جراحی کیست تخمدان

معرفی انواع جراحی کیست به همراه برسی هزینه جراحی کیست در مشهد

در این جا می خواهیم راجع به مبحثی بسیار پر کاربرد و حیاتی یعنی جراحی کیست صحبت کنیم و شما را با ضرر و زیان آن آشنا سازیم.

  • آیا می دانستید شما می توانید در مشهد برای تمامی جراحی ها از سایت جراح باما تخفیف بگیرید؟
جراحی کیست تخمدان

جراحی کیست تخمدان

اندام تناسلی و جنسی بانوان، بسیار حساس به آلودگی (باکتری ها، میکروب ها) می باشد و برای این که در سلامت جنسی خود دچار مشکل نشوید باید به نظافت شخصی خود نسبت به اندام تناسلی خود، بسیار اهمیت بدهید. تخمدان ها، دو عضو در اطراف رحم هستند که به صورت میانی، رحم را در بین خود جای داده اند و این عضو های کوچک، که به راحتی قابل مشاهده نمی باشند کارشان تخمک گذاری است و در هر ماه فعالیت ایجاد قاعدگی را برعهده دارند. پس از اتمام دوره ی قاعدگی تخمدان ها تخم هایی آزاد می کنند تا از راه لوله ی فالوپ به سمت لوله ی رحم و سپس به داخل رحم راهی شوند. این تخمک ها، قابلیت بارداری دارند. حالا اگر این روند به درستی پیش نرود و اندام های خارجی میکروب را جذب کرده و به اندام های داخلی انتقال داده، دچار ایجاد کیست ها در بدن می شوند. عفونت هایی که در تخم دان به صورت کیست، رشد می کنند و قوی تر و شدید تر می شوند، به صورت کیسه ها و غده های مایع در تخم دان شکل می گیرند و دچار مشکلاتی مانند ناباروری می شوند.

مشکلات بانوان

کیست ها بسیار رایج و شایع در میان بانوان هستند و اکثراً علائم خاصی ندارند اما اگر در بین درصد کمی از بانوان علائم داشته باشد، به صورت درد و نفخ شکم، عدم دفع آسان در ادرار و احساس دفع مکرر، درد رایج در ناحیه ی کمر، درد هنگام رابطه ی جنسی، درد های بیش از حد در هنگام قاعدگی و خونریزی غیر طبیعی، بی حالی و حالت تهوع و … می باشند. کیست تخمدان انواع مختلفی دارد مانند: polycystic ovariel  ایجاد شده در سندروم pcos، تخمک ها در فضایی به نام فولیکول تشکیل می شوند. وقتی پس از آزاد شدن تخمک ها، فولیکول تجزیه نشود و از بین نرود و مثل قبل باقی بماند، ایجاد کیست می کند و نوع دوم کیست ها اندومتریومس هستند که در این نوع کیست، بافت داخلی رحم به بیرون از رحم آمده و دیواره های داخلی، به سمت بیرون رشد می کنند که معمولا دچار درد بسیاری می باشد. نوع سوم کیست ها، cystadenomas می باشد این نوع کیست سلول های مایع ایجاد شده در خارج از تخمدان و در سطح خارجی پوست می باشد. نوع آخر کیست تخم دان، dermoid cystc  می باشد که شامل یک بافت سطحی مانند بافت اطراف اش می باشد و به سختی قابل مشاهده است.

درمان این عارضه

اما برای درمان کیست ها راه حل های مختلفی دارد و برای این که بدانید کدام روش برای درمان کیست شما قابل حل خواهد بود، بایستی با پزشک خود مشورت کنید. اما راه های درمانی کیست ها مانند: خوردن دارو های مربوطه و درمان کیست با دارو و در صورت شدید بودن باید عمل جراحی کیست تخمدان را انجام دهید. جراحی کیست تخمدان نیز روش های متعددی دارد، مانند روش جراحی باز کیست تخمدان و جراحی لاپاراسکوپی کیست تخمدان و در صورتی که تصمیم پزشک شما جراحی بود، از او بخواهید که عوارض جراحی کیست تخمدان را برایتان توضیح داده و شما را آگاه و مطلع سازد.

جراحی کیست مویی

گاهی اوقات به دلیل عدم رعایت نکات و نظافت شخصی، عفونت هایی در سطح و داخل بدن، رخ می دهد. این عفونت ها پس از پیش رفت و در صورت عدم جلوگیری از آن ها، باعث بروز مشکلاتی مانند کیست می شوند. کیست ها عفونت های شدیدی، در اجزاء مختلف بدن هستند که ایجاد آن ها باعث می شود در نقاط دیگر بدن نیز دچار مشکلاتی شویم که این مشکلات، به طور ناگهانی، پدید می آیند و معمولا علائم خاصی ندارند اما اگر متوجه آن ها نشویم و آن ها پیش رفت کنند و قوی تر و شدید تر شوند، ممکن است در کار و فعالیت های اندام ها و دستگاه های دیگر نیز اختلال ایجاد کنند. برای درمان کیست ها راه های درمانی بسیاری موجود است که یکی از آن ها جراحی کیست می باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی پوست در مشهد با قیمت و هزینه کم و بالاترین کیفیت در بهترین مراکز

پایلونیدال

کیست مویی نیز یکی از انواع کیست ها می باشد اما با این تفاوت که کیست مویی ظاهر بسیار آزار دهنده ای دارد و به راحتی قابل مشاهده است. کیست مویی یا همان پایلونیدال، یک بخش ایجاد شده مانند یک کیسه است که درون آن پر شده از سلول ها و بافت های پوستی مرده و از بین رفته مو می باشد و علت ایجاد کیست مویی، رعایت نکردن بهداشت فردی می باشد و باعث می شود مو هایی که در آن ناحیه در حال رشد هستند، رشد بیش تری نسبت به قبل ظاهر کنند و این مو ها، پس از رویش، به زیر پوست ادامه رشد دهند. برخی از این کیست ها، کاملا زیر پوست صورت می گیرند و بسیار دردناک هستند و برای درمان آن ها بایست قیمتی از پوست شکافته شده و داخل کیست تخلیه شود. اگر به موقع متوجه کیست ها نشوید و آن ها را درمان نکنید، ممکن است عوارضی مانند ایجاد کیست عود و عفونت سیستمیک و سرطان پوست را نیز به همراه داشته باشد. روش های درمان کیست مویی شامل عمل جراحی کیست مویی ، جراحی کیست مویی با بخیه و عمل لیزری کیست مویی می باشد.

عمل جراحی کیست مویی

عمل جراحی کیست مویی

برای درمان و دفع کیست های مویی، باید به یکی از روش های درمانی، پی برد و روش جراحی اولین روش ابداء شده، برای درمان این نوع کیست است که در این نوع روش، برش کوچکی به منظور تخلیه ی سلول های مرده ی داخل پوست ایجاد شده و کیست را درمان می کنند. در حقیقت بعد از آن که کیست مویی در بدن بیمار ایجاد شود و او به دکتر متخصص مراجعه کند، پزشک در ابتدا به خواهد گفت که کیست او در چه مرحله ای است و یا باید سریعا بستری شود و یا این که با جراحی سر پایی درمان خواهد شد.

در زمانی که کیست بزرگ شده باشد و برای بدن شخص هر لحظه خطرناک تر شود، پزشک ابتدا نواحی اطراف آن را ضد عفونی خواهد کرد تا در حین تخلیه آن عفونت به ناحیه دیگر سرایت نکند و دوباره مشکل ساز نشود.

جراحی کیست مویی با بخیه

روش دیگری از روش های درمانی کیست مویی، روش جراحی با بخیه می باشد و در این روش، پوست شکاف داده می شود و محتویات داخل پوست، تخلیه خواهد شد و گاهی به این دلیل که ناحیه برش داده بسیار از هم باز شده است، پزشک متخصص مجبور است که با استفاده از بخیه دو طرف پوست جدا شده را به هم برساند تا زخم جوش بخورد.

جراحی کیست مویی با لیزر

برای درمان کیست های مویی روشی به نام روش درمان کیست مویی با استفاده از لیزر، موجود است و روش درمان کیست مویی با لیزر، یک روش آسان و نو در میان پیش رفت علم پزشکی می باشد. این روش تفاوت بسیاری با روش جراحی کیست مویی با بخیه دارد، زیرا در روش جراحی کیست مویی با بخیه، رده ها و جای بخیه ها ممکن است روی پوست باقی مانده و تصویر زشتی در پوست شما جلوه کند اما روش لیزری، زخم ایجاد نمی کند و دوران نقاحت بسیار کم تری نسبت به روش های دیگر جراحی دارد.

از این روش معمولا در نواحی هایی استفاده می شود که نمایان باشد و دیگران امکان مشاهده آن را داشته باشند مانند صورت، دست و … .

جراحی لیزر کیست مویی

جراحی لیزر کیست مویی

همان طور که در بالا گفته شد، بهترین روش برای از بین بردن این عارضه در حالاتی که نمی خواهیم اثری از آن نمایان شود لیزر است و هیچ روش دیگری جایگزین آن نخواهد بود. برای اطلاع از قیمت ها و شرایط مربوط به جراحی کیست مویی با لیزر، که دوران نقاحت بسیار کمی دارد و بسیار زودتر از دیگر روش ها، زخم های تان بهبود می یابد، به مراکز و کلینیک های درمانی با لیزر، مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
بهترین و معتبرترین متخصص جراحی عمومی در مشهد در بهترین مراکز

جراحی کیست دندان

برخی افراد، دندان ها و لثه ها و دستگاه لثه ی بسیار حساسی دارند و در این افراد نظافت دهان و دندان، مسواک زدن مکرر و مرتب و مراقبت از دندان ها، بسیار الزامی است. اگر هر گونه میکروب و آلودگی به عمق لثه های این ها، نفوذ کرده و ایجاد عفونت کنند، این عفونت ها به سرعت دچار کیست می کنند. کیست دندان، به زبان عامیانه ی مردم همان آبسه ی دندان است و کیست دندان، زمانی اتفاق می افتد که پوسیدگی های شدید دندان ها روی لثه باکتری و میکروب و عفونت ایجاد کنند‌. کیست دندان به راحتی قابل مشاهده نیست و علائم مشخصی ندارند اما اگر دیر متوجه وجود کیست در دندان هایتان شوید، ممکن است در عمق و ریشه ی لثه ها، دچار عفونت های شدید شوند و فیلم جراحی کیست دندان را نیز می توانید در سایت های مربوطه مشاهده فرمایید.

هزینه جراحی کیست دندان چقدر است؟

در رابطه یا هزینه های مربوط به کیست دندان، قیمت و رقم مشخصی وجود ندارد زیرا هیچ کدام از خدمات دندان پزشکی، شامل حال پوشش بیمه ها نخواهند شد. هزینه ی جراحی کیست دندان هم مانند هزینه جراحی کیست مچ دست، یکی از مشکلاتی است که قیمت و هزینه هایش نامعلوم است.

جراحی کیست بارتولن

بارتولن ها غده های بسیار ریزی در دو طرف واژن هستند که با ترشح مایع مخاطی، باعث مرطوب و روان شدن دستگاه تناسلی و واژن هستند و این اندام ها هم مانند دیگر اندام های تناسلی در صورت جذب میکروب، می توانند عفونتی شوند. در صورت بروز عفونت های شدید، تبدیل به کیست شده و در دستگاه جنسی بانوان باعث بروز مشکلاتی خواهند شد و برای درمان این کیست ها در زمان کوتاه تر و زودتر به نتیجه رسیدن می توانید از روش درمان جراحی کیست بارتولن استفاده کرده اما قبل از انجام جراحی عوارض احتمالی پس از عمل را از پزشک بپرسید و آگاه شوید.

فیلم جراحی کیست بارتولن

برای مطلع شدن از قیمت ها و دیدن دقیق روش جراحی کیست بارتولن، می توانید در سایت های معتبر پزشکی و یا بهداشت بانوان، فیلم ها و تصاویر آن را مشاهده کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

پیش از انجام عمل جراحی بارتولن چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که آزمایشات مربوطه را در یک مرکز مطمئن و معتبر انجام دهید، در صورت مصرف دارو های خاص، این موضوع را با پزشک خود در جریان بگذارید، اگر بیماری خاصی دارید، با پزشک خود در جریان بگذارید تا با توجه به آن ها عمل جراحی صورت بگیرد.

هزینه های این عمل جراحی به چه صورت است؟

در رابطه یا هزینه های مربوط به کیست دندان، قیمت و رقم مشخصی وجود ندارد زیرا هیچ کدام از خدمات دندان پزشکی، شامل حال پوشش بیمه ها نخواهند شد. هزینه ی جراحی کیست دندان هم مانند هزینه جراحی کیست مچ دست، یکی از مشکلاتی است که قیمت و هزینه هایش نامعلوم است.

بین روش جراحی لیزری کیست مویی و روش بخیه ی کیست مویی چه تفاوت هایی وجود دارد؟

در روش لیزری، زخمی در ناحیه ی کیست ایجاد نمی شود و بدون باز شدن و شکاف در پوست، کیست درمان می شود. هم چنین در روش لیزری زودتر به نتیجه خواهید رسید و دوران نقاحت بسیار کمی را طی خواهید کرد.

بارتولن ها دثیثا چه چیزی هستند؟

بارتولن ها غده های بسیار ریزی در دو طرف واژن هستند که با ترشح مایع مخاطی، باعث مرطوب و روان شدن دستگاه تناسلی و واژن هستند و این اندام ها هم مانند دیگر اندام های تناسلی در صورت جذب میکروب، می توانند عفونتی شوند. در صورت بروز عفونت های شدید، تبدیل به کیست شده و در دستگاه جنسی بانوان باعث بروز مشکلاتی خواهند شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *