لیزیک چشم

لیزیک چشم چیست؟ + تخفیف هزینه لیزیک چشم در مشهد و بهترین مراکز کشور

چشم انسان برای این که از دید خوبی برخوردار باشد بایستی قرنیه و عدسی چشم، اشعه های نور را شکسته و منعکس کنند به طوری که آن ها را درلایه ی عصبی که در پشت چشم و روی شبکیه قرار دارد، متمرکز کند. لیزیک چشم یکی از روش های مطمئن و دقیق و به روز در دنیا است که برای اصلاح و رفع عیوب انکساری چشم بسیار هدفمند و کارآمد می باشد و برای کسانی که روال کار اندام های چشم های آن ها غیر از موارد ذکر شده باشد، بسیار موثر است.

لیزیک چشم

لیزیک چشم

یکی از عمل های به روز در دنیای امروز عمل جراحی لیزیک چشم می باشد که در رفع عیوب انکساری چشم و دید بهتر در افرادی که مشکلات دید دارند بسیار هدفمند و موفق بوده است. این عمل بسیار رایج است و از خطرات آن کاسته شده است و امروزه تقریبا کسی که کاندید این عمل جراحی بینایی باشد، حتما بدون مشکل و ترس این عمل را انجام خواهد داد و از عینک زدن راحت خواهد شد.

لیزیک چیست؟

عمل جراحی لیزیک عملی است که برای برطرف نمودن عیوب چشمی و بیماری هایی که مانع فعالیت درست چشم می شوند، مانند بیمارانی که مشکلای از قبیل آستیگماتیم و نزدیک بینی یا دور بینی شایع دارند، انجام می شود و هدف این است که پس از انجام عمل دیگر فرد بیمار هیچ نیازی به استفاده از لنز طبی و یا عینک های طبی نداشته باشد.

می خواهیم بدانیم عمل لیزیک چشم چگونه است ؟ این عمل جراحی یکی از عمل های سرپایی و تقریبا ساده محسوب می گردد و به طور دقیق می توان محاسبه کرد که تمامی مراحل انجام کار در عمل لیزیک چشم که به منظور دید بهتر و رفع عیوب انکساری چشم، انجام می گردد، در ۲۴ ساعت قابل اجرا است و به پایان خواهد رسید و پس از آن شما یک عمل لیزیک چشم موفق خواهید داشت.

مراحل عمل لیزیک چشم بدین شرح است که ابتدا با هماهنگی پزشک مربوطه برای تسکین درد های احتمالی حین عمل از بی حسی های مایع که به صورت قطره ای درون چشم ریخته خواهد شد، استفاده می شود و بلافاصله پس از اطمینان کامل چشم پزشک معالج شما نسبت به آرام بودن و فاقد استرس بودن شما نسبت به عمل جراحی کار خود را شروع خواهد کرد و به وسیله دستگاه لیزر و استفاده از اشعه ی آن، عمل جراحی صورت خواهد گرفت

لیزیک چشم آستیگمات

یکی دیگر از مشکلات شایع مربوط به اختلالات چشمی ،مشکلات آستیگماتیم می باشد که جزء مشکلات اپتیکی چشم و اکثر بصورت ارثی پدید خواهد آمد. اما خوشبختانه با استفاده از روش های مدرن عصر امروز می توان به طور تقریبی بسیاری از اختلالات جسمانی مربوط به هریک از اعضای بدن را با کمک پزشکان دانای جامعه حل کرد و آنها را به حداقل ممکن رساند و امروزه عمل لیزیک چشم یکی از روش های متداول در حل مشکلات چشمی مانند مشکلات آستیگماتی است.

لیزیک یا لازک

لیزیک یا لازک

خوب است کمی هم در مورد یکی دیگر از روش های جراحی قرنیه چشم یعنی “لازک”، بدانیم تا بتوانیم در این مورد که کدام یک می تواند گزینه بهتری باشد، خودمان تصمیم گیری کنیم . لازک روشی بین لیزیک و پی آر کِی است و لازک مخلوطی از محاسن لیزیک و پی آر کِی در نوع انجام و روش انجام آن می باشد .

به جرئت می توان گفت لازک در مقایسه با روش جراحی چشم لیزیک از نتایج برتری برخوردار بوده است اما این را هم بگوییم که هنوز هم محبوب ترین روش جراحی و عنوان بهترین روش جراحی متعلق به روش جراحی چشم لیزیک می باشد. در واقع لازک در روش جراحی چشم خود با تغییر شکل قرنیه و با استفاده از ابزاری به نام لیزر های اگزایم کار می کنند تا همانند لیزیک نتیجه مطلوب خواهد داشت و دیگر به لنز ها و عینک های طبی نیاز نباشد.

بیشتر بخوانید
پروتز سینه در مشهد با هزینه کم در بهترین کلینیک و توسط بهترین متخصص

هزینه عمل لیزیک چشم

لیزیک چشم قیمت مشخص و دقیق و یا تعیین شده ای ندارد و بسته به تصمیم گیری شما در انتخاب دکتر لیزیک چشم و شرایط مربوط به انتخاب مراکز یا محل انجام عمل و مقدار مدت بستری در صورت نیاز در مراکز درمانی می باشد. یکی از مهم ترین عوامل در تعیین قیمت برای انجام عمل جراحی لیزیک چشم، مقدار وخامت مشکل شماست هزینه عمل لیزیک چشم رایگان نیست زیرا جزء عمل های اورژانسی یا حاد محسوب نمی گردد معمولا هیچ بیمه ای حاضر نخواهد شد عمل جراحی لیزیک چشم را تحت پوشش خود قرار دهد و به همین منظور لازم است که از تمام مبالغ این جراحی آگاه باشید تا در اواسط درمان با مشکل احتملی مواجه نشوید.

عوارض عمل لیزیک چشم

عوارض عمل لیزیک چشم

عمل جراحی لیزیک چشم هم مسلّماً مانند بسیاری عمل های دیگر ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد که البته شما که می خواهید این عمل را انجام دهید، می توانید با  رعایت مسائل و مواردی که ذکر خواهد شد، از آن ها بکاهید و اما عوارض احتمالی موجود در پی انجام این عمل می تواند ایجاد شدن عفونت در قرنیه ها، تار شدن دید چشم، ممکن است چشم به نور های خیلی ضعیف هم حساس شود ، و بروز مشکلات و برگشت علائم آستیگماتیم و پیدایش خستگی و خشکی چشم رخ دهد.

شرایط عمل جراحی لیزیک چشم بسیار مهم و کلیدی هستند اینکه در چه شرایطی عمل جراحی انجام شود در میزان موفق بودن عمل بسیار تاثیر گذار است. حتی گاهی اوقات اگر شرایط صحیح نباشد، عمل ممکن است توسط پزشک معالج شما به تعویق و یا حتی کنسل شود. به منظور انجام بهترین زمان و بهترین شرایط برای انجام این عمل بسیار حساس و مهم، شرایط ذیل را در نظر گرفته ، به خاطر بسپارید و حتما در صورت نیاز به انجام عمل جراحی لیزیک چشم، به آن ها عمل کنید.

ابتلا به عفونت دستگاه چشمی

چنانچه به هرگونه عفونت های چشم و دستگاه چشمی مبتلا بوده اید و یا سابقه آن را داشته اید، با پزشک خود مشورت نموده و او را در جریان این موضوع و مشکل خود قرار دهید. تا اول عفونت معالجه شده و سپس عمل جراحی را شروع کنید. برای انجام این عمل بایستی فرد بیمار حداقل سن قانونی ۱۸ سال را داشته باشید و همچنین افراد بالای ۴۰ یا ۴۵ نیز بهتر است از انجام این عمل جراحی خود داری شود و این عمل را انجام نداده زیرا میزان قدرت و توانایی چشم این افراد در رابطه با ترمیم دوباره چشم به حالات اولیه و طبیعی، بسیار ضعیف عمل می کند و محدود خواهد شد در چنین مواردی از روش های دیگر درمانی کمک گرفته می شود تا ریسک کم تری را در بر داشته باشید

نکته دیگری که جزء شرایط عمل لیزیک چشم محسوب می شود و در نظر گرفتن این نکته جزء شرایطی است که باید پزشک معالج شما از آن مطلع شود، ضخامت و حد تحمل لایه های قرنیه شما در مواجهه با فعالیت های هنگام عمل است که آیا قرنیه چشم شما طاقت عمل را دارد و آیا حین عمل آسیب دیگری نخواهد دید؟ و آیا ضخامت لایه قرنیه شما برای انجام این عمل جراحی مناسب خواهد بود؟ تمامی این سوالات را باید با پزشک متخصص خود در میان بگذارید تا از تمام ریسک ها و جوانب آن آگاه باشید و با آگاهی کامل این عمل را انجام دهید.

متغییر و یا ثابت بودن نمره چشم

ثابت بودن نمره چشم شما طی یک سال اخیر برای انجام عمل لیزیک نکته مهمی است که بهترین شرایط در این نکته تغییراتی حدود ۰.۲۵ الی  ۰.۰۵نمره چشمی است و بیشتر از این حدود در رده مجاز به عمل لیزیک نخواهد بود و شرایط فیزیکی چشم هم باید به نوعی بوده که هیچ گونه خشکی چشم و یا آسیب های شدید و ضعیف چشمی در آن پیدا نباشد. پس شما باید قبل از این که برای این جراحی اقدام کنید، با کمک عینک شماره چشم خود را کنترل کنید و بعد از آن که ثابت شد به عمل جراحی فکر کنید.

بیشتر بخوانید
هزینه تزریق ژل چقدر است؟ + تخفیف 80 درصدی توسط بهترین مراکز تزریق ژل

در بیمارانی مانند بیماران فشار خونی شدید، دیابتی های شدید و پیشرفته، و یا روماتیسم نیز انجام این عمل توصیه نمی گردد.  اما بیمارانی مانند آب مروارید و بیماران دیگر چشمی مانند آب سیاه و یا قوز قرنیه،  با مشورت پزشک معالج و پس از اطمینان خاطر بابت نبود هیچ گونه مشکلی می توانند عمل جراحی لیزیک را انجام دهند. افرادی که داروهایی نظیر آکنوتن و روآکوتان که اغلب برای درمان آکنه مصرف می شود، و یا دارو های مصرفی برای بیماری هایی مانند میگرن مجاز به این عمل نخواهند بود.

به یاد داشته باشید خانم های باردار تحت هیچ شرایطی و هیچ گونه عیوب هرگز مجاز به انجام این عمل ها و نظر این ها نخواهند بود زیرا اشعه ناشی از لیزر های درمانی که حین عمل استفاده می شود، این دستگاه ها برای مادر و جنین بسیار مضر می باشد و همچنین تغییرات هورمونی که در این دوره صورت می گیرد، باعث جلوگیری از رسیدن بیمار به نتیجه مطلوب در عمل خواهد شد. پس اگر شما باردار هستید و از لحاظ بینایی نیز مشکل دارید باید صبر کنید تا دوران بارداری شما به انتها برسد و سپس برای رفع مشکل خود اقدام کنید.

مرکز لیزیک چشم

برای انجام عمل جراحی لیزیک چشم، مراکز درمانی مختلفی وجود دارد و لیزیک چشم در تهران معمولا در درمانگاه ها ، کلینیک ها و مراکز عمل های سرپایی انجام خواهد گرفت. لیزیک چشم مشهد با توجه به این که لیزیک جزء عمل های مربوط به عیوب چشمی محسوب می شود، معمولا در بیمارستان تخصصی چشم در شهر مشهد انجام خواهد شد. اکثر چشم پزشکان مشهد در انجام این عمل در بیمارستان تخصصی چشم مشهد مصر هستند زیرا از امکانات کامل و دستگاه های به روز و درجه یک برخوردار است شرایط بستری در صورت نیاز پس از عمل کامل و صحیح صورت خواهد گرفت لیزیک چشم اصفهان نیز مانند شهر های دیگر از امکانات بسیار خوب و کاملی برخوردار می باشد و برای این عمل پزشکان و مراکز درمانی بسیاری وجود دارد.

سوالات متداول

سوالات متداول

تفاوت لیزیک و لازک چیست؟

لازک برای افرادی است که قرنیه نازک تری داشته و نمی توانند از عمل ها و راه های درمانی دیگر برای رفع عیوب انعکاسی چشم خود استفاده کنند. عمل جراحی لازک چشم در واقع ترکیبی از محاسن و امتیاز های عمل های لیزیک و پی آر کی می باشد

آیا عمل لیزیک بهبودی کامل دارد؟

در اکثر افرادی که عمل جراحی لیزیک را به منظور رفع مشکلات و عیوب انعکاسی چشم انجام می دهند، بهبودی کامل و تقریبی فراهم گردیده و در تعداد محدودی در صورت عدم رعایت مسائل و شرایط مربوطه بازگشت برخی علائم آستیگماتیم ،دوربینی و یا نزدیک بینی مشاهده شده و تاری دید بازگشت داشته .

چطور یک عمل لیزیک موفق و آسوده را بگذرانیم؟

سعی کنید یک پزشک معتبر و با تجربه را انتخاب کنید و برای اطمینان از سابقه کاری موفق پزشک، تحقیق کنید که پزشک شما از چه نوع روش هایی و از چه وسایل و تکنولوزی برای انجام عمل استفاده خواهد کرد

این عمل برای دوران بارداری خطرناک است؟

به یاد داشته باشید خانم های باردار تحت هیچ شرایطی و هیچ گونه عیوب هرگز مجاز به انجام این عمل ها و نظر این ها نخواهند بود زیرا اشعه ناشی از لیزر های درمانی که حین عمل استفاده می شود، این دستگاه ها برای مادر و جنین بسیار مضر می باشد و همچنین تغییرات هورمونی که در این دوره صورت می گیرد، باعث جلوگیری از رسیدن بیمار به نتیجه مطلوب در عمل خواهد شد. پس اگر شما باردار هستید و از لحاظ بینایی نیز مشکل دارید باید صبر کنید تا دوران بارداری شما به انتها برسد و سپس برای رفع مشکل خود اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *