بخیه بینی رو کی می کشن

بخیه بینی را چه زمانی باید کشید؟ مهم ترین نکات در مورد بخیه بینی

بخیه بینی جهت بستن و یا همان دوختن محل برش خورده بعد از اتمام کار عمل است و این عمل به صورت ظریف زده می شود و در مواردی این بخیه ها جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند. نخ ها کاملا استریل شده بوده و مشکلی برای عفونت در فرد ایجاد نخواهد کرد. البته لازم به ذکر است که نخ جذبی در بینی هایی که به روش بسته عمل شده اند زده می شود و نخ غیر قابل جذب برای بینی هایی که به روش باز عمل می شود زده می شود. همان طور که گفته شد بخیه برای بستن زخم پوست مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه با توجه به عمق زخم در انواع روش ها و شکل های مختلف انجام می شود. البته بخیه زدن از زمان های گذشته انجام می شده است. این روش برای ثابت نمودن بافت بینی در جای خود استفاده می شود.

بخیه بینی رو کی می کشن

بخیه بینی رو کی می کشن

بخیه زدن عملی مانند دوختن است که برای بهبودی و ترمیم بافت های بدن پس از اتمام کار عمل جراحی صورت می گیرد و بخیه زدن روشی در جراحی بینی برای ترمیم برش های بیرونی بینی و بخیه های داخل بینی صورت می گیرد. به این صورت که جراح بینی بعد از این که تغییرات را اعمال کرد در زمان جراحی با استفاده از سونی ایزوله شده و بهداشتی و استریل  و اندکی نخ بخیه شروع به بخیه زن می کند و در نهایت با استفاده از انواع متفاوت گره های عمل، جای بخیه زده شده را فیکس می کند. همان طور که گفته شد بخیه به دو روش جذبی و غیر قابل جذبی هستند که از هرکدام برای مواردی استفاده می شود. بخیه های غیر قابل جذب که از جنس نایلون بوده و آبی رنگ هستند. این بخیه ها در جلوی دماغ و برای دوختن پوست وسط بینی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا برای جراحی باز از این بخیه استفاده می شود.

نخ های غیر قابل جذب

نخ های غیر قابل جذب طبیعی شامل نخ سیلک خاص، سیلک روکش دار، نخ پنبه، نخ کتانی و نخ سیمی ضد زنگ است و نخ های غیر قابل جذب مصنوعی شامل نخ نایلون، نخ نایلون تک رشته ای، نخ نایلون چند رشته ای بدون روکش نورالون و نخ نایلون چند رشته ای روکش دار سرجی لون است. بخیه های قابل جذب که پس از استفاده به مرور جذب پوست می شوند و معمولا در روش عمل بسته انجام می شود. نخ ها جذبی طبیعی شامل نخ های قابل جذب ساده یا پلین، نخ قابل جذب کرومیک یا کاتگوت کرومیک و نخ قابل جذب کلاژن است. نخ های قابل جذب غیرطبیعی شامل نخ ویکریل می باشد. بخیه بینی جذبی پس از گذشت 3 تا 4 هفته  از عمل جراحی بینی به صورت خود به خود جذب می شود. هم چنین برای برداشتن بخیه های غیر جذبی زمانی حدود 5 تا 7 روز پس از عمل طول می کشد که باید نزد پزشک برای کشیدن بخیه مراجعه نمایید.

بخیه بینی بعد از عمل

بخیه زدن برای ترمیم و بهبود یافتن برش های داخلی و روی بینی استفاده می شود و انتخاب نوع نخ آن بستگی به روش عملی که فرد انجام می دهد دارد. و معمولا نخ جذبی در روش بسته و در قسمت داخلی بینی فرد و نخ غیر قابل جذب در روش باز مورد استفاده قرار می گیرد. بخیه های کشیدنی را طی یک هفته با مراجعه به پزشک می توان کشید و برای این که نخ در جای خود حفظ شود تا بینی فرم خوبی به خود بگیرد، باید یک سری مراقبت ها از بخیه ها صورت بگیرد. هم چنین این نکته از اهمیت ویژه ای برخوردار است که برای این که جای نخ بر روی بینی باقی نماند بهتر است از کشیدن سیگار و مصرف الکل و قلیان به دلبل داشتن نیکوتین اجتناب کنید؛ چراکه این موارد ورم و خونریزی را در شما افزایش داده و روند بهبودی کاهش پیدا می کند.

پماد تتراسایکلین برای بخیه بینی

پماد تتراسایکلین برای بخیه بینی

تترا سایکلین ها از خانواده داروهای موسوم یه آنتی بیوتیک ها هستند و این پماد برای درمان عفونت های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. از کرم هایی که مایعی شکل هستند برای کنترل آکنه استفاده می گردد ولی سوال اینجاست که آیا پماد تترا سایکلین برای بخیه خوب است؟ بله خوب است ولی در صورت داشتن برخی از شرایط نمی توان از آن استفاده نمود. به دلیل این که ممکن است محل بخیه دچار عفونت گردد و در نتیجه هزینه های بهداشتی را فرد متحمل شود در نتیجه برای پیشگیری از این دست اتفاقات از این پماد استفاده می گردد که البته این پماد باید به دستور پزشک استفاده گردد.

بیشتر بخوانید
دکتر جراحی چشم در مشهد با قیمت مناسب و به صرفه در بهترین کلینیک ها

جلوگیری از عفونت

پماد تترا سایکلین از بروز عفونت ها جلوگیری می کند و چنان چه از این پماد بدون نسخه استفاده می کنید برای زخم های عمیق و سوختگی های جدی استفاده نکنید. قبل از این که از این پماد استفاده کنید، ناحیه ی آسیب دیده را با آب ولرم و صابون شست وشو دهید و سپس کاملا خشک نمایید. چنان چه تمایل داشتید می توانید محل را پس از استفاده از پماد با گاز بپوشانید.

جای بخیه بینی

برخی از افراد نگران جای بخیه ی خود پس از جراحی هستند، و سوال افراد این است که جای آن ها را چگونه از بین ببریم؟ البته انتخاب یک پزشک حاذق می تواند در نماندن جای آن ها و اسکارها مثمر ثمر باشد. بهتر است بدانید که عمل زیبایی بینی یکی از پیچیده ترین جراحی های پلاستیک است اما با در نظر گرفتن شرایط و انتخاب متخصصی زبده می توان آثار بد بعد از جراحی را به حداقل رساند. البته فردی که عمل رینوپلاستی را انجام می دهد باید انتظار، کمی جای بخیه را را داشته باشد ولی این جای بخیه به گونه ای است که بر زیبایی شما تاثیری نخواهد گذاشت و در مواردی اصلا دیده نمی شود. عواملی می تواند بر روی جای بخیه تاثیر بگذارد. در مواردی که پزشک برش را با ظرافت نزده باشد که ممکن است جای آن باقی بماند. البته غیر از تخصص پزشک مواردی دیگر بر روی جای اسکار بخیه بینی می تواند تاثیر بگذارد که شامل حساسیت های پوستی، نور آفتاب، عفونت، مصرف دخانیات و سن بیمار شود.

پماد جای بخیه بینی

پماد جای بخیه بینی

یکی از دغدغه هایی که زیبا جویان پس از عمل زیبایی دارند انتخاب بهترین کرم و پماد برای رفع جای آن است. به جای ماندن جای اسکار بخیه ها بعد از اتمام عمل زیبایی بینی برای فرد نگران کننده است که در درجه ی اول به جراح منتخب شما برمی گردد. و در درجه ی دوم به جنس پوست شما برای بهبود و ترمیم نیز مرتبط است. بعد از این که جراحی انجام شد به دلیل فیبروز در مکانی که بخیه زده شده است پوست بینی کمی اختلاف سطح برایش ایجاد می شود و البته لازم به ذکر است که جای بخیه ها به مرور زمان بهتر می شود.

بیشتر بخوانید
بهترین روش پر پشت شدن مژه در خانه چیست؟

تسریع بهبود محل

البته در برخی موارد که بستگی به پوست دارد ممکن است برای همیشه باقی بماند و برای پیشگیری از چنین امری و تسریع در بهبودی بخیه های عمل بینی و همچین عدم ایجاد عفونت از یک سری پماد ها که توسط پزشک تجویز می شود می توان استفاده نمود. هم چنین مصرف خودسرانه ی این پمادها اصلا پیشنهاد نمی شود و پزشک باید با توجه به نوع پوستتان آن را تجویز نماید. پمادهایی از قبیل تتراسایکلین، ویتامین آ د، زینک اکساید، استراتامد، استراتادرم، سیکالفیت، بایودرم از جمله این پمادها است. لذا توجه داشته باشید که تمام این پمادها باید بعد از این که پانسمان خود را برداشتید مورد استفاده قرار بگیرد.

زمان کشیدن بخیه بینی

زمان کشیدن بخیه بینی

بخیه ها در دو نوع جذبی و غیر قابل جذب انجام می شود و نوع جذبی زمانی که فرد بینی خود را به صورت بسته عمل کرده است مورد استفاده قرار می گیرد و این بخیه در دو نوع طبیعی و مصنوعی تولید می شود. بخیه جذبی پس از حدود 3 تا 4 هفته خود به خود جذب پوست می شود بدون آن که مشکلی را ایجاد نماید. بخیه های غیر قابل جذب یا همان کشیدنی طی یک هفته توسط پزشک کشیده می شود. این بخیه ها هم در دو نوع طبیعی و مصنوعی نیز تولید می گردند.

نحوه کشیدن بخیه بینی

کشیدن بخیه ها بستگی به نوع بخیه دارد در مواردی که بخیه ها جذبی هستند نیاز به کشیدن بخیه نیست و پس مدتی این بخیه ها جذب می شوند. اما در روش جراحی باز که بخیه بینی به صورت غیر قابل جذب هست باید نزد پزشک خود مراجعه نمود. پزشک به آرامی این بخیه ها را یکی یکی از روی پوست شما بر می دارد. کشیدن بخیه بینی درد دارد؟ بخیه کشیدن بینی هیچ گونه دردی ندارد و کشیدن کاملا بدون احساس درد است. بخیه داخل دماغ که معمولا در روش عمل بسته انجام می شود بعد از گذشت 3 تا 4 هفته خود به خود جذب می شود؛ چرا که در روش عمل بسته از بخیه جذبی استفاده می گردد. در نهایت پیشنهاد می شود مقاله رسپینگ بینی را بخوانید.

سوالات متداول در مورد بخیه بینی

سوالات متداول در مورد بخیه بینی

آیا بخیه بینی درد داره؟

خیر بخیه کشیدن دردناک نیست و فرد دردی را احساس نخواهد کرد.

آیا ممکن است که جای بخیه بینی بماند؟

در مواردی بله ولی در این جا این نکته حائز اهمیت بوده که انتخاب یک پزشک مجرب می تواند موثر باشد و در مرحله ی بعد حساسیت های فرد و مراقبت نکردن از بخیه ها، این امکان را فراهم می کند که جای بخیه بماند.

آیا بخیه بینی در عمل باز امکان دارد که از نوع جذبی استفاده شود؟

در روش باز چون برش های بیشتری زده می شود، پزشک صلاح می داند که از بخیه های غیر قابل جذب استفاده نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *