تزریق چربی به ساق پا ممکن است

تزریق چربی به ساق پا و ران در مشهد + تخفیف 70 درصدی سایت جراح باما

تزریق چربی به ساق پا یک روش مناسب برای افرادی است که نیازمند حجیم کردن ساق پا خود به صورت دقیق هستند علاوه بر این در واقع این روش برای قسمت پایین پا یا قوزک هم استفاده می شود زیرا در این نقاط امکان استفاده از روش پروتز برای درمان بیمار وجود ندارد. در این مقاله در مورد تزریقات مختلف در قسمت های مختلف بدن صحبت می کنیم و امیدواریم اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما بگذاریم.

  • اگر همین حالا به سایت جراح باما زنگ بزنید، از تخفیف ویژه ای در شهر مشهد برخوردار خواهید شد.
تزریق چربی به ساق پا ممکن است؟

تزریق چربی به ساق پا ممکن است؟

داشتن پاهایی زیبا تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری افراد دارد همان طور که چاقی سبب بدشکلی اندام افراد می‌گردد لاغری بیش از حد نیز می تواند سبب ایجاد ظاهری ناخوش آیند در افراد شود یکی از قسمت های بدن که لاغری زیاد در آن ها موجب از بین رفتن اعتماد به نفس در افراد می‌شود پاها هستند البته خوشبختانه پیشرفت علم برای این مشکل نیز راه حلی تاثیر گذار ارائه کرده است کسانی که به دلیل لاغری بیش از حد پاها مجبور به پوشیدن لباس های بلند و یا شلوارهای گشاد هستند می توانند با استفاده از تزریق چربی های بدن خود به ساق پاها به ظاهر و اندام زیبای خود برسند ترزیق چربی به ساق پا در دسته عمل‌های زیبایی غیرتهاجمی قرار دارد.

در برخی موارد خوش فرم کردن و زیبا کردن پا تنها از طریق تزریق چربی ممکن است و متاسفانه در خیلی موارد با ورزش هم نمی توان به نتیجه کاملا دلخواه رسید. به همین خاطر اکثر مردان و زنانی که به دلایل ژنتیکی، بیماری یا یک آسیب دیدگی قدیمی ساق پای لاغری دارند، به تزریق چربی روی می آورند.

انجام عمل تزریق در یک جلسه و با اعمال بیحسی موضعی صورت می گیرد در نتیجه بدون درد و عوارض جانبی جدی بوده و بیمار می تواند از همان روز به ادامه فعالیت های روزانه خود بپردازد نتیجه نهایی بلافاصله بعد از اتمام جلسه درمانی قابل مشاهده خواهد بود برای رسیدن به کیفیت بالا در انجام کار حتماً در انتخاب کلینیک و پزشک خود توجه ویژه‌ای داشته باشید.

این کار فقط برای زیبایی بیش تر انجام می شود این چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و بر عکس ژل ها و پروتز ها به دلیل ساختار شبیه به بدن ماندگاری بیش تری دارد و طبیعی تر می باشد تزریق چربی برای چاق و زیبا کردن ساق پا تعادل و تناسب پا انجام می شود و طی آن نتایجی دائمی و بدون جای زخم به دست می‌ آید. این روش کاملا علمی است و درصد موفقیت بالایی را به خود اختصاص داده است، سلول هایی که از این طریق به بافت انتقال پیدا می کنند، زنده هستند و پس از انتقال به اندام مورد نظر به سرعت با رگ های خونی سازگار می شوند و فعالیت خود را شروع می کنند.

تزریق چربی به ساق پا و ران

تزریق چربی به ساق پا و ران

با صرف نظر از زیبایی، بیش تر کسانی که از درمان تزریق چربی استفاده می کنند، به دنبال اصلاح عدم تناسب بین ران و ساق پای خود هستند. در واقع بانوان اغلب به دنبال بهتر شدن ظاهر خود با استفاده از لباس و از طریق ایجاد انحنای زیبا در قسمت داخل یا خارج ران پا و یا بزرگ کردن ساق پای خود هستند .در مقابل مردان، ورزشکاران و بدنسازان هم اکثرا تمایل دارند حجم ساق پای خود را اضافه کنند. متاسفانه خالی بودن ران ها در بعضی افراد، زمینه ژنتیکی دارد و با هیچ گونه ورزشی نمی توان این مورد را  کاملا رفع کرد، در این افراد بهترین روش تزریق چربی به ران پا و در برخی موارد هم به ساق پا است که این تزریق ها توسط افراد متخصص انجام می شود.

در حال حاضر علاوه بر عمل های زیبایی چهره عمل های زیبایی در اندام ها هم بین جوانان بسیار زیاد شده است. در واقع بسیاری از افراد که شکم ها و پهلو های بزرگی دارند جهت خوش اندام شدن و فرم دادن به بدن خود به صورت آنی و بدون زحمت از این تزریقات استفاده می کنند. به طوری که این چربی ها را برداشته و دوباره به قسمت های دلخواه از جمله سینه باسن و حتی ساق پا و ران تزریق می کنند.

مزایای انجام این عمل

علاوه بر تاثیر زیبایی که چاق کردن پا در ظاهر افراد دارد و برخی از اختلالات مادرزادی جسمانی با چاق کردن پاها می تواند بهبود یابد از این موارد که می توان به آن اشاره کرد، پولیومیلیت به این صورت که بیماری فلج اطفال می‌تواند منجر به فلج شدن کامل یا جزئی از پاها شود چاق کردن ساق پا می تواند به ایجاد تعادل بیشتر در ناحیه عضلات ساق پا کمک کند دوم اسپینا پیفیدا یک اختلال نادر ژنتیکی مادرزادی می باشد که بر تکامل سیستم عصبی و توانایی حرکتی بیمار تاثیر می گذارد چاق کردن پا می تواند به اصلاح عدم تقارن و کوچک بودن عضله یک نسبت به پای دیگر که به علت آسیب دیدن عصب ایجاد شده است کمک کند این روش می‌تواند تعادل بیشتری را در ظاهر پاها ایجاد کند مورد سوم کوتاهی و کجی پای مادرزادی است که باعث کج شدن پا می‌شود و پاشنه و انگشتان پا به سمت داخل منحرف می شود در برخی موارد خاص این اختلال می تواند بر نحوه رشد عضلات ساق و در نتیجه کوچکی تر بودن عضله یک پا نسبت به پای دیگر تاثیر بگذارند چاق کردن ساق پا می تواند به ایجاد ظاهری متعادل و طبیعی کمک کند.

بیشتر بخوانید
قیمت جراحی بینی در سال 99 چقدر است ؟ به همراه معرفی مراکز قیمت مناسب

 بهترین داوطلب برای چاق کردن پا افرادی هستند که دیدگاهی واقع گرایانه و منطقی درباره نتایج بالقوه این روش دارد چاق کردن پا در افرادی که وزن مناسب دارند یا عضلات آنها نسبتا حجیم است بهتر جواب می دهد.

تزریق چربی به ساق پا در مشهد

تزریق چربی به ساق پا شما نیز به دلیل ارزان تر بودن هزینه های پزشکی باعث ایجاد مزیت شده است. می توان گفت که هزینه، عدم نوبت زیاد، آسان تر و اقتصادی تر شدن مسافرت های بین المللی، ارائه خدمات پزشکی با تکنولوژی پیشرفته و استاندارهای بالا مزیت های ایران در این بخش است .تزریق چربی به ساق پا تهران بیشترین آمار را در کل کشور به خود اختصاص داده این شهر به دلیل تراکم جمعیت بیش ترین تعداد متقاضی را در خود جای داده است. در حال حاضر این عمل بسیار شایع شده است.اگر بخواهیم شهر های دیگر را مثال بزنیم باید بگوییم امروزه عمل های تزریق چربی به ساق پا شیراز را هم در بر گرفته است.

امروزه در همه دنیا تزریق چربی جزو پر طرفدارترین عمل های زیبایی به حساب می آید، در ایران نیز بسیار از این روش استقبال می شود. یکی از شهر هایی که توریست های زیادی را برای این عمل ها به خود جذب می کند شهر مشهد است. پزشکان این شهر در جراحی پلاستیک و عمل های تزریقاتی به خصوص تزریق چربی کارهای موفقی انجام داده اند. این هم بر روی گردشگری سلامت و طبیعتا بر روی اقتصاد کشور تاثیر مثبتی دارد، این کار امروزه جزو متداول ترین کارهای زیبایی این شهر می باشد.

فیلم تزریق چربی به ساق پا

فیلم تزریق چربی به ساق پا

در فیلم تزریق چربی به ساق پا همان طور که در فیلم های یوتیوب و گوگل مشاهده می کنید پزشک در ابتدای کار چربی لازم را با سرنگ و یک کانولای که یک سوزن خیلی کوچک است از یک یا چند قسمت از بدن بیمار تخلیه می‌کند ، سپس سلول‌ های چربی تلخیص و با سلول ‌های بنیادی بدن خود بیمار ترکیب می‌شود. ترکیب به دست آمده در ناحیه ‌ای از پا  که از قبل حجیم کردن آن نقطه مد نظر بوده و از ابتدا مشخص شده تزریق می‌ شود. این عمل تحت بیهوشی عمومی یا با اعمال بی‌حسی موضعی و آرام بخشی انجام می‌شود چربی مورد استفاده برای این کار در اکثر مواقع از شکم، پهلو و یا ران پا گرفته می شود. به بیمار توصیه می‌شود که یک شب در کلینیک بستری شود.

در فرایند تزریق چربی به ساق پا جراح برای رسیدن به بهترین نتیجه تکنیک هایی را رعایت می‌ کند که یکی از این تکنیک ها به کار بردن محلول آنتی بیوتیک برای جداسازی کامل سلول های چربی تاثیر بسیاری دارد زیرا فقط سلول‌های چربی سالم قابل انتقال به ساق پا ها می باشند تا رضایت بیشتری از نتیجه حاصل شود نکته دیگر این که سلول‌های چربی به آرامی توسط سرنگ به ساق پا تزریق می‌شود و در طول تزریق چربی به ساق پا باید به طور همزمان ماساژ داده شود تا سلول های چربی در لایه های فشرده ساق پا ته نشین بشوند و شکل ساق پا هم به بهترین نحو ممکن تغییر کند تزریق چند باره چربی به ساق پا باعث پخش یک دست سلول‌های چربی در ساق پا می شود در نتیجه ظاهر ایده آل ایجاد می کند.

برای برخی از بیماران برای رسیدن به نتیجه دلخواه بیش از یک جلسه درمان نیاز هست به طوری که با تزریق چربی در ساق ریکاوری پا حدود یک تا دو هفته طول می کشد.

توصیه های بعد از عمل

از توصیه های بعد عمل باید بگوییم که به دلیل درد بسیار در روز های اول پس از تزریق باید حتما برای فعالیت های روزانه فردی همراه بیمار باشد و محل چربی با یک گن محکم به مدت یک ماه بسته شود. از فشار بیش از حد به ناحیه خودداری کنید. درد، کبودی و تورم از علائم عادی بعضی بیماران می باشد و کاملا پس از یک ماه بر طرف می شود. در روز های اول تزریق محل تزریق نباید در نور مستقیم خورشید باشد. حمام کردن بلامانع است اما از فشار آوردن و شستن بیش از حد ناحیه تزریق شده بپرهیزید.

همچنین به بیمار توصیه می شود با پوشیدن جوراب تنگ به پخش یکنواخت چربی در ساق پا کمک کند و از ایجاد لایه شدن در ساق پا جلوگیری به عمل آید استفاده از جوراب تنگ یا گن در کاهش تورم بسیار موثر است دوران نقاهت این روش ۵ تا ۷ روز است که بیمار باید بعد از این مدت فعالیت های روزانه خود را انجام دهد اما تا ۶ هفته پس از جراحی نباید فعالیت های شدید مانند ورزش را انجام دهد.

هزینه تزریق چربی به ساق پا

هزینه تزریق چربی به ساق پا

معمولا تاثیر گذار ترین فاکتور در روند انتخابی هر فردی هزینه است.هزینه همیشه مورد توجه همه قرار دارد لذا در این زمینه هزینه عمل تزریق چربی به ساق پا براساس تخصص پزشک متخصص مورد نظر تعیین خواهد شد. چرا که فرد متخصص با توجه به روش و تجهیزاتی که در این کار استفاده می کند می تواند هزینه های متفاوتی را در خواست کند.

بیشتر بخوانید
سپتوپلاستی چیست و چگونه است؟ تخفیف هزینه جراحی انحراف بینی در مشهد

گاهی محلی که عمل در آن انجام می شود هم در قیمت تاثیر گذار است و برخی مراکز صرفا هزینه مکان خود را که شاید از نظر تجهیزات و امکانات و حتی بهداشت نسبت به مراکز دیگر قوی تر هستند دریافت می کنند.

مجموعه هزینه های تزریق چربی به پا معمولاً توسط سه جزء اصلی تعیین می‌شود یک دستمزد پزشک جراح دو هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی سه هزینه بیهوشی ،که هر یک از این هزینه ها ممکن است یا به طور جداگانه و یا به صورت کلی محاسبه و به شما ارائه شود به طور کل هزینه تزریق چربی و عمل‌های جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر عمل جراحی شرایط خاص خود را از نظر میزان پیچیدگی کار خواهد داشت که این امر بر هزینه نهایی عمل تاثیر می گذارد.

تزریق چربی به ساق و مچ پا

تزريق چربی به ساق و مچ پا اگر به صورت مناسب و حرفه اي توسط متخصصين و كلینيك های قابل اعتماد صورت گيرد، مي تواند شما را با اثرات خود متعجب و شگفت زده نماید. در تزريق چربی به مچ پا متخصص چربی لازم را همراه با سوزن مناسب و سرنگ در ناحيه مورد نظر که در اینجا مچ پا است تزريق مي كند.اين تزريق به دليل كوچک بودن سوزن بسيار راحت و بدون درد انجام می شود و متخصص به راحتی و بدون ایجاد مشکل اين عمل را انجام خواهد داد.

شایع ترین مناطق انتقال چربی

تزریق چربی روش قدرتمندی برای انتقال چربی از نواحی که دارای چربی هستند به قسمت های دیگر بدن فرد است.بخشی از فرآیند به انتقال چربی و تزریق آن اختصاص می یاید. شایع ترین مناطق انتقال چربی شامل صورت، سینه، پشت، باسن، ساق و مچ پا می باشد که امروزه در بسیاری از افراد که ترس از انجام عمل های مختلف ندارند و در پی رسیدن به نتیجه به صورت فوری هستند دیده می شود. تزریق چربی به پاها بسیار معمول است و به نظر ساده می آید، اما در واقع نیازمند تجربه و مهارت فراوان جراح است. تعداد دفعات تزریق چهار تا شش جلسه است که در فواصل دو هفته تا حدودا یک ماهه انجام می شود تا نتیجه دلخواه به دست آید.

مزایای تزریق چربی پا

از مهمترین مزیت هایی که در رابطه با تزریق چربی به پاها وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با افزایش حجم پا باعث زیبایی اندام فرد شده که روحیه اعتماد به نفس او را افزایش می‌دهد البته در این زمینه جراح باید به توازن در پاها توجه داشته باشد و ظاهری طبیعی برای آن ایجاد کند به طوری که برای دیگران قابل تشخیص نباشد .
  • با تزریق چربی می توان جزئیات مچ پا را نیز اصلاح کرد و تورفتگی های مختلفی که در این ناحیه وجود دارد را برطرف کرد در صورتی که با پروتز این امکان وجود ندارد.
  •  ایجاد تناسب اندام بدن با تزریق چربی
  • ایجاد انحنا باعث زیبایی زانو و قوزک پا می‌شود.
  • معمولاً عوارض جدی و خطر آفرینی برای فرد ایجاد نمی‌کند.
  • هیچگونه زخم یا خونریزی صورت نمی‌گیرد و احتمال عفونت در آن بسیار کم است.
  • مدت ماندگاری تزریق چربی

 در این روش زیبایی با توجه به این که چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می شود و با پاکسازی و تصفیه آن چربی خالص بدست آمده در محل تزریق می شود. در صورت ماهر و متخصص بودن پزشک و تزریق درست و ناحیه درست رعایت تمام نکات و مراقبت های لازم بعد از انجام تزریق که توسط خود بیمار انجام می‌شود مدت ماندگاری این روش زیبایی تا یک و نیم سال ماندگاری دارد.

 سوالات متداول

 سوالات متداول

درمان لاغری ساق پا و مچ پا با استفاده از تزریق چربی چیست؟

لاغری ساق پا ها و مچ پا به خودی خود ایرادی ندارد اما تزریق چربی در این نواحی فقط به سبب زیبایی بیشتر انجام می شود. این روش درمانی عوارض خاصی ندارد و تنها نیازمند مراقبت می باشد.

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به پا چقدر است؟

چربی استفاده شده در تزریق از خود بدن است و با پاکسازی و تصفیه آن چربی کاملا خالص به دست می آید این یکی از نکاتی است که بر ماندگاری چربی دلالت می کند همچنین تبحر پزشک و مراقبت های بعد از تزریق نیز تاثیر بسیاری دارد. به طور میانگین می توان ماندگاری این کار را یک سال و نیم تخمین زد.

گزینه مناسب برای تزریق چربی چه افرادی هستند؟

افرادی که خواهان پاهای خوش فرم و زیبا هستند، افرادی که به لاغری پا دچارند، در صورت شکستگی ساق پا و غیر قرینگی پاها در افراد با تشخیص پزشک تزریق صورت می گیرد.

عوارض تزریق چربی به پا و مراقبت های بعد از آن چیست؟

محل چربی با یک گن محکم به مدت یک ماه بسته شود. از فشار بیش از حد به ناحیه خودداری کنید. درد، کبودی و تورم از علائم عادی بعضی بیماران می باشد و کاملا پس از یک ماه بر طرف می شود. در روز های اول تزریق محل تزریق نباید در نور مستقیم خورشید باشد.حمام کردن بلامانع است اما جدا از فشار آوردن و شستن بیش از حد ناحیه تزریق شده بپرهیزید.

تزریق چربی به ساق پا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *