جراحی زیبایی

جراحی زیبایی چیست و محبوب ترین و ارزان ترین آن در ایران کدام است؟

امروز قصد داریم تا در مورد جراحی زیبایی برای شما به صورت کامل صحبت کنیم و بگوییم که چه عمل های جراحی زیبایی محسوب می‌شود و هزینه های آنها به چه صورت است که در اینجا قصد داریم همگی این جراحی‌ها را برای شما مورد بررسی قرار دهیم و بهترین مراکز را در انتهای مقاله به شما ارائه خواهیم کرد و خواهیم گفت که چه مراکزی می‌تواند در شهرهای مختلف برای شما بهترین خدمات را به ارمغان آورد.

جراحی زیبایی

جراحی زیبایی و انواع آن

اما بد نیست پیش از اینکه بخواهیم جراحی های مختلف پلاستیک و انواع جراحی را برای شما توضیح دهیم بد نیست راجع به خود جراحی زیبایی نیست کمی بدانید.

جراحی زیبایی به مجموعه ای از اعمال جراحی گفته می شود که به منظور زیبا سازی و قشنگ کردن بدن فرد و یا صورت فرد می باشد که به اینجور عمل ها جراحی زیبایی می گویند که هدف از این جراحی ها فقط و فقط افزایش زیبایی افراد است.

حال این زیبایی می تواند با توجه به سلیقه فرد باشد و انجام اعمال زیبایی کاملا می‌تواند سلیقه‌ای باشد ولی به این منظور نیست که فقط افرادی که از ظاهر خود راضی نیستند که بتوانند تغییر در آنجا کنند بسیاری با توجه به مشکلات ژنتیکی که داشتند و یا با توجه به سوانح ای که ممکن است درون زندگی برای افراد مختلف پیش بیاید می‌تواند از انجام عمل های زیبایی استفاده کنند.

از جمله عمل های معروف زیبایی می توان به عمل های جراحی زیبایی شکم، جراحی زیبایی گوش و چشم جراحی زیبایی بدن و جراحی زیبایی واژن نام برد.

و ما در اینجا سعی داریم تا به این موارد به صورت کامل بپردازیم و توضیح کلی درباره عمل های زیبایی به خصوص موارد ذکر شده و عملهای از این قبیل را در اینجا به صورت کامل برای شما بیان کنیم.

جراحی زیبایی گوش

جراحی شکم

یکی از معروف ترین و رایج ترین عمل های زیبایی جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی می باشد که بسیار عملی رایج و معروف در بین هم می باشد و کسانی که قصد دارند تا شکم و پهلوی زیباتر داشته باشند از این عمل استفاده می کنند.

این مورد به زنان باردار که پس از بارداری شکمی افتاده پیدا می‌کنند و افرادی که بر اثر وراثت و ژنتیک به شرایط فیزیولوژیکی زندگیشان به مشکل بدنی از نظر شکم رسیده‌اند بسیار پیشنهاد می‌شود.

زیرا پس از انجام این عمل دیگر مشکلی نخواهند داشت و می توانند مثل سابق به زیبایی قبلی برگردند.

این عمل در حالتی که حاد نباشد و در مراحل عادی بین یک تا دو ساعت طول می‌کشد و از نظر جراحی زمان بسیار زیادی محسوب نمی باشد همچنین جراح برای اینکه بتواند محیط جدید و مناسب را ایجاد کنند سوراخ جدید مانند ناف توسط جراحی ایجاد می شود تا بتواند بالانس را در بدن ایجاد نماید.

جراحی زیبایی شکم

هزینه جراحی شکم در هر شهر متفاوت می باشد و در هر مرکز درمانی مختلف و با توجه به دکتر و روش های مختلف درمانی و عمل می تواند هزینه مختلفی داشته باشد پس نمی‌توان به طور قطع قیمت خاصی برای عمل شکم در نظر گرفت ولی سعی کنید برای این عمل از متخصصین مخصوص استفاده کنید زیرا با انجام این عمل شما به کیفیت لازم خواهید رسید.

این عمل را همه افراد مختلف می تواند انجام دهد ولی پزشکان به برخی از افراد پیشنهاد می کنند که این کار را نکنند و انجام عمل دهند در صورتی که قصد دارند زنان در آینده باردار شوند این عمل به آنها پیشنهاد نمی‌شود و یا در صورتی که سابقه بارداری و زایمان متعدد و پشت هم داشته‌اند همین عمل پیشنهاد نمی‌شود.

همچنین در نظر داشته باشید که جراحی عمل شکم تا سن های خاصی انجام می شود و بعد از مدتی با توجه به اینکه پوست خاصیت ارتجاعی و الاستیک خود را از دست می دهد دیگر این همه توصیه نمی شود و برای افراد که از سن بالایی برخوردارند این عمل به شدت بی فایده می باشد.

این جراحی با بیهوشی کامل انجام می‌شود و به این صورت می باشد که بخواهد به صورت سرپایی و بی حسی انجام شود در نتیجه پیش از انجام عمل بیهوشی برای بیمار انجام میشود.

جراحی زیبایی در مشهد

مراقبت های بعد از عمل جراحی شکم

بعد از عمل جراحی شکم دوران نقاهت بین ۲ تا ۴ هفته می باشد و بیماران بعد از این بازه های زمانی معمولاً به بهبود کامل می رسند و به همین منظور مختلف عمل را انجام داده اند پیشنهاد می شود که در ابتدا و پیشنهادهای پزشکی بسیار توجه نمایند و در تمامی این بازه زمانی کمترین فعالیت ممکن را داشته باشند زیرا برای شکم و برخی ها ممکن است ضرر داشته باشد و آسیب‌هایی را در پی داشته باشد در نتیجه به حرف‌های بسیار توجه کنید و از فعالیت‌های بسیار هم خودداری کنید.

جراحی زیبایی گوش یکی از عمل های جراحی دیگری می باشد که در بسیاری از کشورها محبوب می باشد که از جمله این کشورها نیز می‌توان به کشور ایران اشاره کرد.

اول از همه باید این رو بدونید که نام دیگر عمل زیبایی گوش اتوپلاستی می باشد که اتوپلاستی یکی از انواع جراحی پلاستیک می باشد که در بین بسیاری محبوب شده و این عمل به منظور رفع مشکل هایی که برای گوش وجود دارد می باشد.

از جمله مشکلاتی که با این عمل می توان آن را بر طرف کرد می‌توان به جراحی عمل گوش بزرگ گوش های نامتقارن و تغییر زوایای گوش و زیبا کردن گوش اشاره کرد.

با توجه به نظر سنجی که صورت گرفته بیش از ۹۸ درصد افرادی که به این عمل روی آوردند و این عمل را انجام داده اند از نتایج این من راضی بودند و همین علت باعث شده که روز به روز افراد بیشتری به این عمل علاقه مند شوند.

جراحی در مشهد

جراحی گوش به صورت کلی مراحل مختلفی دارد و می تواند انواع مختلفی داشته باشد ولی دو مورد از رایج ترین مراحل و مواردی که بسیاری به حذف آن می‌پردازند یک حذف پوست اضافی گوش می باشد که افرادی که دارای این مشکل می باشند می توانند از این مواد استفاده کنند.

در مورد یکی از پر خواست ترین مورد ها میباشد حذف غضروف گوش می باشد که در بسیاری از آنها نیز این مورد انجام می‌شود و می‌توان به آن اشاره کرد.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی با اسکن 3 بعدی چیست؟ تخفیف قیمت جراحی بینی با اسکن ۳ بعدی در مشهد

همچنین کسانی که قصد دارند تا گوششان کمی بالاتر و یا پایین‌تر برود و به کسانی که فکر می کنند که گوش هایشان به صورت جلو آمده می باشد می‌تواند از این عمل بهره کافی را بگیرند.

برای جراحی عمل گوش درد داشته باشید که از ۲ تا ۴ هفته قبل نباید از داروهایی مانند آسپیرین استفاده نمایید همچنین برای افراد مختلف بسیار توصیه می‌شود که از داروهای ضد التهاب و داروهایی که اطلاعات کافی را جوانها ندارند استفاده نکنند و استفاده از هر دارویی باید با توجه به نظر پزشک باشد.

جراحی زیبایی پلک که در بسیاری از موارد به بلفاروپلاستی نیز معروف شده است یکی از عملهای می باشد که پزشکان به این باور رسیدند که این عمل در واقع یک عمل زیبایی محسوب نمی‌شود و برای بسیاری از افراد این عمل بسیار واجب می‌باشد.

این عمل برای دو گروه از افراد بسیار پیشنهاد می‌شود یک افرادی که محسن می باشند زیرا بعد از مدتی و با کهولت سن بالای چشم پوست کش می آید و ممکن است چین و چروک ایجاد کند و این عوامل باعث می شوند که دید فرد کاهش یابد.

به همین دلیل این عمل به افراد مسن بسیار پیشنهاد می شود زیرا با این عمل در واقع دیده خود را افزایش دادند و اصلاً این عمل به زیبایی را ندارد اگرچه که در زیبایی فرد نیز بسیار موثر است ولی در واقع این عمل یک عملی است که به افزایش بازده فیزیولوژیک بدن کمک می کند.

جراحی زیبایی صورت

دسته دیگری از افراد که این امر به شدت به آنها توصیه می‌شود افرادی هستند که افتادگی پلک دارند که این عمل می تواند به صورت مادرزادی و یا در طی سوانح مختلف ایجاد شود که این افراد نیز این عمل بسیار توصیه می‌شود زیرا پس از این عمل دیگر مشکل قبل را نخواهند داشت و این مهم برای آنها پیش خواهد آمد که مانند افراد عادی و چشمان زیبا برخوردار باشند.

افتادگی پلک معمولاً با توجه به اینکه پوست بالای چشم خاصیت کشسانی خود را ممکن است از دست دهد پیش می آید حالی ممکن است با توجه به کهولت سن پیش بیاید و حال ممکن است به صورت مادرزادی و به‌صورت ژنی در فرد به وجود آمده باشد که با یک عمل ساده قابل پیشگیری و رفع می باشد.

ولی به این نکته حتما توجه داشته باشید که جراحی پلک می تواند عواقب بسیاری داشته باشد در نتیجه انتخاب پزشکی مناسب بسیار مهم است که بتوانند تشخیص دهند که اصلاً برای شما لازم است یا نه زیرا ممکن است عواقب این نیز برای شما در جریان داشته باشد که از جمله این عواقب می‌توان به از دست دادن بینایی حتی اشاره کرد.

جراحی پلاستیک صورت همانطور که از اسمش پیداست به پلاستیک مربوط می باشد پس به منظور شکل دادن و قالب گیری برای اجزای صورت این عمل انجام می‌شود که با توجه به سلایق مختلف در افراد خاص و افراد مختلف این عمل می‌تواند انجام شود و در ایران نیز این یکی از عمل های بسیار محبوب محسوب می شود.

جراحی زیبایی لب

زیباسازی صورت

دسته بندی های مختلفی برای جراحی پلاستیک صورت وجود دارد ولی به صورت کلی جراحی زیبایی صورت را به دو دسته کلی تقسیم می کنند.

دسته اول مربوط به افرادی می باشد که جراحی پلاستیک ترمیمی صورت دارند حال این به این منظور است که ممکن است افرادی در سوانح مختلف دچار صدمات ای در زمینه و ناحیه صورت شده باشند به این افراد جراحی پلاستیک ترمیمی توصیه می شود که به وسیله ای نمی توانند مشکلاتی از قبیل سوختگی و یا جراحت هایی نظیر خراش های عمیق را برطرف نمایند.

حالت دوم نیز شامل جراحی پلاستیک زیبایی صورت می باشد که بدین منظور است که افرادی که دوست دارند شکل ظاهری صورت خود را تغییر دهند و یا از روی صورتشان کوچکتر و بزرگتر شود این عمل زیبایی انجام می دهند که در بیشتر افراد به منظور افزایش سطح اعتماد به نفس و یا اینکه بتوانند از زندگی بهتری برخوردار شوند این عمل انجام می شود.

اما این عمل جراحی را می‌توان به قسمت‌های مختلفی در صورت رخ داد که از جمله کارهایی که می‌توان بر روی صورت انجام داد شامل قسمتهای مختلفی می باشد.

مواردی مانند چین های پیشانی خطوط اخم و خطوط خرگوشی، لبخند لثه ای، خطوط لب، چروک‌های چانه، افتادگی های فک، خطوط عمودی پوست گردن و خطوط خود گردن می تواند از جمله مواردی باشد که با عمل زیبایی پلاستیک بر روی صورت می توان به این موارد رسیدگی کرد و نقوص در این موارد را برطرف کرد.

جراحی زیبایی لب یکی از جراحی های معروف و رایج دیگر در ایران می باشد که می تواند به روش های مختلفی انجام شود که از جمله مواردی که می‌تواند جراحی زیبایی لب محسوب شود تزریق بوتاکس به لب تزریق ژل و لیفت لب می باشد که میتوان به آن اشاره کرد.

جمله این موارد می‌توان به تزریق ژل لب با اشاره کرد که در این روش فرد لب هایی با طراوت تر و شاداب تر خواهد داشت که کاملا قابل لمس خواهد بود و فرد بعد از انجام تزریق میتواند به راحتی این تغییر را حس کند.

هزینه جراحی زیبایی بینی

زیباسازی بینی

جراحی زیبایی بینی را می توان رایج ترین و پرطرفدارترین نوع جراحی در بین این جراحی ها دانست به طوری که بسیاری در ایران این عمل را انجام دهند و علاقه‌مند به این عمل می باشند.

هزینه جراحی بینی در موارد مختلف بسیار فرق دارد و به عواملی همچون اندازه بینی نوع عمل بینی و مرکز که می‌خواهد عمل بینی در آن انجام شود بستگی دارد زیرا برخی مراکز به صورت خصوصی و برخی به صورت دولتی می باشند در نتیجه در هزینه های مختلفی برای یک عمل بینی گفته شده است که از جمله آنها می توان به هزینه بین ۳ میلیون تا ۲۵ میلیون اشاره کرد که می تواند متغیر باشد.

عمل بینی در واقع هدف های مختلفی می‌تواند داشته باشد یکی از این هدف ها می تواند رفع مشکلات تنفسی باشد زیرا بسیاری هستند که مشکلات انحراف بینی دارند در تنفس خود مشکل دارند بنابراین بین المللی نیاز دارند و یکی از موارد این عمل این مورد می باشد.

جراحی صورت

از جمله موارد دیگر عمل می توان به عمل‌های زیبایی اشاره کرد که متاسفانه در کشور ما به منظور زیبایی بسیار بیشتر این عمل انجام می شود و تقریبا چیزی حدود ۹۰ درصد کسانی که در ایران به این عمل می پردازند به دلیل افزایش زیبایی شخصی شان می باشد.

جراحی زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن

نام علمی آن لابیا پلاستی می باشد که عملی مخصوص بانوان است. در این جراحی معمولا فرم لبه داخلی و یا خارجی واژن را تغییر می دهند و شکل ظاهری آن را بهبود می بخشند. طبق آماری که منتشر شده است، بیشتر بانوانی که متقاضی این نوع عمل می باشند، خواهان این هستند تا از اندازه و طول لبه داخلی واژن خود بکاهند. ذکر این نکته قابل ذکر است که تا به حال از لحاظ تئوری، اندازه معینی برای آن تعریف نشده است، اما برخی ها بر این باورند که بهتری است لبه داخلی از قسمت بیرونی آن بیرون نزند. همچنین در این عمل برخی ها کلاهک کلیتوریس را نیز دستخوش تغییر می کنند و گوشت های اضافه آن رابر می دارند.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی گوش و اتوپلاستی با قیمت و هزینه مناسب در مشهد

لابیا دارای دو نوع می باشد که به ماژور و مینور مشهور است. در نوع ماژور که به بیرونی نیز مشهور است، دو لایه وجود دارد که از ناحیه استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه کشیده شده است. وظیفه این لایه ها این است که از ساختارهای حساس و داخلی واژن مانند دهانه، لابیا مینورا و کلیتوریس محافظت کنند. اما در لابیا مینور که نام دیگر آن داخلی می باشد، دو لایه پوست در دو سمت دهانه واژن قرار گرفته است که در بین لابیا ماژور می باشد. این لابیا در خانم ها از لحاظ رنگ و اندازه متفاوت می باشد و از ناحیه کلیتوریس به سمت پایین در دو طرف دهانه امتداد داده شده است.

رتبه ایران در جراحی زیبایی

رتبه ایران در جراحی زیبایی

حتما می دانید که در حال حاضر انجام عمل های زیبایی در تمام دنیا بسیار رایج شده است و تقریبا بیشتر افرادی که از پس هزینه آن بر می آیند یک بار آن را تجربه کرده اند. اما در برخی از موارد انجام این جراحی ها با عوارضی همراه می باشد که در این صورت فرد باید چیکار کند. سال گذشته بود که محمد رضا ظفر قندی رئیس سازمان نظام پزشکی اعلام کرد که بیشترین شکایاتی که در حوزه پزشکی به دست ما می رسد، مربوط به جراحی های پلاستیک و زیبایی است و متاسفانه باید بگوییم که کشورمان از این لحاظ رتبه نخست دنیا را در اختیار دارد. وی به مردم توصیه کرد که برای انجام اینگونه عمل ها می بایست به افراد متخصصی مراجعه کنند که دارای مدرک معتبر از سازمان بهداشت و درمان باشند تا در صورت بروز مشکلی از طرف این سازمان قابل پیگیری باشد.

سخت ترین عمل جراحی زیبایی

سخت ترین عمل جراحی زیبایی

شاید برای شما نیز چنین سوال پیش آمده باشد که کدام یک از جراحی های موجود نسب به دیگری سخت تر می باشد. چندی پیش بود که رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران در حاشیه برگزاری مراسمی اعلام کرد که بیشتر افراد بر این باورند که عمل زیبایی بینی یک جراحی بسیار ساده و پیش پا افتاده می باشد. او افزود که در صورتی که این طور نیست و در کتاب و مقالات زیادی آمده است که مشکل ترین عمل، جراحی مربوط به بینی می باشد. وی اضافه کرد که دلیل اینکه بیشتر مباحث روز دنیا حول محور این جراحی می چرخد نیز همین موضوع است و وظیفه ما این است که بیمار را از قبل با عوارض آن آشنا کنیم.

باید به یاد داشته باشید که بینی یکی از اعضای مهم صورت محسوب می شود که اهمیت و حساسیت ویژه ای دارد. همچنین این عضو تاثیر بسزایی در زیبایی چهره فرد دارد که در صورت بروز اشتباهی می تواند خسارت جبران ناپذیری را برای او به ارمغان آورد. علاوه بر آن، بینی وظیفه مهم تنفسی را بر عهده دارد که به بافت های مختلف بدن اکسیژن لازم را می رساند. به همین دلیل است که باید قبل از تصمیم گیری در مورد این عمل از این مطالب آگاه باشید.

نرم افزار جراحی زیبایی

نرم افزار عمل زیبایی

نرم افزار شبیه ساز جراحی پلاستیکی به نام Plastic Surgery Simulator  وجود دارد که مخصوص جراحان این حوزه به کار می رود. با این نرم افزار می توانید قبل از عمل قسمت های مختلف بدن خود را طراحی کنید و پس از تایید زیر تیغ جراحی قرار بگیرید. به عنوان مثال در انجام عمل هایی مانند عمل بینی، بیشتر متخصصان از این نرم افزار و یا از برنامه های دیگر استفاده می کنند تا درصد خطا را کاهش دهند. شما می توانید به وسیله آن تمام قسمت های بدن مانند شکم، بینی، سینه ، چشم و غیره را فرم دهید و نتیجه نهایی را قبل از انجام عمل به صورت مجازی مشاهده کنید. این برنامه توسط شرکتی به نام کائریا توسعه داده شده است و آخرین بروز رسانی آن در سال گذشته صورت پذیرفته است. همچنین حجم آن زیاد نیست و می توانید آن را از سایت های مختلف ارائه دهنده دانلود و روی دستگاه خود نصب کنید.

تاریخچه جراحی زیبایی

تاریخچه عمل زیبایی

بر اساس گزارشات منتشر شده، اولین عمل زیبایی در قرن شانزدهم دراروپا و کشور انگلستان ثبت شده است. در آن زمان هر کسی که صورتی زشت داشت، او را به داشتن سیرت شیطانی متهم می کردند و به همین دلیل برخی ها به دنبال راهکاری برای فرار از آن بودند. صنفی به نام سلمانی وارد میدان شد و چندین عمل را با وجود نبود امکانات مناسب انجام داد. افرادی که در این عمل ها شرکت می کردند درد و خطرات زیادی را متحمل می شدند و در بعضی اوقات جان خود را از دست می دادند. با گذشت زمان این نوع جراحی ها فقط به قسمت های معدودی از صورت خلاصه شد که نخستین عضو بینی بود.

در همین قرن بود که نخستین عمل زیبایی بینی انجام شد و قطعه ای از پوست پیشانی فرد مورد نظر برداشته شد و به قسمت بینی او متصل شد. در بعضی از اسناد دیگر نیز آمده است که پوست مورد نظر از زیر بازو نیز گرفته و روی بینی پیوند زده می شد. همچنین بد نیست بدانید که در سال 1846 بود که دکتری به نام ویلیام مورتون بیمار خود را با ماده ای به نام اتر بیهوش کرد و نخستین جراحی بدون درد را به ثبت رساند. البته ناگفته نماند که استفاده از ماده اتر بدون پروتوکل انجام می شد و در برخی از موارد موجب می شد تا بیمار اوردوز کند و جان خود را در هنگام بیهوشی از دست بدهد.

سوالات متداول

بهترین متخصص جراحی شکم را از کجا بیابیم؟

در این راستا در هر شهری از ایران که زندگی می کنید تنها کافی است با مشاوران ما در تماس باشید.

اولین عمل زیبایی در چه کشوری انجام شده است؟

در این خصوص ابهامات زیادی وجود دارد که انگلیس بر طبق بسیاری از نظرات اولین بوده است.

جراحی زیبایی واژن چه نام دارد؟

لابیا پلاستی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *