لیفت بینی چیست

هزینه لیفت بینی چقدر است؟ 80 درصد تخفیف لیفت بینی در مشهد

لیفت بینی یکی از عمل های زیبایی مورد علاقه جوانان امروز است که نسبت به عمل های جراحی معمولی راحت تر و‌ کم درد سر تر است امروزه داشتن بینی زیبا آرزوی بسیاری از افراد است ولی به دلیل ترس از جراحی به سراغ آن نمی روند لیفت بینی بهترین روش برای این افراد است در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

لیفت بینی چیست

لیفت بینی چیست؟

لیفت بینی یا همان رینوپلاستی بینی که به معنای بالا بردن سر بینی است یک روش بدون جراحی برای زیبا کردن و گرفتن عیب و ایرادات بینی است و به طور کلی باید بگوییم لیفت بینی روشی است که به چند شکل انجام می شود که این روش ها عبارت اند از: لیفت بینی با نخ، لیفت بینی با ژل، لیفت بینی با دستگاه که در این روش ها پس از بالا بردن بینی و کم کردن قسمت قوز بینی کاملا تغییر می کند و ظاهر فرد را بسیار زیبا و جذاب می کند. در این روش نیازی به شکستن یا تراش دادن استخوان ها نیست و عمل جراحی صورت نمی گیرد به همین دلیل این روش برای اکثر افراد که تصمیم به بهبود ظاهر خود دارند مناسب تر است.

با استفاده از لیفت علاوه بر رفع  ایراد های ظاهری برخی از مشکلات پزشکی نظیر انحراف و مشکلات تنفسی نیز قابل درمان می باشد با استفاده از این روش می‌توان در بخش های مختلف بینی تغییر ایجاد کرده و مناسب بین بینی و سایر اجزاء صورت را برقرار کرد نکته مهم این است که این روش برای رفع برخی مشکلات مادرزادی یا آسیب‌های ورزشی نیز قابل استفاده است با وجود این که این عمل با روش های مختلفی صورت می گیرد که اکثرا نیاز به جراحی ندارد اما ممکن است با توجه به شرایط پزشک در برخی موارد لیفت با جراحی را برای شما توصیه کند.

زیبا سازی صورت

زیبا سازی صورت

لیفت بینی روش بسیار محبوبی برای تغییر ظاهر است با این حال برای انجام این عمل نیز باید حتما پزشک معالج و متخصص ابتدا بررسی های لازم را انجام دهند چرا که برای هر نوع بینی روش خاصی مناسب است و متخصص باید بهترین روش را تشخیص دهد. می دانیم که در حال حاضر افراد بسیاری به روش های نوین جراحی زیبایی روی می آورند که همین امر باعث به وجود آمدن روش های پیشرفته تر و ساده تر برای زیبایی بیش تر است.

بینی زیبا و مناسب بینی است که علاوه بر جلوه زیبا با صورت شما هماهنگی داشته باشد اما یکی از مواردی که به طور غیر مستقیم بر روی این هماهنگی تاثیر می‌گذارد پل بینی که ممکن است به گونه‌ای باشد که گاهی بلند و کشیده شود گاهی پل بینی سبب ایجاد ناهماهنگی می شود و به بینی ظاهری کشیده و دراز می دهد . گذرعمرنیز سبب می شود تا ظاهری بینی افتاده و نامناسب شود همه این موارد علاوه بر این که ظاهربینی را زشت می کند  در زیبایی صورت نیز تأثیر بسزای خواهد داشت خیلی از افراد برای حل این معضل و زیباسازی صورت خود از لیفت بینی برای برطرف کردن عیوب بینی استفاده می‌کنند.

لیفت بینی با نخ

در این روش از لیفت بینی از زیر بینی نخ مخصوص قابل جذب زیر پوست بینی جا گذاری می شود به طوری که ساختار طبیعی بینی نیز حفظ شده و برش و شکستن استخوان صورت نمی‌گیرد و آسیب نمی بیند بعد از بی حسی موضعی نخ کار گذاشته می‌شود وبا بالا کشیدن بینی و جلو کشیدن پوست ناحیه قوز ظاهر را جذاب می کند در این نوع از روش زیبایی فرد به مراقبت های پس از جراحی نیازی نخواهد داشت این نوع از لیفت بینی به طور گسترده برای تغییر ظاهر بینی استفاده شده که باعث جوان تر شدن ظاهر افراد می‌شود و به همین خاطر افراد زیادی از این تکنیک برای زیبا سازی استفاده می‌کنند.

گفتیم لیفت انواع مختلفی دارد و با شیوه های مختلف انجام می شود لیفت بینی با نخ یکی از این شیوه هاست که در حال حاضر بسیار پر کاربرد است، بالا آوردن نوک بینی بدون عمل جراحی یک روش مناسب برای کسانی است که از جراحی و بی هوشی ترس دارند چرا که لیفت بینی با نخ نیاز به بی هوشی ندارد و به هیچ عنوان برشی بر روی بینی ایجاد نمی کند.

PDO

PDO

در این روش نوک بینی با استفاده از نخ لیفت بینی به نام نخ پلی دی اکسانون که به اختصار PDO نامیده می شود استفاده می شود در فیلم لیفت بینی با نخ می توانید ببینید که نخ از زیر پوست به اسکلت وصل شده است سپس این نخ پره های بینی را جمع می کند نوک بینی به سمت بالا کشیده می شود، در شرایطی اگر بافت های بینی مقاوم نباشند امکان پاره شدن و اختلال بافت ها به وجود می آید و دوباره شکل بینی به حالت اولیه بر می گردد.

اگر نخ بافت ها را از بین ببرد کشش در اثر نخ از بین برود و همچنین بافت های بینی تخریب شود در این حالت بیمار پس از تقریبا سه تا نه ماه متوجه برگشت حالت بینی و افتادگی آن می شود، به این دلیل است که رضایت صد درصد در لیفت با نخ وجود ندارد و حتی در این شرایط بسیاری از پزشکان و جراحان هم این روش را انجام نمی دهند.اگر این کار با نخ در فردی انجام شده باشد جراحی بینی سخت خواهد شد چرا که بافت هاى بينى به خاطر حركت نخ از قبل صدمه ديده است و علاوه بر این مشکلات دیگر بینی مثل انحراف، بزرگى و قوز از طریق ليفت اصلاح نمى شوند.

لیفت بینی گوشتی

از سخت ترین و مشکل ترین عمل های بینی مربوط به بینی های گوشتی می باشد بنابراین بهترین روش برای زیبا کردن و از بین بردن عیب و ایرادات بینی های گوشتی از لیفت بینی است که از نظر همه بهترین نتیجه را حاصل می کند. بینی گوشتی بینی ای است که نوک بینی و پره های آن پهن و باز باشد. پوست روی این نوع بینی ها ضخیم و چرب و منافذ روی آن باز است این امکان وجود دارد که بعد از عمل این بینی ها دوباره به فرم قبل بازگردد. بنابراین روش های دیگر برای این افراد که بینی گوشتی دارند محبوب تر و مناسب تر است که این روش ها عبارت اند از: لیفت با نخ که در بالا در مورد آن توضیحاتی دادیم، تزریق ژل، پلاسما جت و البته رینوپلاستی که از شایع ترین روش های این عمل نیز به حساب می آیند.

بیشتر بخوانید
سپتوپلاستی چیست و چگونه است؟ تخفیف هزینه جراحی انحراف بینی در مشهد

یکی از روش‌های رایج برای لیفت بینی های گوشتی با استفاده از لیزر است همان طور که می دانید از لیزر برای موارد مختلف درمان استفاده می‌شود که یکی از این موارد همان لیفت است البته در لیفت با استفاده از دستگاه لیزر فقط می تواند روی پوست زخیم بینی تاثیر بگذارد و بینی را رو به بالا لیفت کند لیزر روی بافت های گوشتی زیر پوستی تاثیری ندارد از این روش برای از بین بردن جای زخم نیز استفاده می‌شود.

لیفت بینی با ژل

لیفت بینی با ژل

لیفتینگ بینی با ژل از روش های نوین زمینه زیبایی می باشد که امروزه  پس از نخ جزو شایع ترین روش های زیبایی بینی است. می دانیم که امروزه از انواع ژل برای زیبایی در نواحی مختلف صورت استفاده می شود و در حال حاضر تریق ژل جزو بهترین روش ها برای داشتن بینی خوش فرم و زیباست.

در این روش از ماده ای به نام فیلر و هیالورونیک اسید استفاده می شود که سازگاری بسیار بالایی با بفت های بدن دارند در واقع پزشکان از طریق این مواد فرو رفتگی و شکل و حالت دلخواه هر فرد را به بینی می دهند این مواد پس از تزریق در بدن جذب می شوند و مشکلی در بدن ایجاد نمی کنند به همین دلیل راحت ترین شیوه از نظر بسیاری از افراد است.

متاسفانه عمل های زیبایی همیشه هم موفق نیست و می دانیم در صورت رعایت نشدن بعضی موارد از طرف پزشک یا محل معالجه یا حتی خود فرد مشکلات بسیاری برای افراد به همراه دارد باید توجه داشته باشیم که اگر اشتباهی در هنگام تزریق رخ دهد مشکلات خطرناکی چون نابینایی منجر می شود با این حال این روش سریع و بی خطر است.

تزریق ژل بینی کاری بسیار آسان است که در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد این روش جلوی خیلی از جراحی های غیر ضروری بینی را گرفته چرا که خیلی از جراحی های بینی واقعاً غیر ضروری بوده و با استفاده از روش‌های غیرجراحی می‌توان آن را ترمیم و اصلاح کرد و جلوی بسیاری از عوارض و هزینه‌ها را گرفت در این روش پس از بیهوش کردن بینی با کرم های بی حس کننده مقدار مناسبی از ژل زیر پوست تزریق می‌شود و این تکنیک از برای رفع ظاهر بد بینی و هماهنگی با نواحی اطراف و شکل گیری مجدد به ایجاد توازن بین بینی و صورت انجام می شود ژل های تزریقی از مواد شیمیایی متفاوتی ساخته شده اند و بسته به نوع فیلر استفاده شده عملکرد حاصل از آن ها می تواند متفاوت باشد و یکی از شایع‌ترین ژل‌های مورد استفاده عبارتند از یک کلاژن تاثیر می‌تواند ۳ تا ۴ ماه باقی بماند مورد دوم کلسیم هیدروکسی آپاتیت تا حدود ۱۸ ماه ماندگاری دارد سوم ژل های حاوی اسید هیالورونیک هستند.

ژل های استفاده شده از یک کلینیک با کلینیکی دیگر متفاوت است اما در بین این موارد اسید هیالورونیک یک فیلر بسیار محبوب است که در بسیاری ازدرمان های زیبایی بدون جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لیفت بینی دائمی

گفتیم محبوب ترین روش برای از بین بردن نواقص بینی روش های لیفت بینی است  البته به این وجود باید قبل از انجام هر عمل حتما با پزشک و یا متخصص مربوطه مشورت شود تا بهترین شیوه برای زیبایی را بسته به نوع بینی و مورد انتخابی هر فرد تشخیص دهد. با این حال می توان گفت لیفت بینی و انواع مختلف آن در صورت استفاده از بهترین مواد و ابزار و همچنین بهترین پزشک می تواند به صورت دائمی روش مناسبی باشد.

لیفت بینی با وجود تمام مزیت ها و راحتی های بسیاری که دارد نگرانی هایی را هم برای افراد به وجود می آورد، یکی از این نگرانی ها میزان ماندگاری آن است چرا که اگر ماندگاری این روش ها کم باشد از نظر  اقتصادی  نسبت به عمل جراحی که روشی دائمی است  به صرفه نیست.

به طور کل بیشتر فیلرهای زیبایی موقتی هستند و مواد تزریقی بسته به نوعی که فرد انتخاب می کند قبل از حل شدن به آرامی بین سه ماه تا دو سال باقی می‌ماند اما ژل هایی دائمی نیز وجود دارد پزشکان ترجیح می دهد قبل از استفاده از آن از یک فیلتر موقتی که معمولاً ماندگاری یک سال و نیم دارد استفاده کنند زمانی که این ژل حل شد آن وقت از یک ژل دائمی استفاده می‌شود که این فرآیند در سه جلسه با فاصله زمانی مشخص صورت می‌گیرد و نتیجه آن برای سالیان باقی می ماند.

هزینه لیفت بینی

هزینه لیفت بینی

در لحظه اول شاید مهم ترین سوال  برای کسانی که قصد تغییر ظاهر خود را دارند هزینه جراحی است، قیمت انواع لیفت بسته به پزشک و محل کلینیک روش انتخابی مهارت و تجربه تخصص و تجهیزات و خدمات کلینیک متفاوت است و باید پس از مشاوره و تحقیق هزینه درمان را بررسی کرد.

لیفت بینی با نخ معمولا حدود دویست هزار تومان تا پانصد هزار تومان متفاوت بوده که آن هم با توجه به شکل بینی و قرارگیری نخ در محل مناسب و حتی نوع نخ می تواند متفاوت باشد چرا که به دلیل حساسیت یا آلرژی در بعضی افراد ممکن است نخ های دیگر که هزینه های بیشتری به نسبت نخ های معمولی داذند استفاده شود یا حتی نوعی نخ وجود دارد به نام نخ های کاگ دار که به نسبت نخ های مونو تاثیر و ماندگاری بیشتری  دارند.

عوارض لیفت بینی

گفتیم که در واقع هر عمل و جراحی زیبایی با عوارض و خطراتی رو به رو است چرا که دست کاری انسان در بدن به دلیل کامل نبودن دانش انسانی با کمبود هایی مواجه است و نمی تواند کامل و بی نقص باشد، این کار هم می تواند عوارض بسیاری داشته باشد.

بیشتر بخوانید
روش های تقویت ریشه مو به صورت طبیعی در طب سنتی و رویش مجدد

 در واقع پس از لیفت چون ممکن است فرد آلرژی یا حساسیت داشته باشد بلافاصله به صورت آنی پوست بینی متورم و قرمز می شود و حتی برای فرد احساس خارش به وجود آورد. علاوه بر آن مانند جراحی دائمی اگر خون فرد رقیق باشد احتمال کبودی در ناحیه وجود دارد و همچنین عفونت در بدن هم به احتمال خیلی کم ممکن است.

در لیفت بینی با نخ اگر پوست فرد نازک باشد و نخ مناسبی استفاده نشده باشد احتمال مشخص بودن نخ از زیر پوست بسیار است در این شرایط  درد در ناحیه درمان برای چند روز کاملا طبیعی است همچنین ممکن است در لیفت با نخ در صورت قرار گیری اشتباه نخ تیغه میانی بینی نا متقارن باشد یا در لیفت با ژل در صورت به ‌وجود آمدن اختلال باعث نا بینایی در فرد شود.

انحراف بینی نیز از عوارضی است که به علت جایگزینی اشتباه نخ ها دیده می شود چون جدا کردن و برداشتن نخ های قرار داده شده در بینی دشوار است باید پزشک مجربی را انتخاب کنید که عمل را در نهایت مهارت و دقت انجام دهد بی حسی یا حس نداشتن موضع درمان از عارضه های رایج است باقی ماندن جای زخم جراحی نیز مشکل ناراحت کننده است که البته اکثر تکنیک‌های لیفت بینی با نخ به گونه‌ای طراحی می‌شود که جای زخم پنهان بماند از دیگر عوارض احتمالی لیفت بینی بانخ می‌توان به تشکیل هماتوم، آسیب عصبی، درد مزمن، تحریک پذیری در اثر لمس کردن، البته این عارضه بیشتر برای نخ های دندانه دار پیش می آید و معمولاً پس از چند روز برطرف می شود. امروز پزشکان با مشاهده بروز عوارض و خطرات نخ های غیر قابل جذب به وفور از نخ های جذبی استفاده می کند البته در مقایسه با نخ های غیر قابل جذب دوام کمتری دارد و نوک بینی را در حدود سه ماه بالا نگه می دارد.

لیفت بینی گوشتی

درصد موفقیت جراحی بینی های گوشتی بسیار کم است چرا که معمولا احتمال بازگشت بینی به حالت قبل در این جراحی ها بسیار بالاست به همین دلیل این افراد بیشتر به روش های لیفت بینی روی می آورند. لیفت بینی با تاثیر بر لایه های زیرین می تواند موثر تر و بهتر عمل کند و فرم دلخواه هر فرد را به وجود آورد ولی همان طور که قبلا هم گفته شد قبل از هر گونه تغییری باید حتما با پزشک مشورت شود.

دستگاه پلکسر

لیفت بینی های گوشتی هم می تواند از طریق انواع نخ های درمانی باشد و هم از طریق دستگاه های مختلف یکی از انواع لیفت بینی گوشتی لیفت بینی با دستگاه پلکسر است. این جراحی یک شیوه غیر تهاجمی است که بسیار پر کاربرد و مفید بوده از این دستگاه برای از بین بردن زگیل هم استفاده می شود، این دستگاه در واقع با به وجود آوردن پلاسما و تصعید کردن پوست باعث جمع شدن آن می شود و البته این روش باعث به وجود آمدن سوختگی های بسیار ریز در قسمت بینی می شود. انواع مختلف لیفت بینی گوشتی عبارت اند از مواردی که در بالا بیشتر به آن پرداختیم.

در واقع پلکسر بینی همان روش پلاسما می باشد به این صورت که پلکسر هوای بین سوزن دستگاه و پوست بینی فرد را به پلاسما تبدیل نموده و باعث جمع شدن پوست آن قسمت در اثر تصعید می شود در این روش توسط دستگاه پلکسر سوراخ‌های در ناحیه مورد نظر ایجاد شده که باعث انقباض و کشیدن بافت پوست می شود گرمای ایجاد شده باعث سوزاندن گوشت زیر پوست ناحیه‌ای بینی می شود دستگاه پلکسر برای کوچک کردن بینی زیاد رضایت کننده نیست و جدا از عوارضی که برای پوست در پی دارد تغییراتی که در کوچک کردن بینی ایجاد می‌کند کاملا موقتی بوده و تاثیر دائمی ندارد.

سوالات متداول

سوالات متداول

انواع مختلف این عمل برا دماغ های گوشتی را نام ببرید.

این روش ها عبارت اند از: انجام عمل با نخ، انجام عمل با ژل، انجام عمل با دستگاه که در این روش ها پس از بالا بردن بینی و کم کردن قسمت قوز بینی کاملا تغییر می کند و ظاهر فرد را بسیار زیبا و جذاب می کند.

لیفت بینی چیست؟

رینوپلاستی بینی که به معنای بالا بردن سر بینی است یک روش بدون جراحی برای زیبا کردن و گرفتن عیب و ایرادات بینی است و به طورکلی باید بگوییم این کار روشی است که به چند شکل انجام می شود.

عوارض لیفت بینی چیست؟

در واقع پس از لیفت چون ممکن است فرد آلرژی یا حساسیت داشته باشد بلافاصله به صورت آنی پوست بینی متورم و قرمز می شود و حتی برای فرد احساس خارش به وجود آورد. علاوه بر آن مانند جراحی دائمی اگر خون فرد رقیق باشد احتمال کبودی در ناحیه وجود دارد و همچنین عفونت در بدن هم به احتمال خیلی کم ممکن است.

این عمل با نخ چگونه انجام می شود؟

در این عمل با نخ اگر پوست فرد نازک باشد و نخ مناسبی استفاده نشده باشد احتمال مشخص بودن نخ از زیر پوست بسیار است در این شرایط  درد در ناحیه درمان برای چند روز کاملا طبیعی است همچنین ممکن است در لیفت با نخ در صورت قرار گیری اشتباه نخ تیغه میانی بینی نا متقارن باشد یا در لیفت با ژل در صورت به ‌وجود آمدن اختلال باعث نا بینایی در فرد شود.

آیا بعد از انجام این عمل ممکن است که فرد آلرژی داشته باشد؟

در واقع پس از لیفت چون ممکن است فرد آلرژی یا حساسیت داشته باشد بلافاصله به صورت آنی پوست بینی متورم و قرمز می شود و حتی برای فرد احساس خارش به وجود آورد. علاوه بر آن مانند جراحی دائمی اگر خون فرد رقیق باشد احتمال کبودی در ناحیه وجود دارد و همچنین عفونت در بدن هم به احتمال خیلی کم ممکن است.

لیفت بینی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *