پانیکولکتومی

پانیکولکتومی چیست؟ + تخفیف 80 درصدی هزینه پانیکولکتومی در مشهد

در این قسمت از مقاله می خواهیم درباره ی یکی از موضوعات مهم یعنی پانیکولکتومی صحبت کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

پانیکولکتومی چیست

پانیکولکتومی چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که پانیکولکتومی یکی نوع جراحی می باشد که در آن جراح، لایه ی اضافه ی پوست که در زیر شکم قرار گرفته است را از طریق این روش می تواند بردارد. این روش به این صورت است که در آن علاوه بر حذف پوست اضافی و چربی فرد، ماهیچه های شکم نیز کشیده خواهد شد که این یکی از مزیت های این روش نیز می باشد. هدف از استفاده ی پانیکولکتومی کاهش علائمی که به دلیل وجود پوست های آویزانی که با فعالیت های روزمره ی فرد تداخل دارند و باعث اذیت شدن و ناراحتی می شود، می باشد.

رفع مشکلاتی ناشی از افتادگی پوست

افراد در نظر داشته باشند که این روش، یک روش جراحی زیبایی در نظر گرفته نمی شود و به دلیل رفع مشکلاتی ناشی از افتادگی و هم چنین آویزان بودن پوست فرد صورت می گیرد. افرادی که قصد دارند این جراحی را انجام بدهند باید بدانند که دکتر پانیکولکتومی باید در این زمینه تخصص و مهارت های لازم را داشته باشد. افراد باید قبل از انجام هر کاری متخصص خوب در این زمینه پیدا کنند، تا بتوانند نتیجه ی مطلوبی بعد از جراحی خود کسب کنند.

جراحی پانیکولکتومی

جراحی پانیکولکتومی

افرادی که تمایل دارند، نحوه ی عمل پانیکولکتومی را بدانند، باید در این باره بگوییم که این جراحی در بیمارستان و یا مرکز جراحی انجام می شود. به این صورت است که در ابتدا پزشک برای بیمار از بیهوشی عمومی و یا موضعی استفاده می کند، به این گونه بیمار در هنگام جراحی دردی را احساس نخواهد کرد. بعد از آن پزشک برشی را به صورت عمودی از قسمت پایین جناغ سینه بیمار تا استخوان رحم ایجاد خواهد کرد، بعد از این برش یک برش دیگر نیز به صورت افقی در سراسر ناحیه رحم ایجاد می کند. سپس پزشک پوست و چربی اضافه را از طریق برش افقی خارج می کند. به این صورت پوست و چربی بالای ناف بیمار به سمت پایین کشیده خواهد شد و در جای خود قرار می گیرد. بعد از آن ناف به موقعیت عادی خود باز می گردد، برای جلوگیری از ایجاد تجمع مایعات نیز لوله تخلیه ای توسط جراح جایگذاری خواهد شد.

بیشتر بخوانید
هزینه پروتز لب چقدر است ؟ معرفی دکترها با کمترین قیمت و بهترین کیفیت

جراحان ماهر و حاذق

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم این عمل باید توسط جراحان ماهر و حاذق انجام شود تا نتیجه مطلوب برای بیمار داشته باشد. به طور معمول این جراحی بین ۲ الی ۵ ساعت طول خواهد کشید، البته زمان این جراحی بیشتر به بیمار و هم چنین جراح بستگی دارد.

عوارض پانیکولکتومی

عوارض پانیکولکتومی

افراد باید این نکته را در نظر داشته باشند که انجام هر جراحی عوارض و خطراتی در پی خواهد داشت، که این عوارض شامل روش پانیکولکتومی نیز می شود. برخی از عوارض آن شامل: افتادگی پوست فرد، ایجاد لخته های خونی، تغییر رنگ پوست، انباشت مایع در زیر پوست، جداسازی پوست، بی حسی در ناحیه جراحی و در نهایت ایجاد زخم در آن ناحیه می باشد.

سوالی که شاید برای شما به وجود بیاید این است که انجام این روش مناسب چه افرادی می باشد؟ در این باره باید بگوییم که این روش مناسب افرادی است که این موارد را داشته باشند، که شامل: افرادی که از نتیجه این عمل ها انتظارات واقعی خواهند داشت، افرادی که سیگار نمی کشند، افرادی که سالم هستند و وزن ثابتی دارند و خیلی موارد دیگر می باشد.

هزینه پانیکولکتومی

هزینه پانیکولکتومی

خیلی از افراد هستند که تمایل دارند این جراحی را انجام دهند و سوالی که برای آن ها به وجود می آید، این است که هزینه ی این جراحی چقدر می باشد؟ در این باره باید بگوییم که هزینه ی این جراحی به پزشک و دستمزد او و هم چنین بیمارستان و یا کلینیکی که قرار است این جراحی را انجام دهید دارد. افراد برای دانستن هزینه ی آن و هم چنین گرفتن وقت برای پانیکولکتومی از بهترین متخصص در این زمینه می توانند با مشاران ما تماس بگیرند، آن ها راهنمایی های لازم را در این باره به شما خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
پی آر پی (PRP) چگونه شما را جوان می کند؟ + 80 درصد تخفیف قیمت و هزینه

قیمت پانیکولکتومی

متقاضیانی که می خواهند قیمت دقیق این جراحی را بدانند، ما به آن ها پیشنهاد می کنیم که به مطب متخصص خود مراجعه کنند. به این صورت می توانند سوالات خود را بپرسند و هم چنین مشکلات خود را بازگو کنند و در نهایت از هزینه ی دقیق این عمل نیز مطلع شوند. البته این را هم بدانید که هزینه ی این عمل به مواردی مانند: میزان جراحی انجام شده برای بیمار، میزان پوست برداشته شده، شهری که فرد در آن عمل شده است و در نهایت تجربه و شهرت پزشک بستگی دارد.

مراقبت های پس از جراحی

مراقبت های پس از جراحی

افرادی که این جراحی را انجام داده اند باید، مراقبت های پس از جراحی را نیز بدانند و آن ها را انجام دهند، این مراقبت ها شامل: از انجام ورزش های سنگین و فعالیت های شکمی به طوری جدی خودداری کنند، پس از یک هفته بخیه های خود را بکشند، در صورت خونریزی مکرر و تورم زیاد به پزشک مراجعه کنند و چندین موارد دیگر می باشد.

سوالات متداول درباره ی پانیکولکتومی

سوالات متداول درباره ی پانیکولکتومی

پانیکولکتومی چیست؟

در این باره باید گفت که پانیکولکتومی، جراحی می باشد که در آن پزشک، لایه ی اضافه ی پوست که در زیر شکم قرار دارد را از طریق این روش می تواند بردارد. این جراحی به این صورت است که در آن علاوه بر حذف پوست اضافی و چربی، ماهیچه های شکم نیز کشیده خواهد شد.

عوارض انجام این جراحی چه می باشد؟

هر جراحی عوارضی خواهد داشت، بعضی از عوارض این جراحی شامل: ایجاد لخته های خونی، تغییر رنگ پوست، افتادگی پوست فرد، انباشت مایع در زیر پوست، بی حسی در ناحیه، جراحی جداسازی پوست و در نهایت ایجاد زخم در آن ناحیه می باشد.

هزینه این عمل بستگی به چه مواردی دارد؟

باید بگوییم که هزینه ی این عمل بستگی به مواردی مانند: میزان پوست برداشته شده از بیمار، میزان جراحی انجام شده، شهری که بیمار در آن عمل شده است و هم چنین تجربه و شهرت جراح دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.