برداشتن خال با لیزر

هزینه برداشتن خال با لیزر چقدر است؟ برسی عوارض و مراقبت های بعد از آن

در این مقاله به چگونگی برداشتن خال با لیزر و مراقبت های بعد از آن خواهیم پرداخت و در ابتدا می خواهیم بگوییم که دقیقا خال چیست؟ خال ها علائم کوچک و قهوه ای رنگی می باشند که ممکن است به صورت تکی یا گروهی به صورت منحنی یا صاف و هموار در پوست افراد مختلف ظاهر شوند، این خال ها ممکن است در رنگ های سیاه، آبی تیره، یا مایل به صورتی و یا در رنگ های متنوعی دیده شوند. این خال ها در بعضی افراد سبب جذابیت و در برخی دیگر باعث ناراحتی و آزار و اذیت می شود.

در علم پزشکی استفاده از لیزر یک فناوری جدید محسوب می شود. معمولا خال هایی که اندازه ی آن ها کوچک، مسطح و غیر سرطانی می باشد با استفاده از لیزر قابل حذف می باشند. در طی فرآیند برداشت خال با لیزر پزشک از پرتوهای نوری استفاده کرده تا بافت خال را از بین ببرد. این عمل ممکن در یک جلسه به اتمام برسد و یا نیاز به دو یا سه جلسه بسته به نظر پزشک به طول انجامد. در این نوع عمل می توان به برداشت بیش از یک خال اقدام نمود و برای نقاط دشوار همانند گوش یا دیگر نقاط حساس بدن می تواند روش مناسبی به شمار آید. به طور کلی برای خال های خیلی بزرگ و یا خال هایی که به صورت برآمده هستند عمل لیزر مناسب نیست و هر نوع خالی را نمی توان با این روش برداشت و باید طبق نظر پزشک صورت بگیرد. در این گونه موارد بهتر است که نوع خال تشخیص داده شود تا اگر نیاز به جراحی دارد، آن را با جراحی از بین ببرند تا هم زمان نقاهت کمتری را بیمار تجربه کند و هم نتیجه بهتری را شاهد باشیم.

برداشتن خال با لیزر درد دارد

برداشتن خال با لیزر درد دارد؟

بسیاری از افراد از این می ترسند که آیا برداشتن خال با لیزر درد دارد؟ برداشت خال با لیزر فاقد هر گونه درد می باشد و حتی اگر ناراحتی هم نیز وجود داشته باشد معمولا کوتاه و حداقل خواهد بود. در این روش از امواج لیزر برای تراش یا برداشت خال استفاده می شود و جراحت و زخمی را به همراه خود ندارد و پزشک با استفاده از بی حسی موضعی و به راحتی اقدام به حذف خال با لیزر در بیمار می کند. در این روش نیازی به انجام برش بر روی پوست نمی باشد و بیمار درد کمتری را احساس می کند. افرادی که این عمل را انجام داده اند میزان درد آن را همانند یک سوزش خفیف و یا داشتن احساس گرما در حین برداشتن خال توصیف کرده اند.

حذف انواع خال با لیزر

برای برداشتن خال روش های مختلف بسیاری وجود دارد و به این که نوع خال شما چگونه است و در کجای بدن قرار گرفته است بستگی دارد اما در میان همه ی این روش ها لیزر تهاجمی نبوده و برای برداشتن خال سطحی با لیزر و یا خال های گوشتی، برداشتن لک و خال با لیزر، برداشتن خال قرمز با لیزر، برداشتن خال سیاه با لیزر و دیگر انواع خال ها توصیه می شود زیرا پس از آن اثری از خال در بدن شما باقی نخواهد ماند.

لیزر CO2 و QS

شاید بهتر باشد بدانید که اگر شما می خواهید که خال های سطحی و یا کک و مک خود را درمان کنید، بهتر است به سراغ لیزری بسیار کم خطر به نام QS و یا CO2 بروید تا نتیجه بهتری بگیرید. در این نوع از لیزر ها در ابتدا با توجه به عمق خال های شما فرکانس مورد نظر برای نفوذ لیزر به پوست شما انتخاب خواهد شد و بعد از آن با شات هایی سریع اقدام به به بالا آوردن رنگدانه آن می کنند که به صورت زخمی کوچک قابل دیدن می باشد. شما باید بعد از این که خال هایتان به زخم تبدیل شدند از کرم های ترمیم کننده قوی به صورت مکرر استفاده کنید تا محل لیزر ترمیم شود و زخم ها نیز شروع به افتان نمایند.

بیشتر بخوانید
جراحی اعصاب چیست و به چه صورت است؟ هزینه جراحی مغز و اعصاب چقدر است؟

بعد از این که زخم ها افتادند، باز هم زدن کرم ترمیم کننده را ادامه دهید تا به صورت کامل ترمیم شود و نکته قابل توجه دیگر آن است که در صورتی که هنوز خال ها باقی ماندند، شما نیاز دارید تا جلسات دیگری را به پزشک مراجعه فرمایید تا کاملا مشکل شما رفع شود.

عوارض حذف خال با لیزر

خال هایی که ریشه آن ها عمیق می باشند عمل لیزر توصیه نمی شود زیرا خون ریزی ناشی از این کار بسیار است و نیازمند مداخله پزشک جراح می باشد تا از زخم شدن نواحی اطراف آن جلوگیری شود، خال هایی که اندازه آن ها بزرگ باشد هم گزینه ی مناسبی به شمار نمی روند زیرا معمولا به چند جلسه درمان نیاز دارد و نسبت به جراحی هزینه و زمان بیشتری را صرف خواهد کرد. گاهی در اثر انجام این عمل به علت انرژی زیاد لیزر پوست بیمار داغ شده و سبب ایجاد زخم کوچکی در محل موردنظر خواهد شد که در مدت کوتاهی بهبود می یابد، برای حذف خال با لیزر در صورت وجود پوست های مشکوک پزشک متخصص باید آن را ارزیابی نماید. عمل برداشتن خال با لیزر در آرایشگاه هرگز به افراد توصیه نمی شود زیرا ابتدا نوع خال باید توسط پزشک متخصص مورد معاینه قرار بگیرد تا نوع بدخیم یا خوش خیم بودن آن مشخص شود تا بعدها برای فرد بیمار مشکل ساز نشود.

برداشتن خال با لیزر co2

برداشتن خال با لیزر co2

گاهی خال هایی در پوست برخی افراد ظاهر می شوند که عمیق و برجسته و گاهی دارای مو می باشند. این خال ها به این علت که ممکن است عود وجود داشته باشد از عمق برداشته نمی شوند اما با استفاده از لیزر co2 می توان خال را از عمق برداشته و باعث روند ترمیم زخم در بیمار شود و مشکلی را به وجود نیاورد.

برداشتن خال با لیزر قیمت

برداشتن خال با استفاده از روش درمانی جراحی یا لیزرهای مختلف نیز قیت متفاوتی دارد و همچنین به تعداد جلسات لازم برای لیزر بستگی دارد. برای حذف خال با لیزر قیمت مشخصی را نمی توان عنوان کرد اما توجه به این نکته هم می تواند مفید باشد که برداشتن خال با استفاده از جراحی و یا لیزر تفاوت قیمت چندانی با یکدیگر ندارند.

قیمت برداشتن خال با لیزر

قیمت برداشتن خال علاوه بر عوامل دیگر به موقعیت آن در بدن نیز بستگی دارد زیرا برای برداشتن برخی از خال ها نیاز به دقت بالایی می باشد و هیچ بیماری تمایل ندارد پس از فرآیند برداشت خال اثری از آن در بدن باقی بماند، استفاده از لیزر می تواند به حل این مشکل کمک کند. شما می توانید عکس و فیلم برداشتن خال با لیزر را در سایت های مختلف و یوتیوب قبل از عمل مشاهده نمایید و به چگونگی کیفیت آن پس از عمل پی ببرید.

مراقبت های بعد از برداشتن خال با لیزر

مراقبت های بعد از برداشتن خال با لیزر

پس از انجام عمل، مراقبت بعد از برداشت خال با لیزر نیازمند توجه یه یک سری نکاتی می باشد که بیمار باید آن ها رعایت نماید این نکات مراقبت بعد برداشتن خال با لیزر می تواند شامل موارد زیر باشد: محل برداشت زخم تا زمان بهبود کامل آن ممکن است زخم مختصری را به همراه خود داشته باشد در این مدت از دست زدن، کندن و خاراندن زخم باید خودداری نمود، در دوره ی ترمیم برداشت خال استفاده از کرم ضد آفتاب به صورت روزانه ضروری می باشد، بعد از برداشت خال ممکن است در آن ناحیه قرمزی به وجود آید که طی چند روز خود به خود محو می شود و از بین می رود، بیمار باید نسخه پزشک را در اسرع وقت تهیه نماید و طبق دستور آن عمل نماید، در برخی افراد برداشت خال به چند جلسه درمان نیاز دارد که معمولا زمان هر جلسه یک ماه پس از آن می باشد. این موارد نکاتی می باشد که بیمار بعد از برداشتن خال با لیزر باید انجام دهد.

هزینه برداشتن خال با لیزر چقدر است؟

هزینه برداشت خال با لیزر با توجه به تعداد و اندازه ی خال های بیمار، موقعیت جغرافیایی، آزمایشات انجام شده و پزشک در افراد مختلف متفاوت است. برداشت خال ممکن است در یک جلسه به اتمام برسد اما در برخی موارد و با نظر پزشک ممکن است به چند جلسه به طول انجامد. این عمل در کشور در بین افراد بسیاری مخصوصا برداشتن خال صورت با لیزر متداول است و پزشکان و متخصصان بسیاری در سراسر کشور قادر به انجام آن می باشند برای مثال شما می توانید برداشتن خال با لیزر در کرج و یا برداشتن خال با لیزر در مشهد را با هزینه کم و متخصصانی با تجربه انجام دهید.

برداشتن خال گوشتی با لیزر

برداشتن خال گوشتی با لیزر

در بدن برخی از افراد سلول های پوستی وجود دارد که اگر در یک نقطه تجمع کنند سبب ایجاد خال های گوشتی نیز خواهند شد. رنگ این خال ها در ابتدا همانند رنگ طبیعی پوست می باشد اما پس از گذشت زمان و بر اثر عواملی همچون بارداری یا قرار گرفتن در زیر نور خورشید و … به رنگ تیره تغییر پیدا می کنند. این خال ها در هر جایی از پوست بدن انسان و به صورت تک یا گروهی می تواند ایجاد شود.

بیشتر بخوانید
عوارض جراحی زیبایی شکم چیست؟ بایدها و نبایدهایی که باید در مورد جراحی شکم بدانید

برای برداشتن خال های گوشتی آن هایی که به بیماری سرطان دچار هستند تنها را رداشتن خال موردنظر عمل جراحی می باشد اما برای آن دسته از افرادی هدف از برداشتن خال زیبایی می باشد استفاده از لیزر یا کرم های برطرف کننده مناسب ترین راه محسوب می شوند. برای برداشتن خال گوشتی با استفاده از لیزر دو راه وجود دارد در روش اول با استفاده از پماد ناحیه موردنظر را بی حس نموده و پس از بی حسی با استفاده از لیزر آن را بر می دارند، اما در روش دوم خال را با استفاده از نیتروژن منجمد کرده سپس با لیزر اقدام به برداشتن خال می کنند. همچنین برای اطلاعات از خال در ویکی پدیا می توانید روی این لینک کلیک کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

عوارض حذف خال با لیزر چیست؟

خال هایی که ریشه آن ها عمیق می باشند عمل لیزر توصیه نمی شود زیرا خون ریزی ناشی از این کار بسیار است و نیازمند مداخله پزشک جراح می باشد تا از زخم شدن نواحی اطراف آن جلوگیری شود، خال هایی که اندازه آن ها بزرگ باشد هم گزینه ی مناسبی به شمار نمی روند زیرا معمولا به چند جلسه درمان نیاز دارد و نسبت به جراحی هزینه و زمان بیشتری را صرف خواهد کرد. گاهی در اثر انجام این عمل به علت انرژی زیاد لیزر پوست بیمار داغ شده و سبب ایجاد زخم کوچکی در محل موردنظر خواهد شد که در مدت کوتاهی بهبود می یابد، برای حذف خال با لیزر در صورت وجود پوست های مشکوک پزشک متخصص باید آن را ارزیابی نماید.

حذف خال با لیزر co2 به چه منظور به کار می رود؟

گاهی خال هایی در پوست برخی افراد ظاهر می شوند که عمیق و برجسته و گاهی دارای مو می باشند. این خال ها به این علت که ممکن است عود وجود داشته باشد از عمق برداشته نمی شوند اما با استفاده از لیزر co2 می توان خال را از عمق برداشته و باعث روند ترمیم زخم در بیمار شود و مشکلی را به وجود نیاورد.

هزینه برداشت خال با لیزر چگونه است؟

هزینه برداشت خال با لیزر با توجه به تعداد و اندازه ی خال های بیمار، موقعیت جغرافیایی، آزمایشات انجام شده و پزشک در افراد مختلف متفاوت است. برداشت خال ممکن است در یک جلسه به اتمام برسد اما در برخی موارد و با نظر پزشک ممکن است به چند جلسه به طول انجامد.

مراقبت های بعد از حذف خال چیست؟

محل برداشت زخم تا زمان بهبود کامل آن ممکن است زخم مختصری را به همراه خود داشته باشد در این مدت از دست زدن، کندن و خاراندن زخم باید خودداری نمود، در دوره ی ترمیم برداشت خال استفاده از کرم ضد آفتاب به صورت روزانه ضروری می باشد، بعد از برداشت خال ممکن است در آن ناحیه قرمزی به وجود آید که طی چند روز خود به خود محو می شود و از بین می رود، بیمار باید نسخه پزشک را در اسرع وقت تهیه نماید و طبق دستور آن عمل نماید، در برخی افراد برداشت خال به چند جلسه درمان نیاز دارد که معمولا زمان هر جلسه یک ماه پس از آن می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *