ماموپلاستی چیست

همه چیز در مورد عمل ماموپلاستی و قیمت جراحی کوچک کردن سینه

ماموپلاستی نام علمی جراحی ترمیمی پستان می باشد، نوعی عمل جراحی پلاستیک است، که برای اصلاح فرم سینه و یا افتادگی پستان نیز انجام می گیرد. در ادامه این مقاله می خواهیم در رابطه با این عمل زیبایی، بیشتر صحبت کنیم.

ماموپلاستی چیست

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی (mammaplasty)، که همان جراحی زیبایی یا ترمیمی پستان می باشد، در طی انجام این عمل برای کوچک کردن سینه ها، چربی و بافت غدد و همچنین پوست از سینه برداشته می شود و پس از این کار بافت سینه تغییر شکل داده می شود و به همین شکل وضعیت قرار گیری نوک پستان و آرئولا اصلاح خواهد شد.

ماموپلاستی بیمارستان میلاد

ماموپلاستی کاهنده

شاید برای افرادی این سوال پیش بیاید که عمل ماموپلاستی چیست ؟ ماموپلاستی کاهنده یا همان عمل جراحی کوچک کردن سینه ها و تغییر فرم و شکل آن ها می باشد، روشی نوین برای برداشتن چربی، بافت و پوست اضافی از سینه است. این روش برای افرادی که سینه های بزرگ دارند و از داشتن سینه بزرگ ناراضی هستند می تواند بسیار مناسب باشد و پس از عمل با احساس راحتی بیشتر با داشتن سینه های متناسب خواهید کرد. جراحی ماموپلاستی کاهند برای خانوم هایی که از سینه های بزرگ دارند و با مشکلاتی که ذکر می شود درگیر هستند مناسب می باشد، مشکلاتی از قبیل:

 • درد عصبی
 • محدودیت در فعالیت های ورزشی و روزانه
 • ناراضی از اندام و ظاهر
 • مشکل در استفاه کردن از انواع لباس زیر
 • درد پشت، گردن و شانه ها که گاهی به دریافت داروهای مسکن نیاز می شود.
 • راش پوستی مزمن یا تحریک پوستی در قسمت زیر سینه ها
عمل ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی

عمل ماموپلاستی کاهشی یا همان کوچک کردن سینه ها معمولا به چند دسته از افراد توصیه نمی شود:

 • افرادی دچار بیماری دیابت یا مشکلات قلبی هستند.
 • افرادی که چاقی مفرط دارند.
 • افرادی که با ایجاد اسکار بر روی سینه مشکل دارند.
 • افرادی که دخانیات وسیگار مصرف می کنند.

انجام عمل کوچک کردن سینه یا همان ماموپلاستی کاهنده را در هر سنی می توانید انجام دهید، با این حال که حتی در نوجوانی می توانید این عمل را انجام دهید، اما بهتر است اگر سینه های شما هنوز به صورت کامل رشد خود را نکرده است صبر کنید و فعلا این عمل را انجام ندهید زیرا ممکن است در آینده با رشد سینه ها مجدد به عمل ماموپلاستی کاهنده نیاز پیدا کنید.

نباید های قبل از جراحی سینه

افرادی که قصد انجام عمل ماموپلاستی را دارند و تصمیم به انجام این عمل جراحی گرفته اند باید برخی از کار ها را برای انجام این عمل به تعویق بیاندازید. اگر هنوز بارداری و زایمان را تجربه نکرده اید، بهتر است تا پس از بارداری و زایمان برای انجام این عمل صبر کنید، زیرا برای شیردهی بعد از عمل ماموپلاستی با مشکل روبرو می شوید و این در حالی می باشد که بعضی از تکنیک ها در ماموپلاستی کاهنده به حفظ توانایی شیردهی مادر کمک می کند. اگر قصد رژیم های غذایی و ورزش برای کاهش وزن خود دارید بهتر است در رابطه با این که آیا عمل جراحی ماموپلاستی برای شما مناسب است با پزشک مشورت کنید، زیرا با کاهش وزن سایز و گاهی فرم سینه ها تغییراتی می کند.

عوارض ماموپلاستی

عوارض ماموپلاستی

عمل جراحی کوچک کردن سینه ها یا همان ماموپلاستی سینه ها، مانند دیگر عمل های جراحی خونریزی، عفونت و عوارض بیهوشی را ممکن است به دنبال داشته باشد اما به غیر از این موارد عوارض دیگری هم دارد مانند:

 • ایجاد شدن اسکار
 • کبودی که البته موقتی می باشد.
 • از بین رفتن احساس در نوک سینه ها و پوست اطراف آن
 • ایجاد مشکل و گاهی ناتوانی در شیردهی
 • متفاوت شدن اندازه، شکل و تقارن بین سینه ها که اگر دچار چنین مشکلی در ماموپلاستی کاهنده بشوید، در آینده نیاز به عملی اصلاحی برای رفع این تفاوت ها خواهید داشت.
هزینه ماموپلاستی

هزینه ماموپلاستی

هزینه عمل جراحی ماموپلاستی معمولا هر ساله مانند امسال به علت افزایش 20 الی 30 درصدی نرخ هزینه مراکز جراحی افزایش پیدا می کند. این جراحی زیبایی در شهر های بزرگی مانند ماموپلاستی در اهواز، همچنین ماموپلاستی در اصفهان و در تهران و دیگر کلان شهر ها رواج بیشتری دارد. توصیه می شود که برای انجام این عمل جراحی حساس به مراکز معتبر و پزشکان و جراحان مجرب و باتجربه مراجعه کنید، زیرا نارضایتی افرادی که در مراکز ارزان قیمت این عمل را انجام داده اند زیاد است که پس از عمل به علت نارضایتی از عمل خود مجبور به عمل ترمیمی می شوند.

بیشتر بخوانید
روش های تقویت ریشه مو به صورت طبیعی در طب سنتی و رویش مجدد

برای پاسخ به این سوال که هزینه ماموپلاستی چقدر است ؟ کسانی که تصمیم به این عمل جراحی گرفته اند باید بدانند که هزینه عمل ماموپلاستی در شهر تهران امسال حدودا 10 میلیون تومان می باشد، اما باز هم این هزینه قطعی نیست و بستگی به جراح و مرکز درمانی که مراجعه می کنید، دارد.

سوتین ماموپلاستی

سوتین ماموپلاستی

سوتین ماموپلاستی یا همان عمل جراحی کوچک کردن سینه، یکی از موضوعات مهم برای فرم دهی و زیبا سازی سینه ها پس از انجام عمل است که پزشکان با توجه به نوع عمل و نوع سینه های فرد به استفاده از این نوع سوتین توصیه می کنند. سوتین های مناسب برای پس از انجام عمل جراحی سینه چند دسته هستند:

 • سوتین فشرده سازی جراحی که پس از عمل ماموپلاستی یا پروتز سینه پزشکان توصیه می کنند و برای کاهش درد و تورم در سینه هاست.
 • سوتین با تسمه قابل تنظیم، برای بعد از عمل ماموپلاستی مناسب است و محکم بودن بند ها به محافظت از سینه ها کمک می کند.
 • سوتین با قفل جلو، این نوع سوتین علاوه بر قفل در جلو در دو طرف زیپ هم دارد و دیگر نیاز نیست برای باز و بسته کردن سوتین بازوهای خود بالا ببرید. این نوع از سوتین علاوه بر اینکه بعد از عمل ماموپلاستی مناسب هستند برای تقویت سینه و زیر بغل نیز می باشد و برای افرادی که پروتز سینه کرده اند این نوع سوتین مناسب ترین نوع برای آن ها می باشد.
 • جلیقه های فشرده سازی، جلیقه های شبیه به سوتین می باشد و مزیت آن ها این می باشد از برش های عمل ماموپلاستی محافظت بیشتری می کند و باعث بهبود سریع تر بیمارانی می شود که عمل جراحی آن ها از طریق لایه های عضلانی قرار گرفته اند.
 • باندهای سینه نوع دیگری از سوتین ها پزشکی پس از عمل می باشد، که با بالا نگه داشتن سینه ها از حرکت ان ها به سمت بالا جلوگیری می کنند.
مراقبت های پس از جراحی سینه

مراقبت های پس از جراحی سینه

افراد پس از عمل جراحی سینه چه ماموپلاستی کاهنده چه ماموپلاستی افزایشی هر دو بعد از انجام عمل جراحی نیاز به استفاده از سوتین های متناسب با نوع عمل و نوع سینه دارند که البته سوتین های متنوعی وجود دارد که با توصیه پزشک آن نوع که در روند بهبود شما موثر است به شما توصیه می شود. جدول زمانی خاصی برای بهبود وجود ندارد و زمان بهبود در بیماران با یک دیگر متفاوت است و با مشورت پزشک پس از بهبود می توانید فعالیت های ورزشی یا سایر فعالیت های خود را انجام دهید.

بیشتر بخوانید
قیمت جراحی بینی در سال 99 چقدر است ؟ به همراه معرفی مراکز قیمت مناسب

پس از جراحی بلافاصله سینه های شما با گاز استریل یا بند پوشانده می شوند و لوله ای را در زیر بازو هایتان قرار می دهند تا ترشحات خونی یا هر مایع دیگر تخلیه شود. معمولا بعد از انجام عمل ماموپلاستی کاهنده داروهایی برای کنترل درد و آنتی بیوتیک ها برای کاهش احتمال بروز عفونت پزشک برای شما تجویز می کند که باید آن ها را استفاده نمایید.

روزهای بعد از عمل یا هفته های بعد از عمل ممکن است احساس درد در سینه ها داشته باشید و همچنین سینه ها ممکن است متورم و کبود شوند که موقتی است و البته استفاده از سوتینی که جراح به شما توصیه کرده است، برای محافظت از سینه ها بعد از عمل در کاهش درد و روند بهبود بسیار موثر است.معمولا پزشکان توصیه می کنند، بعد از گذشت چند هفته و بهبودی تا چند ماه از لباس زیر استفاده نکنید و فعالیت خود را پس از بهبود هم تا 2 الی 4 هفته کاهش دهید.

ماموپلاستی بیمارستان میلاد

درمان پستان در بیمارستان میلاد تهران توسط دکترها و جراحان مجرب و با سابقه انجام می شود، پزشکان مرتبط با این بیماری در دو شیفت صبح و عصر آماده خدمات رسانی در بیمارستان میلاد به بیماران ومراجعین هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با اسمی پزشکان و ساعت حضور پزشکان به سایت بیمارستان میلاد مراجعه فرماید و کسانی قصد انجام این جراحی را دارند می توانند عکس ها و فیلم جراحی ماموپلاستی که در شبکه های اجتماعی موجود است را ببینند تا از نوع عمل بیشتر آگاهی داشته باشند. آدرس بیمارستان برای مراجعه حضوری، تهران اتوبان همت، خروجی اختصاصی بیمارستان و برج میلاد می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

عمل ماموپلاستی چه نوع عملی می باشد؟

یک نوع عمل جراحی پلاستیک و برای زیبایی بیشتر اندام است که با کوچک کردن و یا تغییر سایز و فرم سینه انجام می شود.

هزینه عمل جراحی ماموپلاستی چقدر است؟

هزینه عمل های جراحی با توجه به نوع مرکز درمانی و جراح و پزشک متخصص متفاوت است اما در شهر تهران امسال هزینه عمل ماموپلاستی حدودا 10 میلیون تومان می باشد.

انجام عمل جراحی ترمیمی پستان چه عوارضی را با خود به همراه دارد؟

این عمل جراحی هم مانند دیگر جراحی ها ممکن است عوارضی همچون عفونت، خون ریزی و عوارض بیهوشی را با خود به همراه داشته باشد اما کبودی موقت، به وجود آمدن اسکار بر روی سینه ها، ایجاد مشکل و یا ناتوانی در شیر دهی و نامتقارن بودن سینه ها از جمله عوارض این عمل می تواند باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *