جراحی زیبایی بینی در مشهد

جراحی زیبایی بینی گوشتی و استخوانی با هزینه کم و بدون عوارض

هنگامی که کسی در مورد عمل زیبایی با ما صحبت می کند شاید اولین عمل جراحی که به ذهن ما می رسد عمل زیبایی بینی باشد. شایع ترین عمل زیبایی در دنیا نیز عمل جراحی بینی میباشد. اگر بخواهیم این موضوع را در کشور خودمان یعنی ایران بررسی کنیم به این نتیجه می‌رسیم که این عمل شایع ترین عمل جراحی در حوزه زیبایی می باشد. اگر قصد انجام این عمل زیبایی را نداریم پس برای اینکه از لحاظ آگاهی از دیگر افراد دنیا و ایران عقب نمانیم باید اطلاعات جامع و کافی در مورد این عمل زیبایی را به دست آورید. ما در این مقاله قصد داریم شما را به طور کامل و جامع با این عمل زیبایی آشنا کنیم تا دیگر نیازی به جستجو در مورد این عمل در دیگر سایت ها و مقالات علمی نداشته باشید.

  • جهت انجام جراحی و عمل زیبایی در مشهد با هزینه کم و کیفیت بالا، باما تماس بگیرید.
  • همچنین اگر می خواهید بدانید هزینه عمل جراحی بینی در مشهد چقدر است با ما تماس بگیرید.
جراحی زیبایی بینی

همانطور که در ابتدا اشاره شد این عمل زیبایی رایج ترین عمل می باشد و در این مقاله قصد داریم شما را با انواع مختلف آن که عبارتند از جراحی زیبایی بینی گوشتی جراحی زیبایی بینی با لیزر و جراحی زیبایی بینی استخوانی آشنا کنیم. عده ای جراحی بینی را امری سلیقه ای می دانند. اما باید به این نکته توجه کرد که جراحی بینی برای هر فرد متفاوت است و دلیل این امر این است که بینی هر فرد باید متناسب با چهره او باشد تا بتواند نتیجه ی رضایت بخشی را به دست آورد.

جراحی زیبایی بینی گوشتی

اگر بخواهیم در مورد جراحی بینی‌ گوشتی صحبت کنیم شاید اولین موردی که به ذهنتان برسد این است که این نوع بینی ها گوشت زیادی دارند اما در واقع اینطور نیست و این قضیه متفاوت خواهد بود. در واقع مشخصه این نوع بینی ها پوست ضخیم و چرب می باشد. البته به پهن بودن نوک بینی نیز باید اشاره کنیم. البته همواره هم پهن بودن نوک بینی نشانه ای از بینی گوشتی نیست. در این نوع بینی ها به طور معمول استخوان بینی پهن تر می باشد. اگر بخواهیم در مورد جزئیات این عمل بگوییم، در این نوع بینی ها به طور معمول استخوان بینی را زیاد بر نمی دارند و همچنین پوست بینی را زیاد نازک نمیکند. عده‌ای بر این باورند این عمل بینی سخت تر از دیگر عمل های جراحی زیبایی بینی می باشد. و این امر به این دلیل می باشد که امکان برگشت در این عمل زیاد است. البته ذکر این نکته مهم است که به همین دلیل است که پوست بینی را زیاد نازک نمی‌کنند و همچنین استخوان بینی را زیاد بر نمی دارند. در مورد نیاز های بعد از این عمل جراحی باید به این مورد اشاره کنیم که به طور معمول تا یک یا دو ماه بعد از عمل از کندن چسب بینی خودداری می‌کنند و همچنین در برخی بیماران با تزریق کورتون به صورت زیر جلدی از نیاز به تکرار این عمل جلوگیری می‌ کنند البته ممکن است با نظر متخصصین امر، این تزریق به صورت چندگانه و همچنین چند بار انجام شود تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی با لیزر

اگر قصد بازسازی بینی خود را دارید این عمل به طور طبیعی مناسب نمی باشد. زیرا جراحی با لیزر فقط می‌تواند بخشی از نقص های بینی را مرتفع کنند در واقع نقص‌هایی که بیشتر روی پوست بینی هستند و به استخوان بینی مرتبط نمی‌باشند. مهمترین مزیتی که این عمل دارد عدم وجود خونریزی در این عمل می باشد. پس در نتیجه شما می توانید با خیال راحت این عمل بینی را انجام دهید اما برای شرایط خاصی فقط می توانید آن را انجام دهید. اگر بخواهیم در مورد عوارض جراحی زیبایی بینی صحبت کنیم در این رابطه می توان گفت که به طور کلی عوارض زیادی در رابطه با عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر گزارش نشده است اما اگر دچار آفتاب سوختگی شدید شوید ممکن است عوارضی از خود بروز دهد.

جراحی زیبایی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی

بر خلاف بینی گوشتی، بینی استخوانی شامل افرادی می شود که پوست بینی بسیار نازکی دارند. به طور معمول این افراد از قوز بینی رنج می برند پس این عمل بسیار مناسب این افراد می باشد. اگر چه پوست نازکتر بینی باعث خوش فرم تر شدن آن برخلاف بینی های گوشتی می‌شود اما باید این نکته را هم در نظر بگیریم که جراحی این نوع بینی ها ممکن است بسیار سخت تر باشد پس در نتیجه باید از جراح بسیار ماهر که در زمینه جراحی زیبایی بینی تبحر خاصی دارد استفاده کنیم. هنگامی که می‌گویم جراح بسیار باید ماهر باشد دلیل این امر این است که هنگامی که قوز بینی برداشته می شود ممکن است بینی پهن تر شود و به تبع آن،  این نوع بینی از لحاظ زیبایی مورد قبول نمی باشد.

عمل بینی

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

به طور کلی عمل‌های زیبایی هزینه های بسیار زیادی را ممکن است برای فرد هم به همراه داشته باشد اما با توجه به اینکه این عمل بسیار رایج می باشد می توانیم هزینه‌ های آن را تا حدی کاهش دهید. اگر با پزشک هایی که تبحر خاصی در این موضوع ندارند همراه شوید و بینی خود را به تیغ این جراحان بسپارید ممکن است هزینه های آن کاهش یابد ولی  ممکن است تبعاتی را برای شما داشته باشد. اگر راجع به دو قطب جراحی بینی در کشور ایران بخواهیم صحبت کنیم باید به دو موضوع جراحی زیبایی بینی در مشهد و جراحی زیبایی بینی در اصفهان اشاره کنیم البته به تبع آن این هزینه‌های ممکن است افزایش یابد اگر در این دو شهر بخواهید عمل کنید. همچنین مقاله قیمت جراحی زیبایی بینی در سال 1399 اطلاعات مفیدی در مورد هزینه امسال عمل بینی در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر بخوانید
اورتودنسی دندان متحرک و نامرئی با هزینه و قیمت مناسب

اما در حالت کلی پزشکان بسیار ماهری در این دو شهر وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر نگاهی به فیلم‌ عمل جراحی بینی که در همین مقاله آپلود شده است، بیندازید متوجه می شوید که این عمل بسیار پیچیده نیست اما هزینه های زیادی که برای این عمل صرف می شود که تا حدی ارزش این را دارد و دلیل این امر این است که شما اگر یک بار این عمل را به طور کلی به بهترین حالت انجام دهید دیگر نیاز به تکرار این عمل و هزینه مجدد در آن نخواهید داشت البته این نکته را باید توجه کنید که قیمت جراحی زیبایی بینی بسیار می‌تواند متفاوت باشد و همچنین فاکتور های خیلی زیادی را در بر دارد.

جراحی زیبایی بینی بدون تامپون

جراحی زیبایی بینی بدون تامپون

برای پرداختن به این موضوع باید ابتدا تامپون را برایتان تعریف کنیم. تامپون به گاز باریکی گفته می شود که به پماد آنتی بیوتیک آغشته می شود و برای جلوگیری از خونریزی های احتمالی و یا تجمع خون در اطراف تیغه میانی بینی زمانی که جراحی به پایان رسید، در داخلی آن گذاشته می شود. حال زمانی که با آن آشنایی پیدا کردید، باید بدانید که پس از کار گذاشتن آن شاید احساس کنید که به بینی شما از داخل فشاری وارد می شود. همچنین پس از آن نمی توانید از حفره های بینی نفس بکشید و ممکن است احساس پر بودن، فشار و درد را در ناحیه فوقانی صورت داشته باشد. اما اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی هستید که از احساس ناخوشایند و درد هنگام بیرون کشیدن این گازها مطالبی را خوانده اید و یا شنیده اید، باید یادآوری کنم که روش دیگری نیز وجود دارد که جایگزین تامپون می شود. این ابزار که نام آن اسپیلنت می باشد نوعی ورقه های سیلیکونی است که داخل آن برای تنفس باز می باشد.

جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی

جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی

زمانی که حرف از عمل یا جراحی می زنیم، خود به خود کلمه بیهوشی در ذهن ما نقش می بندد. در گذشته انجام عمل بدون بیهوشی امکان نداشت و بیشتر مردم نیز به دلیل استرس ترجیح می دادند تا هوشیار نباشند. اما در حال حاضر علم پیشرفت بسیار کرده است و جراحی ها می توانند بدون بیهوشی انجام شوند. اعتماد مردم نیز به دلیل این پیشرفت ها بیشتر شده و به راحتی می توانند به پزشک خود اطمینان کنند. همانطور که می دانید دو نوع بیهوشی وجود دارد که عمومی و موضعی می باشند. در بیهوشی عمومی فرد به طور کامل به خواب می رود که بیشتر افراد می ترسند که پس از انجام عمل به هوش نیایند. اما در نوع موضعی که موضوع این بخش ما می باشد، عضوی از بدن را که می خواهیم عمل را بر روی آن انجام دهیم را بی حس می کنیم.

همچنین باید به یاد داشته باشید که این نوع از عمل مزایا و معایبی نیز دارد که به طور خلاصه اگر بخواهیم به آن بپردازیم باید یادآوری کنیم که از آنجایی که عمل بیهوشی معمولا برای عمل های طولانی استفاده می شود، اما این عمل دارای مدت زمان بسیار کوتاه تری می باشد. علاوه بر آن، تورم بعد از این عمل شاید یکی از معایب آن باید که می بایست به این نکته توجه کنید. البته با راهنمایی های پزشک مربوطه و مصرف دارو شاید بتوان تا حدودی از آن جلوگیری کرد. نکته مهمتری که باید بدانید این است که در این نوع از جراحی هیچ تغییری در سایز بینی ایجاد نمی شود و همه تلاش ها برای تغییر فرم آن می باشد.

جراحی زیبایی بینی سرپایی

جراحی زیبایی بینی سرپایی

شاید برای شما نیز جای سوال باشد که آیا چنین چیزی امکان دارد اینکه به صورت سرپایی، سریع و بدون بیهوشی جراحی بینی انجام داد؟ باید در جواب عرض کنم که همه چی بستگی به میزان انتظار شما از عمل دارد. مطمئنا نمی توانید فرم کامل بینی خود را به صورت سرپایی انجام دهید و به هدف خود در مدت زمان کمتری دست یابید. اما اگر خواسته شما ناچیز باشد و تنها خواستار تغییری کم در بینی خودتان باشد، این امکان وجود دارد تا به صورت سرپایی تحت عمل جراحی قرار بگیرید. ناگفته نماند که در ابتدا باید باز هم با پزشک متخصص خود مشورت کنید و این او می باشد تا به شما اجازه چنین کاری را بدهد.

سن مناسب جراحی زیبایی بینی

سن مناسب جراحی زیبایی بینی

اگر نمی دانستید بدانید که جراحی زیبایی بینی نیز دارای سن مناسب می باشد. متخصصان هشدار داده اند که باید در زمان مناسبی این عمل را انجام دهید در غیر این صورت عواقب بدی را ممکن است روی زیبایی شما بگذارد. به دلیل اهمیت این موضوع است که مطالب زیادی در فضای مجازی وجود دارد به همین خاطر ما در این پست به طور خلاصه به آن خواهیم پرداخت. در ابتدا باید عنوان کنیم که حداکثر سن برای این کار 60 سال و حداقل آن برای خانم ها 16 سال و برای آقایان 18 سال می باشد. پزشکان متخصص بر این باورند که سن مناسب به زمانی گفته می شود که رشد بینی و صورت فرد مورد نظر به پایان رسیده باشد. پس باید به این نکته خوب توجه کرد که در سن پایین نباید به چنین عملی تن دهیم.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی در مشهد توسط بهترین متخصص ها با هزینه مناسب

البته زمانی که معیار حداکثر سن را در نظر می گیریم باید به سلامت عمومی فرد نیز توجه کنیم. البته باید این نکته را نیز توجه داشته باشید که ترمیم زخم در افراد بالای 60 سال با تاخیر روبرو می باشد و ممکن است عوارضی نیز داشته باشد. به همین دلیل است که بیشتر پزشکان از انجام چنین عمل هایی در این سنین خودداری می کنند. همچنین انجام عمل در سنین پایین نیز ممکن است موجب توقف رشد صورت شود. در صورت دستکاری سلول  و غضروف های اطراف بینی در حین عمل، احتمال کاهش رشد و تغییر فرم آن نیز وجود دارد. گفته می شود در صورت تغییر رشد بینی صورت مانند بشقاب گرد می شود.

مضرات جراحی زیبایی بینی

مضرات عمل زیبایی بینی

زمانی که جراحی بینی انجام می دهید باید بدانید که این عمل تنها به معنی کوچک شدن آن نمی باشد، بلکه باید تناسبی متوازن بین بینی و دیگر اجزای صورت ایجاد شود. در بعضی از مواقع این عمل عوارضی نیز دارد که می توان به عملکرد نامناسب تنفسی بعد از آن اشاره کرد. از دیگر عوارض های آن می توان به کاهش حس بویایی، خونریزی، سوراخ شدن تیغه داخلی،  مشکل تنفسی، عفونت، آسیب دیدن بافت ها، خشکی پوست و چند عوارض دیگر اشاره کرد. البته ذکر این نکته نیز لازم می باشد که امروز پیشرفت زیادی در این نوع از عمل ها انجام شده است که درصد خطا را کمتر می کند. همانطور که قبل از عمل می بایست با دکتر مشاور خود مشورت کنید، مطمئنا باید بعد از عمل نیز به دستورالعمل های آنها گوش دهید و آنها را مو به مو اجرایی کنید تا از عواقب ناخواسته و غیر ضروری جلوگیری شود. همچنین اگر می خواهید بدانید بهترین دکتر جراح بینی چه کسی است، این مقاله را بخوانید.

سوالات متداول

آیا جراحی بینی به صورت قسطی نیز ممکن می باشد؟

بله تیم ما تمام متخصصان با این شرایط را برای شما گردآوری نموده اند و می توانید از این لیست استفاده نمایید.

حداقل و حداکثر هزینه بینی در ایران چقدر است؟

هزینه های جراحی بینی از 2 ملیون شروع می شود و تا 100 ملیون هم بالا می رود.

تفاوت هزینه در عمل های مختلف زیبایی بینی به چه خاطر است؟

به دلیل استفاده از مواد مصرفی و با توجه به اسمی بودن جراح و مرکز زیبایی این امر می تواند متفاوت باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *