رسپینگ بینی در مطب

رسپینگ بینی چقدر هزینه دارد؟ همه چیز در مورد سوهان کشیدن بینی

رسپینگ بینی مطلبی است که با توجه به مراجعه زیاد مردم برای عمل جراحی برای بحث در این مطلب در نظر گرفته شده است. مشکلات موجود در بینی فرد و یا عدم زیبایی آن افراد زیادی را به سمت عمل های زیبایی می کشاند و آن ها تمایل دارند که عمل جراحی داشته و مشکل خود را بر طرف کنند و یا بینی زیبایی داشته باشند و باید دانست که رسپینگ بینی در تهران و شهرهای دیگر ایران انجام می شود.

رسپینگ بینی در مطب

رسپینگ بینی در مطب

یکی  دیگر از جراحی های پر کارد که امروزه پزشکان متخصص آن را به خوبی انجام می دهند و افراد زیادی از نتیجه عمل راضی هستند رسپینگ بینی می باشد که با استفاده از سوهانی مقدار غضروف های اضافه تراشیده می شود وبینی به فرم دلخواهی فرد تبدیل می شود.

این عمل به دو نوع بسته و باز انجام می شود که در نوع باز آن جراح برش هایی اطراف حفره بینی ایجاد می کند تا پوست را برداشته و بتواند غضروف های اضافی را بتراشد و به بینی شکل و فرم زیبایی بدهد که بعد از پایان این کار بخیه های ریزی زده می شود تا بیمار بهبود یابد. در مدل بسته این عمل به منظور ترمیم انجام می شود و نیاز به برش های عمیق نمی باشد.

نوع اول که عمل باز است حتما باید در اتاق عمل این جراحی انجام بشود و نیاز به متخصص بی هوشی و یا حسی و تجهیزات اتاق عمل می باشد بنابراین انجام آن در مطب غیر ممکن است. در نوع بسته که نیاز به برش های عمیق نیست و با حسی پزشک به ترمیم می پردازد نیز بهتر است پزشک از اتاق عمل استفاده کند زیرا در داخل مطب تجهیزات لازم موجود نمی باشد و مطب پزشک تنها برای معاینات اولیه و جلسات مشاوره است و تجهیزات ابتدایی دارد.

رسپینگ بینی چیست

امروزه افراد زیادی به سراغ عمل های جراحی زیبایی به ویژه جراحی بینی می روند. زیرا این عمل ها باعث زیبا تر شدن آن ها و از بین بردن قسمت های نامناسب و زشت صورت آن ها می شود. رسپینگ بینی یا همان سوهان کشیدن بینی یکی از روش های عمل جراحی بینی می باشد که بسیار مورد استفاده است و با استقبال زیادی مواجهه شده است.

 در رسپینگ بینی پزشک به وسیله یک سوهان غضروف های اضافی و زائد اطراف بینی را می تراشد که این سوهان از جنس فولاد می باشد و به سوهان ناخن شباهت دارد که در انواع مختلفی می باشد.

با توجه به فرم بینی و اندازه ی آن همچین مقدار غضروف اضافی از سوهان های مختلفی استفاده می شود تا نتیجه مطلوب به دست بیاید.

بعضی افراد دارای بینی های قوز دار بزرگی می باشند که بنا به تشخیص پزشک برای سوهان کشیدن ای نوع بینی از سوهان های سوزنی استفاده می شود.

و افراد دیگری نیز هستند که دارای بینی با قوز متوسط یا کوچک تری می باشند که برای آن ها و سوهان کشیدن بینی شان از سوهان های عاج درشت استفاده می شود و بعد از سوهان کشیدن برای هر دو نوع بینی نیاز به یک سوهان کشیدن نهایی می باشد که برای صاف کردن باید حتما انجام بشود این سوهان نیز از مدل عاج های کوچک است که در مرحله ی نهایی به کار برده می شود.

رسپینگ بینی بعد از عمل

رسپینگ بینی بعد از عمل

بعد از انجام بیشتر عمل های زیبایی افراد حتما برای ترمیم باید به پزشک ماجعه کنند تا نتیجه قبلی باز نگردد و یا دچار عوارضی نشوند. مدت زمانی که افراد به ترمیم نیاز دارند متفاوت است و توسط پزشک تعیین می شود و فاصله ترمیم ها زیاد به هم نزدیک نبوده و بیمار از این جهت نباید نگران باشد.

بیشتر بخوانید
تیپ پلاستی نوک بینی چیست و چه تفاوتی با عمل بینی دارد؟ هزینه عمل تیپ پلاستی چقدر است؟

رسپینگ بینی یکی از عمل هایی است که به آسانی توسط پزشکان متخصص در این زمینه انجام می شود و با کمترین عوارض می باشد. افراد زیادی این عمل را انجام می دهند و بسیار از نتیجه آن راضی هستند.

 برای این که بعد از عمل دچار عوارض نشوید و بعد از آن دچار عفونت و درد و ناراحتی نشوید باید حتما به سراغ پزشکان متخصص در این زمینه بروید و از سابقه پزشک اطلاعات به دست آورید. اگر تحت عمل با پزشکان آماتور قرار بگیرید ممکن است نتیجه خوبی حاصل نشود و یا دچار عوارض عمل مانند عفونت و درد و … بشوید.

رسپینگ اول در مرحله اولیه به صورت باز انجام می شود و پزشک بعد از ایجاد برش هایی اطراف حفره عمل سوهان کشیدن را انجام می دهد و کار تمام است. اما رسپینگ بینی بعد از مدتی نیاز به ترمیم دارد و بیمار باید در زمان مقرر شده به سراغ پزشک رفته و عمل ترمیم که به صورت بسته است را انجام بدهد.

 مشکلات رسپینگ بینی برای افرادی که مراقبت های بعد از عمل را انجام می دهند پیش نخواهد آمد و نیاز به ترمیم امری طبیعی است که بعد از مدتی فرد باید به پزشک مراجعه کند.

رسپینگ بینی با بی حسی

برای انجام عمل جراحی هر کدام از قسمت های بدن باید فرد حتما تحت بی حسی و یا بی هوشی قرار بگیرد تا درد شدید موقع عمل را احساس نکند. افراد دارای فیزیک بدنی و جسمی مختلفی هستند و برخی از آن ها بدنشان به بی هوشی واکنش بدی نشان می دهند و حتی ممکن است که باعث مرگ آن ها بشود. بنابراین حتما باید قبل از عمل آزمایش های مربوطه را انجام بدهد که در صورت حساسیت به مواد بی هوشی برای آن ها از بی حسی موضعی استفاده کنند.

بی حسی موضعی از این نظر برای افرادی که حساسیت به مواد بی هوشی دارند بسیار مناسب است اما در حین عمل با این که بیمار درد را احساس نمی کنند ولی حرکت سوهان و تیغ جراحی و … را روی بینی اش احساس می کند و ممکن است دچار ترس و یا شوک ناگهانی بشود. بنابراین استفاده در بی هوشی برای افرادی که به آن حساسیت ندارند بسیار مناسب تر است زیرا  در حین عمل به خواب عمیق رفته و چیزی از روند عمل احساس نمی کنند و متوجه آن نمی شوند و بعد از عمل و از بین رفتن بی هوشی نتیجه کار را خواهند دید.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد عمل شکم کدام امند و چه ملاحظاتی پس از جراحی شکم باید کرد؟

تست بی هوشی

 رسپینگ بینی در مشهد با بی حسی و بی هوشی انجام می شود و قبل از عمل متخصص رسپینگ بینی تست مربوط به بی هوشی را به بیمار توصیه می کند.

این تست توسط متخصصان بی هوشی انجام می شود و تقریبا برای تمامی بیماران آن را استفاده می کنند.

استفاده از این روش های استاندارد و کسب اطمینان،  در مراکز و کلینیک های معتبر به طور حتم انجام می شود و فردی که تمایل دارد عمل جراحی رسپینگ بینی را انجام بدهد از بابت مسائل جانبی خیالش راحت خواهد بود.

هزینه رسپینگ بینی

هزینه رسپینگ بینی

قیمت رسپینگ بینی به عوامل زیادی بستگی دارد به طوری که برای انجام یک عمل جراحی تجهیزات و افراد زیادی درگیر می شوند و هزینه ی نهایی از جمع هزینه تجهیزات به کار رفته و دستمزد افراد و متخصصان درگیر به دست می آید. برای این عمل باید به سراغ یک پزشک متخصص رفت و سابقه پزشک را حتما بررسی کرد زیرا پزشکان آماتور ممکن است به خوبی از پس عمل بر نیایند و بیمار دچار عفونت و درد و ناراحتی بعد از عمل بشود. بنابراین پزشک متخصص و با سابقه تر دارای دستمزد بیشتر می باشد که آن را باید پرداخت.

در جریان عمل متخصص بی هوشی باید ابتدا کار بی هوشی و یا بی حسی بیمار را شروع کند تا پزشک بتواند عمل جراحی را انجام بدهد و بیمار درد و ناراحتی احساس نکند. هزینه پزشک متخصص بی هوشی نیز باید از طرف بیمار حساب بشود.

استفاده از تجهیزات اتاق عمل نیز دارای هزینه ای است و در کنار این مسائل فرد قبل از عمل باید در جلسات مشاوره با پزشک شرکت کند و چندین آزمایش انجام بدهد که هزینه آن ها را نیز باید پرداخت کند.

 از آن جایی که حق بیمه به جراحی های زیبایی تعلق نمی گیرد تمامی هزینه عمل باید از طرف خود بیمار حساب شود. رسپینگ بینی در اصفهان نیز با متخصصان توانایی انجام می شود که هزینه های مختلفی دارد. مدل های رسپینگ بینی به قیمت آن ربطی نداشته و قیمت نهایی رسپینگ بینی به عوامل گفته شده بستگی دارد.

برای اطلاع از میزان این هزینه پرداختی باید با تماس به مراکز مربوطه و صحبت با مسئولان کلینیک و پزشک معالج از آن آگاه شوید.

سوالات متداول

سوالات متداول

انواع رسپینگ بینی به چه صورت است ؟

رسپینگ بینی به صورت باز و بسته انجام می شود که در نوع باز آن برش هایی در اطراف حفره های بینی ایجاد می شود و نوع بسته آن برای ترمیم می باشد .

رسپینگ بینی دارای چه عوارضی است ؟

رسپینگ بینی امروزه توسط متخصصان توانایی انجام می شود و دارای عوارض نمی باشد اما در صورتی که به پزشکان آماتور مراجعه کنید ممکن است دچار عفونت و درد و ناراحتی بعد از عمل بشوید.

انجام بی حسی در عمل رسپینگ بینی برای چه افرادی توصیه می شود ؟

بسیاری از افراد هستند که به مواد بی هوشی حساسیت داشته و ممکن است باعث مرگ آن ها بشود. بهتر است این افراد در حین عمل به جای بی هوشی از بی حسی استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *