش برای چه کسانی مناسب است؟

اتوپلاستی به طور معمول برای کودکان انجام می شود ولی به طور کلی این جراحی دارای محدودیت سنی و شرایط خاص نیست. جراحی زیبایی گوش از نظر پزشکی ضرورتی ندارد زیرا ظاهر غیر طبیعی گوش ها تاثیری در شنوایی ندارد لذا این جراحی کاملا اختیاری است و صرف هزینه جراحی گوش صرفا برای زیباتر شدن حالت گوش ها ئ چهره است.

هزینه جراحی پارگی گوش
Smiling human child hand listening deaf ear gossip

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر می باشد؟

در واقع برای این که شما عزیزان بتوانید به معیار درستی برای هزینه جراحی عمل گوش برسید لازم می باشد که ابتدا با انواع مختلف آن به آشنایی کامل برسید. چرا که هر عمل هزینه های متفاوتی را در بر دارد.

عمل جراحی گوش برجسته یا بلبلی

در صورتی که زاویه گوش و یا فاصله گوش از جمجمه بیشتر از اندازه ی نرمال باشد به ان گوش، گوش یرجسته گفته می شود. عمل جراحی گوش برجسته به صورت سرپایی امکان پذیر است و نیازی به داروی بیهوشی مگر برای کودکان و کسانی که قادر به تحمل نیستند، نمی باشد. هزینه جراحی پلاستیک گوش برجسته نیز وابسته به پرشک معالج و کلینیک یا بیمارستان مورد مراجعه و همینطور هزینه جراحی گوش بلبلی می تواند نسبت به شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت باشد.

عمل جراحی گوش میانی یا پرده گوش (تمپانوپلاستی)  

پارگی و یا اسیب دیدن پرده ی گوش می تواند نتیجه اتفاقاتی همچون وارد شدن ضربه شدید به گوش (سیلی خوردن)، ورود اجسام نوک تیز همچون مداد یا خودکار و… به داخل گوش و یا عفونت شدید گوش باشد. هزینه جراحی گوش میانی با توجه به این که این عمل به مراتب حساس تر از اتوپلاستی است، بیش تر می باشد و همینطور هزینه جراحی پارگی گوش با توجه به کلینیکی که در ان عمل انجام میگیرد (دولتی یا غیر دولتی بودن ان) و همین طور مانند مورد بالا هزینه جراحی عمل گوش از شهری به شهر دیگر متفاوت خواهد بود؛ برای مثال هزینه جراحی گوش در تهران با هزینه جراحی  گوش در شیراز احتمالا تفاوت هایی داشته باشد.

عمل جراحی نرمه گوش

باید گفت که اتوپلاستی فقط محدود به لاله ی گوش و خواباندن و زیبایی ان نمی باشد و کوچک کردن نرمه گوش نیز امکان پذیر است و این عمل نیز نوعی جراحی زیبایی گوش می باشد. این عمل محدودیت سنی ندارد و تنها شرط آن متوقف شدن رشد گوش ها است. هزینه جراحی نرمه گوش نسبت به هزینه جراحی لاله ی گوش کمتر و عمل ان ساده تر است.

آیا هزینه عمل جراحی گوش تحت پوشش بیمه قرار می گیرد؟

متاسفانه هر گونه عمل جراحی زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد لذا تمام هزینه جراحی عمل زیبایی گوش به عهده ی بیمار است.اما در باره ی عمل جراحی پرده گوش باید بگوییم که به قرارداد بیمه تکمیلی شما بستگی دارد و برای اظلاع از ان می توانید قرار داد های تحت پوشش را از امور قرار داد های شرکت بیمه و یا نمایندگی صدور در خواست و ان را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید
جراحی پلاستیک دست سوخته و سوختگی با هزینه مناسب

اقدامات قبل و بعد از جراحی گوش

  • قبل از جراحی از مصرف دارو های رقیق کننده همچون اسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید؛ زیرا این کار احتمال خون ریزی حین عمل را افزایش می دهد و باعث دشوار تر شدن جراحی می شود.
  • اگر سیگاری هستید لازم است که قبل از عمل برای مدتی مصرف سیگار و به طور کلی هر گونه دخانیات را قطع کنید؛ زیرا دخانیات باعث کم شدن اکسیژن در عروق خونی و در نتیجه مشکل تر شدن جراحی می شود.
  • لازم است که سوابق کامل پزشکی خود را در اختیار پزشک معالج تان قرار دهید و اگر دارویی مصرف می کنید درباره مصرف و یا عدم مصرف ان قبل از جراحی بینی با پرشک مشورت کنید.
  • پیش از عمل درباره ی هزینه جراحی گوش و انتظاراتتان از نتیجه عمل با جراح خود صحبت کنید.
  • بعد از جراحی نیز اگر پزشک برایتان دارویی تجویز کرد ان را به طور مرتب مصرف کنید.
  • بعد از عمل به هیچ عنوان به پهلو نخوابید و بهتر است که هنگام خواب سرتان بالا تر از قفسه سینه تان قرار گیرد.
  • بعد ار جراحی از انجام ورزش های سنگین و هوازی خودداری کنید.
  • بعد از جراحی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
  •  اگر می خواهید ورم گوش هایتان بعد از جراحی هرچه سریع تر بر طرف شود حد الامکان از مصرف نمک پرهیز کنید. زیرا نمک موجب بیشتر شدن ورم می شود.
هزینه جراحی پلاستیک گوش

جراح و کلینیک خوب و مناسب برای کاهش هزینه جراحی گوش

و اما اگر شما قصد دارید گوش خود را عمل کنید یکی از مهم ترین چیز هایی که باید به ان توجه داشته باشید انتخاب پزشک و کلینیک مناسب برای جراحی است.

لازم است قبل از انتخاب جراح حتما در باره سوابق پزشک و اعتبار مدارک ان و همینطور بهداشت و استاندارد بودن اتاق عمل تحقیق کنید.

اگر به دنبال متخصص جراحی گوش در تهران هستید ما می توانیم  بیمارستان امیر اعلم را که یکی از مراکزی است که در ان عمل جراحی زیبایی گوش توسط جراحانی مجرب و کارکشته انجام می گیرد به شما معرفی کنیم. هزینه جراحی گوش بیمارستان امیر اعلم تعرفه های متفاوتی دارد و به نوع جراحی انتظارات شما از نتیجه جراحی بستگی دارد.

توجه داشته باشید که برای اطلاع دقیق از هزینه جراحی گوش در ایران می توانید با ما در تماس باشید. این بدین منظور می باشد که هزینه ها در شهر های مختلف و با توجه به متخصص هایی که مد نظر شما می باشد کاملا متفاوت است. به طور مثال هزینه جراحی گوش در اهواز با هزینه های موجود در بیمارستان های تهران اصلا یکی نیست! ما لیست دقیق از دکتر های مربوطه را همراه با هزینه های تمام شده مربوط به عملی که مد نظر دارید را در اختیار داریم و با توجه به شرایط آپدیت های لازمه را هم بر روی آن اعمال می کنیم. پس سعی داشته باشید همان طور که ذکر شد با ما در ارتباط باشید. این بهترین راه برای به دست آوردن اطلاعاتی دقیق می باشد.

هزینه جراحی گوش بزرگ

هزینه جراحی گوش بزرگ

همانطور که گفته شد، نام دیگر جراحی زیبایی گوش اتوپلاستی می باشد که برای تغییر سایز، موقعیت یا تناسب آن با دیگر اجزای سر و نیز صورت انجام می شود. نتیجه آن به تغییرات مورد نظر شما بستگی دارد اما به طور کلی می توان گفت که این عمل باعث می شود تا اعتماد به نفس شما بالا رفته و روحیه بهتری نسبت به قبل داشته باشید. نتیجه آن روی کودک و نوجوانان چشمگیر می باشد. در صورتی که گوش های کودک شما از دو طرف بیرون زده اند یا اندازه آنها بزرگ می باشد، می توانید عمل پینینگ انجام دهید. در این عمل لاله گوش را صاف می کنند تا سطح آن با سر یکی شود و به آن بچسبد. همچنین اگر موقعیت گوشها نسبت به هم فرق داشت به عنوان مثال یکی از آنها بالاتر بود، می توان با یک عمل نسبت به اصلاح موقعیت آن اقدام کرد. در این روش تقارن بین گوش ها در دو طرف سر را برابر می کنند. هزینه در این نوع از گوش بستگی به میزان تغییرات شما دارد.

هزینه جراحی لاله گوش

هزینه جراحی لاله گوش

هزینه این نوع از جراحی نیز بستگی دارد که چه نوع عملی روی آن انجام شود. حتما می دانید که لاله گوش به دلایل مختلفی تحت عمل جراحی زیبایی قرار می گیرند. زمانی که لاله بیش از حد برجسته باشد و از دو طرف سر بیرون زده باشد می توان آن را با استفاده از جراحی اصلاح کرد. به این صورت که گوش ها پس از انجام این عمل، به سر می چسبند و وضعیت بهتری پیدا می کنند. برخی از افراد به این عارضه دچار هستند که پس از اصلاح، احساس بهتری نسبت به ظاهر خود خواهند داشت. همچنین در برخی از افراد نیز شاهد هستیم که لاله گوش آنها آسیب دیده و یا کنه شده اند. با استفاده از جراحی زیبایی این آسیب ها را درست و آن را در صورت کنده شدن، به سر جای مناسب خود قرار می دهند. عالوه بر آن، در برخی از موارد شاهد هستیم که لاله گوش به خاطر نقص مادرزادی تشکیل نمی شوند. می توان با استفاده از این روش این عارضه را نیز اصلاح کرد.

هزینه جراحی گوش میانی

هزینه جراحی گوش میانی چقدر است؟

همانطور که می دانید گوش از سه بخش خارجی، میانی و داخلی تشکیل شده است. هر سه بخش آن وظایف مهمی را بر عهده دارند که در صورت وجود داشتن نقصی روی روند شنوایی تاثیر منفی می گذارد. از این رو مواظبت و سلامت این بخش ها بسیار مهم می باشد. یکی از بیماری هایی که گوش میانی را تهدید می کند اتواسکلروز می باشد. این بیماری به صورتی است که استخوانی در این قسمت از گوش به صورت غیر طبیعی و تدریجی رشد می کند. این استخوان باعث می شود تا استخوان رکابی که وظیفه انتقال صدا را بر عهده دارد، به درستی عمل نکند و در نتیجه موجب کاهش شنوایی می گردد. این بیماری معمولا در ابتدا یکی از گوش ها را مبتلا می کند و سپس به تدریج گوش دیگری را نیز درگیر می کند. علایم آن وزوز کردن گوش، کاهش شنوایی، شنوایی بهتر در محیط های شلوغ نسبت به محیط های ساکت و چند مورد دیگر می باشد. برای تعیین هزینه باید مشخص شود که بیماری چقدر پیشرفت داشته است که این کار جز معاینه پزشک امکان پذیر نیست.

هزینه جراحی گوش شکسته

هزینه جراحی گوش شکسته چقدر است؟

گوش ها همیشه یکی از اجزای آسیب پذیر بدن ما محسوب می شوند و احتمال شکستگی آنها زیاد می باشد. اگر ورزشکار باشید احتمالا با آن مواجه شده اید. در صورتی که با این عارضه مواجه شدید باید بدانید که سریعا باید به پزشک مراجعه کنید. این نوع از عارضه ها می تواند مستقیما بر سلامت گوش به خصوص شنوایی تاثیر بگذارد. در صورتی که دچار شکستگی گوش شدید، بهتر است قبل از جراحی دوش بگیرید. همچنین شب قبل از آن باید غذای سبک بخورید تا در صورتی که نیاز به بیهوشی باشد، مشکل خاصی ایجاد نشود. این جراحی معمولا بین یک تا دو ساعت زمان می برد و احتمال دارد که از ژل بی حسی موضعی استفاده شود. در این جراحی پزشک برشی را در ناحیه مورد نظر ایجاد می کند و سپس غضروف های محل آسیب دیده را به جای مورد نظر خود بر می گرداند. هزینه این نوع از جراحی نیز به میزان جراحت وارده بستگی دارد که باید با پزشک مشورت شود.

هزینه جراحی زیبایی گوش در مشهد

هزینه جراحی زیبایی گوش در مشهد

در شهر مشهد نیز متخصصان زیادی هستند که در این زمینه به طور حرفه ای فعالیت می کنند. حتما توجه کرده اید که این شهر به دلیل اینکه یکی از قطب های پزشکی کشور محسوب می شود، تجهیزات و متخصصان زیادی را در خود جای داده است. شاید دلیل این امر این باشد که بافت جمعیتی این کلان شهر بسیار بالا می باشد و مهمتر از آن وجود توریست های خارجی نیز موجب شده تا رقابت پزشکی در این کلان شهر نسبت به شهر های دیگر بیشتر باشد. شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های جراحی زیبایی گوش می توانید با مرکز جراح با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما بهتر شما را راهنمایی کنند.

هزینه جراحی زیبایی گوش

عوامل موثر بر هزینه

به طور کلی هزینه این عمل به موارد زیادی بستگی دارد. در صورتی که پزشک از تخصص خاصی برخوردار باشد، می تواند هزینه آن را بیشتر کند. همچنین اگر عمل شما در بیمارستان انجام شود، مطمئنا هزینه آن نسبت به مطب های خصوصی کمتر خواهد بود. علاوه بر آن، تجهیزات و امکانات نیز می تواند تاثیر مستقیمی هم بر هزینه و هم کیفیت کار بگذارد، پس نمی توان آن را نیز نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید
جراحی دندان در مشهد زیر قیمت همه جا و 70 درصد تخفیف بهترین مراکز تخصصی

سوالات متداول در مورد قیمت جراحی زیبایی گوش

هزینه جراحی زیبایی گوش در مشهد چقدر است؟

می تواند بر اساس عارضه های مختلف متفاوت باشد که باید قبل از هر اقدامی با پزشک مشورت کنید.

هزینه جراحی زیبایی گوش شکسته چقدر می باشد؟

معمولا به موارد زیادی از جمله پزشک، محل انجام عمل، تجهیزات، امکانات و چند مورد دیگر بستگی دارد.

هزینه جراحی زیبایی گوش میانی چقدر می باشد؟

این مدل عمل نیز به نوع بیماری گوش بستگی دارد که باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *