مو خوره

موخوره چگونه به وجود می آید و روش های درمان آن چیست؟

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از موضوعات مهم یعنی موخوره صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

موخوره چیست

موخوره چیست؟

یکی از مشکلات و هم چینن دغدغه های افراد مخصوصا خانم ها موخوره می باشد، می توان گفت که این مشکل در سرتاسر دنیا برای خانم های وجود دارد. بهتر است که بدانید موخوره به انگليسي Hair leprosy می شود و در اکثر اوقات از کلمه ی Hair leprosy استفاده می شود. شاید خیلی از افراد ندانند Hair leprosy چیست، در این باره باید بیان کنیم که به دلایل مختلف مانند خشکی و یا نرسیدن به مو ها و یا تغذیه نادرست مو، تار های سر از بخش پایین جدا شده و به دو یا الی سه و یا حتی بیشتر تار های بسیار ریز که به اصطلاحا به آن ها شاخک نیز گفته می شود، تبدیل می شوند. حال در قسمت های بعدی در مورد روش هایی که با استفاده از آن های می توانید از مشکل موخوره خلاص شوید.

دلایل ایجاد مو خوره

دلایل ایجاد موخوره

از دلایلی که باعث ایجاد موخوره می شود، می توان به مواردی مانند: جمع کردن زیاد مو هایتان، مو های خود را درست شامپو نمی‌ زنید، استفاده نکردن از شامپوی مناسب، شستشوی بیش از اندازه مو ها، باز کردن گره مو ها با خشونت، استفاده از حوله برای خشک کردن، شانه کردن موی خیس، از متمرکز کننده باد سشوار خود استفاده نمی کنید، به استفاده ابزار و وسایل بسیار داغ مانند اتو عادت دارید، دیر به دیر کوتاه کردن مو و در نهایت رنگ کردن مو بدون کوتاه کردن آن از جمله مهم ترین علت های ایجاد موخوره می باشد.

موخوره ریش

بهتر است که بدانید مشکل موخوره فقط برای خانم ها به وجود نمی آید، چرا که مردانی که ریش های بلند نیز دارند، این مشکل برایشان به وجود می آید. برخی از دلایلی که باعث می شود این مشکل برای ریش آقایان نیز به وجود بیاید، عبارت اند از: تغذیه نامناسب در این باره بهتر است که بدانید تار های مو از کراتین تشکیل شده است که نوعی پروتئین است زمانی که پروتئین کافی در مواد غذایی فرد وجود نداشته باشد مو های سرتاسر بدن از جمله ریش شکننده شده و خشک ‌تر از حالت نرمال خود می‌ شوند. استفاده از شامپو بر روی ریش آقایانی که از شامپو برای ریش های خود استفاده می کنند باید بدانند که شامپو ها چربی مورد نظر را گرفته و در اکثر موارد باعث خشکی ریش می شوند پس بهتر است دیگر از شامپو برای ریش های خود استفاده نکنید. رنگ کردن ریش برای پوشاندن سفید این ناحیه در این باره باید بگوییم که برخی از افراد به دلیل این که ریش هایشان سفید شده است و یا برای تنوع آن ها را رنگ می کنند باید بدانند که این کار باعث خشکی و سوختن مو های ریش می شود. بلند کردن بیش از اندازه ی ریش، شانه کردن بیش از اندازه ریش، استفاده از شانه ‌های پلاستیکی برای شانه کردن ریش و خیلی موارد دیگر می باشد.

موخوره گیر

موخوره گیر چیست؟

به دلیل فراگیر شدن موخوره روش های زیادی برای درمان آن نیز به وجود آمده است، یکی از این روش ها دستگاه موخوره گیر است. روش استفاده از این دستگاه بسیار راحت و آسان است و در اکثر آرایشگاه ها این دستگاه وجود دارد که مورد استقبال خیلی از افراد نیز قرار گرفته است. هم چنین بهتر است که بدانید این دستگاه مدل های بسیار زیاد و متنوعی هم چنین در سایز های مختلفی دارد، که افرادی که تمایل دارند به این گونه می توانند این دستگاه را به راحتی تهیه کنند و دیگر نیازی برای این کار به آرایشگاه ها مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید
روانشناس کیست؟ مشاوره رایگان بهترین روانشناس های ایران

موخوره چروک

باید بگوییم که موخوره انواع مختلفی دارد که یک نوع آن چروک است، در این باره باید بگوییم که این نوع با سوختگی ناشی از سشوار و اتو ایجاد می شود. کشیدن بیش از حد و خم کردن زیاد تار های سر هم در ایجاد این نوع موخوره نقش زیادی دارد. سوالی که برای برخی از افراد به وجود می آید این است که موخوره به انگلیسی چی میشه همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم به انگلیسی Hair leprosy می شود. افرادی که می خواهند اطلاعات بیشتری در این باره بدست بیاورند می توانند در اینترنت Hair leprosy را جستجو کنند، به این گونه مطالب بیشتری برای آن ها نمایش داده می شود.

درمان موخوره

درمان موخوره

روش های زیادی برای درمان موخوره شدید و هم چنین معمولی وجود دارد که برخی از این روش ها شامل: اولین روشی که شاید به ذهن هر فردی برسد کوتاه کردن مو است، روغن ها برای درمان خانگی این مشکل، درمان با استفاده از حنا، ماساژ مو با روغن های طبیعی، درست و هوشمندانه شانه زدن، استفاده از عسل چرا که نوعی نرم کننده فوق العاده است، استفاده از قهوه برای درمان این مشکل، نگهداری از مو ها در هنگام خواب، استفاده از ماسک های خانگی و در نهایت مراجعه به پزشک متخصص می باشد.

استفاده از ماسک برای رفع مو خوره

استفاده از ماسک برای رفع موخوره

بهتر است که درباره ی روش استفاده از ماسک ها بگوییم که امروزه ماسک ها برای شادابی مو و هم چنین خلاص شدن از این مشکل بسیار مورد استفاده ی افراد مخصوصا خانم ها قرار گرفته اند، چرا که می توان به جرات گفت که استفاده از ماسک یکی از بهترین روش هایی است که نتیجه ی بسیار خوب و مطلوبی به همراه دارد. نکته ای که بهتر است بدانید از این است که ماسک ها انواع مختلفی دارند که افراد باید ماسکی را که متناسب با مو های آن ها است، تهیه و استفاده کنند. هم چنین این ماسک ها را به صورت طبیعی نیز می توانید در خانه تهیه و استفاده کنید.

رفع موخوره

یکی از روش هایی که بسیار در موردش صحبت می شود و اثر بخشی خوبی نیز برای برخی از افراد داشته است، درمان موخوره با وازلین می باشد. گفته شده است که استفاده از وازلین در از بین بردن موخوره و هم چنین رفع مشکل موخوره تاثیر بسیار زیادی داشته است. از روش های دیگری که به رفع این مشکل کمک بسیار شایانی می کند، استفاده از روغن می باشد، به عنوان مثال افراد می توانند دو قاشق روغن زیتون را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنند و یک آووکادوی رسیده و پوره شده را به آن اضافه کنند و آن را به مو های خود و مخصوصا ناحیه ساقه بزنند و بعد از 30 دقیقه مو ها را با آب ولرم شستشو بدهند، بیان شده است که این روش در اکثر مواقع برای افراد نتیجه ی بسیار خوبی مطلوبی است.

درمان موخوره بدون کوتاهی

درمان موخوره بدون کوتاهی

خیلی از خانم ها تمایل دارند که بدون کوتاه کردن مو های خود از موخوره خلاص شوند، در این باره باید بگوییم که کوتاهی یک روش آسان و راحت برای خلاص شدن از این مشکل است، اما روش های دیگری نیز وجود دارد که افراد بدون کوتاه کردن مو های خود می توانند از موخوره های خود خلاص شوند. به عنوان مثال شامپوی درمان موخوره یکی از روش هایی است که بدون کوتاهی فرد می تواند از این مشکل خود خلاص شود. علاوه بر آن روش دیگری که مدتی است در بین افراد مخصوصا خانم ها طرفدار پیدا کرده و هم چنین رایج شده است استفاده از کرم درمان موخوره می باشد. خیلی از افراد از این نوع کرم ها برای برطرف کردن مشکل خود استفاده کرده اند و نتیجه ی خوبی را نیز کسب کرده اند.

بیشتر بخوانید
لمینت مژه چیست و چه عوارضی دارد؟ تخفیف ویژه قیمت لمینت مژه در مشهد

سوالات متداول در این مورد

علت موخوره ی ریش چیست؟

خیلی از آقایان ریش های بلندی دارند که این مشکل برایشان به وجود آمده است، برخی از علت هایی که باعث موخوره می شود، عبارت اند از: تغذیه ی نامناسب باید بگوییم که موی انسان از کراتین که نوعی پروئتین است تشکیل شده است که پروتئین نیز در غذا های سالم وجود دارد، بلند بودن بیش از اندازه ی ریش، استفاده از شامپو برای مو، رنگ کردن ریش، استفاده از شانه های پلاستکی و خیلی موارد دیگر می باشد.

چه روش هایی وجود دارد که بدون کوتاه کردن مو افراد می توانند از موخوره های خود خلاص شوند؟

روش های زیادی وجود دارد که خانم ها بدون کوتاهی می توانند این مشکل را برطرف کنند، مانند استفاده از شامپو های مخصوص رفع و درمان موخوره به این صورت و با استفاده از آن افراد می توانند به درمان این مشکل بپردازند. علاوه بر آن افراد می توانند از کرم های مخصوص موخوره استفاده کنند، این کرم ها مدتی است به دلیل نتیجه ی مطلوبی که برای اشخاص داشته است، بسیار رایج و محبوب شده است.

موخوره چروک چیست؟

در این باره باید بگوییم که موخوره انواع مختلف و هم چنین زیادی دارد، که یک نوع آن چروک و یا پیچیده است و علت به وجود آمدن آن نیز سوختگی مو ناشی از سشوار بی رویه و استفاده از اتو می باشد. کشیده شدن بی اندازه و بی رویه و هم چنین خم کردن زیادی تار های سر باعث به وجود آمدن این نوع از موخوره می شود. افرادی که این نوع موخوره را دارند، بهتر است که از سشوار و اتو مو کمتر استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *