کاشت ناخن چیست

کاشت ناخن در مشهد + معرفی بهترین انواع و مدل های کاشت ناخن طبیعی

کاشت ناخن یکی کارهایی است که باعث زیبایی و جلوه بیشتر ناخن دست و پا می شود و امروزه در میان بانوان خیلی رواج پیدا کرده است. در این مقاله می خواهیم درباره همه جوانب این موضوع بیشتر بدانیم و صحبت کنیم.

کاشت ناخن چیست

کاشت ناخن چیست

کاشتن ناخن ها که به انگلیسی Education of nail می شود، امروزه اکثر بانوان برای داشتن دستان و پاهای زیبا به کاشت روی آورده اند، چون با داشتن ناخن های زیبا با طرح و رنگ دلخواه خودشان قطعا تاثیر زیادی در افزایش اعتماد به نفس آن ها به همراه خواهد داشت.

کاشت ناخن طبیعی

کاشت ناخن طبیعی

امروزه که کاشت ناخن در میان بانوان بسیار باب شده است، هر کس به دلیلی این کار را انجام می دهد که اصلی ترین علت آن صرفا برای زیبایی بیشتر و افزایش اعتماد به نفس می باشد. کاشت ناخن نه تنها برای زیبایی بیشتر دست و ناخن می باشد، بلکه برای افرادی که دارای ناخن های شکننده و ضعیف هستند و یا افرادی که دچار عادت نامناسب جویدن ناخن ها می باشند و در همه شرایط و یا هنگام عصبانیت یا زمانی که استرس دارند ناخن می جوند، این کار بسیار مناسب می باشد چون باعث جلوگیری از جوییدن ناخن ها می باشد.

کاشت ناخن پا

کاشت ناخن پا

کاشت ناخن برخلاف تصور اکثر مردم تنها برای دست نمی باشد و برای ناخن های پا هم کاربردی می باشد، اما تفاوت هایی بین کاشت ناخن دست و پا است. ناخن های دست معمولا در فضای باز و در معرض هوا هستند اما برخلاف آن ناخن های پا در طول روز بیشتر درون کفش و جوراب و در محیطی بسته می باشند. به همین خاطر رعایت بهداشت ناخن پا از دست سخت تر و عوارض و خطرات کاشت ناخن پا بیشتر از ناخن دست می باشد.

مشکلات و عوارض

اگر چه آسیب هایی که بر اثر این کار رخ بدهد با توجه به نوع مشکل قابل درمان می باشد، اما رعایت بهداشت یک اصل مهم و اساسی می باشد. اگر ناخن ها دچار مشکلات عفونتی شوند، با مصرف موارد لازم و مصرف آنتی بیوتیک ها درمان صورت می گیرد و اگر جرمی به وجود بیاید ابتدا باید جرم ها برداشته شوند. اگر ناخن از سطح جداشود درمان آن به این صورت است که ناخن باید درآورده شود، که اگر در مراحل اولیه متوجه شوند و درمان صورت گیرد مشکل رفع و ناخن مجدد رشد خواهد کرد ولی اگر مدت زمان زیادی گذشته باشد و پوسته هایی زیر ناخن به وجود آمده باشد، سبب می شود که دیگر ناخن به پوست نچسبد، اما بهتر است که قبل از بروز دادن چنین مشکلاتی با رعایت بهداشت از چنین مواردی جلوگیری کنید.

کاشت ناخن کوتاه

کاشت ناخن کوتاه

کاشت ناخن موضوعی است که تنوع در آن بسیار است و با توجه به خواسته و نظر شما می توان ناخن هایی بلند یا کوتاه کاشت و یا حتی نوع آن می شود مربعی یا گرد باشد، که همه این موارد بسته به نوع سلیقه و انتخاب شما دارد. شما می توانید برای تنوع یک مرتبه ناخن هایی بلند با هر طرح دلخواه بزنید و دفعه دیگه پس از ریمو ناخن هایی کوتاه با طرح و رنگ دلخواه و یا طرح را به نسبت مناسبتی که پیش رو دارید بزنید و هربار در نوع و طرح و رنگ ناخن خود تنوع ایجاد کنید.

یک نکته مهم این است که ناخن کوتاه طبیعی تر می باشد و مانند کاشت های بلند دیگر مانعی برخی از کارهای روزمره شما نمی شود و با کاشت ناخن نچرال و کوتاه احساس سنگینی و این که چیزی اضافی بر روی ناخن هایتان است را دیگر نخواهید داشت.

کاشت ناخن هلویی

کاشت ناخن هلویی

کاشت ناخن با توجه به این که خیلی امروزه رواج پیدا کرده است، روش های مختلفی هم برای انجام این کار وجود دارد که یکی از این روش ها، کاشت ناخن هلویی می باشد که این روش خود به دو صورت پودر هلویی و با پودر معمولی انجام می شود. کاشت ناخن هلویی دارای دیزاین ها و طراح های مختلفی از جمله شاین، ساده، فرنچ و اکلیلی می باشد.

بیشتر بخوانید
عوارض جراحی زیبایی گوش چیست و اقدامات پس از عمل زیبایی کدام اند؟

تفاوت روش هلویی با معمولی

روش هلویی با روش معمولی فرق هایی دارد از جمله:

 • از لحاظ کیفیت و دوام با توجه به مارک و کیفیت پودر با یک دیگر متفاوت هستند.
 • مهم ترین و اصلی ترین فرق این دو روش در ظاهر و رنگ آن است، که در روش هلویی از پودر هلویی استفاده می شود.
 • مزیت پودر هلویی این می باشد که افرادی که صدف ناخن کوتاهی دارند، با پودر هلویی پوشانده می شود و ناخن زیباتر و یکدست تری در نهایت خواهند داشت.
 • کاشت هلویی هم به تنهایی و هم با ناخن گریم قابل استفاده می باشد.
 • در روش هلویی رشد ناخن به خصوص در دفعات اولیه با تیپ دو رنگ شدن و تیپ زیر پودر هلویی پوشیده می شوند و به همین خاطر احتیاج چندانی با لاک زدن ناخن های مصنوعی دیگر ندارید.
آموزش کاشت ناخن

آموزش کاشت ناخن

این روزه ها علاقمندان و طرفداران کاشت ناخن نچرال بسیار زیاد شده است و کسانی که یک بار این کار را انجام می دهند، دیگر به گونه ای عادت به این کار پیدا می کنند و به طور مداوم و معمولا ماهانه برای ترمیم مجدد اقدام می کنند. به همین خاطر افراد زیادی به سمت یادگیری و آموزش کاشت ناخن رفته اند و از این راه درآمد زایی می کنند. در اینجا می خواهیم آموزش کاشت ناخن هلویی را توضیح دهیم، در ابتدا برای این کار باید ناخن را مانیکور خشک کنید تا آماده شود و سپس بعد از انجام زیرسازی روی ناخن، باید براقی و صافی ناخن را با ایجاد خط و خش از بین ببرید و علت این کار این است که زیر کار برجستگی نباشد و نتیجه کار طبیعی تر جلوه کند.

بعد از آماده سازی ناخن تیپ مناسب را انتخاب و بر روی ناخن بچسبانید و باید داخل تیپ را خط و خش انداخته تا چربی تیپ گرفته شود و بهتر چسب بچسبد و امکان جدا شدن آن کاهش یابد. سپس از ضد قارچ ناخن استفاده کنید و سطح کل روی ناخن را پرایمر زده و صبر کنید تا کاملا خشک شود. از قسمت ریشه ناخن به وسیله پودر رادیان یا پودر کلیر مواد گذاری را انجام دهید و پس از آن دورگیر مواد را انجام داده و خیلی با دقت سوهان کشی کنید و بافر کشی را انجام دهید. برای براق تر شدن ناخن ها از ژل شاین استفاده نمایید و ناخن را در دستگاه UV قرار دهید و در آخر از پد کلینز و روغن کوتیکول ها استفاده کرده و به خوبی آن ها را چرب کنید.

بهتر است اگر این کار را به صورت حرفه ای بلد نیستید و لوازم لازم برای انجام آن را ندارید، حتما به آرایشگاه مراجعه نمایید و هنگام انجام کاشت بهتر می باشد برای جلوگیری از هواگیری و لیفت ناخن، کناره های تیپ را به صورت اریب به وسیله ناخن گیر بگیرید. یک نکته مهم این است که هر چند وقت یک مرتبه به ناخن هایتان استراحت دهید و تغذیه مناسب برای تقویت و استحکام ناخن هایتان را الویت کار خود قرار دهید.

انواع کاشت ناخن

کاشت ناخن انواع گوناگونی دارد و می توان آن ها را به سه دسته تقسیم کرد:

 • ناخن های مصنوعی و یا قالبی که از جنس پلاستیک می باشند و در فروشگاه های آرایشی بهداشتی و داروخانه ها عرضه می شوند.
 • ناخن های پودری که به وسیله پودر های کاشت بر روی ناخن طبیعی قرار می گیرند.
 • ژله ای یا کاشت ناخن با ژل که با ژل های UV انجام می شود و امروزه از پر طرفدارترین روش ها می باشد.

مدل کاشت ناخن

با توجه به این که می دانیم کاشت ناخن روش های مختلفی دارد، اما امروزه روش پودری 80 درصد، روش ژله ای 15 درصد و دیگر روش های کاشت 5 درصد از مخاطبین و طرفداران را به خود جذب کرده است. روش پودری از روش های دیگر ماندگاری بیشتری دارد و معمولا با دیگر روش ها ترکیب می شود و این روش به روش کاشت مادر مشهور می باشد، البته دوام و ماندگاری بسته به نوع اجرا و موادی که استفاده می شود هم نیز بستگی دارد. این روش در هر آب و هوایی که از مواد خوب و مطلوب استفاده شده باشد، تا یک ماه دوام دارد ولی این روش در آب و هوای شرجی ماندگاری بیشتری به همراه خواهد داشت. نکته حائز اهمیت این است که افرادی که دچار بیماری های قارچی و یا عفونی هستند بهتر می باشد که از این کار پرهیز کنند، زیرا ممکن است این کار سبب پیشرفت بیمارشان شود و این پیشرفت دور از چشم بماند.

نکات مهم

نکات مهم

پس از انجام دادن کاشت ناخن باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • سعی کنید پس از کاشت ناخن از تماس با اجسام آلوده خودداری کنید.
 • مراقب باشید تا به ناخن هایتان ضربه وارد نشود.
 • از کار کردن با مواد حلال و مواد شیمیایی بدون استفاده از دستکش خودداری نماید.
 • بهتر است از حضور در استخر و حوضچه های عمومی دوری کنید، زیرا حضور در چنین فضاهایی امکان بروز بیماری های عفونی و قارچی در ناخن ها را افزایش می دهد.
وسایل کاشت ناخن

وسایل کاشت ناخن

یک ناخن کار برای شروع کار خود ابتدا یه یک میز و صندلی مخصوص این کار نیازمند می باشد، از دیگر وسایلی که لازم و ضروری است سوهان برقی می باشد و همچنین دستگاه UV که با لامپی که در این دستگاه تعبیه شده است، سبب خشک شدن مواد و ژلیش می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی چیست و محبوب ترین و ارزان ترین آن در ایران کدام است؟

یکی دیگر از موارد مورد نیاز برای انجام این کار، دستگاه طراحی اتوماتیک می باشد، که البته چون هنوز در ایران خیلی جا نیوفتاده است پس برای شروع به کار این دستگاه خیلی مورد نیازتان نیست. مواد مورد نیاز شامل پودر، لیکویید، پرایمر و ضد قارچ می باشد و ابزار کاشت شامل کاتر، گوشت گیر، قلم، نیلاف، پلیش، پاک کن و سوهان دستی و … می باشد که البته برای طراحی و دیزاین به اشکال مختلف بسته به سلیقه خود نیازمند می باشید.

غسل جبیره برای کاشت ناخن

اکثر مراجع تقلید نظرشان در رابطه با این موضوع چنین است که چون مانعی برای رسیدن آب به پوست می باشد پس وضو درست نمی باشد و اگر کسی اقدام به کاشت ناخن کرده است، در هنگام غسل و وضو باید آن را برطرف نماید و اگر امکان بر طرف کردن مانع وجود نداشت باید غسل و وضو جبیره بگیرد اما بهتر است برای احکام دقیق این موضوع به رساله مراجع تقلید خود مراجعه نمایید.

سوالات متداول

کاشت ناخن در مشهد

اما اگر به دنبال بهترین مرکز برای کاشت در مشهد هستید، همین حالا می توانید به سایت جراح باما زنگ بزنید تا از تخفیف بسیار ویژه ای بهرهمند شوید.

سوالات متداول

آیا با ناخن کاشته شده می توان وضو گرفت؟

چون مانعی برای رسیدن آب به پوست است پس وضو با ناخن کاشته درست نمی باشد و بهتر است برای احکام مربوط در رابطه با غسل و وضو به رساله مرجع تقلید خود مراجعه نمایید.

چند مدل کاشت ناخن داریم؟

کاشت ناخن به روش های مختلفی انجام می شود از جمله روش قالبی، روش پودری و روش ژله ای.

کاشت ناخن برای پا هم انجام می شود؟

این کار برای پا هم مانند دست انجام می شود، اما به علت اینکه پا بیشتر درون جوراب و کفش می باشد و در محیطی بسته است رعایت بهداشت آن بسیار حساس تر و احتمال به بیماری های قارچی و عفونی بیشتر می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *