عوارض جراحی زیبایی بینی

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست؟ رازهایی که جراحان نمی خواهند شما بدانید

در این مقاله قصد داریم درباره جراحی زیبایی بینی و همچنین عوارض جراحی زیبایی بینی با شما صحبت کنیم . و به شما خواهیم گفت که برای جلوگیری از عوارض جراحی زیبایی بینی باید چه کرد.

  • برای جراحی با هزینه کم با ما تماس بگیرید.

عوارض جراحی زیبایی بینی

عملی که برای برطرف کردن عیب های ظاهری بینی می شود ، جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی می گویند.که این عمل شامل کوچک کردن اندازه بینی جمع کردن پره ها و نوک بینی و همچنین در بعضی مواقع اضافه کردن غضروف به قسمت های فرو رفته و نا مناسب به منظو تقویت استحکام و بهبود شکل ظاهری باشد .هدف از این جراحی بیشتر برای بر طرف کردن عیب های بینی و همچنین نزدیک کردن ظاهر بینی به ظاهر ایده ال و استاندارد است. و همچنین افرادی که از نظر روحی متعادل و شخصیت با ثباتی دارند افراد مناسبی برای جراحی زیبایی بینی می باشند و سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی از پایان دوره بلوغ تا 70 سالگی می باشد .همچنین نوع بینی یکی از عوامل تاثیر گذار در جراحی زیبایی بینی می باشد که بر اساس زخامت پوست به دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم بندی می شود .

عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی

افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند  انواع جراحی بینی طبیعی ،جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی را انجام دهند .و همچنین این نوع بینی ها یکی از ایده ال ترین بینی برای انجام جراحی بینی می باشد چون این نوع بینی پوست نازک و استخوان محکمی دارند .عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی را در انتهای این مقاله توضیح داده ایم.

بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی پوست ضخیم تری دارند و همچنین غضروف این بینی ها ضعیف می باشد به همین خاطر توصیه می شود این افراد اقدام به جراحی بینی طبیعی کنند . و همچنین توصیه می شود کسانی که دارای بینی های گوشتی می باشند اقدام به جراحی بینی طبیعی کنند . برخی افراد فکر می کنند که بینی های استخوانی ،قوز و بر امدگی در ناحیه پل بینی می باشد ،این در حالتی ممکن است بینی قور دار باشد و به دلیل کلفت بودن پره های ان جزو بینی های گوشتی محسوب شوند.عوارض جراحی زیبایی بینی گوشتی را در انتهای این مقاله توضیح داده ایم .و همچنین برای جلوگیری از عوارض جراحی زیبایی بینی های گوشتی به شما متخصصان مجربی را معرفی خواهیم کرد .

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی بینی کلا به دو نوع جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته تقسیم می شود .

در جراحی بینی باز برش ها به روی تیغه بین دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست از بینی تغییراتی انجام می شود و همچنین در جراحی بینی باز چون دید جراح بیش تر است امکان بروز غیر قرینگی در بینی بسیار کم می باشد .

در جراحی بینی بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و به پوست اسیب نمیزند ،این جراحی چون دید جراح را بسیار کم تر می کند معمولا اولویت دوم جراح بینی می باشد .

عوارض جراحی زیبایی بینی گوشتی

شما در روز اول ویزیت باید مشکلات و خواسته های خود را با دکتر متخصص جراحی بینی مشهد مطرح کنید و همچنین جراح پس از معاینه بینی شما توضضیحات کامل درباره روش و نتایج بینی به شما خواهد گفت. سپس جراح به شما ازمایشات و عکس فتوگرافی را برای شما میدهد که شما باید ان ها را انجام دهید و به دکتر خود ارائه دهید .

شرکت های بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی  را پشتیبانی نمی کند ولی اگر برای اصلاح مشکلات عملکردی مثل انحراف تیغه میانی ،سینوزیت و یا پولیپ بینی همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی  انجام شود هزینه ان ها را شرکت بیمه پرداخت می کند.

عمل جراحی زیبایی بینی  هم با بیهوشی عمومی و هم بیهوشی موضعی به همراه تزریق دارو های ارامبخش انجام می شود که در دو حالت ضریب ایمنی بسیار بالا می باشد .

جراحی زیبایی بینی هم در بیمارستان و هم در مراکز جراحی زیبایی انجام میشود .بعد از جراحی تورم و قرمزی چشم ها در 72 ساعت اول ممکن است به وجود بی اید که به سرعت بر طرف می شود و همچنین به وجود امدن خونابه و گرفتگی بینی در دو هفته اول کاملا طبیعی می باشد .و همچنین قالب بینی و بخیه ها بعد از 6 الی 7 روز برداشته می شود که بعد از ان شخص می تواند به فعالیت کاری روزانه خود بازگردد.بیشتر افراد میپرسند که ایا جراحی زیبایی بینی عوارض دارد ؟ ما پاسخ این سوال را در انتهای این مقاله رسیدگی کرده ایم .

بیشتر بخوانید
بهترین کلینیک عمل بینی در مشهد و تهران با 90% تخفیف هزینه اولین عمل

بینی هایی که ظاهر غیر طبیعی و مصنوعی دارند متاسفانه در اکثر مواقع از نظر عملکردی به مشکل می خورند .اگر جراحی شما توسط یک متخصص جراحی متبحر انجام نشود برای تغییر شکل ظاهری عملکرد بینی دچار اختلال می شود .

روش صحیح در جراحی زیبایی بینی  روشی است که در ان فقط ان قسمت از استخوان و یا غضروف که باعث مشکل تنفسی یا نا هماهنگی ظاهری شده باشد برداشته شود و بقیه قسمت ها حفظ شود تا نتیجه درست هم از نظر زیبایی و هم از نظر عملکرد تنفسی حاصل شود .افراد بعد از پایان سن بلوغ یعنی 18 سالگی به بعد جراحی زیبایی بینی را انجام دهند چون قبل از 18 سالگی بینی در حال فرم گرفتن است .

عوارض جراحی زیبایی بینی های گوشتی

شما قبل از جراحی زیبایی بینی باید مواردی را رعایت کنید ،مصرف اسپرین و هر دارویی که حاوی اسپرین باشد ،مصرف ویتامین های cc،مواد معدنی و اهن را شروع کنید چون باعث بهبودی سریع تر می شود ،شما باید یک هفته از جراحی به دکتر خود مراجعه کنید و سابقه پزشکی و ازمایش های جسمانی را انجام دهید . حتما باید یک سال از جراحی زیبایی بینی اولیه گذشته باشد تا شما بتوانید برای جراحی ترمیم بینی تصمیم بگیرید ،چون باید ورم بینی کاملا از بین رفته باشد و همچنین افرادی که بینی گوشتی داشتند باید زمان بیش تری برای جراحی ترمیم صبر کنند که حتی ممکن است دو سال هم طول بکشد تا ورم به طور کامل از بین برود .

عوارض مهم

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست؟درسته با استفاده از اصول جدید جراحی زیبایی بینی ،احتمال به وجود امدن عوارض بعد از عمل جراحی زیبایی بینی به شدت کم شده است ولی باز هم ممکن است عوارضی به وجود بی اید . که عوارض بعد از جراحی زیبایی بینی شامل :عفونت،خونریزی،و یا واکنش به داروهای بیهوشیاتفاق بیفتد و همچنین ممکن است بینی به انجام عمل ترمیم نیاز داشته باشد که معمولا عملی کوتاه تر و کم درد سرتر از عمل اول و برای رفع عیب های احتمالی انجام شود .

هزینه چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی بینی به عوامل زیادی مانند هزینه پزشک ،دارو های بعد از جراحی زیبایی ، دارو های بیهوشی و … بستگی دارد . جهت جراحی بینی در مشهد با هزینه کم با ما تماس بگیرید.

عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی

عوارض جراحی زیبایی بینی استخوانی

برخی از بینی ها هستند که پوستی نازکی دارند. همچنین استخوان وساختار غضروفی آنها ضعیف می باشد که باید جراحی بینی از نوع استخوانی روی آنها صورت گیرد. از عمده مشکلات این افراد می توان به قوز روی بینی، انحراف داشتن و کج بودن، افتادگی نوک بینی، بزرگ بودن نوک و سوراخ بینی اشاره کرد. افراد متقاضی این جراحی می توانند جراحی بینی فانتزی، جراحی طبیعی، نیمه فانتزی و جراحی شبیه به یک عکس را انتخاب کنند تا به نتیجه ایده آل خود برسند. معمولا گفته می شود که این نوع از جراحی عوارض شدیدی در پی ندارد و مشکلات ناچیزی پس از عمل مانند آبریزش بینی، تورم و کبودی گزارش شده است. فرد می بایست بعد از عمل حدود 72 ساعت کمپرس سردی را روی صورت خود نگه دارد تا از کبودی و میزان تورم آن کاهش یابد. همچنین غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند را تا مدتی استفاده نکنید و تا حد امکان از غذاهای نرم استفاده کنید. مصرف آب میوه های طبیعی مانند آناناس توصیه می شود. در هنگام عطسه دهان خود را باز نگه دارید.

عوارض جراحی زیبایی بینی گوشتی

عوارض جراحی زیبایی بینی گوشتی

این مورد درست برعکس بینی های استخوانی می باشد. در این نوع از بینی ها پوست آن ضخیم می باشد. قسمت زیرین آن یعنی در قسمت نوک بینی پهنای آن زیاد می باشد که معمولا استخوانی در زیر آن احساس نمی شود و روی زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد. معمولا در این نوع از بینی ها پوست آن چرب و منافذ روی آن بزرگ می باشد. پره های بینی بلندتر، پهن تر و ضخیم تر می باشد. عمل این گونه بینی ها می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی فرد بگذارد. همانطور که گفته شد تناسب بین قسمت های متفاوت صورت می تواند به هر چه زیباتر شدن آن کمک کند. این نوع از بینی دارای بافت پوستی ضخیم می باشد اما از طرفی هم استخوان بندی و چارچوبی ضعیف دارد. برخی ها بر این باورند که این نوع از بینی ها پس از عمل ممکن است قسمت های پوست و پره های آن با گذشت زمان به سمت پایین کشیده شود. جراح می تواند از این عارضه با تقویت غضروف بینی تا حدودی جلوگیری کند.

عوارض بعد از عمل زیبایی بینی

عوارض بعد از عمل زیبایی بینی

پزشکان بر این باورند که با انجام عمل زیبایی روی بینی خود ممکن است حس بویایی آن دچار تغییر شود. همانطور که می دانید حس بویایی در بیشتر موارد به کار می آید و با انجام تغییراتی که در بعضی از روش های جراحی زیبایی انجام می شود، ممکن است این حس ضعیف یا به طور کلی از بین برود. همچنین در برخی از موارد شاهد هستیم که برای برداشتن چربی های اضافه دور بینی معمولا پزشکان مجبورند برش هایی را در قسمت های مختلف انجام دهند و آنها را با نخ های ظریفی با دقت بخیه می زنند. اما پس از مدتی شاهد خونریزی آن قسمت های دوخته شده هستیم که حالت ناخوشایندی به وجود می آورد. علاوه بر آن، یکی دیگر از عوارض آن می توان به نامتقارن بودن سوراخ های بینی اشاره کرد. ممکن است این حالت زیاد به چشم نیاید اما در صورت دقت کردن، نمره زیبایی ظاهری را پایین تر می آورد. یکی از شایع ترین عوارض را می توان نامتقارن بودن سوراخ های بینی دانست که معمولا پس از اینکه ورم های جراحی خوابید و شکل بینی به حالت عادی بازگشت، نمایان می شود.

عوارض ناشی از جراحی زیبایی بینی

عوارض ناشی از جراحی زیبایی بینی

شاید یکی از عوارض هایی که نشود از آن فرار کرد، عفونت باشد. معمولا این عارضه در تمام جراحی های زیبایی رخ می دهد. اما برای خلاص شدن از شر آن می بایست به طور مرتب توسط پزشک مورد معاینه قرار گیرید تا توصیه و اقدامات لازم جهت رفع آن را روس دست گیرد. همچنین برخی از جراحی ها آنقدر سنگین هستند که موجب می شوند تا بافت های قسمت های دیگر صورت آسیب ببیند. به عنوان مثال عصب های گونه و زیر چشم ارتباط مستقیمی با عصب های بینی دارند که جراح باید به این امر واقف باشد. همچنین پس از جراحی ممکن است چند روز بعد نیز در قسمت های مورد نظر احساس کرختی کنید. به این معنی که اثر بی حسی مورد نظر از بین نرفته باشد و یا پوست آن محل حالت اولیه خود را بدست نیاورده باشد. در این صورت جای نگرانی نیست و باید با پزشک مشورت کنید.

عوارض جانبی جراحی زیبایی بینی

عوارض جانبی جراحی زیبایی بینی

شاید ناگوارترین عوارض آن را مرگ ناشی از اثر ماده های بیهوشی دانست. این گونه مواد با ساختار فیزییکی و درونی برخی از افراد سازگار نمی باشند و به همین خاطر است که همیشه توصیه اکید می شود تا قبل از انجام عمل با متخصص مشورت شود و تمام نکات پزشکی خود را با او در جریان بگذارید. در صورتی که قبلا جراحی دیگری داشتید، یا اینکه داروی خاصی استفاده می کنید، حتما دکتر شما باید آنها را بداند تا در زمانی که اتفاق خاصی افتاد اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

عوارض زیبایی بینی بدون عمل جراحی زیبایی

عوارض زیبایی بینی بدون عمل جراحی زیبایی

یکی دیگر از عوارض آن تنفس از راه دهان می باشد. البته پس از برخی از جراحی ها این کار لازم است و راه دیگری برای نفس کشیدن وجود ندارد اما در صورتی که عمل جراحی انجام نداده اید باید تا حد ممکن از طریق بینی تنفس انجام شود. به یاد داشته باشید که نباید بینی خود را فین کنید. زیرا ممکن است زخم و بخیه های آن تازه شود و دچار خونریزی شدید شود. در صورتی که ترشح یا خون آبه ای در این قسمت از صورت خود مشاهده کردید، آن را با دستمال تمیز پاک کنید. مقاله بینی در ویکی پدیا را نیز بخوانید.

بیشتر بخوانید
تیپ پلاستی نوک بینی چیست و چه تفاوتی با عمل بینی دارد؟ هزینه عمل تیپ پلاستی چقدر است؟

سوالات متداول در مورد عواقب عمل زیبایی بینی

عوارض جراحی زیبایی بینی را نام ببرید؟

می توان به خونریزی، تورم، از دست دادن حس بویایی، سوراخ شدن تیغه بینی، نامتقارن بودن سوراخ های آنف عفونت و چند مورد دیگر اشاره کرد.

ایا عوارض جراحی زیبایی بینی طولانی مدت است؟

بیشتر آن را می توان به راحتی درمان کرد و کوتاه مدت می باشد.

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست؟

پیامدهای پس از عمل می باشد که معمولا برای فرد بیمار رخ می دهد و در صورت رعایت نکردن نکات ایمنی با مشکل مواجه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *