متخصص جراحی عمومی مشهد

بهترین و معتبرترین متخصص جراحی عمومی در مشهد در بهترین مراکز

در رابطه با درمان بیماری های مختلف روش های مختلفی نیز وجود دارد. برخی از بیماری ها مانند سرماخوردگی ها و آنفولانزا ها معمولا با مصرف دارو های آنتی بیوتیک و هم چنین دارو های تقویتی و خوراکی های حاوی ویتامین مانند میوه ها که سرشار از ویتامین هستند و یک سری مراقبت های معمولی، بهبود می یابد. اما تمام بیماری ها این گونه نیستند. متخصص جراحی عمومی مشهد یکی از پزشکانی است که به وسیله جراحی کمک به درمان بیماران خود می کند.

متخصص جراحی عمومی برتر مشهد
  • جهت مشاوره با بهترین متخصصان در مشهد با سایت جراح باما تماس تلفنی بگیرید.

متخصص جراحی عمومی برتر مشهد

بسیاری از بیماری ها هستند که فرد گرفتار برای رهایی از بند بیماری و بهبود خود نیاز به انجام عمل جراحی دارد. این که بیمار به جراحی نیاز دارد یا نه، امری است که باید توسط پزشک متخصص و یا جراح مشخص شود. پزشک فردی است که با تحصیل در رشته پزشکی به مدت هفت سال، مدرک دکترای خود را اخذ کرده است. پس از اخذ مدرک پزشکی، یک پزشک می تواند تا در صورت تمایل در یک گرایش خاص اقدام به تحصیل برای اخذ مدرک تخصص و یا فوق تخصص کند.

در مواقعی جراحی های مربوط به غده های تیروئید را در افرادی که دسترسی به پزشک متخصص سر و صورت سخت باشد انجام می دهد همچنین بیماری هایی که اندام هایی چون پوست فتح وبسط آن  را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهند از جمله بیماری‌های است که در صورت نبود جراح متخصص جراح عمومی قادر به انجام آن می باشد اما همانطور که قبلا گفته شد بیشتر تمرکز جراح عمومی بر روی بیماری های شکمی می باشد متخصصین عمومی به این دلیل عمومی نامیده می‌شود که در مواقع لزوم داده و انجام تمام جراحی‌ها هستند جراحی هایی که به موقع انجام دادنش برای بیمار بسیار حیاتی است و تنها شاخه‌ای از علم جراحی است که به سطح بالایی از دانش در حوزه آب و الکترولیت و همسازی و غیره آگاه است تا بتواند درک بالایی از حرکات بدن و اکشن های آن داشته باشد.

جراحی و انواع آن

یکی از گرایش هایی که بسیاری از پزشکان پس از اخذ مدرک دکترای عمومی خود به تحصیل برای آن اقدام می کنند، گرایش جراحی می باشد. جراحی به عملی گفته می شود که توسط پزشک جراح برای درمان و بهبود فرد بیمار انجام می شود و شامل مواردی چون: برداشتن قسمتی از بدن مانند قسمت های عفونی و یا سرطانی ، گذاشتن پروتز های مختلف در بدن که برای بدن مورد نیاز هستند، باز کردن رگ های مختلف بدن ( آنوریسم )، انجام پیوند های مختلف که از پوست گرفته تا اعضای حیاتی تر مانند قلب می تواند انجام شود و موارد دیگری هستند که همه و همه به عنوان جراحی شناخته می شود.

حال با توجه به فهمیدن معنی جراحی می توان جراح را تعریف نمود. جراح، پزشک متخصصی است که پس از اخذ مدرک دکترای عمومی خود، در گرایشجراحی برای یک جراحی خاص اقدام به تحصیل کرده است و بعد از هفت سال تحصیل در این گرایش و اخذ مدرک تخصص و فوق تخصص خود می تواند اقدام به عمل جراحی نماید. متخصص جراح عمومی مشهد نیز یک پزشک جراح است که برای انجام جراحی های عمومی تحصیل کرده است.

شاخه های جراحی پزشکی بسیار متفاوت می باشند. یک پزشک عمومی برای تحصیل در مقطع تخصص می تواند در شاخه های مختلفی تحصیل کند. تعدادی از این شاخه ها شامل: جراحی پلاستیک و ترمیم پوست، جراحی های مربوط به قلب و عروق، جراحی مغز و اعصاب، جراحی های چشم و جراحی های داخلی و عمومی که در دو شاخه اطفال و بزرگسال وجود دارد، می باشد.

برای بیمارانی که احتیاج به عمل جراحی دارند، متخصصان جراحی عمومی مشهد می توانند بهترین انتخاب باشند. یکی از شاخه های جراحی که می خواهیم در ارتباط با آن در این مقاله صحبت کنیم، جراحی های عمومی می باشد. جراحی های عمومی به جراحی های نواحی مختلف بدن گفته می شود. البته بیشتر جراحی های عمومی در قسمت تنه انجام می شوند و شامل جراحی های مربوط به قسمت هایی مانند معده، روده بزرگ، روده کوچک، کبد، پانکراس، کیسه صفرا و مجاری آن و غیره می باشد.

متخصصان جراحی عمومی در مشهد چه کارهایی را انجام می دهند؟

متخصصان جراحی عمومی در مشهد چه کارهایی را انجام می دهند؟

متخصصان جراح عمومی مشهد بسیاری از عمل های جراحی مربوط به نواحی مختلف بدن و جراحی های داخلی را انجام می دهند. پزشکان متخصص جراحی عمومی مشهد می توانند علاوه بر جراحی قسمت های مختلف تنه دیگر قسمت های بدن را نیز جراحی کنند. در واقع به علت انجام انواع جراحی های بدن، جراحان عمومی را به این نام می شناسند چرا که آن ها در مدت تحصیل خود برای جراحی عمومی، از انواع جراحی های مختلفی که برای درمان بیماری های گوناگون انجام می شوند، سر رشته ای داشته و آموزش دیده اند.

لذا از پزشکان متخصص جراحی عمومی مشهد در اورژانس نیز بسیار استفاده می شود. آن ها به علت آموزش جراحی های مختلفی که دیده اند، می توانند در صورت نیاز برای یک بیمار اورژانسی انواع عمل های جراحی مورد نیاز را انجام دهند. از جراحی هایی که بهترین متخصص جراحی عمومی مشهد در اورژآنس برای بیماران مختلف وابسته به نیاز آن ها انجام می دهد، می توان به جراحی های زنان، قلب و عروق، جراحی های مربوط به غدد (تیروئید در صورت دسترسی لازم به سر و گردن) و در برخی موارد حتی می توان به جراحی های مغز و اعصاب نیز اشاره کرد.

در صورت دسترسی بیماران به یک فوق تخصص جراحی عمومی مشهد، می توانند با مراجعه به پزشک در رابطه با ناراحتی های خود مشورت های لازم را انجام داده و هر چه سریع تر بتوانند برای انجام عمل جراحی خود آماده شوند. بیمارستان ها اغلب سعی می کنند تا برای تکمیل کادر و تیم پزشکی خود حتما با چندین تن از پزشکان و متخصصان جراحی عمومی، قرداد ببندند و آن ها را به خدمت بگیرند، چون این پزشکان جراح باعث می شوند تا عمل های بیشتری در بیمارستان قابل انجام باشد. همچنین به علت گستره جراحی هایی که در توان جراحان عمومی است، بیمارستان توانایی این را پیدا می کند تا در صورت لزوم و شرایط بحرانی بهتر بتواند به بیماران خود خدمت رسانی کند.

بیشتر بخوانید
بهترین کلینیک عمل بینی در مشهد و تهران با 90% تخفیف هزینه اولین عمل

متخصص جراحی عمومی در مشهد با گذراندن واحد های تخصص در دانشگاه و خواندن کتاب های تخصصی مانند کتاب های شوارتز و همچنین مینگات، دانش لازم در رابطه با جراحی های عمومی را کسب می کنند. همچنین متخصص جراحی عمومی خانم مشهد می تواند جراحی های مربوط به زنان را نیز انجام بدهد که خود یک تخصص جداگانه به حساب می آید.

پزشکان برای تبدیل شدن به دکتر متخصص جراحی عمومی مشهد در دانشگاه، یک دوره چند ماهه کارآموزی و بلا فاصله پس از آن یک دوره چند ماهه دیگر برای کارورزی را پشت سر می گذارند. آن ها پس از پشت سر گذاشتن دوره کارورزی وارد یک دوره دستیاری به مدت چهار سال می شوند که در این دوره هر آن چه که باید به طور دقیق انجام بدهند را از پزشک متخصص می آموزند که در واقع به علت آموزش عملی در حین انجام کار، بهترین نوع آموزش می باشد. بعد از دوره دستیاری معمولا یک فلوشیپ هجده ماهه نیز نیاز است.

متخصص جراحی عمومی خانم در مشهد

متخصص جراحی عمومی خانم در مشهد

همانطور که می دانید جراحی یکی از روش های درمانی در علم پزشکی محسوب می شود. در این روش پزشک معمولا به وسیله ابزارهای خاص برش هایی را در بعضی از قسمت های بدن انجام می دهد تا به درمان بیماری بیمار کمک کند. همچنین در بعضی از مواقع برای کار گذاشتن وسیله ای مانند پروتز یا دریچه مصنوعی و یا دستکاری و اصلاح نقصی مانند دوختن آنوریسم یا باز کردن رگ این برش ها را انجام می دهد. به این فرد که توانایی و مهارت لازم در انجام صحیح جراحی را دارد، دکتر جراح یا متخصص جراحی می گویند.

محل کار این فرد در اتاق عمل می باشد و در راستای تخصصی که فرا گرفته کار می کند. جراحی انواع گوناگونی دارند که می توان به قلب، مغز و اعصاب، زنان و زایمان، زیبایی و غیره اشاره کرد. بعضی از رشته ها وجود دارد که مخصوص خانم ها می باشد. به همین دلیل بیشتر بانوان به آنها روی می آورند. در مشهد نیز متخصصان جراحی عمومی زنان وجود دارد که در راستای تخصص خود فعالیت می کنند.

خانم هایی که به هر دلیلی تمایل به مراجعه به پزشک آقا برای درمان بیماری های خود ندارد و یا خانم هایی که دچار بیماری‌های مختص زنان هستند و متخصص زنان در دسترس نیست می‌توانند به جراح عمومی خانم مراجعه و مشکل خود را برطرف نمایند چرا که یک جراح عمومی خانم علاوه بر دانشی که در سایر بیماری‌های عمومی ومشترک بین مرد و زن دارد در زمینه بیماری های مربوط به زنان تخصص لازم را دارد. افراد می‌توانند با حضور در مطب یک جراح عمومی خانم در مشهد مشکل خود را برطرف کنند.

متخصص جراحی عمومی خوب در مشهد

متخصص جراحی عمومی خوب در مشهد

یک متخصص جراحی عمومی خوب می بایست علاوه بر اینکه از لحاظ تخصصی تجربه لازم را داشته باشد، بیمار را نیز از لحاظ روانی آماده کند. معمولا بیماران قبل از انجام هر جراحی استرس و تشویش دارند. وظیفه یک جراح خوب این است که آنها را آرام و اعتماد و اطمینان آنها را به خود جلب کنند. از جهتی می توان گفت که او می باید فشار کاری زیادی را تحمل و در عین حال تصمیمات درست و صحیحی را بگیرد. یک جراح خوب باید از دانش زیادی در مورد حوزه های مختلف پزشکی مانند فیزیولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی و آناتومی داشته باشد.

فوق تخصص جراح عمومی در مشهد

فوق تخصص جراح عمومی در مشهد

همانطور که تا به حال متوجه شدید، کار جراح سنگین و دشوار می باشد. یک فوق متخصص جراح عمومی وظایف سنگین تری را از لحاظ تکنیکالی بر عهده دارد. او باید دانشش در حوزه تخصصی خود بسیار بالا باشد و اطلاعاتی در مورد دیگر رشته ها داشته باشد. ساعت کاری آنها به طور معمول مشخص نیست و در بیشتر روزها طولانی می باشد. بعضی موقع ها پیش می آید که حتی او باید در روزهای تعطیل و شب ها نیز به کار خود ادامه دهد. شغل آنها به گونه ای است که می بایست در ساعات غیر کاری نیز طبق مقررات در دسترس باشند. فوق متخصص مورد نظر باید روحیه ای خستگی ناپذیر داشته باشد. در مشهد نیز متخصصان زیادی فعالیت می کنند که در بر اساس دسته و رشته مختلف می باشد.

جراحان عمومی همچنین دارای انعطاف پذیری فوق العاده ای برای فعالیت کردن در قسمت‌های مختلفی هستند که قادرند با انواع مختلفی از تیم‌های پزشکی و بیماران همکاری کنند و در مواقعی حتی تیم پزشکی را رهبری کند یک فوق تخصص جراح عمومی با مهارت هایی که دارد مشکلات بیماران زیر پاسخ می دهد.

بیماران با مشکلات کشنده و نزدیک به مرگ: پزشکان عمومی برای این بیماران فعالیت هایی شامل مراقبت های تسکین دهنده و کنترل درد، مدیریت تغذیه و مشاور و حمایت از تصمیمات و مراقبت های پایان زندگی انجام می دهد.

بیمارانی که دارای چاقی مفرط و مرضی هستند این بیماران دچار اختلالات متابولیکی هستند که جراح برای آن ها اقدام به مداخلات جراحی و غیر جراحی برای کاهش وزن و ارائه مشاوره به بیمار و خانواده آن ها می کند.

بیماران مسن و سالخورده :جراح به مدیریت بیماری های مزمن همراه آن ها خواهد پرداخت.

و به طور کل طیف بسیار گسترده از بیماری ها و آسیب پذیری که افراد با آن درگیر هستند.

متخصص جراحی عمومی مشهد سرطان سینه

از آنجایی که این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار می باشد، معمولا بیماران به دنبال بهترین متخصص جراحی عمومی می گردند. مطمئنا در این طور مواقع نتیجه جراحی بسیار با اهمیت می باشد زیرا در برخی از مواقع هدف از انجام آن زیبایی ظاهری می باشد. در نتیجه علاوه بر تجربه و مهارت جراح مورد نظر، به کارگیری و استفاده از تکنیک های مدرن نیز مهم می باشد. یک متخصص خوب در ابتدا باید به سلامت بیمار توجه کند و در طول عمل نهایت تلاش خود را برای بهبودی هر چه سریعتر او انجام دهد. هر چند که بیمار باید قبل از انجام جراحی، هدف آن را مشخص کند. متخصصان زیادی در مشهد فعالیت می کنند که می توانید با تکیه بر دانش آنها بر بیماری خود فائق آیید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مرکز جراح با ما تماس بگیرید تا مشاوران ما بروزترین پزشکان را در هر زمینه ای معرفی کنند.

بهترین متخصص جراح عمومی مشهد

بهترین متخصص جراح عمومی مشهد

یک متخصص جراح عمومی نمی تواند عمل خود را به تنهایی انجام دهد. معمولا در این کار افراد دیگری نیز با او همکاری می کنند. در گذشته زمانی که می خواستند قسمتی از بدن را برش دهند از تیغ جراحی استفاده می کردند اما در حال حاضر روش های پیشرفته تری وجود دارد که کارها را آسان تر و حرفه ای تر کرده است که می توان به آندوسکوپیک، لیزر، اشعه گاما و کوتر اشاره کرد.  بهترین متخصص کسی است که بیمار را از لحظه ابتدایی تا انتهای دوره درمانش همراهی کند. به همین منظور او باید وظایفی مانند تشخیص درست، تصمیم گیری در مورد بهترین روش جراحی، جراحی و نظارت بر بیماران بعد از انجام عمل داشته باشد.

متخصص جراحی عمومی بیمارستان امام رضا در مشهد

متخصص جراحی عمومی بیمارستان امام رضا در مشهد

بیمارستان امام رضا در مشهد یکی از بزرگترین بیمارستان های این شهر محسوب می شود. این بیمارستان قدمتی چندین ساله دارد  و می توان گفت که یکی از پیشرفته ترین بیمارستان های این شهر می باشد. در آن متخصصان زیادی فعالیت می کنند تا به بیماران خدمت کنند. همچنین بخش های متفاوت این بیمارستان جراحان زیادی دارند که در آن فعالیت و خدمت رسانی می کنند.

بیشتر بخوانید
تزریق چربی به سینه در مشهد با تخفیف 50 درصدی هزینه تزریق چربی به سینه

پوشش درمانی این بیمارستان نیز بسیار وسیع می باشد درمانگاه و بخش های اورژانس در مورد مجتمع درمانگاهی این بیمارستان قرار دارد که به صورت شبانه روزی با حضور پزشکان داخلی و جراحان عمومی در ارائه خدمات درمانی به مراجعین فعال است همچنین واحدهای مختلف دیگری در این مجتمع درمانگاهی مستقر می باشد که وظیفه خدمات حمایتی و اداری بیماران به عهده این واحد ها می باشد از جمله واحد پذیرش و اسناد پزشکی کارشناس امور بیمه گری و مددکاری اجتماعی و غیره می باشد و از آنجا که به عنوان یک بیمارستان جنرال و درجه یک در ردیف یکی از بزرگترین مراکز آموزشی و درمانی در سطح کشور قرار دارد همواره افراد زیادی از شهرهای اطراف و حتی کشورهای همسایه برای درمان بهین بیمارستان مراجعه می کند.

لاپراسکوپی چیست

لاپراسکوپی چیست

امروزه لاپاراسکوپی یک روش بسیار شایع و همه گیر برای درمان بسیاری از بیماری ها شده است که برای اولین بار در جراحی زنان مورد استفاده قرار گرفت به واسطه آن جراحی رحم تخمدان ها، لوله های فالوپ را  جراحی می کردند اما امروزه لاپاراسکوپی در جراحی های متعددی که قبلاً به صورت باز انجام می‌شد جایگزین شده است جراحی هایی مثل بیرون آوردن آپاندیس ملتهب و یا کیسه صفرای ملتهب  و یا حاوی سنگ می باشد در واقع لاپاراسکوپی یک تکنیک کم تهاجمی جراحی عمومی است که در آن برش های کوچکی در سطح شکم ایجاد و از طریق آنها دوربین و سایر وسایل مخصوص وارد حفره شکم می شود این وسایل به جراح امکان می‌دهد که تمامی ارگان های داخل شکم و لگن را روی تلویزیون مخصوص معاینه رویت کرده و به کمک آن جراحی انجام گیرد برای تشخیص بیماری های خاص و درمان بیماری‌های خاص کاربرد دارد این جراحی نسبت به جراحی باز متداول و سنتی بسیار کم تهاجم کم خطر می باشد.

لاپراسکوپی می‌تواند برای تشخیص علت درد لگن و یا سایر بیماری های زنان که قابل بررسی توسط معاینه بالینی و یا سونوگرافی نیست استفاده گردد برای مثال کیست های تخمدان حاملگی خارج رحمی لوله رحمی بسته شده را می توان با لاپاراسکوپی تشخیص و درمان نمود همچنین در تشخیص علت نازایی کاربرد فراوان دارد لاپاراسکوپی برای درمان موارد زیر استفاده می کند:

برداشتن کامل تومور های بدخیم و اطراف آن و لنف نود ها ، بستن لوله رحمی در خانمها برای جلوگیری از بارداری آتی ، بیرون آوردن رحم به این صورت که رحم توسط لاپاراسکوپی بریده شده و از طریق واژن از بدن بیرون آورده می‌شود  ،توده های تخمدانی و کیست های تخمدان تماماً از طریق لاپاراسکوپی جراحی می گردند، آپاندکتومی آپاندیس که در گذشته با انجام جراحی باز بیرون آورده می شد امروزه از طریق لاپاراسکوپی  در آورده می شود.

 لاپاراسکوپی در بعضی اوقات به عنوان درمان حمایتی و نگهدارنده و یا قسمتی از آن به کار گرفته می شود به عنوان مثال نصب لوله تغذیه در بیمارانی که قادر به تغذیه و یا بلغ از دهان نیستند این باعث می شود که غذا مستقیم وارد معده و روده گردد که با لاپاراسکوپی این کار بدون نیاز به باز کردن شکم صورت می گیرد.

بطور کل لاپاراسکوپی یک نوع عمل جراحی است که در بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام می پذیرد  در این عمل یک کاتر برای تخلیه مثانه و یک کاتر برای تخلیه گاز معده داخل آن ها نصب می شود و سپس پوست شکم تمیز و ضدعفونی می شود پس از بیهوش کردن بیمار یک سوزن بسیار باریک از طریق پوست وارد حفره شکم شده و گاز دی اکسید کربن تزریق می گردد که باعث باز شدن حفره شکمی شود این کار به جراح کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به محیط داخلی و ارگان های شکمی پیدا کند سپس لاپراسکوپ وارد شده و به کمک ویدیو متصل به آن تصاویر روی مانیتور مخصوص رویت می شود در بعضی اوقات سوراخ های بیشتری برای اضافه کردن وسایل مورد نیاز و کمکی داخل شکم ایجاد می شود.

در اکثر بیمارستان های مشهد متخصص جراح عمومی با استفاده از این روش به درمان بیماران می پردازد.

اسامی پزشکان متخصص جراحی عمومی مشهد

اسامی پزشکان متخصص جراحی عمومی مشهد

برخی از سایت های اینترنتی وجود دارد که لیست اسامی پزشکان جراح عمومی را دسته بندی کرده اند. شما می توانید با مراجعه به آنها پزشکان مورد نیاز خود را بر اساس حرفه و تخصص پیدا کنید. همچنین در این سایت اطلاعات دیگری مانند آدرس، تلفن مطب و در برخی از مواقع تلفن موبایل پزشک نیز وجود دارد. علاوه بر آن، می توانید در مورد سابقه تحصیلی فرد مورد نظر نیز اطلاعاتی کسب کنید. همچنین روزهایی که او در مطب شخصی خود حضور دارد نیز در آن درج شده است. شما می توانید به راحتی با بدست آوردن این اطلاعات از اتلاف وقت جلوگیری کنید و با برنامه ریزی درست کار درمانی خود را پیش ببرید. توجه داشته باشید بیشتر خدمات سایت جراح باما مرتبط با شهر مشهد می باشد.

سوالات متداول

وظیفه یک متخصص جراحی عمومی مشهد چیست؟

او باید نه تنها دارای تخصص لازم برای درمان بیماری بیمار باشد، بلکه وی را تا انتهای درمان همراهی کند.

آیا متخصص جراحی عمومی در مشهد وجود دارد؟

متخصصان زیادی هستند که درا ین کلان شهر در حال فعالیت در رشته های مختلف می باشند که می توانید با مراجعه به آنها خود را درمان کنید.

برای اطلاع از متخصص جراحی عمومی مشهد به کجا مراجعه کنم؟

شما می توانید در طول شبانه روز به مرکز جراح با ما تماس بگیرید و در این زمینه سوالات خود را بپرسید.

متخصص جراحی عمومی مشهد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *