تیپ پلاستی چیست

تیپ پلاستی نوک بینی چیست و چه تفاوتی با عمل بینی دارد؟ هزینه عمل تیپ پلاستی چقدر است؟

تیپ پلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی به شمار می رود که از دو کلمه ی تیپ از نظر آناتومی به معنای نوک بینی و پلاستی به معنای بازسازی تشکیل شده است و همان طور که از نام آن پیداست بر روی قسمت تحتانی بینی یا به عبارتی سر بینی انجام می شود. تیپ پلاستی سبب اصلاح نوک بینی افراد می شود. نوک بینی هرچه کشیده تر یا پهن تر باشد سبب تخت و یا بلندتر نشان دادن صورت انسان ها در نتیجه غیرمتعادل نشان دادن ظاهر افراد می شود. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با این عمل و عوارض آن بیشتر آشنا کنیم.

  • جهت انجام این عمل زیبایی در مشهد با تخفیف ویژه همین حالا با سایت جراح باما تماس بگیرید.
تیپ پلاستی چیست

تیپ پلاستی چیست؟

در واقع بینی به دو قسمت تقسیم بندی می شود یکی از این قسمت ها فوقانی که همان استخوان بینی می باشد و قسمت دیگری تحتانی است که شامل غضروف و پره های بینی و سر بینی است. حال اگر قسمت تحتانی را هم به دو قسمت تقسیم کنیم شامل قسمت میانی و تیپ بینی می باشد. تیپ بینی تشکیل شده از سر بینی، ستون وسط و پره های بینی می باشد.

حال به سراغ این موضوع می رویم که عمل تیپ پلاستی بینی چیست عمل تیپ پلاستی در واقع نوعی عمل جراحی محسوب می شود که بر روی قسمت تحتانی یا سر بینی، سوراخ ها بینی و ستون وسط بینی انجام می شود. با استفاده از این عمل می توان غضروف های سر بینی، پره های آن و همچنین سوراخ های بینی را کوچک کرد و یا سر بینی خود را بالا برد. این عمل را به علت غضروفی و دارای پوست بودن به راحتی و بدون بیهوشی و حتی بی حسی توسط پزشک جراح انجام داد. این عمل در دو نوع زیر انجام می شود:

جراحی غضروف: این نوع جراحی بسته به نوع بینی بیمار سبب جابه جایی یا تغییر شکل و یا کاشت غضروف در فرد می شود. در این نوع جراحی هم از غضروف گوش و همچنین از غضروف پره های بینی با توجه به وضعیت بیمار برای عمل پیوند استفاده می کنند.

کوچک کردن پره های بینی: بینی که دارای پره های بزرگ باشد معمولا ظاهر خوبی ندارد بنابراین ممکن است بلند به نظر برسد و در شکل ظاهری آن تاثیر بگذارد.این عمل در جهت کوچک کردن پهنای بینی انجام می شود بنابراین جراح بر روی پوست ماهیچه سطحی بینی کار می کند.

مزایای انجام این عمل

مزایای انجام این عمل

مزایای تیپ پلاستی باعث ترغیب بسیاری از افراد برای انجام این عمل شده است این مزایا عبارت اند از:

کاهش عوارض بعد از این عمل، معمولا افرادی که تحت بیهوشی قرار می گیرند بعد از عمل دچار عوارض و مشکلاتی نیز خواهند شد اما با این روش عمل عارضه ها از بین خواهند رفت، انجام این عمل بدون بیهوشی و با استفاده از مواد بی حسی انجام می شود این مواد هیچ گونه عارضه و عفونتی را در پی نخواهند داشت زیرا باکتری زدا می باشند، کاهش و از بین رفتن کبودی ها از مزایای عمل جراحی تیپ پلاستی می باشد.

تیپ پلاستی دکتر رجبیان

تیپ پلاستی دکتر رجبیان

دکتر سعید رجبیان فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی در کشور ایران می باشد او توانسته است رتبه اول بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک را کسب کند، او هم اکنون عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران می باشد، او در انجمن جراحان پلاستیک که فعالیت خود را از سال هزار و سیصد و سی و چهار شروع کرده است فعالیت بسیاری در جهت آموزش جراحان پلاستیک کشورمان و نیز پایه گذاری و ارتقای جایگاه این رشته داشته است.

بیشتر بخوانید
انواع تزریق چربی برای زیبایی + برسی زمان ماندگاری و آچه باید بدانید

تیپ پلاستی دکتر گنجه خسروی

دکتر هومن گنجه خسروی جراح و متخصص گوش، حلق، بینی خوب کشورمان می باشد. عمل تیپ پلاستی به این صورت می باشد که با عمل جراحی سعی بر تعدیل و کم کردن حجم غضروفی بینی در نوک بینی بیمار انجام می شود اما دکتر گنجه خسروی روش خاص خودش را دارد به این روش اختصاصی که قوز بینی تا پنج الی شش میلیمتر قابل برداشت می باشد و انجام تغییرات بیشتر از یک تیپ پلاستی ساده بر روی نوک بینی صورت انجام می شود.

تیپ پلاستی بدون بیهوشی چگونه است؟

افراد بسیاری هستند که قصد انجام عمل جراحی را دارند اما جرات انجام آن را ندارند به همین دلیل از انجام آن عمل خودداری می کنند. از طرفی دیگر بیمارانی نیز هستند که با توجه به شرایط خاصی که دارند چاره ای ندارند جز این که عمل جراحی را بدون بیهوشی انجام دهند. امروزه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی عمل بینی می باشد که به شدت در بین مردم رایج شده است اما انجام بیهوشی استرس و ترس زیادی را در بین افراد ایجاد کرده است.

تیپ پلاستی نوعی عمل زیبایی بینی محسوب شده که بدون بیهوشی قابل انجام است در این نوع عمل مواد بی حس کننده را در زیر پوست تزریق می کنند و دیگر احتیاجی به تزریق بی حسی در رگ وجود ندارد. این مواد که حاوی دوز بالایی از لیدوکائین و اپی نفرین می باشد در قسمت موردنظر بدن بیمار نفوذ کرده و آن جا را به خوبی بی حس می کند تا بیمار در زمان عمل جراحی هیچ گونه دردی را احساس نکند.

امروزه عمل تیپ پلاستی در تهران و سایر شهرها بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است به گونه ای که شاهد آن هستیم کسانی که عمل جراحی بینی را انجام می دهند به خصوص آن دسته از افرادی که دارای ایرادات جزئی در نوک بینی خود می باشند خواهان انجام تیپ پلاستی می باشند.

مهارت بهترین جراح تیپ پلاستی در اصفهان، بهترین جراح تیپ پلاستی در تبریز، بهترین جراح تیپ پلاستی در مشهد و یا در هر شهر دیگری را از طریق مشاهده نمونه کارهای آن ها و همچنین تحقیق می توان تشخیص داد.

عوارض تیپ پلاستی

عوارض تیپ پلاستی چیست؟

عده ای از این موضوع می ترسند که عوارض عمل تیپ پلاستی چیست، اگر انجام این عمل توسط یک پزشک باتجربه و ماهر در مطب انجام بشود و دستورالعمل ها و نکات پزشک مربوطه را بیمار قبل و بعد عمل به خوبی رعایت کند هیچ گونه عوارض و خطری را در پی نخواهد داشت. خوشبختانه در کلیه مواردی که عمل پلاستی بر روی افراد صورت گرفته است گزارشی مبنی بر وجود مشکل نبوده است.

هزینه تیپ پلاستی

هزینه عمل تیپ پلاستی

عمل تیپ پلاستی عملیست که جزئی از روش اصلی جراحی بینی محسوب می شود پس نباید هزینه ی آن از هزینه عمل اصلی بیشتر باشد اما با قطعیت و به طور کلی هم نمی توان روی آن قیمت گذاشت زیرا هزینه تیپ پلاستی بینی با توجه به وضعیت بیمار متفاوت است و فرد پس از مراجعه به پزشک و انجام معاینات دقیق و مشورت وی نسبت به قیمت آن آگاهی پیدا کند. همچنین مقاله هزینه عمل بینی در سال 99 اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار میدهد.

سوالات متداول

سوالات متداول

عمل تیپ پلاستی در کجای بدن انسان انجام می شود؟
بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد عمل شکم کدام امند و چه ملاحظاتی پس از جراحی شکم باید کرد؟

عمل تیپ پلاستی در واقع نوعی عمل جراحی محسوب می شود که بر روی قسمت تحتانی یا سر بینی، سوراخ ها بینی و ستون وسط بینی انجام می شود. با استفاده از این عمل می توان غضروف های سر بینی، پره های آن و همچنین سوراخ های بینی را کوچک کرد و یا سر بینی خود را بالا برد. این عمل را به علت غضروفی و دارای پوست بودن به راحتی و بدون بیهوشی و حتی بی حسی توسط پزشک جراح انجام داد.

مزایای انجام عمل تیپ پلاستی چه می باشد؟

مزایای تیپ پلاستی باعث ترغیب بسیاری از افراد برای انجام این عمل شده است این مزایا عبارت اند از: کاهش عوارض بعد از این عمل، معمولا افرادی که تحت بیهوشی قرار می گیرند بعد از عمل دچار عوارض و مشکلاتی نیز خواهند شد اما با این روش عمل عارضه ها از بین خواهند رفت، انجام این عمل بدون بیهوشی و با استفاده از مواد بی حسی انجام می شود این مواد هیچ گونه عارضه و عفونتی را در پی نخواهند داشت زیرا باکتری زدا می باشند، کاهش و از بین رفتن کبودی ها از مزایای عمل جراحی تیپ پلاستی می باشد.

عمل پلاستی چگونه انجام می شود؟

تیپ پلاستی نوعی عمل زیبایی بینی محسوب شده که بدون بیهوشی قابل انجام است در این نوع عمل مواد بی حس کننده را در زیر پوست تزریق می کنند و دیگر احتیاجی به تزریق بی حسی در رگ وجود ندارد. این مواد که حاوی دوز بالایی از لیدوکائین و اپی نفرین می باشد در قسمت موردنظر بدن بیمار نفوذ کرده و آن جا را به خوبی بی حس می کند تا بیمار در زمان عمل جراحی هیچ گونه دردی را احساس نکند.

انواع عمل تیپ پلاستی را تعریف کنید.

جراحی غضروف: این نوع جراحی بسته به نوع بینی بیمار سبب جابه جایی یا تغییر شکل و یا کاشت غضروف در فرد می شود. در این نوع جراحی هم از غضروف گوش و همچنین از غضروف پره های بینی با توجه به وضعیت بیمار برای عمل پیوند استفاده می کنند، کوچک کردن پره های بینی: بینی که دارای پره های بزرگ باشد معمولا ظاهر خوبی ندارد بنابراین ممکن است بلند به نظر برسد و در شکل ظاهری آن تاثیر بگذارد.این عمل در جهت کوچک کردن پهنای بینی انجام می شود بنابراین جراح بر روی پوست ماهیچه سطحی بینی کار می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *