پروتز فک و چانه

پروتز فک و چانه چقدر هزینه دارد؟ معرفی دکتر و تخفیف پروتز فک بالا و پایین

پروتز فک یکی دیگر از عمل های جراحی  زیبایی است که برای از بین بردن ناهنجاری ها و عیب های فک استفاده می شود. این روش جایگاه خوبی در بین عمل های جراحی زیبایی پیدا کرده است و امروزه افرادی که با شکل و فرم فک خود مشکل دارند به سراغ این عمل جراحی زیبایی می روند.

پروتز فک و چانه

پروتز فک و چانه

عمل پروتز فک و چانه موضوعی جدید است که در این مقاله قصد بررسی کردن آن را داریم.

افراد بسیاری هستند که با فرم و شکل چانه خود مشکل دارند و چانه آن ها با دیگر اعضای صورت شان تناسب ندارد و یا در حوادثی دچار مشکلات مربوط به فک و چانه شده اند، این افراد می توانند عمل جراحی پروتز فک را امتحان کنند که بسیار کار ساز است و امروز بسیار پیشرفت کرده است و جایگاه خوبی در علم پزشکی و زیبایی پیدا کرده است.

این جراحی به دو صورت بزرگ کردن چانه برای افرادی که چانه کوچکی دارند و کوچک کردن چانه برای افرادی که چانه بزرگ و تیز دارند استفاده می شود که در آن برای این که چانه با دیگر اعضای صورت هماهنگی داشته باشد پروتز به چانه فرد اضافه می شود.

 افرادی که دارای چانه ها ی لاغر و تیز هستند باعث می شود که گردن آن ها تپل تر و چاق تر به نظر برسد و همچنین بینی آن ها بزرگ تر دیده است و یا افرادی که چانه تیز و یا برعکس چانه خیلی کوچک دارند باعث عدم هماهنگی چانه آن ها با دیگر اجزا صورت آن ها هماهنگی نداشته و حتی ممکن است باعث ناقص دیده شدن دیگر اعضای صورت نیز بشود که این افراد می توانند عمل جراحی و پروتز چانه را انجام بدهند. به طور کلی افرادی که دارای چانه ی عقب رفته باشند، چانه تیز یا مربعی باشند، بینی برجسته باشند و غبغب یا گردن گوشتی باشند می توانند این عمل و یا چانه را انجام بدهند. 

کاندید های این عمل

با این حال پروتز چانه بیشتر برای افرادی توصیه می شود و کاربرد دارد که چانه ی آن ها کوچک باشد و مقدار این نقص خفیف و یا متوسط باشد. قبلا برای ساخت پروتز چانه از غضروف استفاده می کردند اما چندین سال است که از مواد آلوژنیک برای این کار استفاده می کنند.

امروزه افراد زیادی به دنبال داشتن فک زاویه دار هستند و حاضر هستند که تحت عمل های جراحی زیبایی قرار بگیرند تا فک آن ها زاویه دار بشود زیرا چنین فک هایی جنبه جوانی و زیبایی دارد. بسیاری افراد هستند که در فک خود به صورت مادر زادی دچار مشکل هستند که ممکن است این مشکل در یک طرف صورت و یا هر دو طرف باشد که زاویه فک و استخوان فک باید تحت عمل جراحی و یا پروتز گذاری قرار بگیرند. در کنار این موارد افراد دیگری نیز هستند که می خواهند فک برجسته داشته باشند در تمامی این موارد پروتز گذاری فک برای آن ها به راحتی انجام می شود. پروتز ها یا از جنس پلی اتیلن هستند که در ایران به نام مدپور شناخته می شود و یا پروتز های سیلیکونی  هستند.

بیشتر بخوانید
پروتز سینه چقدر هزینه و چه عوارضی دارد ؟ + معرفی دکترهای پروتز برتر کشور

پروتز فک پایین

باید گفت که در واقع منظور از این عمل بیشتر عمل جراحی فک پایین می باشد و عمده عمل های جراحی زیبایی انجام شده و یا پروتز گذاری برای فک مربوط به فک پایین فرد می شود. در پروتز گذاری فک از پروتز های سیلیکونی و یا پلی اتلینی به منظور رفع عیب های فرد استفاده می کنند و بعد از جلسات مشاوره و تعیین نواحی لازم فرد تحت عمل جراحی قرار می گیرد.

در اتاق عمل فرد باید بی هوش شود و پزشک در ناحیه ی مربوط به پروتز گذاری از داخل دهان برشی ایجاد می کند و باید گفت این یکی از مزایای جراحی فک می باشد زیرا این برش از ناحیه ی چانه و گردن نمی باشد و به این صورت جای بخیه روی صورت فرد ایجاد نمی شود.

بعد از بخیه زدن عمل جراحی فرد تمام می شود و فرد باید حتما مراقبت های بعد از عمل را رعایت کند. به دلیل این که این عمل تحت بی هوشی انجام شده است ممکن است فرد بعد از به هوش آمدن دچار سرگیجه و سردرد و حالت تهوو بشود که طبیعی است و برای تمامی افرادی که تحت عمل جراحی و بی هوشی قرار می گیرند بعد از به هوش آمدن این اتفاق رخ می دهد ولی در حالت کلی این عمل دارای عوارض جانبی نمی باشد.

پروتز فک بالا

پروتز فک بالا

معمولا این کار برای فک پایین انجام می شود و افراد کمی به سراغ پروتز فک بالا می روند. اما باید گفت که این کار به بزرگ شدن گونه ها کمک می کند و در واقع به پروتز گونه ها بسیار نزدیک است. به هر حال افراد زیادی هستند که علاقه به پروتز گونه ها و فک بالایی دارند که به این منظور نیز در ناحیه ی فک بالا پروتز هایی از جنس سیلیکون و یا پلی اتیلن گذاشته می شود و باعث برجسته شدن فک بالایی می شود. البته همان طور که گفتیم این عمل در تعداد محدودی انجام می شود و بسیاری از افراد که می خواهند این عمل را انجام بدهند به سراغ پروتز گونه می روند و آن را امتحان می کنند.

پروتز فک چگونه است؟

این عمل جراحی زیبایی است که افرادی که می خواهند فک زیبا و برجسته داشته باشند به سراغ آن می روند و همچنین افرادی که به طور مادر زادی دچار نقص در یک و یا دو طرف فک خود دارند می توانند آن را انجام بدهند و به آن ها این عمل جراحی برای بهبودی شان توصیه می شود. در عمل پروتز گذاری فک برشی در ناحیه فک از داخل دهان ایجاد می شود و فک در محل مورد نظر که توسط پزشک در جلسات مشاوره تعیین شده است و به اطلاع بیمار رسانده است، گذاشته می شود. می توان پروتز را همان طور رها کرد و بخیه زد اما برای این که بعد ها جابه جا نشود و یا دچار تغییر مکانی نشود بهتر است آن را بخیه زد.

 این عمل که تحت بی هوشی انجام می شود عمل بسیار راحت و ساده ای است و جای هیچ گونه بیماری برای بیمار وجود ندارد.

هزینه پروتز فک پایین

هزینه پروتز فک پایین

جراحی فک و چانه معمولا به دلیل زیبایی انجام می شود به همین دلیل بیمه پرداخت آن را به عهده نمی گیرد و فرد باید خود تمامی این هزینه راپرداخت کند. هزینه پروتز فک به عوامل زیادی بستگی دارد. دستمزد پزشک برای  گذاشتن پروتز فک و دستمزد پزشک و متخصص بی هوشی و همچنین هزینه اجاره اتاق عمل را فرد بیمار باید پرداخت کند. از طرفی هزینه مواد اولیه و پروتز استفاده شده نیز به عهده بیمار است. برای جویا شدن از هزینه پرداختی می توان از کلینیک مربوطه در این زمینه سوال کرد. پروتز فک در اصفهان و در شهرهای بزرگ دیگر نیز انجام می شود و پزشکان در این زمینه به تخصص های بالایی رسیده اند که هر کدام از آن ها دارای دستمزد مخصوص به خود هستند.

بیشتر بخوانید
جراحی دندان در مشهد زیر قیمت همه جا و 70 درصد تخفیف بهترین مراکز تخصصی

جراحی پروتز فک پایین

ممکن است برای بسیاری افراد سوال شود پروتز فک چیست و پروتز فک پایین چگونه می باشد. باید گفت که در واقع منظور از جراحی فک  همان جراحی فک پایین است که به طور خلاصه جراحی فک می گویند.

همه ی افراد دارای زیبایی ها و شکل منحصر به فرد خود هستند و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند اما گاهی حادثه ای باعث بروز مشکل در اعضای صورت این افراد می شود و یا به طور مادرزادی با عیب ها و نقص هایی متولد شده اند. از طرفی بعضی دیگر افراد با تغییر سلیقه ها و دیدگاه نسبت به زیبایی در جهان مواجه هستند و علاقه درند صورت و چهره ای متناسب با ایده آل های زمانه و امروزی داشته باشند.

عمل های جراحی زیبایی بسیار پیشرفت کرده است و برای تغییر تمامی اعضای صورت می توان از آن ها استفاده کرد. عمل جراحی زیبایی فک یکی از روش هایی است که برای برجسته سازی فک ها استفاده می شود و عملی بسیار ساده و آسان است که پزشکان در این زمینه به تخصص بالایی رسیده اند. بنابراین جراحی پروتز فک  راهی جدید برای از بین بردن نقص های مادرزادی در ناحیه ی فک و یا تبدیل صورت افراد به شکل دلخواهشان می باشد. دکتر پروتز فک قبل از انجام عمل برای بیمار جلسات مشاوره ترتیب می دهد و او را در جریان روند کلی عمل قرار می دهد.

سوالات متداول

سوالات متداول

چه افرادی بهتر است تحت جراحی و پروتز چانه و فک قرار نگیرند؟

افرادی که ضعیف و بیمار هستند یا انتظارات غیر منطقی دارند یا از داروهای خاصی استفاده کرده باشند یا مبتلا به بیماری قلب و فشار خون باشند و یا از داروی ضد انعقادی استفاده کرده باشند نمی توانند این عمل را انجام بدهند.

پروتز چانه دارای چه مزایایی می باشد؟

پروتز چانه باعث متقارن به نظر رسیدن چهره می شود، جراحی پروتز چانه بسیار ساده و آسان است و  پروتز می تواند سفارشی باشد

مواد تشکیل دهنده این عمل از چه جنس هایی می باشد؟

این مواد اغلب پلی اتیلنی و یا سیلیکونی می باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *