پروتز لب

پروتز لب برای چه کسانی مناسب است و چقدر هزینه و قیمت دارد ؟

زیبایی ظاهری از مهم ترین موضوعاتی است که اغلب جوانان به آن می پردازند و ذهن بسیاری از افراد میان سال و پیر را هم به خود مشغول کرده است. یکی از مواردی که موجب می شود تا بر زیبایی چهره افرادی که لب ها کوچک دارند، افزوده شود، پروتز لب می باشد.
ما در این مقاله قصد داریم تا در ارتباط با انواع مدل های پروتز لب و همچنین قیمت و عوارضی که ممکن است بعد از آن برای فرد اتفاق بیفتد، مطالبی را مطرح کنیم و توضیحاتی بدهیم که مطمئنا می تواند کمک بسیار زیادی برای بالا بردن سطح اطلاعات افرادی باشد که قصد دارند تا پروتز انجام دهند.

پروتز لب برای چه کسانی مناسب است ؟

اولین موضوعی که مطرح می شود این است که اصلا پروتز لب برای چه کسانی مناسب است و چه کسانی باید این عمل را انجام دهند و چهره خود را زیبا کنند. افرادی برای تزریق ژل لب و یا عمل جراحی پروتز آن مناسب هستند که دارای لب هایی بسیار باریک و نازک بوده و جلوه لب ها در چهره آن ها بسیار کم می باشد. با این که این ویژگی ممکن است کاملا خدا دادی باشد اما موجب شده تا چهره از جذابیت کمتری برخوردار باشد. همچنین ممکن است در اثر بروز حادثه ای لب ها دچار آسیب شده باشند و از حالت قبل خود کاملا کوچک تر و باریک تر شده باشند، که در این صورت می شود به راحتی و به وسیله عمل جراحی و این عوارض را به حالت اولیه و یا زیبا تر از آن تبدیل کرد.

پروتز لب

با افزایش سن نیز ممکن است که لب ها باریک و کوچک شوند و یا افتادگی هایی در آن ها و اطرافشان به وجود آید که با تزریقات ژل قابل ترمیم و بازگشت به حالت قبل خواهد بود. همانطور که می دانید وقتی سن انسان افزایش پیدا می کند، چربی های بدن به خصوص چربی های زیر پوست و تجزیه شده و بیشتر از حالت عادی که ممکن پوده تحلیل بروند، تحلیل خواهند رفت و موجب می شوند تا بسیاری از قسمت های بدن افت کند و دچاره افتادگی شود.

برای انجام پروتز و تزریقات مربوط به لب، بعضی افراد به کلینیک های تخصصی و بیمارستان ها مراجعه نمی کنند و پروتز لب در خانه را انتخاب می کنند که این مورد می تواند موجب پشیمانی در فرد شود چرا که ممکن است در حین انجام عمل اتفاقاتی رخ دهد که در خانه قابل جلو گیری نباشند و باعث شوند تا عوارض دیگری برای فرد ایجاد شود. همچنین در صورتی که فردی غیر حرفه ای و غیر متخصص کار تزریق و را انجام دهد، ممکن است تزریق به خوبی صورت نگیرد و نتیجه کار بسیار بد تر از حالت اولیه شود و نتیجه مطلوب و مورد نظر حاصل نشود.
پروتز برای هر دو لب انجام می شود اما بیشتر برای افزایش حجم لب بالا توسط بیماران و افراد مختلف درخواست می شود چرا که لب بالا در اکثر افراد نسبت به لب پایین باریک تر است و به علت ساختار رو به پایینی که دارد برای تزریق ژل بسیار مناسب تر است و بعد از انجام پروتز، جلوه بیشتری خواهد داشت که تاثیرات آن در چهره فردی که پروتز لب بالا انجام می دهد، کاملا قابل مشاهده خواهد بود.

پروتز لب بالا

انواع پروتز لب

پرو تز لب انواع مختلفی نیز دارد که بر اساس عناوین متفاوتی، به دسته های مختلف تقسیم می شوند. یکی از انواع دسته بندی های تزریق و افزایش حجم لب ها، دسته بندی بر اساس مدت زمان ماندگاری پروتز لب می باشد و به کمک آن فرد می تواند تصمیم بگیرد تا کدام نوع پروتز را انجام دهد.
پروتز لب دائمی و موقت از انواع پروتز و تزریق ژل به لب ها هستند که هر کدام مزایا و معایبی خواهند داشت و می توان از هر دو نوع آن ها به خوبی بهره گرفت.

پروتز لب موقت معمولا برای افرادی انجام می شود که تا به حال این عمل را انجام نداده اند و برای اولین بار می خواهند که حجم لب های خود را افزایش دهند. در چنین افرادی از ژل موقت استفاده می شود که پس از مدتی این ژل در بدن توسط آنزیم های مختلف تجزیه شده و جذب خواهد شد. عمر این نوع پروتز به طور معمول حدود چهار تا شش ماه می باشد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی در مشهد چقدر هزینه دارد + معرفی بهترین دکتر متخصص

اما پروتز لب دائمی برای مدت طولانی تری باقی می ماند و قیمت بیشتری دارد که بعد از مشاهده اثرات موقت بر روی لب های فرد، انجام خواهد شد. در این پروتز معمولا از تزریق چربی هایی که از بدن استخراج شده و بعد از پاک سازی به لب ها تزریق می شوند، استفاده خواهد شد. این نوع افزایش  حجم در صورت بروز خطای انسانی توسط پزشک یا بیمار سخت تر از حالت موقت ترمیم و درمان خواهد شد و احتیاج به دقت بیشتری در تزریق و نگهداری خواهد داشت.

پروتز لب دائمی

هزینه پروتز لب

قیمت پروتز لب به میزان واحد ژل تزریق شده و میزان دست مزد پزشک بستگی خواهد داشت. این که از چه نوع ژل پروتزی استفاده خواهد شد، در هزینه پروتز لب بسیار تاثیر خواهد داشت که در نتيجه باید در انتخاب بهترین و به صرفه ترین مدل بسیار توجه شود تا مخارج بیش از حد افزايش پیدا نکند.

عوارض

برای تزریق ژل و یا چربی باید نکات بهداشتی بسیار با دقت انجام و اجرا شوند، در غیر این صورت ممکن است که عوارضی ظاهر شوند و کام بیماری را که زرای افزایش زیبایی اقدام به پروتز کرده است را تلخ کند.

عمل پروتز لب باید بسیار با دقت انجام شود و الا فرد بیمار دچار عوارضی خواهد شد که به سختی قابل بازگشت هستند و ممکن است باعث ناراحتی و یا افسردگی بیمار شوند. از جمله این عوارض می توان به ایجاد عفونت ها و یا بروز حساسیت هایی در بیمار اشاره کرد که باعث آلرژی و ناراحتی های شدید خواهند شد.

عوارض پروتز لب

عکس قبل و بعد پروتز لب یکی از مواردی است که بسیار می تواند برای انجام تزریق بسیار مورد استفاده واقع شود و در بدست آوردن بهترین نتیجه بسیار کمک کند. چرا که اگر از قبل و بعد تزریق عکس گرفته شود در صورت وجود کم و کاستی ها و یا نا قرینگی ها پزشک متوجه می شود که برای انجام تزریق دائمی باید چه تدابیری را در نظر بگیرد.

پروتز لب بالا

پروتز لب بالا

همانطور که می دانید لب هایی که دارای حجم کمی هستند برای بسیاری از خانم ها ناخوشایند می باشند، به همین دلیل است که پروتز لب و یا اصطلاحا برجسته سازی آن امروزه یکی از راه های درمان این معضل می باشد. خانم هایی که سن آن ها بالا رفته باشند بیشتر به این مشکل دچار می شوند و معمولا چین و چروک هایی دور لب های خود احساس می کنند. در صورتی که می خواهید لب بالا را کشیده و فرم آن را اصلاح کنید می توانید از لیفت استفاده کنید. این عمل موجب می شود تا فاصله زیاد بین لب بالا و بینی کاهش یافته و نیز نازکی لب بهبود یابد.

پروتز لب در خانه

پروتز لب در خانه

اما روش هایی نیز وجود دارد که بدون عمل جراحی و عوارض می توانید لب ها را حجیم و بزرگتر کنید. لایه برداری لب ها موجب می شود تا جریان خون بیشتری در آن ها ایجاد شود و در نتیجه رنگ و روی آن ها باز شود و نیز بزرگتر جلوه دهند. برای این منظور شما باید کمی شکر معمولی یا قهوه ای را روی لب های خود بمالید و سپس با مسواک روی آنها بکشید. روش دیگری نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از یخ این کار را بکنید. روزانه یک قالب از یخ را روی لب های خود ماساژ دهید تا آنها قرمز رنگ و برجسته شوند.

پروتز لب مدل روسی

پروتز لب مدل روسی

مدلی به نام روسی وجود دارد که هدف از آن حجیم کردن لب ها می باشد و گفته می شود که با این کار لب ها دارای ظاهری طبیعی تر می باشند. در این روش ژل مخصوصی به 7 ناحیه لب تزریق می شود. هر پزشکی روش خاص خود را دارد و معمولا برای ایجاد خطوط لب و بهبود ظاهر آن از این روش استفاده می کنند. ژل مورد نظر را معمولا به داخل حاشیه های آن وارد می کنند. پس از آن که خطوط لب ظاهر شد و بیمار طرح و مدل مورد نظر خود را انتخاب کرد، پزشک ژل دیگری برای افزایش حجم آن استفاده می کند.

پروتز لب با دارچین

پروتز لب با دارچین

روش های طبیعی بسیاری وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها بدون داشتن عوارضی لب های خود را حجیم تر کنید. یکی از این روش ها استفاده از دارچین می باشد. این گیاه معجزه آسا دارای خواصی احیاء کننده و تحریک کننده می باشد. با مالیدن آن روی لبها، آنها را ملایم تر و نرم تر می کند و موجب می شود تا جریان خون بیشتری درون آنها ایجاد شود و در نتیجه حجم آنها را بیشتر کند. از ترکیب این گیاه با وازلین می توانید برای قلوه ای کردن لب ها استفاده کنید. وازلین نیز خاصیتی مرطوب کننده دارد و سوزش و تحریک پذیری ناشی از دارچین را کاهش می دهد. وازلین خاصیت نرم کنندگی نیز دارد و در این صورت خون راحت تر می تواند درون آن جریان یابد و در نتیجه حجیم تر شود.

پروتز لب شتری

پروتز لب شتری

همانطور که می دانید یکی از مدل های موجود برای لب ها، شتری می باشد. در این مدل بیمار خواهان داشتن لب های حجیم تر و قلوه ای تر می باشد. پزشک معمولا باید در ابتدا بیمار را راهنمایی کند که آیا او می تواند از این مدل استفاده کند یا خیر. لب های شتری به دلیل تزریق ژل زیاد معمولا دارای شرایط خاصی می باشد که بیمار باید آن را دارا باشد. به همین دلیل قبل از انجام چنین عملی توصیه می شود که با پزشک متخصص مشورت صورت گیرد. در صورتی که می خواهید در مورد این نوع جراحی و موارد دیگر اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید، با مرکز جراح با ما تماس گرفته تا مشاوران ما تمام سوالات شما را پاسخ دهند.

پروتز لب شکری

پروتز لب شکری

این عارضه که عمدتا لب بالا در دوران جنین به شکل کامل فرم نمی گیرد، یکی از شایع ترین نواقضص مادرزادی محسوب می شود. گفته می شود که این مشکل بیشتر در نوزادان پسر دیده می شود. در بعضی از کودکان این معضل بیشتر بوده و تا بینی گسترش می یابد. اما امروزه پزشکان با استفاده از پروتز لب روش هایی را ابداع کرده اند که می توانید با استفاده از آن تا حدودی این عارضه را درمان کنید. در این روش در لب ها ژل مخصوصی تزریق می شود تا گودی آنها را پر کند و شکل و ظاهر ان طبیعی تر جلوه نماید. ناگفته نماند که بیشتر از این روش برای مواردی که خفیف تر است، استفاده می شود.

حجیم کردن لب به صورت طبیعی

حجیم کردن لب به صورت طبیعی

همانطور که در بالا گفته شد شما با استفاده از چند روش می توانید به طور طبیعی لب های خود را برجسته تر کنید که یکی از این روش ها استفاده از دارچین بود. اما در قسمت می خواهیم گیاه دیگری را به شما معرفی کنیم که چنین خاصیتی دارد و در بیشتر خانه ها در دسترس می باشد. شما می توانید با استفاده از اسانس فلفل قرمز برای حجیم تر کردن لب های خود استفاده کنید. به این ترتیب که کمی از آن را با نرم کننده های لب ترکیب کنید و پس از هم زدن آن را روی لب ها مالش دهید. مدتی که از این کار گذشت  آن را شستشو دهید تا آثار آن پاک شود. ناگفته نماند که روش های طبیعی را باید چندین بار و به طور مداوم استفاده کنید تا نتیجه بهترین بدست آید. طبیعی بودن این روش ها هیچ عارضه ای را در بر نخواهد داشت و می توانید به خیال راحت از آنها در راستای رسیدن به هدف خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
بهترین روش های کاشت مو کدامند؟ برسی انواع روش های حرفه ای کاشت مو

سوالات متداول در مورد تزریق ژل به لب ها

آیا پروتز لب عوارض دارد؟

در صورتی که از روش های طبیعی و گیاهان استفاده کنید هیچ عوارضی را در پی نخواهد داشت.

پروتز لب با استفاده از فلفل نیز امکان پذیر است؟

بله می توانید مقداری از آن را روی لب های خود مالش دهید و پس از مدتی آن را شستشو دهید. این گیاه موجب می شود تا خون بیشتری درون لبها جریان بیافتد و در نتیجه لب ها حجیم تر شود.

پروتز لب به روش روسی چیست؟

در این روش ماده ای به 7 ناحیه لب تزریق می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *